PDA

Zobacz pełną wersję : Renault Megane vs Nissan Almera vs Fiat Stilo

bartixxx
17-08-2005, 07:45
Renault Megane
moc max-98km v-max-183km/h 0-100 12,4s

Nissan Almera
moc max 98km v-max 177km/h 0-100 14,1s

Fiat Stilo
moc max-103km v-max-183 0-100 12s

Który samochód byście wybrali??Jak chcecie moge dać wam jeszcze zdjecia...

aston
17-08-2005, 08:51
Wybieram Renault Megane bo jest nowocześneijszy i bezpieczniejszy od rywali oraz ma lepsze osiagi niż Nissan bo niata bym nie kupił więc nawet nie biorę pod uwage, a Almery też nie bo to już stary model i następca wejdzie lada dzień.

BKX
17-08-2005, 08:54
Powiedz mi tak szczerze... nic sie jeszcze nie nauczyles???? Czy ty jestes zakochany w tym Nissanie? Robisz porownanie 3 samochodow, a w ankiecie masz dwa...(?) I nie ma czegos takiego jak:

Jak chcecie moge dać wam jeszcze zdjecia...
Taki temat mozesz zalozyc w kilka sekund... Jak chcesz jeszcze z nami tu zostac, to lepiej sie postaraj i uzupelnij ten temat fotkami, danymi i wlasnymi, popartymi jakas konkretna wypowiedzia uwagami na temat tych samochodow ;)

Mercedesw123
17-08-2005, 09:03
Renault, nowoczesniejszy, lepszy, bezpieczniejszy, i wiecej serwisow...

Ice
17-08-2005, 09:24
Megane. Almera przede wszystkim nowa mi się nie podoba, poza tym strasznie mulące osiągi.

Stilo potrafi się nieźle posypać, zazwyczaj takie pierdoły typu czuniki, które potem kosztują po 300-400 zł.

Renault wybieram za stylistykę, niezłe osiągi.

Dominik999
17-08-2005, 09:31
Zdecydowanie renault. Za stylistykę, bezpieczeństwo, dobre silniki, dobre wnętrze (styl, jakość) i ogólną nowoczesność konstrukcji. Almera jest już dośc wiekowa na dodatek ostatni lift strasznie ją skaszanił. A fiat to fiat, tak właściwie to oprócz miernej jakości to nic do niego nie mam, jest nawet ładny, zwłaszcza 3d, ale i tak nie umywa się do megany :wink:

Emenems
17-08-2005, 09:34
Zdecydowanie Renault lub Fiat. Jak kolega Autor upiera się przy swojej Almerze, to ja uparcie bedę powtarzał że wole wszystko inne tylko nie Almere. A co do wyboru, miałbym dylemat między Stilo i Megańcem. Wiem że Fiat to niska jakość, ale jakoś tak lepiej wygląda. Kieruje się oczywiście wyłącznie własnymi odczuciami.

Ice
17-08-2005, 09:56
Fiat 3d może się podobać, ale 5d, brzydki co prawda nie jest, ale jest cholernie nudny i nie co przypomina auto dla kapelusznika ;)

BABELEC
17-08-2005, 10:26
Ja wybiorę Megankę. To dosyć dobrze wyglądające auto, z dobrym silnikiem i wyposażeniem. Almera jest nudna. Stilo 5d jest dla emeryta. 3d już bardziej do mnie przemawia. Ale silnik jest słaby.

MikI MałS
17-08-2005, 10:39
Fiat 3d może się podobać, ale 5d, brzydki co prawda nie jest, ale jest cholernie nudny i nie co przypomina auto dla kapelusznika ;)

Tak Stilo 5d jest okropne, a combi to już straszne.Ja wybieram Renault.Jest bardzo fajne, bezpieczne.I ogólnie mi się podoba

endrju
17-08-2005, 10:40
Jak dla mnie wygrywa Stilo (3d, bo 5d jest trochę hmm..dziwne?), za wygląd :wink: . Jak dla mnie jest po prostu piekne i z zew. i w wew. Drugie bezpytania wziąłbym Megane ale gdyby nie jego kuperek :mryellow: który mi się straszszsznie nie podoba a co do Almery taka sobie i tyle. A co do osiągów w tych wersjach widać że Stilo wygrywa. A więc :

1.Fiat Stilo :twisted:
2.Renault Megane
2.Nissan Almera

endrju
17-08-2005, 10:44
Tak Stilo 5d jest okropne, a combi to już straszne.Ja wybieram Renault.Jest bardzo fajne, bezpieczne.I ogólnie mi się podoba

No nie wiem, jak dla mnie to wolałbym combi niż 5d :cool: (jak bym miał wybierać auto rodzinne, bo inaczej to ani 5d ani combi raczej bym nie kupił)

Dominik999
17-08-2005, 10:47
Mi się tez bardzo podoba kombi, nie wiem co wy od niego chcecie, jest dużo zgrabniejszy od 5d.

endrju, łacz posty :wink:

k4r0l_2727
17-08-2005, 11:20
trudny wybór, ale oczywiście między renault, a fiatem, naturalnie nissana nie biorę pod uwagę, bo nie dorasta do pięt nowszym modelom, pod względem technicznym i stylistycznym, a i ślinik ma słabszy. bardzo podoba mi się fiat i to w wersji 5d, ma spokojną linie nadwozia, bez żadnych ekstrawagancji i przy tym jest nowoczesne- to autko bym kupił, jeśli mialbym nieco więcej lat. na dzień dzisiejszy zwycięzcom jest reanult, co prawda silnik prawie taki sam jak we włoskim aucie, ale stylistyka wnętrza, jak i karoseria skierowana bardziej do młodych kierowców.

ilovebmw
17-08-2005, 11:28
jak dla mnie ani nissan ani fiat nie stanowi konkurencji dla megane. swietny wyglad (szczegolnie wersja 3d i combi), dobre wyposazenie, przestronnosc, niezle silniki. widze ze do porownania wziales wersje 1,4 16V....ja darowalbym sobie i wzial diesla, ale nie 1,5 dCi tylko 1,9 dCi 120 koni. wiem ze roznica w cenie duza, ale roznica w przyjemnosci jeszcze wieksza...

