PDA

Zobacz pełną wersję : 5 metrów i 8 cylindrów

aston
10-09-2005, 14:44
Mercedes Klasa S 500
Moc: 388KM/6000
Moment oborotwy: 530Nm/2800-4800
0-100km/h: 5.4s
prędkosć max: 250 km/h
Napęd: RWD (prawdopodobnie wkrótce również AWD)
Wymiary: 5076 / 1871 / 1473
Cena podstawowa: 444 000zł
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/M/Mercedes_Klasa_S_m.jpg
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/M/Mercedes_Klasa_S_d.jpg

Audi A8 4.2
Moc: 335KM/6500
Moment oborotwy: 430Nm/3500
0-100km/h: 6.3s
Napęd: AWD
Wymiary: 5051 / 1894 / 1444
Cena podstawowa: 376 400zł
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/A/AudiA8Quatro2003_m.jpg
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/A/AudiA8Quatro2003_d.jpg

Chrysler 300C 5.7 HEMI
Moc: 340KM/5000
Moment oborotwy: 525Nm/4000
0-100km/h: 6,4s
Napęd: RWD (AWD dostępne w kombi)
Wymiary: 4999 / 1881 / 1483
Cena podstawowa: 243 756zł
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/C/Chrysler300C_m.jpg
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/C/Chrysler300C_d.jpg

BMW 750i
Moc: 368KM/6300
Moment oborotwy: 490Nm/3400
0-100km/h: 5.9s
Napęd: RWD
Wymiary: 5039 / 1902 / 1491
Cena podstawowa: 361 500zł
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/B/BMWSeria745i_m.jpg
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/B/BMWSeria745i_d.jpg

Volkswagen Phaeton 4.2
Moc: 335KM/6500
Moment oborotwy: 430Nm/3500
0-100km/h: 6.9s
Napęd: AWD
Wymiary: 5055 / 1903 / 1450
Cena podstawowa: 424 690zł
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/V/VolkswagenPhaeton1_m.jpg
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/V/VolkswagenPhaeton1_d.jpg

Jaguar Seria XJ 4.2
Moc: 300KM/6000
Moment oborotwy: 420Nm/4100
0-100km/h: 6.6s
Wymiary: 5090 / 2108 / 1448
Cena podstawowa: 361 954zł
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/J/JaguarXJ2003-SE_m.jpg
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/J/JaguarXJ2003-SE_d.jpg

Lexus LS 430
Moc: 282KM/5600
Moment oborotwy: 417Nm/3600
0-100km/h: 6.3s
Wymiary: 5025 / 1830 / 1470
Cena podstawowa: 351 740zł
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/L/LexusLS430-2004_m.jpg
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/L/LexusLS430-2004_d.jpg

dane z: mojeauto.pl

Carlsson
10-09-2005, 14:58
Mercedes zdecydowanie :cool: klasa sama w sobie dokładnie S-classa :lol:

stanko
10-09-2005, 15:18
no nie wiem ja akurat wzialbym audi wole go od mercedesa ale to juz wynika tylko z gustu jakie mamy
:susp:

endrju
10-09-2005, 15:29
Ja bym wziął Volkswagena Phaetona. Może nie jest najmocniejszy ale za to jakiś taki ciekawy i inny niż wszystkie :mryellow:

fischer777
10-09-2005, 15:31
300C nie powinna się tu znaleźć. Swoją drogą wybiorę S klasę za całokształt.

Davis
10-09-2005, 15:59
300C nie powinna się tu znaleźć

A to niby czemu ?| Ja bym wybrał własnie Chryslera. Silink ma co prawda nieco słabsza niz inni tutaj, ale mimo wszystko jest on bardzo dobry. Zaś wizualnie on jest po prostu PRZEPIEKNY... Mialem szczescie i moge powiedziec ze na zywo wyglada jeszcze lepiej niz na fotach... To mój ulubiony wóz nie tylko z tych pokazanych tutaj, ale wogóle z tej klasy :wink:

fischer777
10-09-2005, 16:10

A to niby czemu ?| Ja bym wybrał własnie Chryslera. Silink ma co prawda nieco słabsza niz inni tutaj, ale mimo wszystko jest on bardzo dobry. Zaś wizualnie on jest po prostu PRZEPIEKNY... Mialem szczescie i moge powiedziec ze na zywo wyglada jeszcze lepiej niz na fotach... To mój ulubiony wóz nie tylko z tych pokazanych tutaj, ale wogóle z tej klasy :wink:

Mnie również się podoba, ale jest... o klasę niżej :wink: Stąd moja reakcja na niego. Jeżeli nie wierzysz, że jest o klasę niżej, to mogę Ci tą analogię wytłumaczyć :twisted: :grin:

Davis
10-09-2005, 16:18

Mnie również się podoba, ale jest... o klasę niżej :wink: Stąd moja reakcja na niego. Jeżeli nie wierzysz, że jest o klasę niżej, to mogę Ci tą analogię wytłumaczyć :twisted: :grin:

NIe bede sie spierał, bo pewnie masz racje... W sumie widac to po cenie :wink: Ale tak czy siek wybral by m300C :P

BKX
10-09-2005, 17:20
Wchodza w gre tylko 2... Audi i VW. Audi chyba za styl, firme, piekno, silniki itd. To jest ideal w tej klasie (moje zdanie) a VW dlatego, bo jest niedoceniany, az szkoda, bo to udany samochod, co potwierdza wiele testow. W ankiecie glos poszedl na Audi :D

Yoda
10-09-2005, 20:01
JAGUAR, JAGUAR I JESZCZE RAZ JAGUAR :wink:
dlaczego?
moze nie ma wielkiego bagaznika i duzo miejsca, ale STYL :twisted: marka i prestiż jaguara (jak z reszta kazdego brytyjskiego samochodu :susp: ) piekne auto... :smile: ....

Yabol
10-09-2005, 22:23
Hieh, a ja bym wybrał Lexusa, bo mój stary się nim wozi :-D Nie jest taki brzydki jak wygląda na zdjęciach, a wersja Voyager moze spokojnie się równać z eSką itp. Druga sprawa, że Lexus jest mało popularny w Polsce.

Ktoś tam wspominał, że "Chrysler co prawda ma słabszy silnik" ?? Wiesz, 340KM i 525Nm daje mu 3 miejsce w tym porównaniu.

skibae124
10-09-2005, 22:23
Nie bedę się tłumaczyć czemu postawie na MB wiele ludzi na forum juz wie o mojej Mercedes manii

Mercedesw123
11-09-2005, 07:06
ah ja rowniez nie odkryje ameryki jak powiem ze wybieram MB
na 2. miejscu Chrysler(super wyglad)
3. VW Pheaton(dobre silniki )
4. BMW
5. Lexus
6. Jag

Wielbłąd
11-09-2005, 15:12
hmm wiecie co długo sie zastanawiałem :razz: wybór ?? a co moze byc innego dla mnie niz MB ?? no własnie wybieram MB mam stycznosc z juz stara S-ka W220 czesto i nadal mi imponuje a jezdzi sie super mam nadzijeje ze nowa bedzie tylko lepsza... wnetrze mimo iz bardzo podobne do bawarki jednak baedziej mi sie podoba... na 2 miejscu satawiam A8 piekne auto bardzo dobre jednek u mnie nie ma szans z mercem... dalej stawiam po lifcie brzydkie kaczotko choc jednak z biegiem czasu coraz bardziej mi sie podoba BMW 7 a dlalej to wiekszy Passat...

MKa
11-09-2005, 18:00
Ja wahałem się pomiędzy Mercedesem a Audi... ale wybrałem MB. :wink:

Matador
11-09-2005, 18:02
Technicznie wszystkie są super. Wybieram 300C, mimo że to nie ta klasa. Bardzo lubię ten samochód za styl, cena nie jest kosmiczna (S klasa), jedyne co się mu zarzuca to kiepska jakość detali jednak tylko niektórych. Widziałem go parę razy na żywo i pozytywnie na mnie działa. Gdyby była tutaj poprzednia S klasa prawdopodobnie stanałbym murem za nią, do tej muszę się jeszcze przyzwyczaić.

BABELEC
11-09-2005, 18:11
Zastanawiałbym się nad trzema modelami: JAG, AUDI, BMW.
Najbardziej porywający z wyglądu jest Jaguar, potem Audi. Co do BMW mam do tej pory mieszane uczucia i trudno mi się jednoznacznie określić.
Jaguar łączy w sobie komfort i całkiem dobre osiągi. Może nie sportowe ale satysfakcjonujące. Audi przekonuje techniką a BMW najbardziej sportowym charakterem i również techniką.
Podejrzewam, że mój wybór padłby na Jaga. BMW byłoby następne w kolejce (albo stałoby w garażu obok Jaga).

AML
11-09-2005, 18:38
Merc - Jak każdy mercedes nie kupiłbym go za markę.
Audi - Bardzo dobre auto, lecz AWD mi nie pasuje.
Chrysler - O matko dajcie spokój, wykończenie to śmiech na sali tak samo jak właściwości jezdne.
BMW - Wygląd.
VW - Po prostu nie.
Lexus - Nie przepadam za tymi samochodami a tym bardziej nie jest on lepszy od...
Jaguar - Bez momentu zastanowienia biorę Jaga, sprawdzony produkt, bardzo dobre wykończenie, jazda, a w wersji R to po prostu zabójcze 4 drzwi, no i najbardziej stylowo bym w nim wyglądał z całej tej stawki.

