PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkie porównanie SuperCar'ów

Wielbłąd
04-09-2005, 19:45
1. Maserati MC12:
V12 4 zawory na cylinder poj. skokowa 5992ccm. Moc maksymalna 632 KM Maks. moment obrotowy 652 Nm 6 stopniowa zautymatyzowana skrzynia biegów Cambiocorsa. Silnik umieszczony centralnie, naped na koła tylnie ogumienie przód 245/35 R 19 tył 345/35 R 19
osiagi:
0-100km/h 3.8s
V-max 330 km/h

2. Ferrari Enzo
V12 4 zawory na cylinder poj.skokowa 5992ccm. Moc Maksymalna 660 KM Maks. moment obrotowy 657 Nm 6 biegowa sekwencyjna skrzynia biegów. Silnik umieszczony centralnie, naped na koła tylnie ogumienie
245/40ZR19 - 345/35ZR19
osiagi:
0-100km/h 3.6s
V-max 350Km/h

3. Koenigsegg CCR
V8 poj.skokowa 4700ccm. Moc Maksymalna 806Km Maks. moment obrotowy 920Nm. 6 biegowa naped na tył jest przekazywany za pomoca 6 biegowej recznej przekładni oraz dwutarczowego sprzega. Silnik umieszczony centralnie ogumienie 255/35 R19 335/30 R20
osiagi:
0-100km/h 3.2s
V-max 388km/h

4 Mercedes McLaren SLR
V8 poj.skokowa 5.439 Moc Maksymalna 626 KM Maks. moment obrotowy 780 Nm. skrzynia automatyczna, 5-biegowa AMG SPEEDSHIFT R silnik umieszczony przed przednia osią. naped na tył ogumienie 245/40 R18 - 295/35 R 18
osiagi:
0-100km/h 3.8s
V-max 334 km/h

5. Porsche Carrera GT
V10 poj.skokowa 5.7ccm. Moc Maksymalna 612 KM Maks. moment obrotowy 590 Nm skrzynie reczna 6 biegowa z trójtarczowym karbonowym sprzegłem silnik umieszczony centralnie ogumienie naped na tył 255 R19 - 335 R20
osiagi:
0-100 Km/h 3,9s
V-max 330 km/h

6. Lamborghini Murcielago
V12 poj.skokowa 6192 ccm. Moc Maksymalna 580 KM Maks. moment obrotowy 650 Nm skrzynia reczna 6 biegowa. silnik umieszczony centralnie stały napęd na cztery koła, ogumienie 245/35R18-335/30ZR18
0-100 km/h 3.8s
V-max 330 km/h

7. Ford GT
V8 5.4ccm, moc 550 KM, moment obrotowy 678 NM, skrzynia biegów 6 stopniowa manualna, silnik centralny aluminiowy, RWD
0-100 km/h 3.3s
V-max 330 km/h

(C) google.pl

Mój wybór jest prosty oraz oczywisty, Maserati MC12 :wink:

Poprawiłem temat i zresetowalem ankietę dodając Forda GT.
AML

fischer777
04-09-2005, 19:52
Najlepiej jeszcze dodać zdjęcia. Swoją drogą wybieram SLRa.

Ryzykant
04-09-2005, 20:16
Mój wybór to Supersportowiec Maseratti MC 12.
Kosztuję około 400.000 Euro.
Kto go widział na żywo ten zrozumie mój wybór :D

Seth
04-09-2005, 20:37
myślę między maserati a lambo.....

Dominik999
04-09-2005, 20:44
Ja łamałem saie pomiędzy MC12 i Murcielago, jednak zdecydowałem się na tego drugiego, uwielbiam to auto (jak i wszytskie modele tej marki :D), zwłaszcza za styl. Maserati nie wybrałem chyba tylko dlatego, ze trochę przeszkadzałby mi je wygląd, gdybym miał nim jeździć - prezentuje się jak auto wyścigowe bez reklam, a nie jak "drogówka", dlatego Lambo. Carrerę Gt wprawdzie lubię, ale nie tak jak tamte dwa. co do reszty to uważam że są zbyt wulgarne (Enzo), brzydkie (SLR) albo nijakie (CCR) - oczywiście chodzi o nijakośc stylistyczną, bo osiągi w kazdym z nich sa aż nadto dobre ;) (a tak nawiasem mówiąc to i tak wolę CCR od Enzo i SLR-a, bo przynajmniej ma klasę :wink:)

Davis
04-09-2005, 21:00
Nie musze chyba pisac, ze WSZYSTKIE te auta sa kosmiczne, jednak ja stawiam na... -> Ferrari Enzo :cool:

Ajronmen
04-09-2005, 21:01
Ja głosowałem na enzo, moim zdaniem jest najbardziej zaawansowany technicznie ze wszystkich przedstawionych tu supersamochodów. Należy pamiętać, że MC12 to enzo "w innej budzie".

