PDA

Zobacz pełną wersję : [VTG] Audi S4 VTG Killer

Wielbłąd
12-08-2005, 14:04
Chce wiedziec co myslicie na temat tego autka?? startoje on na 1/4 mili jego kierowca jest Arkadiusz Oziębło (Ozz) najlepszy czas na 1/4mili ET 9.93S
ET+RT 10.57s silnik 2.7litra dwie sprezarki garrett moc 706Km oraz 770 Nm sprezarki dmuchaja cisnieniem rzędu 1,7bara normalnie maja załozony filtr powietrza jednak na wyscigach "oddychaja pełna piersią" w silniku zastosowano kute tłoki (Ross) oraz korbowody (Pauter) zmodyfikowano głowice oraz załozono wieksze przepustnice i wtryski 750ccm. Od podstaw wykonano także kolektory wydechowe, dolotowe oraz 3.5calowy wydech ogromny intercooler zdominował przód auta. Ogromna moc jest przenoszona na cztery koła (system Audi qattro) Przedni mechanizm róznicowy jest dodatkowo wyposazony w uzadzenie zwiekszajace teracie - szperę Quaife, seryjne zawieszenie ustapiło miejsca gwintowanemu marki Bilstein. Auto jest wyposazone równiez w podtlenek azotu dajacy przy kazdym szczale 200 Km
Moc maksymalna razem z podtlenkiem wynosi 906Km.

Mozliwe ze jest sporo błedów bo sam pisałem :wink:

Seth
12-08-2005, 17:37
pełne dane są tu

OSIĄGI:
# 0-100 km/h: 3.1 sec.
# 1/4 mili: 9.93 sec.

PARAMETRY:
# 907,[email protected]/min
# [email protected]/min

Dokonane modyfikacje:

SILNIK:
# 2.7 BiTurbo
# 2 razy turbo Garrett GT28RS - doładowanie 2 bary
# Kute tłoki ROSS
# Kute korbowody Pauter
# Zmodyfikowane intercoolery
# Specjalnie zaprojektowane i wykonane "dragowe" kolektory wydechowe
# Większa przepustnica
# Zmodyfikowane głowice
# Przerobiony kolektor dolotowy
# Wyważony układ korbowy
# Wtryski 750cc

ELEKTRONIKA:
# Komputer sterujący silnikiem typu StandAlone firmy AUTRONIC
# Wskaźniki OMORI: turbo, EGT, ciśnienie oleju

UKŁAD WYDECHOWY:
# Całkowicie przygotowany pod wyścigi na 1/4 mili układ wydechowy o średnicy 3,5"

NAPĘD:
# Quattro (Torsen), sześciobiegowa skrzynia
# Przedni mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu(szpera) Quaife
# Zmodyfikowane mocowania układu napędowego

ZAWIESZENIE:
# Gwintowane, regulowane BILSTEIN PSS9

KOŁA i HAMULCE:
# Felgi OZ Superleggera-3 8x18", opony 255/35 ZR18
# Hamulce z Audi

NITRO:
# Wtrysk podtlenku azotu TNT 100-300KM

STYLIZACJA:
# Audi RS4 bodykit
# Szyby z lexanu
# Nalepki VTG!

GuGi
12-08-2005, 17:46
Heh dotykalem go w wawie a nawet w nim siedzialem tylko nie pamietam czy to bylo na rally show czy na czyms innym wiem ze na targach EXPO XXI:P Cudenko :P

MikI MałS
12-08-2005, 17:53
Chcą zrobić jeszcze mocniejszym.Mowią coś o 1200 koni.Wtedy to będzie rakieta.Ostatnio oglądałem czas tuningu i sprawozdanie z wyścigu na 1/4 mili.On wygrał swoją klase.CUDO!!

Seth
12-08-2005, 18:47
On wygrywa w tym sezonie za każdym razem... nic nowego... a co do mocy, to chwilowo chyba nie ma sensu, skoro w wyniki już są

kok
12-08-2005, 20:21
Chcą zrobić jeszcze mocniejszym.Mowią coś o 1200 koni.Wtedy to będzie rakieta.Ostatnio oglądałem czas tuningu i sprawozdanie z wyścigu na 1/4 mili.On wygrał swoją klase.CUDO!!
z tego co muwił w świecvie tuningu to na ostatniej eliminacji miał ponad 1000KM a w bemowie ma mieć ok 1400KM i bedzie chcieć atakować rekord polski.

