PDA

Zobacz pełną wersję : Hyundai Tucson vs Kia Sportage vs Suzuki Grand Vitara

Dj Brabus
14-10-2005, 09:45
Witam! Mamy do rozdysponowania do 100.000 złotych na 5-drzwiowego suv'a - co wybierzecie? Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze takiego samochodu? Może jakieś inne ewentualnie propozycje macie?

Oto dane techniczne i wyposażenia tych aut:

Hyundai Tucson 2.0i Elegance (http://www.hyundai.pl/pliki/tapety/tapeta-tucson2_1280.jpg) - 99.900 zł

SILNIK: 2.0 16v
moc: 141 KM
prędkość maksymalna: 172 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 11.3 s
spalanie (średnie): 8,2 l/100 km

WYPOSAŻENIE:
- napęd na 4 koła
- 6 poduszek powietrznych
- ABS z EBD oraz TCS
- klimatyzacja automatyczna
- pakiet skórzany (kierownica, dźwignia zmiany biegów, fotele)
- 4 szyby elektryczne
- alufelgi
- radio CD + 6 głośników

Kia Sportage 2.0 16v Expedition Plus (http://index.hr/images2/Kia_Sportage_1G.jpg) - 97.490 zł

moc: 142 KM
prędkość maksymalna: 172 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 11.3 s
spalanie (średnie): 8,2 l/100 km

WYPOSAŻENIE:
- 6 poduszek powietrznych
- ABS z EBD oraz TCS
- 4 szyby elektryczne
- alufelgi
- 4 głośniki

Suzuki Grand Vitara 2.0 DeLuxe (http://www.suzuki.pl/suzuki-a-gvitara-galeria.html) - 97.900 zł

moc: 140 KM
prędkość maksymalna: 175 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 12.5 s
spalanie (średnie): 9,1 l/100 km

WYPOSAŻENIE:
- 8 poduszek powietrznych
- ABS z EDB oraz BAS
- 4 szyby elektryczne
- radio CD ze zmieniarką + 6 głośników
- reflektory ksenonowe
- 17-calowe alufelgi

P.S. Do mnie jakoś najbardziej przemawia Grand Vitara...

wszystkie dane pochodzą ze stron:
www.hyundai.pl
www.kia.pl
www.suzuki.pl

fotografie pochodzą z w/w stron producentów oraz z wyszukiwarki google

Dominik999
14-10-2005, 09:47
Hmmmm, raczej Grand Vitara, mam jakoś większe zaufanie do Suzuki ;) Poza tym nowy model wygląda naprawdę śwetnie, tylko trochę szkoda, że z terenówki ewoluuje w stronę SUV`a :(

MKa
14-10-2005, 10:01
Dokładnie taki sam dylemat miałem z ojcem przy wyborze auta. Oglądaliśmy Sportage i Vistare, bo Tucson już na początku odpadł ze względu na wygląd.
KIA jest niedocenioną marką w Polsce - tak słyszałem od znajomych ze Stanów. Ale mnie to jakoś nie przekonuje. Nie mówie, że jest brzydkie ale siedząc w środku nie czułem się "swojo".
Natomiast Vitara wg mnie jest najładniejsza z tej trójki, najwygodniejsza. Elegancko wygląda również wykończenie wnętrza - panela środkowego w tej nowej generacji. Także powrzechnie wiedomo o bezawaryjności Japońskich aut, więc nasz wybór padł właśnie na Vitarę - i tak właśnie zagłosowałem.
OT: Teraz tylko czekamy na diesla. :wink:

Davis
14-10-2005, 10:07
Ja bym łyknął Suzuki... Ceny, silniki oraz osiągi sa bardzo podobne, ale Grand Vitara jest moim zdaniem duzo ładniejszy od Kia i Hyundai'a... Co prawda pali prawie litr wiecej, ale za to wyposazenie jest najlepsze, wiec wybralbym wlasnie jesgo...

Dj Brabus
14-10-2005, 10:53
Ktoś wybrał 4 opcję w ankiecie i nawet się nie pochwalił swoją propozycją... Szkoda... :sad:

JaCie
14-10-2005, 11:13
wybrałem Vitarę. Wg mnie po pierwsze Suzuki poprawiło się pod względem jakości. Ostatnie modele są też naprawdę ładne, dlatego i w tym i jednym z poprzednich sondażu postawiłem na tą markę. Vitara wygląda dosyć agresywnie, jeździ wystarczająco szybko, jak na tą klasę i za tą cenę otrzymamy dobre wyposażenie. Drugie miejsce daję Tusconowi, a trzecie Sportage, chociaż są to bardzo podobne auta, wolę Hundaia głównie ze wzgledu na wygląd, bo z KIĄ opierają się na wspólnych podzespołach.

