PDA

Zobacz pełną wersję : Mazda RX-8 vs Volkswagen Golf GTI

aston
08-10-2005, 13:15
http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/M/mazda_2005_rx8_d.jpg
Mazda RX - 8 Relvolution
Moc: 231KM/8200
Moment: 211Nm/5500
0-100km/h: 6,4s
0-200km/h: 28,7s
V max: 235km/h
60-100km/h: 7,7s
80-120km/h: 12,9s
Droga hamowania: 36,2m

Cena:
130 000zł
Inne fotki Mazdy (63):
http://www.dieselstation.com/archive/RX8/index.shtml

http://www9.nowe.mojeauto.pl/foto/nowe/V/VwGolfVGTI3dr_d.jpg
Volkswagen Golf GTI
Moc: 200KM/5100
Moment: 280Nm/1800
0-100km/h: 7,2
0-200km/h: 33,9
V max: 235km/h
60-100km/h: 5,2s
80-120km/h: 9,0s
Droga hamowania: 38,4m

Wyposażenie seryjne + takie aby dorównać Maździe, owocuje ceną:
118 090zł

Inne fotki Golfa (85):
http://www.dieselstation.com/archive/Volkswagen-GTI-2006/index.shtml

dane fabryczne (przyśpieszenie, prędkość maksymalna)
reszta danych z testów w Autoświat Katalog testy 2004 i 2005

JaCie
08-10-2005, 13:34
ocywiście Mazda! nie lubię robienia sportowca ze zwykłego auta, różniącego się głównie silnikiem. Uważam, że przy tej cenie warto dopłacić te kilkanaście tysięcy, żeby cieszyć sie szybszym, wyglądającym na sportowe i dobrze wyposażonym autem

fischer777
08-10-2005, 13:38
Jedyna możliwoś to Mazda... :mryellow:

Wielbłąd
08-10-2005, 13:43
Oczywiscie Mazda, za wspaniały silnik Vankla... za co prawde minimalnie lepsze przysieszenie(ale jednak) kupujac Mazde ma sie swiadomosc ze posiada sie auto sportowe z silnikiem który nie ma prawie zaden samochód... piekne otwierane dzwi na boki jak w RR Phantom... kupujac Golfa ma sw swiadomosc ze nie jezdzisz niczym unikalny, jezdzisz po prostu bardziej sportowa wersja kompaktu...którego jest pełno na ulicy ... cena Mazdy jest co prawde wyzsza, ale oba samochody do tanich nie naleza a w tych partiach cenowych róznica jest juz mało odczuwalna tak wiec bezapelacyjnie MAZDA !!

stanko
08-10-2005, 13:52
ja tez oczywiscie zaglosowalem na mazde,.nie tyllko ze ma np. wieksza moc,bardziej mnie sie ona podoba,dobre wrazenie na mnie zrobily te tylne drzwi ottwierajace sie pod wiatr,dobry pomysl,auto nie musi byc dlugie i nie czworo drzwi,nie trzeb sie przepychac zeby usiasc na tylnym siedzieniu,jedynym zwyciezca moze byc tylko mazda RX-8,nie ma innej mozliwosci zreczta narazie kazdy tak glosowal,zobaczymy jak yo sie dalej potoczy

MKa
08-10-2005, 14:18
Jasne, że Mazda. Nie ma to jak silnik Wankla. :grin:
Pozatym ładniejsza, sportowa linia i ogólnie RX-8 bardziej mi się podoba. :wink:

ilovebmw
08-10-2005, 14:25
tez porownanie....gdybym mial doplacic nawet wiecej, wybralbym mazde. powodow nie bede pisal, bo sa one podsumowaniem poprzednich postow.
moim zdaniem ta mazda na zywo wyglada swietnie, w przeciwienstwie do golfa, no i ten silnik....poezja.

Dominik999
08-10-2005, 14:30
Nieodpowiednie porównanie moim zdaniem, wątpię, zeby znalazł sie ktoś kupujący nowe auto, który bedzie się zastanawiał czy kupić golfa czy RX-8...
Mazda zdecydowanie. Golf raczej tylko "udaje" sportowca, może jest bardziej praktyczny na codzień, chociaż...
A w sumie różnica między cenami nie jest aż taka porażająca, wydawałomi się, ze będzie gorzej.

Gornet
08-10-2005, 14:41
Mazda RX-8 :) Jaka jednomyślnośc w sondzie. Podpisuje się pod słowami JaCie

v40
08-10-2005, 14:53
Mazda RX-8 :) Jaka jednomyślnośc w sondzie. Podpisuje się pod słowami JaCie
A ja Gorneta :)

Zdecydowanie Maździanka za silnik i niecodzienne detale

Ryzykant
08-10-2005, 15:09
Ja też głosowłałem na Mazde.To typowe auto sportowe ma swój styl. :twisted:

Rolex aka JoHnSoN
08-10-2005, 15:38
Mazda ma minimalnie wieksze osiagi ... lecz wybieram ja ze wzgledu na to ze golf jest dosc czesto spotykanym samochodem ... mimo iz ma moc porownywalna do mazdy kojarzy mi sie raczej z autem miejskim a nie sportowym ... mazda ma w sobie , piekno , moc i naped na tylną oś :mryellow: zreszta jak widać w ankiecie wszyscy sie ze mna zgadzaja (a raczej ja sie ze wszystkimi zgadzam) :wink:

R34
08-10-2005, 15:47
Oczywiscie że Mazda z dwóch powdów
1.Silnik Vankla
2.Nicierpie golfów :twisted:

307_big_fan
08-10-2005, 16:08
a tak z innej beczki . czy te auta ze sobą w jakissposób konkurują ??

Łukasz (POPEK)
08-10-2005, 16:35
Tylko mazda. Widzialem ja na parkingu jak bylem w hiszpani. równiez koloru czerwonego. prezentuje sie bardzo sportowo

Yabol
08-10-2005, 17:42
nie trzeb sie przepychac zeby usiasc na tylnym siedzieniu
że co ?? A widziałeś ten samochód, siadałeś do niego ?? Przyznam że też mi się bardzo podoba Mazda, ale jak wsiadłem do środka to się załamałem- nieważne jak bym się starał, miałbym garba po kilku dniach użytkowania (fakt, że ma się te 192cm :-D). A miejsca z tyłu dla kogoś wyższego niż 170cm to pomyłka.

Di Kej
08-10-2005, 18:21
Oczywiście że Mazda, mój ulubiony samochód porównywany z Golfem.........?????
Gdyby to był R32 to i tak bym wybrał Mazdę, po prostu jest piękna i szybsza...... :cool:

aston
08-10-2005, 18:25
Jeśli ktoś się zastanawia czemu dałem te dwa samochody w ankiecie to dałem je ze względu na zblizoną cenę:)

M.A.C.K.
08-10-2005, 18:45
Bez wahania Mazda. Te samochód jest poprostu świetny. Ładny wygląd, dobre zawiesznie i świetny silnik ( 1.3 i 231 HP :grin: ).
A co do Golfa to na złom z nim i tak przegrwywa wszystkie porównia z Mazdą.

BABELEC
08-10-2005, 20:50
Mazda to jedyny możliwy wybór:
Za:
- osiągi
- silnik
- wygląd
- charakter
- w pewnym stopniu unikalność

Ad. Golf
Za:
- cena
- osiągi

Mazda wręcz epatuje sportowymi cechami, jest wyjątkowo oryginalna i porywająca. Golf jest nudny do bólu.

Mercedesw123
08-10-2005, 20:56
czy te auta sa porownywalne?
jesli tak to zdecydowanie wybieram Mazde,argumentow jest milion

BKX
08-10-2005, 21:46
Jeśli ktoś się zastanawia czemu dałem te dwa samochody w ankiecie to dałem je ze względu na zblizoną cenę:)

Czesami Cie nie rozumiem... Niby piszesz do rzeczy, niby umiesz sie wybronic jak ktos ma jakies wąty a ty wiesz ze jest inaczej... Ale czemu zawsze dajesz do porownania VW???? Chyba wiesz o czym mowie? Kiedys bylo porownanie silnikow, oczywiscie mosiala tam byc konstrukcje VW, Polo vs Clio, teraz Golf vs Mazda... Czy ty serio masz cos do VW??? Bo za kazdym razem (przynajmniej ja mam takie odczucia) chcesz ta firme osmieszyc, pokazac wszystkim jaka ona jest beznadziejna itd. Przeciez to oczywiste, ze wszyscy wybiora Mazde, bo jest bardziej "sportowa", oryginalnie stylizowana i malo spotykana, nie widze sensu tlumaczenia, ze maja podobna cene... Nawet ja oddalem glos na Mazde i chyba wiekszosc tak zaglosuje, ale nie moge juz jak za kazdym razem wytykasz w swoich postach wady VW...

aston
08-10-2005, 22:43
Kiedys bylo porownanie silnikow, oczywiscie mosiala tam byc konstrukcje VW, Polo vs Clio, teraz Golf vs Mazda... Czy ty serio masz cos do VW??? Bo za kazdym razem (przynajmniej ja mam takie odczucia) chcesz ta firme osmieszyc, pokazac wszystkim jaka ona jest beznadziejna itd.

dałem GTI za konkurencję dla Mazdy z tego powodu, że nie ma ona prawie że konkurencji:
jedynie Celica pasuje, ale ona ma duuużoo słabszy silnik, na rynku nie ma wiecej auto o podobnych osiągach w podobnej cenie (przynajmniej na dziś w Polsce) nie było co innego dac, a zrobiłem ankiętę jak sie dowidziłem, ze RX-8 sprzedają w Poslce juz nie tylko na indywiduwalne zamównie.
Mogłem jedynie dac jeszcze Megane 225, ale wiem, ze wieskzość woli GTI dlatego je wybrałem.
Nie mam nic do VW, firma jak firma, niektóre modele są super (np R32, szybki ładny, stosunkowo nie dorgi) a niektóry beznadzijne, jak w każdej firmie.

AML
09-10-2005, 01:27
Golf nie ma tu szans, przez swoje FWD, sam napęd przewarza szalę dla mazdy, wolał bym nawet słabsze auto byle by miało RWD, reszta też jest oczywista.

endrju
09-10-2005, 08:13
Ja też dołącze do tych którzy wybierają Mazdę. A dlaczego ?? To proste, zdecydowanie lepszy wygląd, silnik wankla(mała odmiana) :mryellow: ,tylne drzwi które otwierają się do tyłu. no i lepsze osiągi.

Robak
09-10-2005, 19:28
Porownanie totalnie do bani.O ile sie orientuje to glofa mozna kupic cos za ok 94000 zł a ty odrazu załozyłes ze trzeba go bedzie doposazac to 118000 zł aby był tak samo wyposazony jaK mazda.Tylko po co?Przecietny uzytkownik dokupi sobie klime i mu staczy.Po co navi i inne bajery.A roznica w cenie o 34000 to kolejny mały samochod.Nie ta klasa. Nie ten naped. Nie te nadwozie.Mazde nalezy umiejscowic obok sportowych aut takich jak np350z i bmw 330ci a golfa z astra focusem i podobnymi w segmecie C.Oczywiscie wybieram mazde ale od razu dodaje ze golf gti jest bardzo dobrym samochodem tylko z innej połki.

fischer777
09-10-2005, 19:34
Porownaniedo totalnie do bani.O ile sie orientuje to glofa mozna kupic cos za ok 94000 zł a ty odrazu załozyłes ze trzeba go bedzie doposazac to 118000 zł aby był tak samo wyposazony jaK mazda.tylko po co?Przecietny uzytkownik dokupi sobie klime i mu staczy.Po co navi i inne bajery.A roznica w cenie o 34000 to kolejny mały samochod.Nie ta klasa. Nie ten naped. Nie te nadwozie.Mazde nalezy umiejscowic obok sportowych aut takich jak np350z i bmw 330ci a golfa z astra focusem i podobnymi w segmecie C.

Auta mają taką samą prędkość maksymalną, zbliżoną moc i ogólnie parametry. Ceną też nie odstają zbytnio od siebie. Oba można śmiało nazwać sportowymi. Tylko problem tkwi, czy ktoś woli "wilka w owczej skórze", czyli praktycznego golfa z mocnym silnikiem, czy rasowe coupe z równie mocnym silnikiem. I nieliczy się to, że MAzda ma wankla. Myślę, że porównanie jest bardzo trafione.

Robak
09-10-2005, 19:48
Parametry to nie wszystko.Czy jezdziłes kiedys autem tylnonapedowym?Jesli nie to powiem ci ze to zupełnie inna bajka.Totalnie inne doznania.94000 zł a 130000 zł to zasadnicza roznica.

fischer777
09-10-2005, 19:51
Parametry to nie wszystko.Czy jezdziłes kiedys autem tylnonapedowym?Jesli nie to powiem ci ze to zupełnie inna bajka.Totalnie inne doznania.94000 zł a 130000 zł to zasadnicza roznica.

Rozumiem i miałem doczynienia z autami z każym napędem. Chodzi tylko o to, że klasa jest bardzo podobna, a wbrew pozorom bardzo się od siebie różnią... :wink:

aston
10-10-2005, 07:14
Porownanie totalnie do bani.O ile sie orientuje to glofa mozna kupic cos za ok 94000 zł a ty odrazu załozyłes ze trzeba go bedzie doposazac to 118000 zł aby był tak samo wyposazony jaK mazda.Tylko po co?Przecietny uzytkownik dokupi sobie klime i mu staczy.

do ceny golfa dodałem:
klimę
18 calowe felgi
ksenony
skórę.

Jakbym tego nie robił to można by porównać z tańszą Mazdą 191KM
7,2s do setki
225KM/h
za 108tys zł z klimą

Robak
10-10-2005, 09:40
Sek jest w tym ze dla mnie te auta to zupełnie inna liga.Mazda to agresywne luksusowe coupe o niepowtazalnej stylizacji wyposazone klasyczny naped jak na sportowy samochod przystało z doza parktycznosci w postaci małych tylnych dzwi i dwoch (jednak ciasnych) miejsc z tyłu, natomiast golf to masowka wygladajaca przecietnie(dla mnie kiepsko) nieco zmienionym wizerunkiem na uspotowiony hatch.Jednak dalej jest to praktyczny przednio napedowy kompakt wozacy wygodnie 4 a na siłe 5 pasazerow z dosc wysokim zawieszniem pozwalajacym na jezdzenie po kraweznikach i studzienkach zadowalajacy sie akceptowalnymi ilosciami paliwa.Jedyna rzecz, ktora je łaczy to człon w oktesleniu "sport".Mazda to typowe auto "sport"owe a golf tylko u"sport"owione pudełko.

Potek
10-10-2005, 10:08
Choc Golfa uwielbiam to wybrał bym Mazde za wyglad za wnętrze za silnik Wnakla.. Tak samo mi sie wydaje ze to nia ta sama liga..
Ale ostatnio widziałem porównanie RS4 z Carrerą 4 ... w sumie to porównanie mi przypomina tamto..tylko jakby troszku wyzej klasowo...
W sumie nie taki zły pomysł porównywac takie auta... Albo sportowiec w skórze rodzinnego samochodziku albo sportowiec w sportowym nadwoziu ...
Nie lubie sie rzucac w oczy dlatego bym wolał niepozorne autko, z wielkimi mozliwościami .. ale mazda mi sie bardzo podoba .. dlatego bym ją wolał...
Golfa GTI widziałem raz na zywo jakies kilka miesięcy temu to był czerwiec.. a mazde dosc często widuje tak ze mogłem sie jej dobrze przyjzec