Yabol
29-09-2005, 19:29
Nie wiem czy mieliście okazję obejrzeć te samochody z bliska lub miec okazję przejechać się nimi. W każdym razie miałem okazję usiąść (wow) w Jagu i troche się zaskoczyłem, siedzi się prawie na podłodze, nizej niż w XK !! Uznając, że jeszcze mi to mogło odpowiadać, to jednak ludzie którzy mają hajs na taki samochód, oczekują czego innego (przynajmniej w Polsce gdzie w większości przypadków wiek takich osób zaczyna się od jakichś 40-50 lat.... jak dobrze pójdzie w życiu). Z tyłu tak samo jest ciężko z usiedzeniem dla wyższej osoby.

Wielbłąd
29-09-2005, 19:39
Nie wiem czy mieliście okazję obejrzeć te samochody z bliska lub miec okazję przejechać się nimi.

2 S-kalsy 320

obie naleza do rodziców kolegi... miałem okazje sie nimi przejechac i to dosc czesto przy ddosc wysokich predkosciach ( 170km/h ) ... po 1 z tyłu odczuwałem troche mało miejsca po 2 przy wysokich predkosciach wyraznie słychac szum powietrza... po 3 gdy usidłem na miejscu kierowcy i zamknełem dzwi to czuułem ze moge przejechac cały swiat... (tylko kto mi da na benzyne ?? :razz: :wink: )
Poza tym miałem mozliwosc przyjzenia sie wszytskim tym samochoda z bliska...

P.S mam nawet fotke 1 S-ki wg mnie ta jest lepsza :wink: fotki robione koma wiec jakosc jest jaka jest....

bar-trek
19-02-2006, 08:28
Moim zdaniem Mercedes S jest ładny i komfortowy ale jest bardzo awaryjny te starsze i te nowsze modele.Wiem bo kolega taty ma nową ''Eskę''
:mrgreen:

Łukasz (POPEK)
19-02-2006, 09:20
Zdecydowanie Nercedes S 500. wg mnie ta limuzyna jest najladniejsza. wyglada bardzo sportowo. Sama marka mowi za siebie.

stanko
19-02-2006, 11:14
Bzdury gadasz,uwazasz ze z tych marek to Mercedes jest gorą??A co,np. BMW juz sie nie liczy?

yankey
19-02-2006, 20:09
a ja bylbym oryginalny i wzial vw tylko czarnego oczywiscie ;)

smidus
19-02-2006, 20:57
Heh merca, audi i bmw moze sprowadzic sobie z niemiec kazdy dresik.... i kazdy kto bedzie takim jezdzil bedzie wygladal nawet w garniaku od armaniego jak w dresie... Wiec biore Lexusa !! Nie dosc ze zajeb*** na żywo wyglada to do tego bezawaryjny i bardzo rzadki

mustangshelby
19-02-2006, 21:00
Zastanawiałem się między Audi a Jaguarem, ale, wybrałem Jaguara, ponieważ jest najbardziej elegancki, w samochodzie luksusowym nie chodzi o liczbe bajerów, tylko o klimat. Z zewnątrz również mi się najbardziej podoba, nie wygląda tak "ociężale" jak konkurenci.

smidus
19-02-2006, 21:03
a nowa s klasa ma tyl jak z sang-jonga a przod od kii ogolnie kijowo plastikowo dretwo wyglada !!

Robak
19-02-2006, 21:58
Zdecydowanym wygranym dla mnie bedzie lexus ls 460, ktory juz niedługo pojawi sie w sprzedzy.
Z tej stawki to ciezko bedzie mi wybrac konkretny model. Moge wyroznic grope pojazdow ktorych nie brałbym aboslutnie pod uwage przy ewentulanym kupnie a sa to mb S i bmw 7 za denna stylizacje i okropne kokpity.Potem ls430 za nude, nude i jeszcze raz nude oraz zaplesnienie technologiczne. Dalej odpadł by 300c bo to nie ta klasa a poza tym wybierajac auto klasy luksusowej nie szczypałbym sie z pieniedzmi zeby potem ogladac tani plastik w kabinie i jedzic na rozwiazanich mercedes e, ktory juz dzis jest leciwy a w latach swietnosci tez nie był ideałem.Phaeton jest całkiem fajny ale ma brzydka i zbyt zapchna deske rozdzielca a poza tym po co go kupowac jesli mozna miec audi.
Potencjali kandydaci to xj i a8. Audi jest piekne w srodku. Jego kokpit to wzor stylizacyjno-ergonomiczno-jakoscowy. Za to kociak jest bardzo orginalny i przesiakniety brytyjskim stylem. Tego nie ma konkurecja a w szczegolnosci bmw i merc, ktore prezentuja styl globalny czyli to co ma sie podobac w USA a ich niemieckie naleciałosci przepadły z ostatnimi generacjami tych modeli. Jag ma zgrabna sylwetke i nie kojarzy sie z grubymi prezasami po 50-tce. To ze ustepuje miejscem we wnetrzu konkurecji jest mało wazne bo to przede wszyskim pojazd dla kierowcy a nie limuzyna rzadowa.
Hm... Audi, Jag...Audi, Jag. Chyba tym razem Jaguar ale juz za kilka miesiecy Lex, ktory nic nie udaje tylko jest lususowa amerykanska limuzyna jadaca na japonskiej prefekyjnosci.