Dominik999
14-10-2005, 11:17
wybrałem Vitarę. Wg mnie po pierwsze Suzuki poprawiło się pod względem jakości
chyba pod względem wyglądu, bo suzuki zawsze były wysokiej jakości :roll:

AML
14-10-2005, 11:37
Te dwie pierwsze marki odpadają według mnie całkowicie, dla mnie to oni nawet kosiarki nie potrafili by zrobić, Suzuki jeśli nawet, bezpieczne, mało awaryjne i praktyczne, tego potrzeba.

Robak
14-10-2005, 12:50
Ja bym wybrał tez Vitare.Ładny samochod i bardzo dzielny w terenenie(kilka testow w gazetach tak wykazało).Do tego ma dobrze skalkulowana cene w stosunku do wyposarzenia, ktore oferuje.Jest jeden mały suvik ktory wolał od vitary a jest nim CR-V,jednak cena jest wysoka a wyposarzenie nie tak dobre jak w suzuki.Honda dysponuje takze doskoanałym deaslem ale ta wersja kosztuje horendalne pieniadze.Podsuymowujac uwazam Vitare za krola małych suvow.

Wielbłąd
14-10-2005, 12:54
Ja tez bym wybrał Vitare. Widziałem nowy model całkiem niedawno i wrazenie jest bardzo dobre. W kwestji wygladu nic nie moge zarzucic nowej Vitarze, sredek tez wygladał na całkiem przytulny. Tak jak pisał Robak w testach pisza ze w terenia jak na SUV-a jest całkiem niezła. I tak na uboczy marka Suzuki duzo bardziej mnie przyciaga od reszty stawki.

aston
14-10-2005, 18:40
Ktoś wybrał 4 opcję w ankiecie i nawet się nie pochwalił swoją propozycją... Szkoda... :sad:

Ja wybrałem 4 opcję a wolałbym za tą cenę Subaru Forestera 2.0 XG 4x4
bo ma dobre osiagi (9,7 s do setki i 197km/h), dobry wyposażenie, marka ma znacznie wyższy prestiż niż te tutaj, bezpieczeństwo smaochodu potwierdzone jest testami (5 gwiazdek), jedna z najlepszych trakcji w kalsie, jedynie wygląd nie jest zbyt udany...... ewentulanie moze nową RAV-4, ale jeszcze nei am specyfikacji, więc ja wybieram na dziś Forka:)

Seth
14-10-2005, 18:47
ja się zastanawiam nad hyundaiem albo vitarą.... mimo, że bliźniacza z tucsonem,
Kia nie wygląda najlepiej
nowa vitara mi się podoba, ale to już nie to co poprzednik.... hyundai jest dość dobry, aczkolwiek to tez nie jest terenówka, dość ciężki wybór... jakby vitara miała swoje dawne włąściwości terenowe, to bym się nie wahał...

(ale tak po prawdzie to 100 000 przeznaczyłbym na coś innego ;) )

Bunio
14-10-2005, 19:06
wybieram zdecydowanie Suzuki Grand Vitarę

Suzuki Grand Vitara 2.0 DeLuxe - 97.900 zł

moc: 140 KM
prędkość maksymalna: 175 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 12.5 s
spalanie (średnie): 9,1 l/100 km

WYPOSAŻENIE:
- 8 poduszek powietrznych
- ABS z EDB oraz BAS
- 4 szyby elektryczne
- radio CD ze zmieniarką + 6 głośników
- reflektory ksenonowe
- 17-calowe alufelgi

szczególnie ,że wybrałbyś nowy model
to umocni moją podpowiedź :wink:

Jacobser
14-10-2005, 21:16
Niech zadebiutuje w nowej dla siebie roli,czyli wybieranie najlepszego autka.W tej konfrontacji wybieram produkt KIA,a dlatego,że darzę ogromną sympatią tę markę (po pierwsze),jest to auto konstrukcyjnie zbliżone do Hyundaia,czyli całkiem niezłej marki azjatyckiej (po drugie) i wreszcie design auta,który jest okropny w Suzuki,a u KIA to duża zaleta (po trzecie).

stanko
15-10-2005, 09:12
hmm ciezki wybor,suzuki za bardzo nie lubie ale pozostalych tez nie,zaglosowalem jednak na suzuki,najporzadniejsza marka z tyvh wszystkich,ceny prawie sa te same silniki tez podobne zdecydowanie suzuki

Dj Brabus
15-10-2005, 09:49
Witam ponownie!

