PDA

Zobacz pełną wersję : Mondial de l'Automobile Paryż 2-17 października 2010

Krzysztof Cieślak
13-09-2010, 09:25
Proszę o komentarze do zapowiedzi pt. Mondial de l'Automobile 2010 - Paryskie nowości (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=3342).

http://www.autogaleria.pl/news/_gfx/3342_b.jpg (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=3342)

Krzysztof Cieślak
04-10-2010, 23:27
Proszę o komentarze do I cz. relacji z salonu paryskiego naszego wysłannika pt. Paryż Motor Show 2010 cz. I - Włoskie i francuskie nowości (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=3407).

http://www.autogaleria.pl/news/_gfx/3407_b.jpg (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=3407)

arekm
05-10-2010, 07:16
"W sytuacji, kiedy francuski rząd dotuje zakup samochodów elektrycznych kwotą 5 tys. euro, wprowadzenie do sprzedaży całej gamy francuskich modeli pojazdów "na prąd" wydaje się tylko kwestią czasu. "

Dopiero co parę tygodni temu czytałem, że zainteresowanie we Francji tą dotacją jest niemal zerowe (kilkadziesiąt sztuk rocznie).

Seth
05-10-2010, 12:18
Jedną z największych atrakcji salonu stanowi Alfa Romeo 8C Spyder z limitowanej do 500 sztuk edycji specjalnej.
od 2 lat ją wystawiają, więc już żadna z niej atrakcja, w sensie "nowości" :) bo wizualnie to jak najbardziej.

Jeep - prezentuje po raz pierwszy w Europie model Grand Cherokee.
tu chyba powinno być "nowy model Grand Cherokee"

w Peugeocie autor nie wspomniał o konceptach (starym SR1 i nowiutkim ujawnionym oficjalnie w dniu targów HR1), a w Renault o seryjnym Twizzym.

Krzysztof Cieślak
13-10-2010, 07:34
Proszę o komentarze do I cz. relacji z salonu paryskiego naszego wysłannika pt. Paryski Motor Show 2010 cz. II - Japońskie i koreańskie nowości (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=3436).

http://www.autogaleria.pl/news/_gfx/3436_b.jpg (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=3436)

Abaddon
13-10-2010, 11:59
Ojciec jak zobaczył czarną Optimę: "O kurna, co to jest?" :lol: Ledwo uwierzył że Kia :)

Grap!
13-10-2010, 18:43
KIA Optima na tych zdjęciach wygląda świetnie ;) Przekonałem się już w pełni do tego samochodu, jest genialny. Jeszcze jakiś czas temu nie imponowała mi wyglądem, a teraz to czyni. Kolejny udany model by KIA :) Toyota FT-86 i Lexus LF-A niesamowite! :lover:

norek
14-10-2010, 10:45
Ojciec jak zobaczył czarną Optimę: "O kurna, co to jest?" :lol: Ledwo uwierzył że Kia :)

A co z prestiżem?
Podobno Kia pokazała w Paryżu 1.7 CRDi biturbo do Sportage. Może autor coś wie na ten temat?

Seth
14-10-2010, 10:54
na hyundaiu była prezentacja ich silników i był ten silnik. jak również 1.6T benz i 2.0T :)

kojek
14-10-2010, 17:04
jak to jest, że na tym zdjęciu: http://www.autogaleria.pl/fotografie/index.php?id=35017&news=3436
całe tło jest białe, tylko w lusterku się jakiś gość odbija... tak chyba nie powinno być:)

Seth
14-10-2010, 17:50
bo samochód stoi na bialej doswietlonej podlodze z biala sciana - obie doswietlone. a po drugiej stronie jest reszta hali

roberto_nfs
01-11-2010, 23:08
Miała być minikompendiogaleria, ale w sumie nie wiem czy zasługuje na oddzielny temat, a pasowało tutaj. Więc będzie minigalerioopowiadanie:

Było, minęło i wszyscy już zapomnieli. Ale że mam dopiero teraz wolną chwilę to pozwalę sobie przypomnieć, że od 2 do 17 października działy się fajne rzeczy.
Z góry uprzedzam, że nie piszę tego tekstu "dziennikarskim okiem" tylko tak, jak ja widziałem te targi, a więc z perspektywy dziecka, któremu nagle spełniają się marzenia.
Oto więc krótka relacja z miejsca gdzie klęka się częściej niż w kościele.