Potek
05-09-2005, 08:50
Już na starcie (chodzi o moje zdaniei nie o jakies porównanie danych) odpada Ferrari i SLR nieprzepadam, niepodobają mi sie
Koenigsegg CCr i MC12 są samochodami "kosmicznymi" nie mowie ze są brzydkie ale hmm.. nie potrafie sobie je wyobrazic na drodze... ciągle wydają mi sie byc tylko jeżdżącą prezentacją mocy i ciekawego designu - czyli prototypami (juz Bugatti wygląda bardziej przyziemnie ... )
Pozostają Porsche i Lambo ..
Porsche jest dla mnie marką produkujaca szybkie i piękne samochody ... ale nie z tego przedziału co w tym porównaniu ... i carrera gt jakos tak mi nie przypadla do gustu
Wybieram Lambo poniewaz w moim przekonaniu jest takim super sportowym samochodem.. bardzo masywnym potężnym sprawiającym wrazenie przyklejonego do asfaltu.. i napęd na "4"... dający większe poczucie bezpieczeństwa... nie wiem moze jakbym sie przejechał kazdym z nich to bym zmienił zdanie ..:)
Gdyby w była auta z "nizszej" półki i pozostały mi na końcu Porsche 911 Turbo i Lambo Gallardo to bym wybrał 911.. ;>

endrju
05-09-2005, 10:44
Ja głosowałem na Lambo z prostego powodu, nie znam lepszego samochodu, piekny wyglad, gigantyczna moc :twisted: i jeszcze jest do kupienia :lol:, a poza tym to zawsze jest lamborghini... :twisted:

Robak
05-09-2005, 13:39
Ja wybieram porsche carrere gt za oszałamiajacy ton silnika oraz za najpiekniejsza wg mnie stylizacje i dopracowanie szczegołow.
Szkoda ze nie ma forda gt.Dał bym mu drugie miejsce za stylizacje i klimat.
Hej wielbład skad wziałes te dane Porsche, wg mnie sa zanizone prawidłowe to 612 koni i 590nm ogomienie to przod: 265/35 zr 19 tył: 335/30 zr 20.
Zabrałes porsze 54 konie nie ładnie :wink:

AML
05-09-2005, 16:29
MC12 - jest za duże, za nieprzewidywalne, za drogie, ani GT, ani racer, no i wyglądalbym w nim jak bogaty snob bez gustu.
Enzo - podobnie jak MC12, tylko snob takim jeździ.
CCR - dobre osiągi ale znowu syndrom snoba, no i stylistyka niezbyt mi podchodzi.
SLR - świetna przyczepność, silnik, ale nie, bo ma znaczek merca i paskudnego automata.
Murcielago - bardzo dobre auto, świetny wygląd, przyjazne człowiekowi, ale nie widze siebie w tym Lambo, no i nie w moim stylu 4x4.
Carrera GT - bardzo dobre wykonanie, niesamowity wyścigowy V10, bezkompromisowość, RWD i trudne ale adekwatne prowadzenie, jedyne porsche jakie lubię i to na prawdę bardzo.
GT - Świetna przyczepność, wygląd, prowadzenie, RWD, miękkie sprzęglo, niestety silnik nie brzmi tak jak w prototypie i nie ma bagażnika.

Bardzo trudny wybór między Porsche a Fordem, oba mają to coś, gdyby się dało wziął bym oba, ale jeśli jedno to niesamowite, aż mnie poraziło, wybralbym Carrerę, za stylistykę i tego pięknego V10 i akurat Ford przegrał swoim silnikiem z Carrerą, Ford nie brzmi tak jak powinien, według mnie to jego największa wada.

Matador
05-09-2005, 18:30
No cóż, mój avatar chyba wyjaśnia wszystko. Mój ulubiony supercar to właśnie Enzo. Stylistyka na początku wydawała mi się ohydna, jednak coś mnie później olśniło i już. Wygląda jak próba obudowania bolidu F1 w blachy karoserii. No i ta technika...

Na drugim miejscu postawiłbym na SLR, bardzo lubię Mercedesy. Poza tym ze wszystkich przedstawionych tutaj modeli aut to chyba najbardziej nadawałoby się do codziennego użytku.

GT ma niesamowity styl rodem z wyścigów Le Mans starej daty. No i oczywiście klimat swojego legendarnego poprzednika.

