PDA

Zobacz pełną wersję : Peugeot 608

Ryzykant
16-10-2005, 01:22
Rzadko kiedy udaję się przed oficjalną premierą ujawnić nowe modele samochodów. Jednak tym razem Peugeot 608 został zdemaskowany przed oficjalną premierą przez francuską prasę i to w czerwcu 2005 roku !! W 2008 roku pojawi się w sprzedaży we Francji...

Wiele z was uważa Peugeot 607 za dobry i solidny samochód luksusowy, ale to nie wystarczy żeby przebić niemieckią konkurencje. Jego następca 608 będzie korzystał z agresywnego stylu nadwozia aby to zmienić. Zaprojektowany z otwartą buzią tak jak w 907, żeby zwiększyć szanse przeżycia pieszych w kolizji.
Ma prawie 5 metrów długości i jest zbudowany korzystając z płyty podłogowej 407 i napęd na przód. Silniki HDi zostaną wzmocnione 160 koni na 4 cylindy 2,0 litra i ponad 220 koni V6 PSA -FORD, poza aktywnymi resorarami z 607.
608 kosztować będzie od 35,000€. Peugeot będzie proponować wysoką technologie,np:
-system Pre-Safe z Mercedesa klasy S,
-regulator prędkości będzie mógł współpracować z radarem umożliwiający automatyczne włączanie hamowania w razie niebezpieczeństwa,
-system AFIL będzie sygnalizować alarm kiedy przejedzie się białą linię,
-608 też będzie mógł mieć panoramiczny dach.
Artykuł z L'Automobile Magazine nr.709 czerwiec 2005
Więcej informacji z innego źródła (http://www.autogodine.hr/noviteti/2005/08/26/peugeot_608/)
Tłumaczenie artykułu Ryzy Cast Web - Krzysztof K.

2 post

W 2008 roku pojawi się w sprzedaży we Francji...

Sprostowanie - W 2008 roku nastąpi oficjalna prezentacja Peugeota 608.

AML
16-10-2005, 01:59
Linia boczna skopiowana z CLS'a, no i do tego ten paskudny ryj, wypełniony plastikiem, czy ci stuknięci francuzi nie wizdą że to jest ochydne, nie wiem co za debil wymyślił taki zryty styl dla aut tej marki, właśnie te "mordy" spowodowały moje znienawidzenie tej marki. :evil:

BKX
16-10-2005, 08:59
Ja mysle, ze ten temat powinien sie znalezc w dziale "Prototypy i Wizje", gdyz to nie sa zdjecia, tylko prezentacje komputerowe, wizje czy jak kto woli, a nawet jesli zostal zdemaskowany, to jest wystarczajaco duzo czasu, by zmienic wiele w wygladzie...

Masz rację. Temat przeniesiony. K.C.

Odnosnie modelu, to ja lubie nawet nowy styl Peugeota, ale franzuzi musza sie nauczyc, ze limuzyna to jest limuzyna i nic tego nie zmieni, czyli samochod musi byc w wersji sedan (to sie akurat zgadza), ale rowniez w palecie silnikow nie moze zabraknac min. V8, a cala paleta nie moze sie skladac z 4-5 jednostek... Tak wiec do momentu spelnienia tych wymogow, nie moga liczyc na rynkowy sukces...

fischer777
16-10-2005, 10:28
To nie są żadne zdemaskowane fotki. Te wizje są już bardzo stare i już nieaktualne.

Emenems
16-10-2005, 10:45
To tylko wizje, luźno oparte o 907 i obecną 607, ale wygląda całkiem ciekawie, choć do 2008 pewnie się jeszcze sporo zmieni.
Przydał by się jakaś chromowany korektor nazębny do tej paszczy :mryellow:

Potek
16-10-2005, 10:58
A mi sie nawet podoba.. nie przepadam za Pugami ale ten wygląda spoko przynajmniej ta wizja .. Wyglada bardziej powaznie i elegancko a za razem dynamicznie, troszku inaczej niz styl 407 czy obecnego 607... Wyjątkowo ładnie wygląda przód..

Zaprojektowany z otwartą buzią tak jak w 907, żeby zwiększyć szanse przeżycia pieszych w kolizji.
hehe chyba pozarcia pieszego :P nie długo bedą takie wloty ze pieszy wpadnie pod maske :P

Przyznam ze linia poczna do okien przypomina cls'a .. a linia okien nowego passata, a tylne światła z tą wyprofilowaną klapą przypominają mi .... AM V8 ...całosc prezentuje sie dosc ciekawie

Davis
16-10-2005, 11:19
Ja mysle podobnie jak AML, ostatnio te nowe Peugeoty maja po prostu ochydne fajcaty, te wielkie, zaokraglone wloty sa po prostu okropne :mad: A szkoda, bo tyłki sa naprawde ładne, szczegolnie lampy... Z tym jest tak samo :damn:

Robak
16-10-2005, 12:02
Zgadzam sie rowniez z AML ze ta wielka rozdziawoina usmiechnieta morada jest jest po prostu przerabana.I podobienstwo do cls wpostaci linii bocznej a dokoładnie przetłoczen na drzwiach tez bardzo zauwazalne.Samochod całkiem całkiem ale...

ale rowniez w palecie silnikow nie moze zabraknac min. V8, a cala paleta nie moze sie skladac z 4-5 jednostek... Tak wiec do momentu spelnienia tych wymogow, nie moga liczyc na rynkowy sukces...

Oczywiscie ze nie bedzie zadnego V8 bo nie da sie czegos takiego złozyc z napedem na przednia os(teoretycznie se da ale jak to bedzie jezdzic).Skonczy sie max na 3L v6.Chyba ze fracuzi w koncu zrozumia ze prawdziwa duza limuzyna winna byc napedzana tylnymi kołami lub chociaz jakims kombinowanym 4 na 4.Jesli sie to nie stanie, to chocby wsadzili cuda do kabiny i zrobili bustwo na zewnatrz,jak juz wspomniałem wczesniej, i tak nie dorosnie do piet trojce z Niemiec.Bedzie tylko przecietniakiem w klasie.I z reszta tak sie zapowiada.

Łukasz (POPEK)
16-10-2005, 12:05
SUPER SUPER SUPER. ten peugeot 608 jest super.
z zewnatrz jest swietny nastepna limuzyna po 607.
wyglada dynamicznie silnik tez jest dobry

skibae124
16-10-2005, 12:40
Ładny, postarali się. Tylko ten głupawy uśmieszek mogli mu zmienić :wink:

JaCie
16-10-2005, 14:36
Nie jest zły, ale nic szczególnego. Dynamiczne linia, trochę nie pasuje do limuzyny, przód pasuje do 907, a nie tej kalsy auta, za to tył jak najbardziej na miejscu.. Podoba mi sie bardziej niż poprzednik, co nie znaczy, że jest szczególnej urody, tylko, że nie przemawia do mnie design 607. Co do komfortu raczej nie pogorszy się względem poprzednika, którym jeździłem, co zwiastuje dużą wygodę, i mam nadzieje, że poprawią system elektroniczne, bo gdy zimą w górach chcieliśmy 607 podjechać pod stok, wypisywał wszystkie włączone systemy, po czym gasł silnik.

BeeMiX
16-10-2005, 15:26
Ładny, postarali się. Tylko ten głupawy uśmieszek mogli mu zmienić :wink:

Moja twarz będzie wyglądała jak ten przód 608 za każdym razem jak go zobacze gdy nic nie zmienią a faktycznie go wprowadzą :mryellow: Nigdy francuzy mi sie niepodobały i nadal tak jest. Wiem jak awaryjna jest Laguna i tyle mi wystarczy.

MKa
16-10-2005, 19:01
A ja bardzo lubię stylistykę Peugeota i ten model też mi się podoba. Takie połączenie stylu sportowego i elegancji. Super kształt tylnych świateł :!: Ładne auto. :wink:

Di Kej
17-10-2005, 07:40
Podobnie jak koledze styl Peugeota bardzo mi się podoba, ten 607 to chyba najładniejszy Peugeot obecnie produkowany (zresztą w ogóle najładniejszy) Przód może wolę z 907 ale tył jest zdecydowanie najładniejszy z Peugeotów. Obecny 607 mnie się nie podoba za bardzo, ale z tym jest zupełnie odwrotnie, przód agresywny jak na lwa przystało, już nie taki nudny jak w starej 607. Jakby jeszcze jakiś V8..........

AML
17-10-2005, 13:11
V8 w peugeotcie? nie żartujcie sobie, to nie BMW...

Ryzykant
17-10-2005, 18:07
V8 w peugeotcie? nie żartujcie sobie, to nie BMW...
I właśnie tu jest problem. Napęd na przód ogranicza palete silników. Więc zapomnijcie o V8 !! Mam nadzieję że to zmieni się i Peugeot 608 z V8 i napędem na tył. :twisted:

BeeMiX
17-10-2005, 18:09
Pomarzyć można tak jak o hybrydowym Escalade :lol:

BABELEC
17-10-2005, 21:00
Ja nie rozumiem, czemu niektórzy tak się czepiają przedniego napędu w tej klasie. A co z A6? świat nie kończy się na BMW czy (o zgrozo!) MB.

Peugeot nie robi banalnych aut a ta propozycja jest bardzo ciekawa. Auto jest ładne i eleganckie. Zapożyczenia są (niestety) powszechnie obecne w świecie motoryzacyjnym. Nawet nowa BMW 3 ma tylne lampy prawie jak w Lanosie. Ale mniejsza.

Są różne usta i potrzeby. I różna głęnokość portfeli. BMW, MB mocno sobie krzyczą za swoje produkty. Peugeot proponuje również ciekawe auto za lepszą cenę. Poza tym jego auta to nie tylko blachy i koła. Technika jest dosyć zaawansowana, wyposażenie zgodne ze światowymi trendami. Jeżeli potrzebowałbym dużego, eleganckiego i dobrze wyposażonego auta a nie dysponowałbym kasą na "piątkę" z pewnością szukałbym wśród takich propozycji.

BeeMiX
17-10-2005, 21:07
Są różne usta i potrzeby. I różna głęnokość portfeli. BMW, MB mocno sobie krzyczą za swoje produkty. Peugeot proponuje również ciekawe auto za lepszą cenę. Poza tym jego auta to nie tylko blachy i koła. Technika jest dosyć zaawansowana, wyposażenie zgodne ze światowymi trendami. Jeżeli potrzebowałbym dużego, eleganckiego i dobrze wyposażonego auta a nie dysponowałbym kasą na "piątkę" z pewnością szukałbym wśród takich propozycji.

Zgadzam się z przedmówcą, z tych właśnie powodów cenie Cadillaca który produkuje auta dużo tańsze ale nie odbiegające jakością wykonania mechanicznego. A Peugeot chce poprostu zapełnić swoją game aut. Tak samo jak Citroen wypuszczając C6.

Gemini
18-10-2005, 10:05
Peugeoty ogólnie są furkami na poziomie, podobaja mi sie, silniki też maja nie najgorsze :) a co do 608 to wygląda zajefajniaszczo, pyszczek super, ale ten tył coś mi przypomina , chyba, że mam omamy ;) tylko te czekanie 2008...

Jacobser
20-10-2005, 20:30
Po kija im ta kupa plastiku w grillu ???Jakby jeszcze był tam jakiś chrom to dobrze,ale z czymś takim to niech nie pokazują się w klasie limuzyn,bo od razu zostaną wyśmiani.Tył ujdzie,choć w 2008 roku też może być już chańbą.Myślę więc,że dobrze się stało iż ludzie zobaczyli te zdjęcia,bo przynajmniej choć trochę jeszcze można uratować ten model.