AGENT
20-02-2006, 10:41
Zagłosowalem na 300C HEMI, choć po cenie widać, iż to nie ta klasa. Żadne z prezentowanych aut wyglądem niedorównuje do 300C. Przydało by się lepsze wyposażenie i jakość wykonania, natomiast cena zachęca do nabycia tej limuzyny, dlatego coraz więcej jeździ 300C po naszych drogach. W piątek w Olsztynie widzialem Phaetona :shock: , wyglądał jak napompowany Passat, na prawdę nic szczególnego. Audi nie znoszę pod względem designu, podobnie Lexy. Jaguar odpada bo jest angielski. Także brałbym pod uwagę "siodemeczkę", "Mesia" i pieknego, acz niestety niedoskonalego Chryslera.

BeeMiX
20-02-2006, 14:52
Ja mam podobne zdanie jak Robak, narazie zostaje Jag, w juz niedługo nowy Lexus. Choć LS430 jest perfekcyjnie wykonany i całkowicie bezawaryjny w przeciwieństwie do niemieckiej konkurencji (a szczególnie 7) która lubi sie najnormalniej popsuć.

Robak
20-02-2006, 15:54
Ale ma jeszcze organy ze starego mercedesa S klasy W140(pewnie dla tego jest niezawodny) i stylizacje 3-drzwiowej szafy za czasow komuny.

BeeMiX
20-02-2006, 16:00
:shock: lexus ls ma organy z MB ?? masz jakieś na te słowa dowody? bo jestem naprawde zdziwiony.

Robak
20-02-2006, 16:13
Serio nie widziałes? Cały Lexus Ls od pierwszej generacji jest na licencji MB. Dopiero ten nowy model ktory wyjdzie to własna konstrukcja. Tak przynajmniej słyszałem. Zaraz cos postram sie znalezc.

AGENT
20-02-2006, 16:57
Dajcie spokój z tym starym Lexem LS, ma aeordynamikę szafy gdańskiej :lol: a i sam wygląd nawiązuje do W140. To już nie ta epoka.

BeeMiX
20-02-2006, 17:32
Coś mi sie grubo nie wydaje Robak, wiem że jakiś koreańczyk robił wóz na licencji MB, ale niewydaje mi sie że Lexus też. No i Lexus LS400 (1 gen) ma silnik 1UZ-FE który jest produkcji toyoty, tak samo jak 4,3l a LS tylko wyglądem nawiązuje do S klasse z tym sie zgodze.

Qba
20-02-2006, 21:21
P.S mam nawet fotke 1 S-ki wg mnie ta jest lepsza :wink: fotki robione koma wiec jakosc jest jaka jest....[/quote]

Zgadzam się z Wielbłądem ta „S” poprzedniej generacji jest piękna, po prostu ma coś w sobie, gdyby tu była zagłosowałbym na nią, a że jej nie ma głosuje na Volkswagena Phaetona, bo bardzo podoba mi się wizualnie.

venom
20-02-2006, 23:54
1. eSka - najmłodsza, najbardziej zaawansowana technicznie i z tym silnikiem rozkłada konkurencję jak również pod względem ceny. S klasa mimo iż to MB a jak wiadomo jakośc tych samochodów ostatnimi czasy spada (nawet tych topowych).
2. A8 - jedyny konkurent do zajęcia 1 miejsca. Właściwości jezdne(quattro)+zacięcie sportowe. Jedyne udane połączenie sportu i luxusu.
3. Chyba 750i. Ten znaczek na masce :cool: . Auto dla faceta. Mniej pociągający design niż u Audi oraz gorsze wnętrze moim zdaniem plasują go na ostatnim miejscu podium.
4. Tu problem XJ czy Phaeton. Jednak XJ . Legendarna marka, prestiż, "lekkośc" w stosunku do konkurencji. Dlaczego nie wyżej bo to "Ford!"; nudnawe wnętrze, kiepski diesel oraz jedyny godny uwagi silnik to XJR.
5 - egzekwo Lexus i Phaeton. Lexus za brak prestiżu :damn: , korzeni i silniki. VW za sam nie wiem co... Podobieństwo do Passata :ogh:, udawanie Audi w tym koncernie i "Samochód dla ludu".
6. V8 HEMI :neutral: . Chrysler zamyka listę. Nie można kupowac samochodu tylko ze względu na wygląd. Auto w USA kosztuje grosze i nie uchodzi za luksus. Nie ta klasa. "amerykańskie" plastiki ...
W tej klasie nie można kierowac się tym co tańsze. Ta klasa rządzi się odwrotnymi prawami. Popyt na dobro prestiżowe wzrasta ze wzrostem ceny. Mając kupę kasy chce się byc wyróżnionym a nie oszczędzac.