Seth
12-08-2005, 20:32
zobaczymy... moze nzowu sprzeglo nie wytrzymac, albo bedziemy mieli kolejnego w klubi e poszukiwaczy trakcji

Ice
12-08-2005, 21:28
Auto z którego możemy być dumni na europejskiej scenie! Majstersztyk.

Potek
12-08-2005, 23:07
ostatnio jak widzialem zdjecia tego auta to jeszcze nie miał takiego wielkiego wlotu z przodu... Szatan w skórze Audi :) Oby wszystko wytrzymało i oby sie udało pobic rekord polski :)

Seth
12-08-2005, 23:08
to juz zaczyna być nudne... pobijanie własnych rekordów :D

Wielbłąd
13-08-2005, 00:21
zobaczymy... moze nzowu sprzeglo nie wytrzymac, albo bedziemy mieli kolejnego w klubi e poszukiwaczy trakcji

heh rozbawiło mnie to zdanie dobre jest... no ale prawdziwe... niee chciał bym aby "killer: skonczył tak jak Supra Dobrowolskiego... mam nadzieje ze VTG niee popełni takiego błedu "wsadzajac" mnustwo km pod maska a przyczepnosci brak... a i aby niee zrzucało tego na zła nawieszchnie :wink: zreszta jak dla mnie to nie ma po co wsadzac wiecej km bo wyniki sa i to naprawde dobre...

Rolex aka JoHnSoN
13-08-2005, 00:25
... nie ma po co wsadzac wiecej km bo winiki sa i to naprawde dobre...

moze sa dobre ... ale moga byc przeciez lepsze ... napewno po pewnym czasie zaaplikuja mu kilka koni wiecej ... jak to audi jest takie dobre to przeciez moze byc lepsze :wink: ... jak wiadomo tuningowcy przescigaja sie w jakosci i predkosci swoich bryczek ... mimo iz Killer jest the besciak napewno bedzie chcial byc jeszcze lepszy ... to pewne ...

Seth
13-08-2005, 09:20
le w tym momencie to nieco bez sensu... wszyscy wiedzą, jakie mamy tory do "ćwiartki" i w momencie np. 1500KM mimo 4x4 będizemy mieli bardziej zawody driftingowe :D

Rolex aka JoHnSoN
13-08-2005, 10:49
le w tym momencie to nieco bez sensu... wszyscy wiedzą, jakie mamy tory do "ćwiartki" i w momencie np. 1500KM mimo 4x4 będizemy mieli bardziej zawody driftingowe :D

No ale co poradzic ... co kraj to obyczaj ...

Seth
13-08-2005, 10:52
nie obyczaj.. tylko kasa... wybudowanie toru z prawdziwego zdarzenia to spora kasa...nawet bardzo spora... z tego co pamiętam to koło 1.5 mlna złotych albo więcej

Rolex aka JoHnSoN
13-08-2005, 11:04
nie obyczaj..

obyczaj obyczaj ... juz sie przyjelo ze w polsce sa najgorsze drogi ... i to wystarczy ... droga czy tor na to samo wychodzi ... polska w tym jest na ostatnim miejscu ... niestety nie mamy na to wplywu ... chyba tylko trzeba czekac az ktos cos z tym zrobi ... tylko ze to wstyd ... zeby ktos nie mogl sie oddac swojej pasji (1/4) ?? bo nie ma do tego warunkow ?? ... ułomny kraj ...

Seth
13-08-2005, 11:21
ale warunki kosztują.. kupić grunt, zrobić profi tor, z zabezpieczeniami... znajdź takiego, kto wyłoży na to kasę... PZMot nie ma takich funduszy.. państwo nie wyłoży takiej kasy na "stritrejserów", musi być inwestor prywatny + dobra firma, któa nie ****** toru tak, że pojednym sezonie popęka

BABELEC
13-08-2005, 11:27
nie obyczaj..
...w Polsce...Polska...

MikI MałS
13-08-2005, 12:26
Jeszcze co do tego Audi.To w ostatnich zawodach na 1/4 mili.Wygrało konkurenmcje w klasach Outlaw i Maxi i zmierza poo zwycięstwo końcowe.Jego kierowcą jest Arkadiusz Oziębło

Seth
13-08-2005, 12:46
napisz to jeszcze raz i większymi literami, bo nie wszyscy widzą i wiedzą :???: :???: :???: to że zmierza po zwycięstwo jest wiadome i jak napisałem, o n wygrywa cały sezon więc żadnej nowości nie powiedziałeś, zwłaszcza, że 2 tygodnie powiedziałeś... a co do kierowcy... patrz post założyciela tematu...
ogarnij się człowieku

Sowison
14-08-2005, 19:13
Supra Dobrowolskiego idzie na sprzedaż pewnie już wszyscy o tym wiedzą ale tutaj jeszcze nie czytałem :P I obiło mi sie że S4 VTG też ma iść pod młotek... Ale to ostatnie to chyba plotka.

