PDA

Zobacz pełną wersję : Brak kierowcy?

AML
29-08-2005, 23:25
http://hacking.pl/5473

Samochody będą samochodami ale tylko jeśli bedzie nimi kierować człowiek, inny wariant jest klinicznie zimny.

Potek
30-08-2005, 00:01
nie nie nie nie takim pomysłom mówie stanowcze nie !!
Dokładnie tak samo uwazam .... nie lubie jeździc tramwajami autobusami pociągami .. bo nie mam wpływu na ich ruch. Niedługo będą pomysły na jeżdżace "windy" wsiadam w tarnowie i jade windą do krakowa ... bezsensu to nie o to chodzi

Wck
30-08-2005, 00:06
Bezsens i głupota :? Jestem ciekaw jak zareagowałby taki samochód na nagle pojawiające się na przejściu dziecko, albo co byłoby gdyby padło coś z elektroniką i np auto zblokowało by się przy prędkości 100 km/h :?

Emenems
30-08-2005, 08:41
Albo jak by udeżył w niego piorun i powstał by żyjący samochód :mryellow: (oglądał ktoś film Stealth) Ale zabredziłem :mryellow:

Potek
30-08-2005, 08:50
Albo jak by udeżył w niego piorun i powstał by żyjący samochód :mryellow: (oglądał ktoś film Stealth) Ale zabredziłem
hehehe dobre dobre taki jeżdżący Frankestein :P a filmu nie znam .. teraz to bym z ciekawości nawet chciał to obejzec :P hehe

Takie auta mogły by jeździc ale tylko na jakis autostradach czy cos .. zeby nie było mozliwości ze ktos wskoczy na jezdnie albo ze jakis tirolot wpadnie z naprzeciwka na jego pas .. albo inne auto.

kocie_ruchy
30-08-2005, 08:52
a ja to uwazam za dobry pomysl;

co z tymi ktorzy nie moga prowadzic auta, a mimo wszystko go potrzebuja? co z kierowcami, ktorzy zasypiaja za kierownica po zbyt dlugiej jezdzie? a poza tym nie bedziecie musieli kupowac auta z takim systemem jesli nie bedziecie chcieli

MKa
30-08-2005, 08:55
Bezsens i głupota :? Jestem ciekaw jak zareagowałby taki samochód na nagle pojawiające się na przejściu dziecko, albo co byłoby gdyby padło coś z elektroniką i np auto zblokowało by się przy prędkości 100 km/h :?
Jeśli już je wypuszczą to pewnie będą one bardzo dobrze dopracowane :!:
Ale to dziwny pomysł... dziwne to by było uczucie jak by po ulicach roboty zamiast samochodów jeździły... raczej mnie się to nie podoba... :???:

renówa
30-08-2005, 09:12
Samochód bez kierowcy NIE!!
To nas pozbawi frajdy z jazdy!!
A co z wyścigami?!
W Formule 1 wymyślą że kierowcy będą siedzieli i się gapili a komp[ będzie kierował :???: :???:

NIE!!! NIE!!! NIE!!!

Dominik999
30-08-2005, 09:12
a ja uważam, że to nawet ciekawy pomysł, śa osoby, dla których jazda w korakch czy ostrym miejskim ruchu to duży stres, dla nich to prawie wybawienie. a ci którym to się nie podoba, po prostu tego nie kupią, koniec sprawy :wink:

AML
30-08-2005, 09:30
Nasza technika tak się rozwija że niedługo zostaniemy wyeliminowani z procesu przemieszczania, będziemy podróżować jak sardynki z miejsca na miejsce, lepiej budować murki dzielące drogi niż wyłączać siebie z procesu technologicznego, a niedawno wynaleźli taki środek CX717 który niweluje skutki dużego braku snu i powraca umysł do trzeźwości tego wyspanego.

Emenems
30-08-2005, 11:03
Takie coś było by dobre jak by było zrobione w Formie Autopilota, jak w samolotach (zawsze można wyłączyć i przejąć stery).
Jedziesz sobie autostradą długą trasę, jesteś głodny lub chcesz porozmawiać, włączasz Autopilota i masz wolne.

AML
30-08-2005, 12:27
Właśnie Emenems, masz rację, samoprowadzenie powinno być dodatkiem w formie guzika na desce "Auto", takie coś to rozumiem.

Dominik999
30-08-2005, 12:31
Właśnie Emenems, masz rację, samoprowadzenie powinno być dodatkiem w formie guzika na desce "Auto", takie coś to rozumiem.

A czy własnie o czmyś takim jest mowa w tym artykule? tam jest wspomniane wspomaganie kierowcy w korkach :|

BABELEC
30-08-2005, 21:16
Niedawno Citroen zaprezentował system wspomagający parkowanie w ruchu miejskim (przystosowana C3). I powiem, że bardzo mi się to podobało. Ja akurat nie mam problemu z manewrami ale wielu ludziom takie urządzenie sprwiłoby dużą ulgę. I różni partacze mniej aut by rysowali przy parkowaniu.