Robak
21-02-2006, 00:06
Chce sprostowac mysl o lexie Ls. Chyba jednak jest to własna konstrukcja toyoty jednak jest mozliwe ze jest inaczej bo kiedys przecztałem o tym w czasopismie a nigdy nic nie zmyslam no bo po co. Przepraszam za wprowadzanie w bład i pisanie niepotwiedzonych informacji.

SIDO
21-02-2006, 20:19
Długo się zastanawiałem pomiędzy S klasą a A8. Jednak o wyborze zadecydowała u mnie cena. Wybrałem A8. A jeśli chodzi o poszczególne modele to:
2. S klasse
3. Phaeton
4. 300 C
5. 750i
6. Seria XJ
7. LS 430

Jacobser
09-03-2006, 21:53
Gdybym był bogaty to na pewno bym wybrzydzał ile wlezie.A że nie jestem to skromnie powiem,że wybrałbym BMW serii 7,i to najlepiej takie,jakim jeździ nasz prezydent (ale ja jestem nieskromny).Nie no wszystkie są super,może jedynie Audi A8 nieco zostaje w tyle,gdyż w porównaniu jest stary model,bo gdyby tu był nowy to bym się zastanowił.

midi
10-03-2006, 07:25
Ja bym wybrał BMW 750, to jet samochód z klasą-nie to co jakis przereklamowany Mercedes. Siódemką można poszaleć i poczuć się jakbyśmy sie pławili w luksusie :mryellow: :mryellow: :mryellow:

Wielbłąd
10-03-2006, 11:06
Uzasadnij mi dlaczego przereklamowany...

midi
10-03-2006, 14:59
Mercedes powoli staje się klasycznym,przewidywalnym autem. Każdy z reguły- nie z własnego doswiadczenia uważa go za świetny samochód bo... to legendarna marka itd. itp. i wszyscy młówią że ten koncern produkuje najlepsze samochody.
A tak wcale nie jest!!!

W XXI wieku ludzie potrzebują odmiany, nowych technologii. Wg mnie takie technologie reprezentuje BMW serii 7.

Ja gdybym miał "siódemke" to czułbym się jak król, a jadąc Merolsem to jak przedstawiciel handlowy któremu firma kupiła(patrząc na opinie innych) mało awaryjny samochód, aby zaoszczędzić na naprawach :damn: :damn: :damn:

Można ująć to tak: BMW 750 to masywny samochód dla facetów "z jajami" :mryellow: a Mercedes to samochodzik dla głupiutkiej blondynki!!!

Może to brutalne co napisałem, ale dla mnie taka jest prawda. Sorry jak kogos uraziłem :neutral:

Wielbłąd
10-03-2006, 15:59
Przedstawicielowi handlowemu kupuja Mercedesa :?: i to odpowiednika 7 er czyli S-klase :?: :ogh: JUZ WIEM KIM BEDE W PRZYSZŁOSCI !

Czy Mercedes sie malo psuje :?: ostatnie modele napewno troche wiecej od legendarnych W123, W124, W126. Ale to powoli rowniez zmienia sie na lepsze i Mercedes znow zaczyna stawiac na jakosc a nie na ilosc... przelomowym modelem ma byc nowa W212 od niej ma sie awaryjnosc znacznie poprawic. Mercedes jest dla ludzi ktorzy sobie cenia komfort, solidnosc wykonania, dobre wykonczenie wnetrze. BMW jest natomiast dla ludzi ktorzy wola bardziej agresywne samochody od eleganckich.

midi
10-03-2006, 16:21
Czy Mercedes sie malo psuje :?: ostatnie modele napewno troche wiecej od legendarnych W123, W124, W126.

No i właśnie dlatego napisałem, że Mercedes jest zbty pochopnie uważany za najmniej awaryjny samochód.

A co do tego komfortu to daruj, ale ja nie wiem czy bardziej radoche sprawiłoby ci tylko wygodne siedzenie na pupie w samochodzie za nie małą kasę czy szaleństwo agresywnym BMW 750:!:

Wielbłąd
10-03-2006, 16:31
"szalec agresywnym 750" to ma byc jakis zart :?: :susp: po tym zdaniu jestem pewny, ze nigdy nie jezdziles ani 7-er ani S-klasa lub A8... on ma agresywna tylko stylizacje, wsrodku materiały najwyzszej klasy, beznadziejna "budka suflera" (choc niektorym to sie podoba.) To auto nie jest stworzone do szarzowania ale do wygodnego przemieszczania sie z punktu a do punktu b. A wolalbym Mercedesa bo mi sie bardziej podoba i kocham ta marke. A jak juz chcesz na sile walic "szpana na szosie" to Mercedes sie rowniez nadaje... ale o tym to moze KieposianyHerbus opowiadac... to co sie dzialo w Bozenkowie :mryellow: :mryellow: a podobno Mercedes Emerytowagen i nie da sie nim poszalec... :lol: :lol: :lol:

midi
10-03-2006, 17:10
"szalec agresywnym 750" to ma byc jakis zart :?: :susp: po tym zdaniu jestem pewny, ze nigdy nie jezdziles ani 7-er ani S-klasa lub A8... on ma agresywna tylko stylizacje, wsrodku materiały najwyzszej klasy, beznadziejna "budka suflera" (choc niektorym to sie podoba.) To auto nie jest stworzone do szarzowania ale do wygodnego przemieszczania sie z punktu a do punktu b. A wolalbym Mercedesa bo mi sie bardziej podoba i kocham ta marke. A jak juz chcesz na sile walic "szpana na szosie" to Mercedes sie rowniez nadaje... ale o tym to moze KieposianyHerbus opowiadac... to co sie dzialo w Bozenkowie :mryellow: :mryellow: a podobno Mercedes Emerytowagen i nie da sie nim poszalec... :lol: :lol: :lol:

Wyobraź sobie siebie jako dziadka który szarżuje Mercedesem, podrywa na niego młode laski buehehehehehheehehhe :lol: :lol: :lol:

ŻAŁOSNE

A przy okazji to nie wiedziełem,że jesteś na liście najbogatrzych polaków buehehehe :lol: :lol: :lol:

Ty chyba nie rozumiesz do czego ludziom potrzebny jest samochód(przynajmniej niektórym). Samochód nie jest po to żeby czuć się w nim jak w domu- bo idąc pojeździć najczęściej wychodzisz z domu bo ci się nudzi albo masz jakaś sprawę do załatwienia!!!

"Szpan na szosie"- nie znam jeszcze takiej osoby, która szaleje na drogach Mercedesem S-klasy-chyba że to młodziak, który wził furę tatusia !!! :susp:

Wielbłąd
10-03-2006, 20:34
Samochod to rowniez miejsce odpoczynku, relaksu. I to zadanie spełnia idealnie S-klasa oraz 7-er. Nie ma co sie tutaj klucic bo nic z tego nie wynika. Mamy po prostu odmnienne poglady i tyle. Tobie bardziej odpowiada agresywna stylistyka BMW a mi dostojna stylistyka Mercedesa.

A na liscie najbogatszych Polakow nie jestem, w ogole skad ten wniosek :susp:

midi
11-03-2006, 08:02
Samochod to rowniez miejsce odpoczynku, relaksu. I to zadanie spełnia idealnie S-klasa oraz 7-er. Nie ma co sie tutaj klucic bo nic z tego nie wynika. Mamy po prostu odmnienne poglady i tyle. Tobie bardziej odpowiada agresywna stylistyka BMW a mi dostojna stylistyka Mercedesa.

A na liscie najbogatszych Polakow nie jestem, w ogóle skad ten wniosek :susp:

Masz racje co do naszych odmiennych poglądów.

Lista najbogatszych polaków-tak jakoś mi się skojarzyło z obecnymi wydarzeniami (a z resztą to nie każdy ma okazje przejechać się tak luksusowymi limuzynami). :mryellow: :mryellow: :mryellow:

Benio A6
16-03-2006, 20:44
Mercedes stracil teraz na swoim wygladzie.chociaz srodek jest ladniejszy niz u poprzednika.Bardzo dlugo wahalem sie miedzy Audi A8 a BMW 750 i wybralem (chociaz sam sie tego nie spodziewalem BMW!)Po face liftingu BMW stalo sie duzo ladniejsze.

Supra
20-03-2006, 18:42
ja oddałem swój głos na.... A8 bo jest to dla mnie ideał limuzyny piekna stylistycznie i cudowne wnętrze i silniki rodem z Lamborghini i czego chcieć więcej

qoompel
20-03-2006, 19:45
Wybralem BMW bo ostatnio troche zmienilem nastawienie do limuzyny z Monachium. Moze to ma cos z tym wspolnego, ze w niej siedzialem [swoja droga: o jeny jak na realu srodek swietnie wyglada ...]...