A sama Audica jest wyczesana!!! No kurde żeby zrobić takiego potwora i żeby jeszcze trzymał sie kupy... Niesamowite :mryellow:

GuGi
14-08-2005, 19:36
Jak mozna sprzedac supre?? Co on zwariowal?? kurna to ja ja kupie :P Nie chce zeby sie zmarnowala w czyis nieodpowiedzialnych rekach!!

Ice
14-08-2005, 19:42
Nie chce zeby sie zmarnowala w czyis nieodpowiedzialnych rekach!!

Ona już od dawna jest nieco zmarnowana.

GuGi
14-08-2005, 20:20
Nie chce zeby sie zmarnowala w czyis nieodpowiedzialnych rekach!!

Ona już od dawna jest nieco zmarnowana.

Dlatego ze nie ma wystarczajacej przyczepnosci czy dlaczego?? Bo ja tu zalamke mam!!

Ice
14-08-2005, 22:14
Dlatego ze nie ma wystarczajacej przyczepnosci !

Ot co. To auto jest w dużej mierze atrakcją. Właściciel za wszelką cene chciał osiągnąć 1000 kucy, zeby byc pierwszy... tylko po co, skoro nie można ich wykorzystać w pełni? Po prostu przerost formy nad treścią.

A topic z apelem do Dobrowolskiego mnie rozwalił! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Seth
16-08-2005, 20:22
GT2 też szło na sprzedaż... ale nie poszło... Supra idzie.. bo każda firma zmienia swoje reklamy... zresztą ta supra niczym szczególnym nie jest... a S4 na razie nigdzie nie idzie.. będzie jeździć na razie...VTG się skupia na innych projektach ;)

chaszcz13
16-08-2005, 21:50
Chodzi o ta Supre?
http://www.carsdream.com/naszeauta_0039.html

Prawdziwy potwor ale przyspieszenie w porownaniu do tej Audicy ma jak maluch przy Ferrarce :mryellow: Ale tak jak ktos juz napisal pewnie chodzi o przyczepnasc i mozliwe ze o wage. Heheh i tak bym nia nie pogardzil nawet jak bym mial jezdzic na samych felgach :grin:

pyro
17-08-2005, 09:12
Chodzi o ta Supre?

Prawdziwy potwor ale przyspieszenie w porownaniu do tej Audicy ma jak maluch przy Ferrarce :mryellow: Ale tak jak ktos juz napisal pewnie chodzi o przyczepnasc i mozliwe ze o wage. Heheh i tak bym nia nie pogardzil nawet jak bym mial jezdzic na samych felgach :grin:

Tak to chodzi o to auto.

Nie chodzi tu o wage. Chodzi głównie o trakcje, ale i gdyby ona była to bez dragowego-automata wiele by nie zdziałała ta moc. Właściciel z tego ci niedawno czytałem przymierza sie do zakupu Skyline'a, wiec dlatego supra idzie na sprzedaż i już chyba znalazła kupca.

Sowison
17-08-2005, 14:11
Chodzi o ta Supre?

Patrzcie, ale spoilera z klapy to już nie chce sprzedać :lol: heheh... Już jeden Skyline w Polsce jest. R33 i kierownice przekładali na lewą strone. (to było z miesiąc temu :P ) Teraz nie weim co z nią kombinują :cool:

Seth
17-08-2005, 20:12
ma być R34, ale kiedy to nie wiadomo... a R33 widziałęm... ot zwykłe duże coupe

pyro
18-08-2005, 07:53
Już jeden Skyline w Polsce jest. R33 i kierownice przekładali na lewą strone. (to było z miesiąc temu :P ) Teraz nie weim co z nią kombinują :cool:

Z tego co ja wiem to są conajmiej 3 w Polsce: czarny w Gdańsku, czerwony w Łodzi i czarny w Szczecinie (był niedawno na allegro na sprzedaż)

MarcinT
22-08-2005, 12:18
Polak potrafi. A to auto świetnie robi to co potrafi.

marcinus20
24-09-2005, 19:05
to Audi... ,bardzo lubie ten samochód. Zwłaszcza po tkich przeróbkach