PDA

Zobacz pełną wersję : VW Polo vs Renault Clio

aston
13-09-2005, 08:04
Polo niedawno przeszło znaczący lifting, Clio ma nowy model, który smaochód jest byście kupili mając do wyboru tylko i wyłącznie te dwa.
Do porównania mogłem dać silniki 1,2/75KM z renault, ale konkurowałby z 1,4/75KM VW, więc wybrałem jednostki które mogą se soba bezpośrednio konkurować, mianowicie 1,4 16V
Polo / Clio
Moc 100KM/6000 / 98KM/5700
Moment obrotowy 126Nm/4400 / 127Nm/4250
Prześpieszenie 10,9s / 11,3s
Prędkość maksymalna 188km/h / 183km/h
Śr spalanie 6,6 l/100km
Bagażnik 270l / 288l
Ładowność 566kg / 490kg
Masa 1036kg / 1145kg
Rozstaw osi 2465mm / 2575mm
Długość 3916 / 3986
Szerokość 1650 / 1707
wysokość 1467 / 1493

EuroNCAP 4 / 5

Cena 49 040zł / 42 400zł

Poduszka powietrzna kierowcy +/+
Poduszka powietrzna pasażera +/+
Poduszki powietrzne boczne 850zł/+
ABS 3450zł/+
ESP 7950zł/2900zł
Wspomaganie kierownicy +/+
Klimatyzacja 5950zł/4500zł
Elektryczne szyby -/-
Elektryczne lusterka 620zł/-
Centralny zamek - /+
Radio z CD -/-
Komputer pokładowy 700zł/+
Czujnik parkowania +/+

Clio:
http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/clio_III_foto1_713396.JPG
http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/clio_III_foto_713397.JPG

Polo:
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/V/VolkswagenPolo2005_3dr_m.jpg
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/V/VolkswagenPolo2005_3dr_d.jpg

Żródło: Mojeauto.pl, renault, interia

BABELEC
13-09-2005, 10:04
Wziąłbym Clio. Znacznie nowocześniejsze i do tego tańsze. Dobry silnik zapewnia satysfakcjonujące osiągi. Wnętrze znacznie przestronniejsze (11 cm większy rozstaw osi!!!). Stylistycznie również prezentuje sie znacznie lepiej.

Robak
13-09-2005, 10:13
Rowniez wybrałbym clio.Jest lepsze pod kazdym wzgledem szczegolnie cenowym..Jest jedno ale.Wsiadłem raz do Polo w salonie.Byłem zaskoczony iloscia miejsca dla kierowcy.Pomimo moich 194 cm znalazłem optymalna pozycje i nie czułem sie przytłoczony małym wnetrzem.Prawde mowiac czułem sie lepiej niz w accordzie z 99 roku.W obecnym modelu clio tez siedziałem. Matriały były dobre i przyjemne ale pozycja za kierownica juz nie Ciekawe czy w nowym clio bedze mozna sie tak dopasowac jak w polo a wolał bym dopłacic nawet 5000 zł i pogodzic sie z słabszym wyposazeniem niz sie meczyc w aucie.

aston
13-09-2005, 12:55
Rowniez wybrałbym clio.Jest lepsze pod kazdym wzgledem szczegolnie cenowym..Jest jedno ale.Wsiadłem raz do Polo w salonie.Byłem zaskoczony iloscia miejsca dla kierowcy.Pomimo moich 194 cm znalazłem optymalna pozycje i nie czułem sie przytłoczony małym wnetrzem.Prawde mowiac czułem sie lepiej niz w accordzie z 99 roku.W obecnym modelu clio tez siedziałem. Matriały były dobre i przyjemne ale pozycja za kierownica juz nie Ciekawe czy w nowym clio bedze mozna sie tak dopasowac jak w polo a wolał bym dopłacic nawet 5000 zł i pogodzic sie z słabszym wyposazeniem niz sie meczyc w aucie.

Nie wiem jak jest w nowym Clio, zapewne lepiej niz w starym, dziś mozę pojdę do salonu je obejrzeć:) ale różnca w cenie o nie 5 tylko 7tys zł plus za znacznie gorsze wyposażenie w Polo

BABELEC
13-09-2005, 13:30
Przy cenie uwzględnijcie również koszty wyposażenia dodatkowego. Clio bije tu na głowę Polo w takich kwestiach, jak: ABS, klima, ESP, poduszki, czyli w istotnych a drogich elementach.
Dlatego Clio jest dla mnie bezkonkurencyjne. Jeżeli nawet Polo jest trochę lepiej wykonane i minimalnie (bo VW już dawno nie króluje w rankingach niezawodności) mniej usterkowe, to te zalety nie uzasadniają ceny wyższej o kilkanaście tysięcy złotych.

Davis
13-09-2005, 14:33
A ja bym wybral Polo. Po pierwsze dlatego, ze duzo bardziej mi sie podoba, wdl. mnie ma bardzo "fajniutki" przod i sylwetke :wink:A poza tym, seryjne fele w Clio sa po prosu obzydliwe :???: Tak wiec jest ladniejsze, a do tego lepsze. Co prawda nie sa to ogromne roznice, ale mimo wsazytsko ma wieksza moc i mniejszy ciezar, wiec co za tym idzie lesze osiagi. Co prawda jest drozszy i wyposazenie ma sporo gorsze, ale mimo to --> Polo :cool: [/list]

Dominik999
13-09-2005, 14:52
Polo kosztuje o wiele za dużo w stosunku do tego, co oferuje, głównie dla tego wybieram Clio. Poza tym najzwyczajniej w świecie reanault jest duzo ładniejsze, nowoczesniejsze, a różnica w bezawaryjności zaciera się coraz bardziej (a tak swoją drogą, to jesli ta tendencja bedzie się utrzymywała, to może Francuzi niedługo osiągną poziom dawnego VW? I vice versa .....)

Emenems
13-09-2005, 16:52
Od czasu jak ojciec kupił sobie Clio II 99 1.4, będe zawsze głosował za tym autem. Tak jak już gdzieś pisałem, jestem z tego auta bardzo zadowolony i jest (jak dla mnie) autem bliskim ideału (w tej klasie).

BABELEC
13-09-2005, 17:48
...A poza tym, seryjne fele w Clio sa po prosu obrzydliwe :???: ...

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. To rzeczywiście argument, żeby wybrać inne auto. :ogh: Brzydsze fele. Za różnicę w cenie między Clio a Polo kupiłbys do Renówki takie fele, że by kolegom slina pociekła na asfalt.

aston
13-09-2005, 17:53
...A poza tym, seryjne fele w Clio sa po prosu obrzydliwe :???: ...

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. To rzeczywiście argument, żeby wybrać inne auto. :ogh: Brzydsze fele. Za różnicę w cenie między Clio a Polo kupiłbys do Renówki takie fele, że by kolegom slina pociekła na asfalt.

masz rację pozatym w obu wymienianych samochdoach nei ma seryjnie alufelg, wiec neiw iem o co tam chodziło, to tylko zdjęęcia który nie prezentują konkretnie tych modeli tylko te dwa samochody

Mercedesw123
13-09-2005, 17:59
no to skrocona wersja, specjalnie dla Astona:
zdecydowanie wybieram Polo, mimo ze masz gorsze wyposazenie.
Do Reanault nie mam przekonania, i jakos mi nie zalezy czy zgine w samochodzie 4 czy 5 gwizadkowym
albo Skode Fabie bo to tansze Polo...

MKa
13-09-2005, 19:36
Wziąłbym Clio. Znacznie nowocześniejsze i do tego tańsze. Dobry silnik zapewnia satysfakcjonujące osiągi. Wnętrze znacznie przestronniejsze (11 cm większy rozstaw osi!!!). Stylistycznie również prezentuje sie znacznie lepiej.
Tak, ja też bym tak wybrał. Jestem użytkownikiem Clio II i jestem bardzo zadowolony z tego autka. Polecam. :wink:

Rolex aka JoHnSoN
14-09-2005, 13:48
powaliło was :?: :?: :???: SPOKÓJ :!: :!:

A kto to wdl. ciebie zaczął ?| :???:

A co za roznica kto zaczął ?? jeszcze jeden post nie na temat i bedzie nie miło ...

KONIEC OT

MikI MałS
14-09-2005, 18:53
Uwielbiam VW Polo.I choć Clio jest bardzo ładne to przez chwilę nie zawahałem się na kogo zagłosować POLO!!!!!!!!

stanko
17-09-2005, 16:03
wzialbym clio,dla mnie ladniejsze,tansze,dynamiczny silnik ale przede wszystkim tansze i to sie chyba najbardziej liczy

aston
17-09-2005, 17:15
wybieram Polo.Oczywiscie jesli nie patrzac na koszy:
Jest ladniejsze(szczegolnie przod), poza tym jakos nie mam przekonania do Renault.
Silnik w obu autach sa dobre i dosyc mocne. Clio bije na glowe pod wzgedem cenowym Polo. ale mozna powiedziec ze dla mnie Polo jest "bardziej prestizowe"

A czytałeś jakie jest pytanie?
Co byś kupił, a nie co jest bardziej prestiżowe czy nawet lepszy czy inne pytania tlyko co byś kupił jakbyś miał wybrać z tych dwóch, bo np ja nie wyobrażam sobie abym kupił samochód bez absu i klimy, a w takiej konfiguracji Polo by było droższe o 15140zł więc nawet bym się nie zastanawiał nad Polo, nie ważne czy jest lepsze czy gorsze, ale na pewno Polo jest mniej bezpieczne, a to też ma znaczenia jakbym miał tym jeździć.