Dj Brabus
10-10-2005, 12:40
A ja wybiorę Volkswagena! Jest śliczniejszy, mieści swobodnie czterech pasażerów i można spokojnie jeździć na zloty Golfów i chwalić się, że nasz może więcej i szybciej... :roll: :cool: Booosche!! Dołączam się do ankiety pod tytułem "POC O TA ANKIETA?" z odpowiedzią "BEZ SENSU!". TO dwa kompletnie różne samochody i ich porównanie nie ma najmniejszego sensu. Zamiast Golfa, trzeba było dać Passata Sportline z 200-konnym FSI :mryellow: - przynajmniej wygrałby, bo ma więcej mocy (w stosunku do "podstawowej RX-8), większy bagażnik i mieści spoko 5 pasażerów... :roll: To tak jakby do porównania zarzucić typowe auto sportowe (np. Porsche 911) i limuzynę (np. Mercedesa lub Audi) - "bo ta sama cena"... Echh...

TAK NAPRAWDĘ to wybieram Mazdę - drzwi "doggy style" jak w Chryslerze 300C DUB, który stoi u mnie na półce, wnętrze pod kolor nadwozia (żółta deska i fotele rulezzz!!!) oraz silniczek o podwójnej pojemności Fiata 126p, mocy prawie 10-krotnej większej i kręcący się "lajtowo" do 10.000 obrotów na minutę!!! Czy coś chcieć więcej?? Może jednego - żeby w krakowskim salonie Mazdy stała choć jedna sztuka...

P.S. Dla mnie spokojnie wystarczy wersja 192-konna - na zamówienie czekam do końca przyszłego roku... :grin:

BKX
10-10-2005, 14:26
Nie chce byc jakis wredny czy cos i robic z tego klutni ale:
Aston napisal:

dałem GTI za konkurencję dla Mazdy z tego powodu, że nie ma ona prawie że konkurencji:
jedynie Celica pasuje, ale ona ma duuużoo słabszy silnik, na rynku nie ma wiecej auto o podobnych osiągach w podobnej cenie (przynajmniej na dziś w Polsce) nie było co innego dac

Moze to tylko moje zdanie, ale od kiedy to cena jest najwazniejszym wyznacznikiem w porownaniach??? Jesli ktos czyta "Auto Świat", to bylo tam swego czasu porownanie wlasnie Mazdy RX-8 z Audi TT - 159 tys. zł, Chrysler Crossfire - 168 tys. zł i chyba czyms jeszcze, ale to juz nie wazne. Tak wiec tutaj chyba cena nie byla specjalnie waznym elementem, a jedynie przemawiala za Mazda, ktora i tak chyba nie wygrala (nie pamietam). Moc rowniez podobna Audi - 180 KM, Chrysler 160 KM (podstawowe). Z tego wynika, ze takie porownanie jednoglosnie wygrywa Mazda, co widac po wynikach ankiety i jest kopmletnym nieporozumieniem, bo "zwylky" Golf mimo podobnych osigow (prawie identycznych) to inny rodzaj samochodu, co juz czesc forumowiczow wyjasnila...

aston
10-10-2005, 18:07
Moze to tylko moje zdanie, ale od kiedy to cena jest najwazniejszym wyznacznikiem w porownaniach???

Jak komus sie ne podoba porówanie to nich nie zabiera głosy, a porównywac można różne samochody, przykłądy z gazet:
VW Passat vs Mercedes E (rózne kalsy)
Audo S4 vs Porsche 911 4S (analogiczne porównanie do mojego)
Dacia Logan vs 4 letni VW Golf (to pozostawię bez komentarza)
Opel astra OPC vs Volkswagen Golf R32 (FWD vs AWD; 2,0 vs 3,2)
Alpina B5 vs Mercedes E55 AMG (z firmy tuningowej vs seryjny)
oraz wiele wiele innych..........

BKX
10-10-2005, 18:55
Spox, wszyscy dobrze wiemy do czego zdolni sa dziennikarze itd. nie podales konkretnych przykladow, ale lecmy po kolei:

VW Passat vs Mercedes E (rózne kalsy)
To jest przyklad dwoch sedanow, to prawda jeden jest wiekszy, moze przestronniejszy, na pewno bardziej prestizowy, ale czy gdy postawisz je obok siebie nie beda podobne? bo Mazda do VW, to jak wódka do piwa... niby akoholowe, ale jednak widac roznice...

Audo S4 vs Porsche 911 4S (analogiczne porównanie do mojego)
Dokladnie, lepiej tego nie mogles ujac... to jest wlasnie tak beznadziejny przyklad jak ten tutaj przedstawiony...

Dacia Logan vs 4 letni VW Golf (to pozostawię bez komentarza)
Tutaj nie rozumiem twojego zdania, autor tego porownania ma na celu przedstawienie sensu i oplacalnosc kupowania nowego modelu klas B ze slabszym silnikiem, wyposazeniem i nierenowanym producentem jakim jest Dacia. Nie raz mozna spotkac takie porownania nowych, malych a wiekszych, srednich aut... wiec tutaj wszystko jest w najlepszym pozadku...

Opel astra OPC vs Volkswagen Golf R32 (FWD vs AWD; 2,0 vs 3,2)
To moze tez nie najlepszy przyklad, ale samochody sa mniej wiecej podobnej wielkosci, tej samej klasy (compact) i prezentuja nawyzsze mozliwosci danego producenta... co oznacza, ze sa to topowe modele dwoch firm i dlatego zostaly ze soba porownane... w tym wypadku nie straszy tak roznica w wygladzie, a nawet moze byc nie zauwazona... porownanie jak z VW Passatem...

Alpina B5 vs Mercedes E55 AMG (z firmy tuningowej vs seryjny)
A tutaj to sie usmialem jak nigdy... Wedlug ciebie AMG to sa seryjne samochody??? To, ze po przejeciu przez koncern Daimer-Chrysler firma ma zmieniona nazwe na Mercedes AMG GmbH nie oznacza, ze tej firmy nie ma, a nazwa AMG to tylko model Mercedesa... Prztocze Ci pewien tekst: "Założona w 1967 r. firma AMG zajmuje sietuningiem optycznym i mechanicznym samochodów Mercedes-Benz." Ale skoro tak jest, to w takim razie tak mozemy powiedziec rowniez o Alpine, bo modele modernizowane przez ta firme mozna zamowic w wyranych salonach BMW, Opel rowniez ma swojego czolowego tunera - firme Irmscher...

Podsumowujac to wszystko, to wystarczy przy temacie napisac kilka slow wyjasnienia, ze sie to widzi tak i tak (przklad Daci i VW) i wszystko bedzie jasne... Choc rzeczywiscie Audi i Porsche to tez jest jakies nieoprozumienie...

Davis
10-10-2005, 18:59
Ja bym wybral Mazde... Po pierwsze dlatego, ze jest wdl. mnie po prostu piekna i choc Golf tez mi sie podoba, to jednak nie az tak... Bryka nieco drozsza, ale za to osiagi nieco lepsze...[/list]

aston
10-10-2005, 19:44
A tutaj to sie usmialem jak nigdy... Wedlug ciebie AMG to sa seryjne samochody???

są w normlanie w cenniku Mercedesa a Alpina dla BMW to jak Brabus dla Mercedesa, AMG są prodokowane w tysiacach egzamplarzy wiec słowo seryjne jest moim zdaniem zupełnie na miejscu