PDA

Zobacz pełną wersję : Volvo S40

Wielbłąd
21-08-2005, 16:40
Moi rodzice zastanawiaja sie nad kupnem Volvo S40 2.0l benzyna z orginalnie zamontowanym gazem z 2001 roku. Powiedzcie co sadzicie o tym samochodzie... czego sie nalezy wystrzegac... jakies typowe usterki. Auto generalnie jest sprowadzone z Holandi.

Sowison
21-08-2005, 19:30
Ja miałem Forda Scorpio 2.0 z 95 roku także pierwotnie był z Holandii i także z fabrycznym gazem. Moge więc powiedzieć że to dobry wybór, bo zapewne będzie palił tylko nieco więcej gazu niż benzyny (jak nawet nie mniej) i nie będzie problemów z tym systemem... Okres ważności wynosił 10 lat więc niestety w tamtym roku musieliśmy go opchnąć. :wink:

Potek
21-08-2005, 21:50
Mój tata 4 lata temu tez był o krok od zakupu uzywanego V40 z silnikiem diesla ale do zakupu nie doszło .. bo sie nie zdecydował ... ale nie wazne ..
Ja raczej polecam to autko, S40 ładnie wygląda( ba mi sie bardzo podoba) i wydaje mi sie ze raczej problemów z nim nie powinno byc .. nie wiem jak sie spisuje fabryczny gaz... nie mam pojęcia.. U mnie w miejscowości ma jedna osoba i nie słyszałem zeby miała problemy z tym volvem.
Ja jesli bym kupował cos z tej klasy i z takim silnikiem to bym sie zastanawiał nad passatem, a4, toledem i własnie S40

Robak
22-08-2005, 08:42
Ja nie polecam tego modelu gdyz nie jest to prwadziwe volvo.Daleko mu do solidnosci i niezawodnosci swoich wiekszych braci.Przez to ze produkcje przeniesiono do holandii a samochod oparto na płycie wspolnej z mitsubishi carisma(ten model tez jest nedzny).Samochod jest zwykłym przeciatniakiem a w chwili wejscia na rynek jego rozwiazania techniczne były juz przestarzałe.Do tego ciasne wnetrze.Owszem samochod jest całkiem ładny.Za te same pieniadze wolałbym audi a4 które jest wzorem w klasie i nie ma sie do czego przyczepic.

el_
22-08-2005, 08:58
nie ma sie do czego przyczepic.
Zawsze się coś znajdzie - elementy wspólne z Golfem ;)

aston
22-08-2005, 12:58
nie miałem doświadczeń z tym smaochdoem, ale jakiś czas temu jechali w top gear Volvo S40 z jakiegoś 2000-2 1,8 miał 130tys mil i "homik" powidził, zę jeździ jak nówka

ilovebmw
23-08-2005, 06:19
osobiscie szukalbym mondeo po 2001 roku zamiast volvo.
audi a4 tez nie grzeszy przestronnoscia, choc miejsca jest wiecej (glownie z tylu) niz w volvo.

Potek
23-08-2005, 22:51
w a4 jest więcej miejsca niz w s40 ?? .. napewno ?? .. ja mam 2 a4 pod domem u musze przyznaz ze z tyłu jest bardzo malo miejsca .. tzn mi wystarcza i jest bardzo wygodnie(choc z tyłu rzadko jeżdze ale wole z tylu niz z przodu na miejscu pasazera .. jakos tak wygodnie jest jak nie wiem ) ale dla wyzszych osob moze byc za mało .. uwazam ze miejsca z tyłu jest cos jak w golfie IV .. ale ze w volvo jest mniej ?? . to tam musi byc totalnie ciasno .. w co nie wierze..

ilovebmw
24-08-2005, 10:53
jak dla mnie jest wiecej, w volvo gdy ustawilem sobie fotel (187 cm) z tylu prawie w ogole nie bylo miejsca na nogi. w audi mozna bylo wsiasc spokojnie, co nie znaczy ze miejsca bylo w a4 duzo, po prostu jak dla mnie bylo wiecej niz w volvo.

Robak
26-08-2005, 17:10
Zgadzam sie z ilovebmw.Siedziałem w jednym i w drugim.O ile w a4 mozna z tyłu wytrzymac to w s40 jest bardzo kiepsko.

Potek
26-08-2005, 19:39
no dobra ja nie siedziałem w s40 .. to nie bede zabierał głosu bo jak tak mówicie to wierze wam:)
Ja miałem moze takie odczucie bo siedzialem kilka razy z tyłu w a4 i nie ma za duzo miejsca .. ale jak wsiadłem do passata to normalnie mi szczena opadła .. tyle miejsca ze mógłbym jeszcze kogos wziąśc na kolana !! Różnica jest dosc spora a myślałem ze passat(98') z a4(00') wymiarami sie nie wiele róznią..

Seth
26-08-2005, 19:40
to trzeba było usiąsc w superbie :D

Wielbłąd
26-08-2005, 21:17
hmm a moze w Maybachu 62 co ?? :razz: :razz: :razz: generalnie powiem wam ze styłu w S-ce W220 (jechałem dwoma S-kami) nie ma zbyt duzo miejsca nawet dla mnie a mam 15 lat :wink: w Jaguarze S-type tak samo... nie ma to jak Vany :razz: :razz: :razz: :wink:

Seth
26-08-2005, 21:23
Jaguar S-type to akurat zły przykład.... chyba najgorszy jaguar w historii... już Xtype, mimo, że za nim nie przepadam, jest lepszy, bo przynajmnie sprawdzony z mondeo.. ale Stype, jest ciasny, niewygodny, brzydki... jestem wierny swojemu XJ40

Wielbłąd
26-08-2005, 21:26
S-type najgorszy Jag w histori ??? hmm z tym to sie nigdy nie zgodze !!! pieka ma kstałty super dziwk silnika przyciaga wzrok na ulicy jak dasz mu do deski 2 biegi w dół :wink: :wink: jechałem wersja z 3 litrowym silnikiem i jest super ten Jag !!! kurde chciałbym aby mieli go moi starsi...

ilovebmw
27-08-2005, 08:58
moze robi sie troche OT o ilosci miejsca, ale passat rzeczywiscie ma go duzo, mondeo tez. superb to troche inna beczka, bo to jest przedluzona plyta podlogowa paska z chin chyba, wiec jak sie w nim siedzi to jest cos pieknego (na targach w wawie z braciakiem siedzielismy hehe). ja mam scenica, miejsca duzo...