VectorOPC
20-03-2006, 20:04
ja sie bardzo długo wahałem miedzy mercedesem a audi ale jednak wybrałem mercedesa :) nie mam uzasadnenia poprostu moze sie myle ale audi z wyglądu jest bardziej "nudne" wiecej niepowiem bo niewidziałem tych aut z bliska. p00zdro

BMW M6 i BMW 628CSI
23-03-2006, 20:04
Jako fan BMW wybrałem BMW. Jest agresywne, bardzo dobrze się prowadzi a pozatym silniki BMW doskonale brzmią.

phaeton230
27-04-2006, 17:17
WIAM WSZYSTKICH JESTEM NOWY NA FORUM ALE MAM STYCZNOSC Z LUKSUSOWYMI SAMOCHODAMI. SIOSTRA POSIADA DWIE LIMUZYNY W TYM PORóWNANIU A MIANOWICE S500 w220 oraz VW Phaeton V10 TDI

Obydwa te samochody sa fajnymi luxsusowymi samochdami mercedes to PRESTIG komfort itp itd zaś

VW PHAETON TO:
POWSTAł ABY BYC BARDZIEJ KOMFORTOWM NIZ MERCEDES
POWSTAł ABY SIE LEPIEJ PROWADZIć NIZ BMW
POWSTAL ABY BYć LEPIEJ WYKOńCZONYM OD AUDI
POWSTAL BY BYć BARDZIEJ WYCISZONYM NIż LEXUS

PRODUKUJE SIE GO W WYJATKOWYM MIEJSCU BO TO WYJąTKOWY SAMOCHóD TO PHAETON

Aczkolwiek ja wybieram tak
1.VW phaeton jakośc luksus znikasz w tłumie kazdy myśli ze to passat
2.AUDI jakos marki z INGOLSTADTT to limuzyna o sportowym zacieciu !!
3.MERCEDES komfort prestig itp itd ale gdyby nie ta awaryjnośc to był by extra a tak to jest WG mnie na 3 pozycji
4.JAGUAR to klasa sama w sobie styl jest po prostu klasyczny linie nadwozia ORYGINAlny nie naśladuje nikogo
5.BMW SILNIK PROWADZENIE PRECYZJA zadziorna limuznka
6.LEXUS bardzo dobry samochód oczkolwiek OCHYDNY ale bezzawaryjny. Jesli mowy o nowym LS to jest piekny
7. TO nie powinno tu sie znaleźć bez komenrtarza
:cool: :cool: :cool:

BeeMiX
27-04-2006, 18:27

Poproszę dowód.

Wielbłąd
27-04-2006, 18:33
WIAM WSZYSTKICH JESTEM NOWY NA FORUM

Nie powiedział bym, pamietam cie :lol:

phaeton230
27-04-2006, 18:52
ja ciebie tez pamietam WIELBŁAD tylko ze do tamtego konta zapomniłem hasłA i nie moge sobie przypomnieć, hmm dowód gdzieś juz na jakiejś stronie były te informacje tylko ze nie pamietam na jakiej ale VW PHAETON W12 z tego co pamietam mial przy 100km/h 56dB a V10 mial 58dB znajdź mi takie leksusy hehe 2500 kG ta, jest sporo wyciszenia w przecowieństwie do leksusa

Dj Brabus
27-04-2006, 20:04
VW PHAETON TO:
POWSTAł ABY BYC BARDZIEJ KOMFORTOWM NIZ MERCEDES
POWSTAł ABY SIE LEPIEJ PROWADZIć NIZ BMW
POWSTAL ABY BYć LEPIEJ WYKOńCZONYM OD AUDI

PRODUKUJE SIE GO W WYJATKOWYM MIEJSCU BO TO WYJąTKOWY SAMOCHóD TO PHAETON

Mam to potraktować jako reklamę? Po co takie cuda wypisujesz? :evil: Jednak chyba mało limuzyn w życiu widziałeś... :roll:

Wielbłąd
27-04-2006, 20:30
To, ze VW Phaeton odniusł klape rynkowa to maly szczegol :roll:

Dj Brabus
27-04-2006, 20:40
Hehe! :lol: :lol: A tak poza tym jest NAJLEPSZY!! :grin: KONIEC OT (następne będą kasowane w ramach mojego dobrego humoru!) :razz:

sebastian
27-04-2006, 20:57
uwazam ze Audi i VW sa najlepsze :P:P napewno bym nie kupil amerykanca.

rubk
27-04-2006, 21:13
1. Oczywiscie tylko Audi moze znalezc sie na tej pozycji... Jako fan tej marki nie mogłem postąpic inaczej... mam takie szczęscie ze moge sobie nim od czasu do czasu pojezdzic(niestety nie za kółkiem:/) Wykonanie perfekcyjne, stylistyka-kwestia gustu, dla mnie jest super, osiągi sa jakie są i nikt nie ma prawa narzekac. to co mi się najbardziej podoba wo wnętrze, 19''felgi :mryellow: oraz dzwiek silnika przy około 5500tys. obrotów
2. BMW...bardzo mi sie podoba tylko to wnętrze:/. własciwosci jezdne na pewno dobre jak w kazdym BMW na najwyzszym poziomiale nie wiem bo nie miałem przyjemnosci....
3. No co ja za to mogę ze lubie niemiecka motoryzacje....mi się te auta poprostu podobają....tak jak W220 mi sie nie podobała to nowy model jest super a zwłaszcza z przodu... wnętrze niestety katastrofa... osiągi sa naprawde super tylko ze potencjalnego klienta odrzuci cena i mi nie mówcie ze tacy klienci nie liczą się z pieniędzmi...
Na tym koncze moje porównanie poniewaz reszta z tych aut jest dla mnie obojetna(oczywiscie oprócz pieknego 300C ale to nie ta klasa). I pamietajcie :
AUDI - Przewaga dzięki technice!!