Przede wszystkim fajne jest to, że prawie wszystkiego można dotknąć. Natomiast głupie jest to, że tylko prawie. Niestety do takich marek jak Lamborghini, Ferrari, czy Maserati nie sposób dostać się bez zaproszenia, można się tylko ślinić na odległość. Ale cóż to jest za ślinienie się. W życiu nie pomyślałbym, że potrafię przybrać tak głupi wyraz twarzy. A potrafię. Na dzień dobry w hali 1 stoi sobie rewelacyjny Mini Countryman WRC. Oto i pierwsza okazja do klęknięcia. Klękam więc. I już wiem, komu będę kibicował w najbliższym sezonie. Ten samochód powala. Jeszcze w tej czerwieni :lover:. Dalej: spacerek do stoiska Mercedesa, bo tam przecież stoi CLS. No właśnie. Już mi się zdarzyło napisać o nim parę miłych rzeczy więc czas na sprawdzenie, czy miałem rację. Oj miałem. Na żywo jest jeszcze lepszy. Do zmacania był wystawiony czerwony, ale dużo lepiej mu w ciemnych kolorach. Pamiętam, że w którymś temacie ktoś (chyba luc) się ciężko oburzał na zegarek pośrodku. No to specjalnie dla Ciebie zdjęcie live :=. I nie ma się co go czepiać - wygląda rewelacyjnie. W ogóle cały robi świetne wrażenie. Ale są tu jeszcze fajniejsze rzeczy. Obok stać raczył SLS w matowej bieli. Genialny. Dopóki nie popatrzeć na tył. W głębi zaś czekały jeszcze dwa modele AMG w tym samym kolorze. CL i E z cyferkami 63. I muszę przyznać, że pierwszy raz w życiu obecny CL przyprawił mnie o wewnętrzne "ach". Za rogiem jeszcze Maybach, dziwne... nie cieszący się jakąś szczególną popularnością. Przez chwilę można rozważyć, czy nie klęknąć poraz kolejny przed całym stanowiskiem Mercedesa. A co mi tam, klękam.
Na przeciwko zaś umiejscowiło się stanowisko głównego przeciwnika z Monachium. Wyjątkowo przyjazne zwiedzającym. Zaraz obrzucali plakatami, katalogami, torbami i innymi takimi, a jeszcze i prosili, zeby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na samym dole BMW Efficient Dynamics. Koncept, bo koncept, ale wygląda nieziemsko. Gorzej, że wzwyż pięły się ekologiczne piątki i siódemki. Ale za to obok rozłożyło się rewelacyjne Z4. Już samo jest świetne, ale w tej cholernie żółtej zółci po prostu miażdży. Dodatkowo jeszcze nowiutka seria 6. Przepiękna!!! W chwilach pomiędzy podziwianiem (czyliw czasie mrugania oczami, które i tak ograniczam jak mogę) zastanawiam się jak to możliwe, zębym mówił to ja pod adresem BMW. A jednak możliwe. Nowe coupe BMW jest świetne. I żadne zdjęcia nie są wstanie tego oddać. Idealne proporcje. W związku z powyższym malutki box serii M można minąć nawet z ziewnięciem.
Jak BMW to jeszcze wiadomo, że i Rolls niedaleko. Pokazali w sumie całą gamę, ale co najważniejsze stało i bajbi. Ghost znaczy się. Kolor majtkowo - niebieski. Stylista stoiska na pal. Za to stylista samochodu na prezydenta. Obok przy Dropheadzie jeszcze fajny kredensik do dokupienia - bo w końcu czemu kończyć zakupy na samochodzie?
W głebi pierwszej (z ośmiu) hal ulokowali się gospodarze. Najwięksi Francuzi. Renault z dumą pokazujący swój koncept Dezir. I ma powody do dumy. Obok niego świetne dwa żółte samochody: bolid F1 i Megane Trophy. Przy okazji: nie miałem pojęcia, że bolidy F1 są takie wielkie...
Citroen święcił premierę C4 (na które aż żal patrzeć) i DS3. Na zdjęciach wrzuciłem wersję Racing. Rewelacyjna. Do tego koncepcyjny Survolt. Oooo tak, nie ma co się zastanawiać, na kolana. Obok w tle, ledwie zauważalny Revolte, ale tutaj już klękać nie zamierzam. No to spacerek do Peugeota. I wycieczka do 508. Bo ładny. I na zewnątrz i w środku. Poza tylnymi lampami do prawdy świetny. tuż obok niego wielkie kłębiło się zbiegowisko. Bo Pug był wyjątkowo hojny - torba firmowa, plakacik, katalog, resorak z 308 RC-Z i jakby tego było mało to jeszcze myszka do laptopa z logo firmy. Cena biletu się zwraca ;). A jak uniknąć kolejki? Jedna z hostess była z polski, więc wystarczyło się odezwać. I tym razem to niech Francuzi żałują, że nie uczą się języków obcych.
Przy okazji Peugeot wytoczył co tylko miał: BB1, SR1 i jeszcze jakaś pseudo - terenówka. I ten elektryk, co to niby jeździć ma niedługo. Ale nie żeby zachwycało. Jedyna refleksja może dotyczyć wspomnianego BB1 - na żywo wygląda doprawy świetnie.
Ale starczy Francuzów. W końcu nieco tylko dalej czeka Range Rover Evoque. Nie lubię niby - terenówek, ale ta wygląda świetnie. Dalej Ford z dumą prezentuje nowego Focusa i jego wersję ST. Problem w tym, że nie za bardzo ma z czego być dumnym. Ochydne. Za to może być dumny z Fiesty WRC. Wygląda nieziemsko. BTW bardzo podoba mi się ten rozmiar do klasy WRC. Dużo zgrabniejsze, niż Focus czy C4 i na przykładzie Fiesty czy Countrymana świetnie to widać.
Mazda świętuje 25-lecie serii MX. Ale najciekawsze jest obok. Jaguar. I jego CX75 :lover:. Klękam, na oba kolana. IMO samochód roku. Jedno z najpiękniejszych aut jakie w życiu widziałem. Genialne, rewelacyjne. Próg z litego aluminium o szerokości dwóch ramion Pudzianowskiego. Z wielkim napisem "Jaguar". najbardziej ostentacyjny z eleganckich samochodów i najbardziej wytworny z pretensjonalnych. Ideał. Na prawdę dużo czasu mi zajęło oglądanie tego cuda. Oby doczekał się seryjnej produkcji, bo byłoby to straszne, gdyby po jednym salonie zniknął gdzieś w czeluściach magazynów w Coventry.
No ale trzeba się pożegnać. Włosi czekają.
Na dobry początek Ferrari. Italia powala na kolana, ale dużo lepiej jej w czerwieni, niż w czarnym. Co nie zmienia faktu, że ciągle klęczę. Nie opłaca się z resztą wstawać. Tuż obok stoi SA Aperta. Nie przepadam za 599 GTB. Jakoś mi nie leży. Ale wersja dla osób pozostających "bez dachu nad głową" jest po prostu niewiarygodna. Przecież tylko obcięli górę. Więc co w nim takiego jest? Nie wiem, ale jest po prostu wspaniałe.
Dalej - z dumą przechodzę obok stoiska Abartha. Chociaż i tak pewnie nikt nie wie, że 500 produkowane są w Polsce. Mimo to wolałbym GP, 500 jest trochę przyciasna. Ale wersja 695 Tributo Ferrari prezentuje się jak należy. Na przeciwko kolejna marka koncernu: Alfa Romeo. O tak. 8C Spider wita zwiedzających. powoli spodnie zaczynają wycierać się na kolanach. Skoro stała obok Giulietta to zajrzałem. I jak nie podobał mi się ten samochód na ekranie komputera tak po prostu nie mogłem z niego wyjść. Kwintesencja włoskiego smaku. W końcu Alfy (po słabym wnętrzu 159 i Brery) otaczają kierowcę mgiełką Półwyspu Apenińskiego. Jest genialna. Tyle, że w środku nie ma gdzie klęczeć, a przydało by się. Od konsoli środkowej w stronę pasażera ciągnie się prawidziwe aluminium, żaden tam plastik i inne pierdoły. Wykonanie genialne. Długo nie mogłem puścić kierownicy bo jest po prostu stworzona do trzymania. Ani o centymetr nie za duża i piękna. Prawdziwa Alfa.
Jak już się zmusiłem do wyjścia z Giulietty to obok grzecznie zapraszało do podziwiania Maserati. I oczywiście MC Stradale. Pozycja oglądania - wiadoma. Przy okazji pierwszy raz zobaczyłem Quattroporte GT S po faceliftingu i z ciemnymi kloszami reflektorów i diodami robi jeszcze lepsze niż wersja przed pudrowaniem.
Koniec. Koniec pierwszej hali. A jest 8... W dodatku jak pospacerować trochę po tej to znajdzie się jeszcze coś fajnego. Na przykład na stoisku Totala stoi C4 Loeb'a i orginalny 908 HDi FAP prosto z Le Mans.
Dalej hala przejściowa, wystawcy to głównie wydawcy magazynów. Nic szczególnego. A gdzie tam nic, oto stoi sobie skromnie i z boku... Lancia Stratos!!! A już myślałem, że zachowam chociaż przez chwilę pozycję stojącą. Niewiarygodne zobaczyć ją na żywo. Przy okazji - jest malutka. Bardzo.
Kolejna hala w podobnym stylu i też nic ciekawego. Jasne, że nic. Znowu jak chwilę pochodzić można odnaleźć rodzynki. Bowiem kolejny raz coś się chowa. Tym razem Audi R10. Niejpiękniejszy i najlepszy moim skromnym zdaniem samochód wyścigowy świata. Nie mogłem się napatrzeć. Szczególnie, że jego się nie spodziewałem. Tuż obok Saleen S7 i Testarossa. Kolana bolą.
Przechodząc dalej można było się natknąć na Japończyków, którzy się nie popisali. Mitsubishi np. wystawiło z fajniejszych samochodów tylko Lancera Evo, w dodatku zaledwie w podstawowej wersji i jeszcze go zamknęło! Skandal... Suzuki pokazało swoje Kizashi, całkiem fajne z bliska. Pierwsza koreańska marka: Hyundai i tu już trochę lepiej. i20 w usportowionej wersji i koncept zwany podajże Flow, czy jakoś tak. Nie potrafiłem odczytać tego co napisali. Ale prezentował się świetnie. Pominę tu sporo pomniejszych marek bo stało tam zatrzęsienie takich "cudów" jak Aixam, Chatenet itp. Nie warte szczególnej uwagi.
I to by było na tyle pierwszego dnia, zabrakło czasu, targi są otwarte tylko od 10 do 20.
Drugi dzień zaczął się od wielkiej hali nr 4 która została poddana niepodzielnemu (jeśli nie liczyć średniego stoiska Toyotu) panowaniu koncernu VAG. Przy wejściu Seat. IBe - niby nic. A na żywo jest świetny. Ma Donckerwolke rękę, no ma. Plus moje pierwsze spotkanie z "Seatem A4". I poza tym, że Exeo to projekt zerżnięty, to wygląda na prawdę fajnie. Na przeciwko Fabia RS, kawałek dalej Volkswagen. Obmacałem wszystkie nowe Passaty, które stały. Po co? Żeby mi nikt nie powiedział, że to fajne auto! Beznadziejne. Tyle, że w miarę nieźle wykonane. Za to po wizycie w Scirrocco R również trzeba było dużo siły, żeby mnie wyciągnąć ze środka.
Kontynuując spacer po modelach koncernu VAG dochodziło się do Bentley'a. O Continentalu po FL mogę tylko powtórzyć to co już anpisałem: wygląda świetnie, dużo bardziej dostojnie, trochę groźnie, nie jest już rozlazły i robi genialne wrażenie.
Kawałeczek po prawej Porsche, które szybko ominąłem gdy tylko zobaczyłem co czai się jeszcze dalej. Nonad tłumem głów dostojnie pięła się w górę czarna tablica ze złotym bykiem. Chyba wiadomo. Wszyscy na kolana. Pośrodku obracające się Sesto Elemento, które robi piorunujące wrażenie. Wygląda, jak żywe stworzenie. Nagie elementy pokryte karbonowym płaszczem, który nie do końca zakrywa czeluści techniki. Jak dobrze się przypatrzeć to spośród połaci "blach" (bo kto widział blaszane włókno węglowe?) wyglądają podzespoły: dokładnie widoczna skrzynia biegów, duża część silnika, w kabinie pilota zaś... pustka. Ogromne podszybie w którym nic nie ma! To auto zostało ogołocone ze wszystkiego co tylko mogłoby składać się na zgędne kilogramy. Zapewne kierowca też będzie poddany specjalnej diecie. Tu każdy dekagram ma znaczenie. Piorunujące wrażenie. Na zdjęciach to "tylko" mały Reventón. W kontakcie face-to-face widzi się zaś drogowy bolid. Gdyby nie Jaguar CX 75 byłoby to najbardziej fascynujące auto targów.
Wogół niego "dawcy", czyli podmioty transplantacji serca: Gallardo LP560-4 Spyder oraz Superleggera. W końcu dane mi było zobaczyć kolor Verde Ithaka na żywo. Nieziemski. Superleggera wygląda w nim jakby miała skoczyć i ukąsić.Tylko jeszcze Murcio by się gdzieś przydało. Ale i tak trudno oderwać oczy.
Przechodząc do pominiętej uprzednio konkurencji: Porsche z dumą pokazuje 911 GT2 RS. Fajne, fajne, ale dużo większe wrażenie robi 911 Speedster. W niebieskim kolorze i na felgach z czarnym rantem. Przed oczami stanęły mi wyścigi w klasie golden era w Need for Speed Porsche. Nie jest piękny, nawet nie jest ładny. Ale w końcu zamiast technokracji widać oddech historii i to aż elektryzuje. Do tego plus za Boxtera Spyder z ładnymi naklejkami.
Dalej przyszła pora na kolejny z moich kościołów. Na klęczkach do Audi. Jedno z największych stanowisk na targach i na dobry początek dotykalne i macalne R8 Spyder. Super, tyle, że czerwony to nie jest kolor Audi. Poza tym nie sposób oderwać oczu i rąk...dopóki nie spojrzeć na to co ma się tuż obok po prawej stronie. Już nie takie dostępne, ale dzięki temu łatwiejsze do sfotografowania R8 GT. O taaaaaak... Tak, tak, tak. Cudowne. Oto dowód na to, że można poprawić ideał. Zaś z deczka powyżej ideału na podwyższeniu e-tron bez dachu czyli Spyder wraz z nowiutkim A7 Sportback. Uwierzcie mi, żadne zdjęcie e-trona nie odda tego, jak wygląda na prawdę. Na żywo przestaje być żabopodobny i zaczyna zachwycać. I toż samo tyczy się A7. Już kiedyś wspominałem, że większość Audi jest niefotogeniczna. Że najlepiej zobaczyć na żywo i dopiero ocenić. Dlatego też odpuściłem sobie pisanie wielkich komentarzy na temat A7. Teraz mogę: jest rewelacyjne. Wygląda perfekcyjnie. Zdążyłem się tu już pozachwycać nad nowym CLSem, ale tu dopiero pojawia się 4door-coupe z prawdziwego zdarzenia. Tak ma wyglądać. Wsiadam i już wiem, że takie też powinno być w dotyku. Perfekcyjne. Stworzone z myślą o kierowcy, materiały z najwyższej półki i przyjemny w obsłudze (nawet po francusku) MMI. Przynajmniej radio i nawigację umiałem włączyć ;). Jak już chodzimy wokół Audi to koniecznie maluch, czyli A1. To nie to samo co Mini. Legendą nie dorasta mu do pięt. Za to wykonaniem i tym, czym otacza kierowcę wśrodku Brytyjczyka wyprzedza i to bardzo. Poza rozmiarami - jakbym wysiadł z A7. Tak się rodzą dylematy kupujących. Na koniec zaszła usilna i długotrwała próba wyciągnięcia mnie przez kolegę z RS5 która zakończyła się tym, że pobiegłem do A8. I poproszę obydwa do garażu. O urodzie linii 5 już się dawno przekonałem bo już od dawna można je spotkać na drodze, wersja RS wielce się nie różni. Więc tu brak niespodzianek. Niespodzewane klękanie zaczęło się zaś przy okazji flagowego modelu. Grzeszy ten kto nazywa A8 wersją A4 na sterydach. Ono tak na prawdę niewiele się zmieniło i chwała mu za to. Wygląda majestatycznie, w środku jest prawie identyczne jak poprzednik, choć chyba jeszcze lepiej wykonane. Delikatnie sugeruje nawet, żeby nie wierzyć, że to całkiem nowy model. I to najlepsze rozwiązanie. Po premierze wydawało mi się, że A8 straci u mnie miejsce najpiękniejszego auta w swojej klasie. Jeszcze raz na kolana i do spowiedzi! Jest genialne. Szalenie eleganckie, z lekką zadziornością dzięki LEDom. Takie jakie ma być.
Kolejna usilna próba wyciągnięcia mnie zza kierownicy. Zakończona sukcesem, bo w następnej hali czekają Lotusy.
No właśnie. I tu Anglicy się popisali. Wszystkim, równo jak leci szczęki ciągnęły się po podłodze. Elise, Elite, Elan, Esprit. Proszę o niepytanie który wygląda najlepiej. Uczciwe ex aequo bez wskazywania. Jeśli bym już musiał wybierać to powiedziałbym: Elan. Bo miał najlepszy kolor. Piekielna żółć chyba najlepiej oddaje charakter tych samochodów. Jeszcze wycieczka po całym stanowisku i oto obok bolidu F1 Lotusa można nadziać się na ciekawy regalik: kaski mistrzów F1. Ayrton Senna da Silva (to ten żółty), Emerson Fittipaldi i... Graham Hill! I jeszcze paru innych, m.in. obecny kask Kimiego Raikkonenna. Znów kawałek historii w zasięgu ręki. poza tym pierwszy raz w życiu wskoczyłem do Lotusa Elise'a w wersji póki co obecnej. Co ciekawe Lotus nie przywiózł wersji po FL tylko starszą (IMO lepszą). Wrażenia z wnętrza: genialne. Próg o szerokości trzydziestu centymetrów, wsiadanie wymagające figur ekwilibrystycznych i cudowna wszechogarniająca pustka. Kierownica i dźwignia biegów. Pozostałe wrażenia płyną wyłącznie z obserwowania drogi. Żadnych zbędnych pierdół. Przygotowany według najlepszego przepisu na samochód.
Na przeciwko zaś Venturi i coś długiego, co rzekomo ma bić rekordy prędkości na pustyniach. Poza tym parę "samochodów" owej marki sugerujących, że Francja przygotowuje się do wojny. Nie ma co za długo stać. Natomiast dużo dłużej warto przystanąć przy stoisku Fiskera. Latigo i Tramonto tu nie uświadczym, ale za to stoi Karma. Jest Ogromna i fascynująca. Jedna z najpiękniejszych limuzyn jakie widziały moje kaprawe oczy.
W tym miejscu warto było rzucić okiem jeszcze na stoisko De Tomaso. Obok Tesla, rewelaczjna AC Cobra i meksykańska Mastretta. Nie pamiętam, czy napisałem na forum o niej coś miłego, ale na pewno coś miłego pomyślałem. Że miło, że również Ameryka próbuje, że całkiem wygląda itd. No tak, całkiem wygląda, dopóki się ie zbliżyć. Jest po prostu tandetna. Coś na poziomie wykonania Kii sprzed 10 lat. Po prostu tchnie tandetą. Niestety.
W telegraficznym skrócie: kolejna hala to siedlisko byłych i obecnych marek GM. Opel prezentujący jakiś dziwny koncept Ampera, jak nazwa wskazuje zasilany z gniazdka. Obok zaś już ciekawiej: Astra GTC. Rewelacyjna, ale... spodziewałem się, że znów klęknę, a mogę tylko kucnąć. Świetna, ale nie powalająca. Chyba za dużo sobie naobiecywałem po szkicach, albo jest to wersja OMC produkcyjna i dlatego wyglądająca już w miarę normalnie. Co nie zmienia faktu, że obok Scirocco będzie jednym z najciekawiej wyglądających samochodów w klasie.
Przy okazji zmacawszy Insighnię stwierdzam, że wnętrze jest nad zwyczaj przyjazne kierowcy, co i tak nie ratuje pryecitnego wyglądu zewnętrznego.
Obok zaśczekało na mnie zaskoczenie i to podwójne. Nie miałem okazji dotąd zobaczyć na żywo Saaba 9-5. No to okazja się nadarzyła. I to w wersji Aero. Po zdjęciach stwierdzałem, że brzydkie to i bez polotu. Natomiast w kontakcie bezpośrednim po prostu urzeka. Pewnie większość już miała z nim przyjemność się spotkać ja jeszcze nie więc dopiero tam przeżywałem zaskoczenie. Tylny słupek wygląda ekstra, a całość w cale nie jest przyciężka. Proporcje idealne, bardzo ładnie zgrywające długość z wysokością. Świetny samochód, w dodatku z niepowtarzalnych charakterem. To zaskoczenie numer jeden. Po nim zdecydowanie ustawiłem się w kolejce do macania wnętrza. I tutaj zaskoczenie numer dwa, niestety już w odwrotną stronę. Przypomnę, że wsiadłem do wersji Aero, czyli niby, że kosmos i fajerwerki. Gdzie tam. 9-5 jest wykonany zaledwie przeciętnie, ale na dobitkę z tragicznych materiałów. Wnętrze zaprojektowane zupełnie bez finezji i plastiki chyba gorsze niż w mniejszym - i wiekowo zdziadziałym już, chyć wizualnie świetnym - 9-3. Beznadziejnie. Już miałem wykrzykiwać, że to jest właśnie auto, które mogłoby być dobrą alternatywą dla A4 czy serii 3, bo jest niecodzienne, ma niepowtarzallny styl i oferuje elegancję połączoną z charakterem. Niestety, wstyd kogoś zaprosić do środka. I wątpliwa przyjemność prowadzić to auto, bo nie tylko przeba je kupić - potem trzeba na nie jeszcze aptrzeć i to najczęściej od wewnątrz właśnie. A to już żadna przyjemność. Że o wrażeniach dotykowych tylko wspomnę. Szkoda, bo zapowiadało się świetnie.
Chętnie zreferowałbym również wnętrza Cadillaców, ale ktoś się popisał i wszystkie je zamknął. Szczególnie raczyłem ubolewać z tej okazji patrząc na CTS-V, bo uwielbiam ten samochód. A tu niestety, macanie niedozwolone. Przy okazji: trzydrzwiowa wersja CTS jest genialna. Klękanie znów wysoce wskazane.
Na stanowisku Chevroleta nie sposób ne zauważyć Corvette ZR1, której jeszcze nie dane mi było oglądać w bożej rzeczywistości. Tym większa przyjemność z pierwszego spotkania. A szybka na masce wygląda genialnie, niech nikt nie mówi że to wiejska dyskoteka. Ma być i już. Białe Camaro z czerwonymi paskami prezentuje się świetnie tylko mogłoby nie mieć pasków i nie być białe. W hali bodaj 8, gdzie rozstawił się regularny bazar nowych samochodów stało owe żółte oraz czarne. I wyglądały o niebo lepiej. Co nie zmienia fakty, że jest rewelacyjne. Również wymiarami - wygląda na dużo masywniejsze od Mustanga. Oczywiście z europejskimi modelami Chevroleta lepiej za bardz się nie zadawać poza... nowym Aveo, które tak jak super widnieje na zdjęciach tak i na żywo robi wrażenie. Również we wnętrzu. Kiedyś chyba napisałem, że nie uwierzę, że taki samochód może tak wyglądać póki go nie zobaczę. Zobaczyłem. I dalej nie wierzę. IMO najlepszy design w swojej klasie.
Można jeszcze napomknąć o Kii, która pokazała nową Optimę, całkiem przyjemnym autem będącą i jakiś śmieszny koncept - Pop. No ale po to są targi, żeby takie dziwactwa pokazywać. Reszty chyba nie warto zbyt szeroko opisywać, bo i tak zaraz wszystko to wyjedzie na drogi.
Warto za to opisać halę nr 7, bo tam została urządzona mała wystawa historii motoryzacji. Nic to wielkiego, ot parę przedwojennych Citroenów, Peugeoty 404 w kilku smiesznych wersjach, orginalny Defender z czasów tuż powojennych, i nagle... cała rodzina Giulietty. Tej pierwszej, tej zniewalającej. Ależ to małe, malutkie. Nawet w wersji czterodrzwiowej. Ale za to jakie piękne. I na dokładkę trójmodelowa miniwystawa Mercedesa. Skoro ja byłem na kolanach to miłośnicy marki najprawdopodobniej ochrzciliby to miejsce ziemią błogosławioną. C111, C112 i SL300 Gullwing w jednym miejscu. Coś niesamowitego. Nowy SLS do pięt nie dorasta pierwowzorowi. Brak słów, żeby opisać ten samochód.

Chyba wystarczy, bo i tak nie podejrzewam, żeby ktoś przeczytał całość.
W tym miejscu pragnę też przeprosić za bajzel w zdjęciach, ale niestety photobucket kilka razy odrzucał mi pojedyncze .jpg i wklejałem je kilka razy, więc raczyły się trochę pomieszać. Mam jednak nadzieję, że chociaż trochę oddaje to atmosferę tego ramadanu fanów motorycazji.

http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9668.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9668.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9101.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9101.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9761.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9761.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9701.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9701.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9686.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9686.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9648.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9648.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9607.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9607.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9285.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9285.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9093.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9093.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8879.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8879.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8926.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8926.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8941.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8941.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8944.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8944.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8969.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8969.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8976.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8976.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9004.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9004.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9092.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9092.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9100.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9100.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9178.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9178.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9197.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9197.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9305.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9305.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9618.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9618.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9696.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9696.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9736-1.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9736-1.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9969.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9969.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8811.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8811.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8821.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8821.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8865.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8865.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8868.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8868.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8903.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8903.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8911.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8911.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8917.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8917.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8920.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8920.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9793.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9793.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9815.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9815.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9834.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9834.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9856.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9856.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9861.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9861.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9878.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9878.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9879.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9879.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9902.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9902.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9917.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9917.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9940.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9940.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9948.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9948.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9950.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9950.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9979.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9979.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9187.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9187.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9207.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9207.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9225.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9225.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9228.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9228.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9271.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9271.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9284.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9284.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9312.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9312.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9507.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9507.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9659.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9659.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9684.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9684.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9691.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9691.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9699.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9699.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9705.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9705.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9730.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9730.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9735.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9735.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9736.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9736.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9749.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9749.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9756.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9756.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9783.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9783.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8968.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8968.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8972.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8972.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8974.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8974.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8998.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8998.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9000.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9000.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9007.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9007.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9017.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9017.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9022.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9022.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9025.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9025.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9044.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9044.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9061.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9061.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9095.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9095.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9097.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9097.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9110.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9110.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9124.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9124.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_9161.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_9161.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8816.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8816.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8849.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8849.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8853.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8853.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8867.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8867.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8876.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8876.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8891.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8891.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8898.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8898.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8904.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8904.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8925.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8925.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8931.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8931.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8932.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8932.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8943.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8943.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8954.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8954.jpg)http://i870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/th_100_8960.jpg (http://s870.photobucket.com/albums/ab263/roberto_nfs/Paris/?action=view&current=100_8960.jpg)

Abaddon
03-11-2010, 21:46
A co z prestiżem?
Podobno Kia pokazała w Paryżu 1.7 CRDi biturbo do Sportage. Może autor coś wie na ten temat?

Nie zmienia zdania (podobnie jak ja) że jeszcze nie czas by się tym interesować :)