PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Fiat Tipo

qoompel
28-09-2005, 19:23
Co powiecie na ten samochód. Wiem, że nie jest piękny, ale chodzi mi o zdanie "fachowców", albo ludzi, którzy takie auto maja lub mieli. Zapraszam do wypowiedzi.

fischer777
02-10-2005, 20:21
moj znajomy mial,nic specialnego,to jest powiekszone uno,silnik cienki,nie lubie tego auta

Taak :?: A na jakiej podstawie twierdzisz, że silnik jest cienki. Najmocniejszy silnik w Tipo miał 2,0 l DOHC o mocy 148 KM przy 6250 obr/min. Był to bardzo dynamiczny silnik. Oczywiście nie ma co tu liczyć na rewelacje, ale każdy silnik w gamie jest bardzo oszczędny. Jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to się lepiej wogóle nie odzywaj :!:
BTW radziłbym kupować auto po 1993 r. (po modernizacji) gdyż właśnie w tym roku wprowadzono duże zmiany w bezpieczeństwu biernym. Poza tym polecne również jest nadwozie pięciodrzwiowe, gdyż większy jest dostęp do części blacharskich dla tego wariantu. Najlepszym wariantem silnikowym będą silniki o poj. 1,4 i 1,6 l. IMO samochód jest godny uwagi gdyż jest niezwykle oszczędny i tani w eksploatacji. Gorzej z jakością, aczkolwiek jeżeli będziesz o niego dobrze dbał to powinien Ci długo posłużyć. Co do cen to można już kupić z 1000 Euro. Miałem z nim troche do czynienia i to jest moje zdanie na temat auta.
Polecam również witrynę:
http://www.tipo.republika.pl/
Tam dużo jest uwzględnione na temat Tipo.

kuules
03-10-2005, 20:57
Mialem przyjemnosc jezdzic Tipo 1.9 TD w najbogatszej wersji wyposazenia. Brakowalo tylko skory i klimy. Bylem pozytywnie zaskoczony tym autem. Palilo bardzo malo i bylo wmiare dynamiczne. Fakt ze jezdzilem egzemplarzem zadbanym i z przebiegiem tylko 150 tys km, auto pochodzilo z 1993 roku. Cala elektryka byla sprawna. Auto wyposazono bylo w cyfrowa deske rozdzielcza, elektryczne szyby, elektryczny szyberdach. Cyfrowa deska zapewniala ona ciekwe wrazenia szczegolnie podczs jazdy noca. Zero korozji, zadnych ognisk. Oczywioscie mowie o aucie ktore jezdzilo tylko po niemieckich drogach. Milo wspominam krotki ores jego uzytkowania.
Auto sprzedalem za 1000 Euro. Bylo na niemieckich blachach.

Emenems
13-10-2005, 15:57
Jeździłem Temprą, to w sumie to samo. Silniki są bardzo dobre i z niewielkie pieniądze można dostac całkiem spore wyposarzenie, jednak jakość.....trzeszczące plastiki to codzienność, wszystko pospinane na plastikowe zaczepy które się notoryczne urywały, tapicerka sie rozłaziła. W aucie które ma ponad 10 lat trzeba się spodziewać rdzy na błotnikach i progach. Ale ogólnie auto jest tanie w eksploatacji, a z częściami nie ma problemu