BKX
27-04-2006, 21:58
A to tylko dlatego, że klasa "lux" jest bardzo wymagajaca i przywiązuje się uwage nawet do szczegółów, a tym szczegółem w przypadku VW jest właśnie... znaczek na masce i nazwa firmy, która jak wiemy znaczy "samochód dla ludu"... :sad: Inne bariery nie istnieją i nie dzielą tych samochodów.... Oglądałem wiele testów i zawsze prowadzący podkreślali, żę VW'owi nic nie brakuje, on poprostu źle sie nazywa ;) Jeżeli komuś to nie przeszkadza, to nie widze problemu, myśle że z biegiem czasu sytuacja sie zmeni ;) Ideałem w tej klasie jest dla mnie Audi, na drugim miesjcu VW, no i na podium wskoczy jeszcze... Jaguar, a to za styl, klase historie... Cała reszta, łącznie z Mercem i BMW może sie chować... Owszem, S klasa na początku podobała mi sie bardzo, jednak teraz, gdy widziałem to na żywo.... :/ A BMW to forteca na kołach, zero polotu, przód wygląda jak "twarz jaskiniowca" :) Nie... to nie dla mnie ;)

marek2
28-04-2006, 11:58
Kiedy usiadłem z tyłu Chryslera 300C zamurowało mnie!! miejsca więcej niż w domu!! Ale gdy w tydzień później byłem w salonie Mercedesa, klasa S jeszcze bardziej przebiła wielkością Chryslera. No i fakt, że Mercedes...
Co wybieram?? Mercedes S-klasse

phaeton230
28-04-2006, 21:54
BKX18 zgadzam sie z toba choc audi i Vw to prawie to samo ale Vw jest troche lepiej wyciszony hehe :P:P:P :D: pozdrawiam pa

maciek123
31-10-2006, 18:49
Nie wiem czemu sie podniecacie tym Mercedesem S 500 bo on ma 388KM i kosztuje 440tys. zł, a LEXUS LS 460 jest o wiele wiele ladniejszy ma ladniejsza linie i jest zaprojektowany w przepisach L-Finesse oraz ma 380KM ale kosztuje 350tys zl!!! Ludzie zdecydowanie bym wzial Lexa bo jest o wiele tanszy ladniejszy i ma prawie identyczne osiagi!!! a reszta te audi bmw czy ten jaguar to wszystko przereklamowane niemiecke zlomy oprocz jaga bo jest brytyjski!! Wiec nie wiem czemu wolelibyscie S moze dlatego ze ma to na podczerwien jak jedziesz w nocy lub gdy w korku jezdzi sam ale lexus ma to samo oprocz tego bezutecznego podczerwienia a za to ma system parkowania co parkuje sam!! PROSZE WAS NAJPIERW POCZYTAJCIE CO MA DO ZAOFEROWANIA LEXUS A NIE DAJECIE GO NA SAM KONIEC. :susp:

Szakal
31-10-2006, 18:58
Nie wiem czemu......

No ja też nie wiem dlaczego wznawiasz temat sprzed półroku zupełnie bezsensownie. Każdy ma swój gust, jednym się podoba Phaeton, innym S-Klassa, a jeszcze innym Lexus. Na siłe nikomu nie zmienisz zdania, a jedynie możesz wywołać mały OT na forum. I kłania się nisko regulamin. :???:

Robak
31-10-2006, 19:04
... a po drugie w porowaniu nie ma lexusa ls 460 tylko ls 430 czyli stara wersja. Wygrzebałes tak stary temat ze tylko Cie pochowac razem z nim. Najpierw zobacz na jaki temat piszesz post a nie klikasz bez zastanowienia.

Znawca
31-10-2006, 20:52
Ja wybrałem MB dlatego że jest najdoskonalszy technicznie i najbardziej dopracowany no i ma największy prestiż.

BzykuTM
31-10-2006, 21:04
300C ma najgorsze zawieszenie w swojej klasie. :???: Mój kolega jeździ 300C, a takze S80. Twierdzi, że nie miał jeszcze takiego niewypału jakim jest chrysler. Określił to jednym słowem: DNO!!!! :???: Zupełnie nie na polskie drogi. W USA może i tak, u nas stanowczo nie! A co do głosowania to miałem dylemat między Merawą, a Audi. Wybrałem jednak Audi. Świetny silnik i do tego ten wygląd... :smile: Budzi respekt (tak jak wszystkie auta z tej półki) :smile: Pozdrawiam :grin: