PDA

Zobacz pełną wersję : Renault Clio III vs Suzuki Swift

MKa
12-10-2005, 16:47
Renault Clio III

5 drzwiowe
Wersja: Extreme
Cena: 53 000 zł

Silnik (benzyna):
- pojemność: 1.390 ccm
- liczba zaworów: 16
- liczba cylindrów: 4, silnik rzędowy
- moc: 98 KM

Osiągi:
- prędkość maksymalna: 183 km/h
- 0-100 km/h: 11,3 s.

Średnie spalanie: 6,6 l/100 km

http://img230.imageshack.us/img230/8435/renaultclioiii0026zt.th.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=renaultclioiii0026zt.jpg)

Suzuki Swift

5 drzwiowe
Wersja: GS
Cena: 51 000 zł

Silnik (benzyna):
- pojemność: 1.490 ccm
- liczba zaworów: 16
- liczba cylindrów: 4, silnik rzędowy
- moc: 101 KM

Osiągi:
- prędkość maksymalna: 185 km/h
- 0-100 km/h: 10 s.

Średnie spalanie: 6,5 l/100 km

http://img230.imageshack.us/img230/2615/suzukiswift01s1gs.th.jpg (http://img230.imageshack.us/my.php?image=suzukiswift01s1gs.jpg)

stanko
12-10-2005, 16:49
jua zaglosowalem na Renault ClioIII,podoba mi sie,ma o 3 koie slabszy silnik od suzuki ale suzuki nie podoba mi sie,nigdy zabardzo tej marki nie lubilem i nie bede lubial,renault ma ladne ksztalty i wyglad suzuki tego nie ma w moim przekonaniu

Dominik999
12-10-2005, 17:20
Hmmmm, jeśli rozpatrwyać te auta tylko pod kątem "podoba się czy nie" to wybrałbym Clio, zdecydowanie ładniejszy, moze Swift za to bardziej dynamiczny (wizualnie oczywiście), bardziej podoba mi się wnętrze Clio, poza tym ma świetne materiały, jest przestronny (jak jest z Suzuki nie wiem, nie miałem okazji bliżej poznac tego auta). Zresztą zawsze stylistycznie odpowiadały mi europejskie auta (z drobnymi wyjątami :mryellow:).
Ale jest tez druga strona. Suzuki prawdopodobnie będzie bardziej bezawaryjne od Clio (chociaż nie na 100%, nie mozna tak osądzać Renault, wszystko dopiero się okaże, ale... pod tym względem większe zaufanie mam do japończyka ;)).
Ale że przynjamniej na razie nie muszę stawać przed wyborem kupna któregoś z nich, to wybieram Clio :mryellow:

aston
12-10-2005, 17:37
Z tego co wiem Swift 5drzwiowy nie wystepuje z silnikiem 1,5 (przynajmniej w Polsce)

Trudny wybór, oba sa ładne. Swift ma mjocniejszy silnik, podobne wyposażenie i jest tańszy, oraz to japoniec więc mozna sie spodziewać mniejszej awaryjności. Deska rozdzielcza w wersji GS wygląda naprawde bardzo łądnie.
Jednak Clio jest większe, bezpieczniejsze i mimo wszystko raczej wziąłbym Clio

skibae124
12-10-2005, 18:20
Clio ma ciekawszą nowocześniejszą stylistykę. Cenowo jest droższy tylko albo aż o 3 tysiaki, osiagi są podobne.
Ja wybieram CLIO III

AML
12-10-2005, 18:24
A ja będę oryginalny i wybiorę, swifta, według mnie jest bardziej zwarty wygląd, bryła przypomina mi trochę MINI, to tego to Suzuki więc bezawaryjność będzie wysoka, tak samo zapewne jest z praktycznością.

Di Kej
12-10-2005, 20:00
Ja wybieram Swifta bo jest ładniejszy, ma mosniejszy odrobinkę silnik i lepsze osiągi (ponad 1s do 100 to moim zdaniem dużo ale w końcu to auto miejskie) nieco tańsze 2000 to zasze trochę jest no i w środku..........

...w środku jednak minimalnie wygrywa Clio za kształty na panelu środkowym.

Ryzykant
12-10-2005, 21:43
Zdecydowanie Renault Clio III :cool: Wnętrze jest przestronne i wygodne. Dobre materiały i oszczędne silniki. Ma ładny design i ma w sobie coś co mi się podoba. Suzuki Swift zabawka z Japonii ...

JaCie
13-10-2005, 16:07
Swift - "zabawka z Japonii", ale fajna. Nie lubię jego rodaków, ale ten jest inny. Ma w sobie coś z MINI, trochę wygląd niegroźnego sportowca - wydaje się dynamiczny, ale bez przesady (patrząc na stylistykę i osiągi). Jest ładny, ale jak wszystkie dzieła Japończyków trochę za wysoki... koła przez to wydają się małe i odnoszę wrażenie jakiegoś drobnego zachwiania proporcji. Ogólnie fajne małe autko, jak wszystkie w tej klasie nie bez wad, ale wydaje się nowoczesny ...i ta cena - zawsze za wysoka, ale za to nie należy do tych, co tylko kierownicę mają w standardzie.
P.S.
Renault też jest wporzo. Jest ładny, dobrze wykonany, ale nie ma takiego stylu, dlatego, mimo wszystko po zastanowieniu oddałem głos na Suzuki.