CCR. Hmmm, szwedzi nie mają dużego doświadczenia w budowie takich aut, ale jak już coś zrobią ta dobrze. Stylistyka trochę nijaka, nadrabia kolorem.

Carrera GT to w końcu Porsche, co tutaj pisać. Świetny silnik, jakość wykonania. Niezawodność pewnie też na wysokim poziomie.

MC 12 ma duże gabaryty, Enzo można było ładniej obudować. Ale tylko to...

Enzo - Nr 1

BABELEC
05-09-2005, 19:03
Przedstawione przez wielbłąda samochody to światowa ekstraklasa. Wybrać ten, który najbardziej mi się podba będzie bardzo trudno. Przedstawię więc króciutko za i przeciw dla każdego supersportowca.

1. MC12 - wygląd nie powala ale ma kilka fajnych i charakterystycznych detali. Zastosowana technika stanowi zarówno plus, jak i minus. Niby znakomity silnik i podzespoły z Enzo ale dlaczego nie własne, Maseratti? Osiągi znakomite. Niezły ale raczej nie dla mnie :cool:

2. Enzo - w zasadzie to samo, co MC12. Dobry sprzęt ale chyba zbyt snobistyczny.

3. Koenigsegg CCR - tu już adrenalina skacze na samą myśl o tym bolidzie. Świetne auto o rewelacyjnych osiągach i bardzo ciekawym wyglądzie. Mniej znane od bardziej "popularnych" aut konkurencji ale to uznałbym akurat za plus. Z pewnością znalazłby miejsce w moim garażu.

4. SLR - nie chcę sie powtarzać (inne tematy) ale to auto w ogóle do mnie nie przemawia. Absolutny brak charakteru. Słaba stylistyka. Przez dużą ilość gadżetów elektronicznych sprawia wrażenie bezdusznego. MB dziekuję - pojadę tramwajem :razz: :grin:

5. Carrrera GT - to auto elektryzuje. Wysmakowana stylistyka, dzięki której auto jest bardzo zgrabne. Porsche nie udaje czegoś lepszego niż jest (vide SLR). Wspaniały silnik, któremu upodabnia go do wyścigowych bolidów zapewnia znakomite osiągi i brzmienie. Poproszę o kluczyki:grin:

6. Lambo - porywająca, agresywna stylistyka stylistyka zapowiadająca nielada emocje. Świetnie brzmiący silnik jeszcze bardziej je wzmaga. Równie dobre, jak dźwięk motoru są jego osiągi. Auto nie do pogardzenia.

7. Ford - nostalgiczna stylizacja nawiąująca do poprzednika bardzo mi się podoba. Osiągi również. Znaczek firmowy i mniej bogata tradycja nie stanowi żadnej wady tej maszyny. Nie będzie z pewnością tak popularny, jak konkurenci ale wart jest zainteresowania.

Hmm...wybór ograniczyłem do 4 fur. I nie jest wcale latwiej niż na początku. Ale jedziemy:
1. Porsche Carrera GT
2. Lamborghini Murciellago
3. Koenigsegg CCR
4. Ford GT

MikI MałS
05-09-2005, 19:12
Wybór był strasznie, ale to strasznie trudny.Bardzo lubię wszystkie z tych samochodów. czasami jesteś pewien jaki jest twój ulubiony, ale jeśli obok są jeszcze inne samochody to wybierasz innego.Powinienem wybrać Lambo, ale nie wybrałem go.Przepraszam endrju.Lecz te wszystkie samochody mogą czyścić buty(czyt. felgi :twisted: )Fordowi.(no może oprócz Lambo(wiadomo czemu) i Koenigsegowi(za to, zę jest najszybszy i najmocniejszy).To piękny samochód.Osiągi są extra.Najciekawsze jest to, że z 550 koni (TYLKO!!)Rozpędza się do setki tylko w 3,3 sekundy i v-max 330.Powtarzam wybór nie był łatwy, ale decyzje trzeba podjąć :twisted:

endrju
05-09-2005, 19:27
Powinienem wybrać Lambo, ale nie wybrałem go.Przepraszam endrju.Lecz te wszystkie samochody mogą czyścić buty(czyt. felgi :twisted: )Fordowi.(no może oprócz Lambo(wiadomo czemu) i Koenigsegowi(za to, zę jest najszybszy i najmocniejszy).

Załamac sie można :sad: ale cóż twój wybór, ja przeprosiny przyjmuje (a co mi tam, jak szleć to szaleć :mryellow: ) Tak czy siak, ja Lamborghini Murciélago kocham i jak dla mnie będzie zawsze najlepsze na wieki :twisted: :twisted: :twisted:

kocie_ruchy
05-09-2005, 19:44
ha, wlasnie takie auta to moja specjalnosc :cool:

na pierwszym miejscu stawiam maserati corse 12 cilindri - przede wszystkim za niebanalny wyglad, dobre wyniki sportowe i za sama marke - maserati po prostu uwielbiam

na drugim miejscu koenigsegg ccr - za same okolicznosci, w jakich to auto powstalo, za drzwi, osiagi i nieprzyzwoicie niskie nadwozie ;]

na trzecim murcielago - za legende, oryginalna, ponadczasowa stylistyke, muskularne nadkola i za silnik

reszta u mnie odpada zupelnie, sorry

jezeli juz chodzi o supercary ogolnie to mam troche inne preferencje - przede wszystkim wszystkie auta bazujace na porsche 962, czyli niemieckie: dauer 962, DP 962, Koenig C62 i australijsko-amerykansko-niemiecko-japonski Schuppan 962CR. oprocz tego nie mozna zapominac o lotecach: c1000 i sirius, bugatti 16.4 veyron - w pebble beach zaprezentowali juz jego naprawde produkcyjna wersje (z reszta o tym szerzej juz niedlugo na aG), a takze inne auta o mocy od 500KM wzyz z lat 90. - starsze: ukochane przeze mnie porsche 917K, bentley hunaudieres ktory chyba nigdy nie doczeka sie wersji produkcyjnej czy niektore mocno kontrowersyjne, ale interesujace pomysly pana Colaniego.

hmmm, troche sie rozpisalem, ale to chyba za sprawa tego ze wlasnie tego typu auta interesuja mnie najbardziej (jezeli nie tylko i wylacznie takie) a na aG nie ma za czesto okazji o nich pogadac ;]

Wielbłąd
05-09-2005, 19:47
.
Hej wielbład skad wziałes te dane Porsche, wg mnie sa zanizone prawidłowe to 612 koni i 590nm ogomienie to przod: 265/35 zr 19 tył: 335/30 zr 20.
Zabrałes porsze 54 konie nie ładnie :wink:

Sorki Robak rzeczywiscie w tym sie pomyliłem :oops: z tym modelem miałem najwiecej problemów odnoscie danych tehcnicznych... a w necie były tylko info o prototypie z 2001 roku chyba i tam miał 558 Km oraz było zaznaczone ze wersja produkcyjna moze zostac podwyższona przed skierowaniem do seri... jednak nie mogłem znalesc tych danych aktualnych wiec myslałem ze własnie taka wersje wprowadzili do sprzedazy... wszytskich przepraszam za nieprawidziwe dane :oops:

BKX
05-09-2005, 22:19
A ja sie dziwie wszystkim, ktorzy sie wypowiadaja, a juz szczegolnie tym ktorzy najpierw sa przeciwko bezsensownym porownaniom, a pozniej sie w nich wypowiadaja... Przeciez to juz wszystko bylo, znowu sobie beda wszyscy posty nabijac piszac, a ten to mi sie podoba itd. Dla mnie porownanie, to nie tylko dane, zdjecia itd. Sorki Wielblad, piszesz dobre i ciekawe posty, ale w tym temacie nie pokazales nic szczegolnego... Skoro juz powtarzaja sie te same samochody, to moze przydloby sie dane z torow, przekroj i wymiary tych samochodow, specyfikacje wyposazenia itd. Ja wiem, ze to nie jest proste, ale skoro mamy podnosic poziom tego forum, to robmy to, a nie tylko piszmy, jak i co... nikt nie jest swiety, nawet ja i czasem tez popelniam bledy... ale nie moge patrzec jak wy sie tu wypowiadacie.. Nie chce nikogo urazic z forumowiczow, to tylko moje zdanie, jesli uwazacie, ze nie mam racji to skasujcie ten post...

MKa
07-09-2005, 20:53
Waham się pomiędzy Mercedesem a Porsche ale ten automat w SLR wyklucza go. Pozostaje Porsche :!: :mryellow:

aston
07-09-2005, 21:00
po długim zastanoweniu wybrałem SLR bo jako jedynym z nich mozna spokojnie jeździć po normlanych drogach

kocie_ruchy
07-09-2005, 21:10
po długim zastanoweniu wybrałem SLR bo jako jedynym z nich mozna spokojnie jeździć po normlanych drogach

a co to za roznica, takim autem i tak nigdy nie bedziesz jezdzil po normalnych drogach :roll:
a traci wzgledem innych bo jest zburaczaly i ociezaly jak mercedes a bezduszny jak mclaren

MKa
07-09-2005, 21:37
Ja auto wybierałem właściwie ze względu na wygląd i budowę zewnetrzną bo osiągi... mało się różnią. :wink:

MikI MałS
11-09-2005, 15:16
:roll: Dziwne, że tylko jedna osoba wybrała Koenigsegga.
Gdyby popatrzyć jak te wszystkie samochody pojechały na torze Top Gear.To najlepszy będzie Maserati, który w ostatnim odcinku wyprzedził o jedną setną dotychczasowego lidera Ferrari Enzo o jedną setną sekundy.Nie jestem pewien, czy na torze testowany był Ford GT................, ale reszta testowana była napewno.

Davis
11-09-2005, 16:19
:roll: Dziwne, że tylko jedna osoba wybrała Koenigsegga.
Gdyby popatrzyć jak te wszystkie samochody pojechały na torze Top Gear.To najlepszy będzie Maserati, który w ostatnim odcinku wyprzedził o jedną setną dotychczasowego lidera Ferrari Enzo o jedną setną sekundy.Nie jestem pewien, czy na torze testowany był Ford GT................, ale reszta testowana była napewno.

Silnik to nie wszystko :twisted: :wink:

guzik_Darek
11-09-2005, 18:31
Porsche Carrera GT wymiata. Jest najlepsze najładniesze najszybsze o wogóle the best. A tak wogóle to jakbym dostał kluczyki do którego kolwiek to cieszyłbym się jak dziecko :smile:

endrju
12-09-2005, 08:44
Porsche Carrera GT wymiata. Jest najlepsze najładniesze najszybsze o wogóle the best.

Hmmm...no nie wiem patrząc na same przyśpieszenie to Carrera ma najgorsze :susp: , a co do predkosci to też najlepszej nie ma.

A tak wogóle to jakbym dostał kluczyki do którego kolwiek to cieszyłbym się jak dziecko :smile:

No nie tylko ty... :roll: Szkoda tylko że prawdopodobienstwo "dostania" kluczyków do tych "autek" jest chyba równe trafieniu szóstki w totka :neutral:

AML
12-09-2005, 12:56
Te dane są różne, chłopie mówimy tu o najlepszych samochodach świata, prędkości maksymalnej nigdy nie osiągniesz na żadnej drodze i tak, a różnicy przyśpieszeń nie odczujesz.

endrju
13-09-2005, 21:51
No dobra, wcale temu nie przeczę, ja tylko stwiedziłem że Porsche Carrera GT wcale nie jest najszybsze i tyle. :wink:

karmi
25-09-2005, 20:26
Nie no wszystkie bryki są spoko. Ale.............Merc od razu odpada za wygląd. Enzo nigdy nie trawiłem za wygląd. Osiągi i silnik (w ogóle technike) ma miodzio. Ale wygląd nie ten. Po za tym nie lubie ferrari (oprócz 360 i 430). Konigseg (sorry za pisownie) jest bardzo spoko :twisted: ma ładny jak dla mnie wygląd i osiągi nie z tej ziemi :mryellow: Lambo jest piękne z wyglądu. I silnik jak u kazdego z tych aut boski :lol: Maserati jest coś w stylu enzo ale jest dużo ładniejsze. Ford GT to samochód w stylu retro i się przyznam że jak nigdy nie lubiłem tego typu pojazdów GT jakoś polubiłem. Nie chce mi się opisywać dalszych samochodów więc podsumowanie:

1. Lamorghini :twisted:
2. Koenigsegg (pisownia :oops: ) :mryellow:
3. Ford GT
4. Carrera GT
5. Maserati
6. Enzo
7. SLR

(kogoś opuściłem :mryellow: )

AML
25-09-2005, 21:06
Panowie popełniliśmy wielki błąd a co z Pagani Zonda S?
Nikt nie pomyslał o tym, a to przecież bardzo trudny konkurent.

karmi
26-09-2005, 13:08
Panowie popełniliśmy wielki błąd a co z Pagani Zonda S?
Nikt nie pomyslał o tym, a to przecież bardzo trudny konkurent.

No fakt. Ja bym zaproponował jeszcze SSC 8T. Jest on obecnie najszybszym samochodem dopuszczonym do ruchu na świecie. Według konstruktorów może osiągnąć ok. 420 km/h a obecnie również podobno zmierzono mu 401,879 km/h. A może by tak jeszcze wpomnieć o Mclarenie F1 z tym tylko, że teraz nie można go kupić w "salonie" ale legenda pozostaje.