Sowison
17-08-2005, 14:00
Po pierwsze - za cienka konkurencja dla Meganki :mryellow: Dla mnie jest tutaj numerem jeden... Z innymi konkurentami musiałbym się zastanawiać, po drugie, nie wiadomo o jakie wersje nadwoziowe Ci chodzi :cool: Chociaż dla mnie Meganka i tak wygląda pięknie ze wszystkimi rodzajami nadwozia... CC rulez :twisted: Almera to już jest stara i nawet nie jara, a Fiat to dla mnie poprostu tylko Fiat... 3d ładnie wygląda, reszta tak sobie żeby nie mówić że okropnie :wink:

Mercedesw123
17-08-2005, 14:39
po glebszym zastanowieniu zmieniam zdanie, i wybieram Stilo, bo
1. Ma super silnik Jtd(najlepiej 140koni w kombi) :twisted:
2. 3 drzwiowka i kombi sa ladne
3. Reanult ma dziki tyl

brzuchi
17-08-2005, 15:56
Po pierwsze - za cienka konkurencja dla Meganki :mryellow:

Coraz bardziej Cię lubie. :mryellow:

jestem za Meganą ponieważ:
1. z tych trzech modeli jedyna ma piec gwiazdek w testach bezpieczeństwa EuroNCAP (ale to nie jest najważniejsze)
2. samochód posiada bardzo wyski komfort jazdy (nie raz nim jechałem, jazda jest bardzo przyjemna)
3. bardzo dobrze wykończone, ergonomiczne wnetrze z materiałów wysokiej jakości
4. wiele wersji nadwozia do wyboru min. coupe-cabrio
5. (no i najważniejsze) świetny wyglą :mryellow:

Pozdrawiam, ech ale się wypowiedziałem

Emenems
17-08-2005, 16:59
Czy Meganka ze ściętym tyłem świetnie wyglada ?? To już jest motyw na osobny temat. Tutaj naprawde dużą rolę odgrywa KWESTIA GUSTU.

Jacobser
24-11-2005, 21:03
Nie wiem czemu tak mało mówi się o Nissanie Almera.Ja uważam go za dużo lepszy samochód od wymyślnego Renault i Fiata,o którym też niesłyszy się za wiele opinii.Nissan jest tak samo dobrym i niezawodnym autem jak Toyota,Honda czy Suzuki,ale niewiedzieć czemu mało popularnym w Polsce.Ja bynajmniej oddaję na niego właśnie swój głos.

Michak91
25-11-2005, 06:31
mój avatar mówi sam za siebie :wink:
kocham renówy a szczególnie megane
:mryellow: meganka rulez :cool: :mryellow:

bartixxx
25-11-2005, 10:12
Jacobser zgadzam sie z tobą w 100%.Tylko troszeczke odkopałęś temat.Nie wiem czemu almere nie testują w gazetch mało sie o nim mówi.Możę dlatego że to troche leciwa konstrukcja i za nie długo bedzie miała nastepce??W każdym razie ja jsetem w niej ,,,,,zakochany,,,,, :grin:

Dj Brabus
25-11-2005, 11:01
Panowie górnicy? Specjalizujecie się w odkopach?... :razz: Ale jeśli temat powraca, to powiem Wam szczerze, że żadne z tych aut nie jest warte zaznaczenia - ani Almera, którą Nissan "dusi" już o kilka lat za długo, ani Megane, która jest na tyle obrzydliwie dobrze wykonanym samochodem, że ją wszyscy kupują, natomiast Fiat... faktycznie przyczyniam się do wielbicieli Stilo Wagon i zaznaczam właśnie włoskiego kompakta...

Jednak gdybym kupował auto tej klasy, skierowałbym się raczej w kierunku Ford Focus II - Opel Astra III - nowa Honda Civic...

Michak91
25-11-2005, 17:13
sorry ze nie napisalem ze almera to po czesci megane bo przecie reno wykupilo nissana

stanko
25-11-2005, 17:29
Skąd tu taki nagly odkop :?: ale ok
Ja wybieram Stilo,chyba najladnieszy z nich.tyl mi sie podoba.To chyba najlepszy fiat po Cromie oczywiscie

Golas
29-11-2005, 12:21
Troche glupie porownanie jak dla mnie. Megane najmlodszy i najnowoczesniejszy z tej trojki, Stilo zostaje w tyle o Almerze nie wspominajac. Ciezko ocenic obiektywnie wiec pozostaje subietkywne wrazenie:

1. Stilo (bo najbardziej mi sie podoba i co byscie nie mowili, nie jest to zle auto, wiele testow to udowadnia, a z dobrym JTD nic tylko jezdzic)
2. Megane (bo pomimo strasznej przydoty wersji hatchback wg. mnie napewno dobre i bezpieczne auto, ale nie ma sie co dziwic)
3. Almera (mimo ze dla mnie przyjemniejsza niz Megane to jednak rozsadek bierze gore)