Mercedesw123
13-10-2005, 16:19
ja rowniez bede oryginalny(jak Swift) i wlasnie jego bym kupil
ladniejszy, moze nie ma plastikowych, gietkich blotnikow :wink: ale jakos bardziej mnie przekonuje no i te radio CD ktore wyglada super, ciekawe jak z dzwiekiem

Robak
13-10-2005, 18:06
Nie mam zaufania do renault.Ostatno rozmawaiłem z kumplem i zaskoczył mnie tym ze w jego ojca traficu(ma nowy nie cały rok) na masce zrobił sie nie wiadomo skad odprsk lakieru wielkosci myszki komputerowej :lol: do tego klimatyzaja ma taka słaba wydajnosc ze zastanawiaja sie czy w ogole działa.W Auto swiecie jest tez artykuł na temat nowego renault megane ktore non stop sie pieprzyło.Nowej renowki w zyciu bym nie kupił.
Abstrachujac od niezawodnosci design Swifta jest wg mnie bardziej spojny.Oczywiscie mozna zarzucic mu podobienstwo do mini ale nie ma nic w tym złego.Na kozysc Clio trzeba zaliczyc wieksza ilosc miejsca w kabinie.Dla mnie to za mało.Suzuki ma mocniejszy silnik i lepsze osiagi.Pasuje do niego wizerunek mieskiego zadziornego streetfightera.No i 3 lata gwarancji.
Tak czy siak wybrałbym pewnosc Japonczyka.

stanko
13-10-2005, 18:20
no moze marka nie jest niewiadomo jaka mowic renault ale jak pisal robak nie przesadazajmy ze o az taki slaby woz,zrobil sie odprysk bo moe byl jakis felerny,nie weim ,znam ludzi ca maja renowki i sa bardzo zadowoleni

v40
13-10-2005, 18:33
Mieliśmy poprzedniego Megańca kombi, spoko był ale zaliczyliśmy nim słupa i trzeba było złomować. Poduszki powietrzne, napinacze pasów i inne bajery zadziałały i tylko trochę siniaków mieliśmy. Mam zaufanie do Renault.
(sory za OT)

BABELEC
13-10-2005, 18:51
Wydaje mi się, że wybrałbym Suzuki. Nie wiem dlaczego. Oba mają ciekawe kształty, dobrą technikę, wykończenie i wyposażenie. Osiągi bardzo podobne. Cena również niemal identyczna. To trudny wybór.

Dj Brabus
14-10-2005, 09:09
Znając polskie realia, to i tak większość klientów wybierze Renault - i to pewnie w jakimś paskudnym szarym lub srebrnym kolorze, żeby auto nie rzucało się w oczy... :roll: Ja jestem natomiast człowiekiem oryginalnym, lubię się wyróżniać (również samochodem na ulicy) i wybrałbym Swifta - np. w żółtym kolorze! :cool:

stanko
14-10-2005, 09:16
ten co pokazales zdjecia dj jest naprade ladny i wyrozniajacy sie jak ty chcialbys byc,podoba mi sie ale chyba zostane przy renault ale nie jak to bierze wiekszosc ludzi najslaszy silnik i najgorsze wyposazenie w srodku,sam plastik i szyby na krobk chcialbym z czyms pozadnym pod maska i w srodku auta

MKa
14-10-2005, 10:09
Pewnie, że ten Swift Sport jest ładniejszy, ma na pewno lepszy silnik ale cena też jest odpowiednio wyższa. I wątpie, że gdybyś dysponował taką kwotą kupiłbyś własnie Swifta Sport. :wink: :grin:

Davis
14-10-2005, 10:14
Wachalbym sie... Clio jest nieco drozsze, a mimo to ma troche slabsze osiagi i silnik, sa to jednak male roznice, a Renault jest zdecydowanie ładniejszy... :roll: Chyba Clio(ale gdybym mial ktores kupowac, to zastanowilbym sie dluzej).

Dj Brabus
14-10-2005, 12:14
wątpie, że gdybyś dysponował taką kwotą kupiłbyś własnie Swifta Sport. :wink: :grin:

Wiesz, jak dla mojej żonki, to napewno kupiłbym! :mryellow: Jeśli dla siebie, to wolałbym poszukać czegoś większego lub ewentualnie dołożyć parę "fifity-centów" i kupić coś z mojej listy marzeń... :razz:

Jacobser
14-10-2005, 21:27
Wybieram produkt Renault,ale z wielkim bólem,bo nielubię francuskiej motoryzacji.W tej konfrontacji jednak wygrywa ona z produktem Suzuki (głównie stylistyką), które nigdy nie projektowało dobrych aut,ale super motocykle.Stąd widać różnice w silnikach na korzyść Suzuki,które zawdzięcza to dużemu doświadczeniu w tej dziedzinie.