Miałem okazję usadzić wczoraj swoje "4 litery" w nowej Vitarce, gdyż dorwałem ją w jednym z krakowskich supermarketów! :mryellow: I powiem Wam baaardzo miodzio się prezentuje - od miłej Pani dostałem zaproszenie do salonu na "dni otwarte z Grand Vitarą", które odbywają się właśnie w ten weekend! Więc świeżutkie wrażenia opiszę w poniedziałek, szczególnie przejażdżkę po torze off-road'owym, który krakowski dealer Suzuki posiada!! :mryellow: :mryellow:

EDIT 17.10.05

Chciałbym się podzielić świeżymi wrażeniami z prezentacji nowej Vitary...

NADWOZIE
Wygląd to kwestia gustu, więc nie będę się tu rozpisywał - wersja 3- i 5-drzwiowa są podobne stylistycznie, jednak różnią się nie tylko tylnymi lampami (w 3d tzw. lexus-looki) ale również przednimi reflektorami.
WNĘTRZE
Moją uwagę zwróciła wersja 5-drzwiowa i taką też jeździłem. Zacznę od tyłu. Bagażnik jest przestronny, choć tylne drzwi otwierane na bok mogłyby zatrzaskiwać się za pierwszym razem... Na tylnej kanapie jest bardzo przestronnie - wielki plus za możłiwość regulowania pochylenia oparcia! Jednak najwygodniej jest z przodu - fotele są wygodne a w bogatszej wersji DeLuxe (która służyła do jazd testowych) pokryte skórą. Deska rozdzielcza jest ciekawa, choć ogrom przełączników wokół seryjnego radia CD i klimatyzacji troszkę przytłacza... Do minusów muszę zaliczyć troszkę nieczytelne zegary oraz paskudnie śliską kierownicę.
NAPĘD I PODWOZIE
Zacznę od tego, że do wyboru mamy silniki 1,6 (wersja 3-drzwiowa) oraz 2,0 (wersja 5-drzwiowa). Na wiosnę ma dołączyć 130-konny turbodiesel wymontowany... Renault Laguny (6-biegowe dci). Jako, że pisałem wcześniej, podróżowałem wersją 5-drzwiową, więc pod maską miałem do dyspozycji 2,0-litrową benzynę. I tu muszę powiedzieć, że ta kategoria to moje największe rozczarowanie - silnik należy do wysokoobrotowych (podobnie jak Honda) i żebyśmy mieli z niego więcej pożytku (a nie tylko muła, który nie może rozpędzić 1,5-tonowej terenówki) musimy go dość ostro kręcić (moment obrotowy przy 4.000 obrotach a wskazówka zatrzymuje się w okolicach 7.000 obr/min... O zużyciu paliwa nawet nie chcę myśleć... Jeśli dodać do tego "haczącą" skrzynię biegów o długich przełożeniach (szybko biegów zmieniać się nie da...) to wrażenie po jeździe pozostaje kiepskie... Druga sprawa to przeniesienie napędu i zawieszenie. Standardowo obydwie wersje są wyposażane w stały napęd na 4 koła a dłuższy model 5-drzwiowy dodatkowo w reduktor. Zawieszenie pracuje dziwnie (choć może dla mnie - osoby przyzwyczajonej do jazdy niższymi "osobówkami" lub dostawczymi) - z jednej strony jest twarde i czuć każdą dziurę (do tego w testowym egzemplarzu niemiłosiernie coś tłukło się w lewym tylnym kołu...), z drugiej strony auto strasznie przechyla się na nieco szybszych zakrętach...
PODSUMOWANIE
Przestronne, bardzo ciekawe stylistycznie auto o bardzo dobrym wyposażeniu i poprawnych właściwościach terenowych. Niestety wysokoobrotowy silnik, kiepska skrzynia biegów i nieco dziwne zawieszenie troszkę popsuły u mnie bardzo dobre zdanie na temat nowego Suzuki Grand Vitara... Oczekiwałem lepszej jakości plastików (np. moim marzeniem kierownicą jest ta z Opla Astry III), lepszej skrzyni biegów i troszkę innego zawieszenia... Co do silnika, to zawsze można poczekać jeszcze te kilka miesięcy, dołożyć troszkę więcej gotówki i kupić Vitarę z 1,9-litrowym turbodieslem...