Davis
17-09-2005, 18:15
masz rację pozatym w obu wymienianych samochdoach nei ma seryjnie alufelg, wiec neiw iem o co tam chodziło, to tylko zdjęęcia który nie prezentują konkretnie tych modeli tylko te dwa samochody

Napisalem przecierz "A poza tym" i sadzuilem ze kazdy w miare inteligentny czlowiek zaczai ze jest to detal i ze nie to przewazylo o moim glosie :???:

aston
17-09-2005, 19:01
Napisalem przecierz "A poza tym" i sadzuilem ze kazdy w miare inteligentny czlowiek zaczai ze jest to detal i ze nie to przewazylo o moim glosie :???:

tak czy inaczej poruszanie tematu felg których nawet nie ma w wyposażeniu no torche przesada

Davis
17-09-2005, 19:53
tak czy inaczej poruszanie tematu felg których nawet nie ma w wyposażeniu no torche przesada

Gdyby to byl oddzielny post, to fakt byalby to glupota i spam.. Ale jesli bylo yo napisane przy okzaji sensownej wypowiedzi to nie wiedze sensownego powodu dla jakiego mialby sie ktos do mnie czepiac...

AML
17-09-2005, 23:38
Ostrzeżenie ala Xenona i astona - nauczcie się nie cytować kilku postów na raz.

aston
08-10-2005, 18:34
Byłem dziś na dniach otwartych Renault i siedziałem w Clio, niestety nie miałem czasu na jazde próbną, moje wrażenia to:
-w środku bardzo dużo miejsca, nawet przy odsuniętych do oporu do tyłu przednich fotelach da sie z tyłu siedzieć, miojsca nad głową i na szerkość jest dużo, a na nogi tez jest kiedy fotele nie są na maksa odsunięte
-jakoś materiałów na desce rozdzielczej poraża, no nie spodziewałem sie że będzie tak dobrze, jest miekke, przyjemno w dotyku a nie jakaś srokupa jak u konkurencji czy nawet w Golfie ejst gorzej.
-bagażnik duży, jednka jak ktoś zauważył klapa sie troszkę moze za wysoko otwiera
-co do wyglądu to wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach

Dominik999
08-10-2005, 18:44
Byłem dziś na dniach otwartych Renault....
Także tam się dzisiaj udałem i musze przyznać, ze byłem BARDZO pozywtywnie zaskoczony. Tak jak powiedział aston, jakośc materiałów jest bardzo dobra, w porównaniu do oporzednika jest naprawdę spora różnica, na fotkach wygląda na mniejszego niż w rzeczywistości, jak na swoją klasęjest nawet sporawy, miejsca jest naprawdę dużo. Przedni pas jest po prostu prześliczny. Ale trochę rozczarowało mnie wyposażenie seryjne, podstawowy Athentique jest troche ubogi, Expression i Dynamique także, dopiero limitowana seria Extreme ma przyzwoite wypsoażenie, ale za to kosztuję odpowiednio... Ogólnie jest może ciu za drogi, ale jakość to rekompensuje. Ciekawe jak będzie z awaryjnością... ;)

aston
08-10-2005, 20:22
Ale trochę rozczarowało mnie wyposażenie seryjne, podstawowy Athentique jest troche ubogi

no:
4 poduszki
ABS
wspomaganie
komputer pokładowy
centrlany zamek
to w porównaiu z konkurencją to nie jest tak źle.
Już prędzej przyczepiłbym sie, ze 1,2 mogło by miec lepsze osiągi, ale przynamniej mało pali

Dominik999
08-10-2005, 21:10
Hmmmmm, no fakt, masz rację, z podstawową wersją nie jest źle. Ale w najwyższej w końcy wersji Dynamique (Extreme jest bogatsza, ale limitowana) są tylko elektryczne szyby, radio z CD, dzielona kanapa i regulowany fotel kierowcy więcej (no i reszta drobnych rzeczy, np. lakierowane lusterka czy kieszeń w oparciu fotela). Za taką wersję z silnikiem 1.2 trzeba zapłacić 44.200 zł, w sumie niedużo, ale to ma być topowa wersja? resztę wyposażenia trzeba kompletować samemu, wtedy cena będzie skakać. nie podoba mi sie taka polityka, między wersjami wyposażeniowymi powinny być nieco większe róznice :|