PDA

Zobacz pełną wersję : VW Jetta vs VW Passat

Dj Brabus
17-10-2005, 12:04
Witam serdecznie!

Dziś proponuję Wam pojedynek rodzinny, który ciekawi mnie do pewnego czasu - po co Volkswagen wprowadził na rynek dwa, bardzo podobne stylistycznie sedany? Linię nadwozia mają bardzo podobną (tyły niemal identyczne), silniki te same... Czy nie jest to bratobójczy pojedynek?

Do porównania wybrałem oczywiście auta z silnikiem benzynowym 2.0 FSi (150 KM) oraz diesla 2.0 TDi (140 KM). Jetta to bogatsza odmiana Comfortline (pomiędzy Trendline a Sportline), natomiast Passat jest w podstawowej wersji. Dla równowagi cenowej dołożyłem do Jetty skrzynię DSG; auta są w granicach 100.000 złotych. Które lepsze?

Volkswagen Jetta Comfortline 2.0 TDi DSG (http://www.vw.com/images/jetta/wallpaper/vw_jetta_2_800.jpg) - 97.090 zł (2.0 FSi 150 KM - 81.090 zł)
silnik: 2.0 TDi (2.0 FSi)
moc: 140 KM (150 KM)
przyspieszenie 0-100 km/h: 9,7 s* (9,2 s)
prędkość maksymalna: 207 km/h* (211 km/h)
średnie zużycie paliwa: 5,5 l/100 km* (7,8 s)
*dane dla wersji ze skrzynią manualną

- 6 poduszek powietrznych
- ABS z EBV, ASR, MSR
- półautomatyczna klimatyzacja
- 6 głośników
- 4 szyby elektryczne

Volkswagen Passat Trendline 2.0 TDi (http://brd1.chosun.com/board/files/WSCHOI01/VW-New%20Passat%2001.jpg) - 96.990 zł (2.0 FSi - 88.290 zł)
silnik: 2.0 TDi (2.0 FSi)
moc: 140 KM (150 KM)
przyspieszenie 0-100 km/h: 9,8 s (9,4 s)
prędkość maksymalna: 209 km/h (213 km/h)
średnie zużycie paliwa: 5,0 l/100 km (8,2 l/100 km)

- 6 poduszek powietrznych
- ABS, EDS, ASR i ESP
- półautomatyczna klimatyzacja
- przednie szyby elektryczne
- 4 głośniki

wszystkie dane pochodzą ze strony www.volkswagen.pl

Potek
17-10-2005, 13:12
No ciekawe porównanie ja bym osobiście wybrał passata głównie za to ze jest duuzo ładniejszy wewnąrz poza tym oferuje znacznie wiecej miejsca(opieram sie raczej na tym ze tak było w poprzedniej wersji bo jeździlem passtem i borą, jeśli chodzi o nowe wersje jetty nie widziałem wewnątrz.. pasata oglądałem kiedys).
Jetta za mało sie różni od golfa nie wiem jak wewnątrz bo nie siedzialem..
jak widac wyposarzenie podstawowe passata nie wiele odstaje od tego "dobranego" jetty a cena prawie taka sama .. to jest następna przyczyna dlaczego bym wybrał paska

czyli po co jetta ?? ... w sumie mi sie wydaje ze ma taką samą racje bytu jak bora... a bora sie raczej dobrze sprzedawała .. passat tez.. . Tez troszku były do siebie podobne (tylne światła paska przed liftem i bory) ..

Davis
17-10-2005, 13:22
Jesli chodzi ow szystkie dane, od osiagow po wyposazenie, to te samochody nie roznia sie niemal niczy... Roznice sa naprawde niewielkie. Rozumiem, gdyby byly to konkurencyjne modele, ale oba sa to VW i dla mnie to niezrozumiale posuniecie :roll: ... A wiec ocene u mnie bedzie sie poierac na wygladzie... Ale tutaj tez nie jestem pewien :razz: Oba modele podobaja mi sie... Ale ostatecznie glosuje na Passata, tylko dlatego, ze lampy przednie Jetty sa podobne do tych z "nowego" Golfa, wdl mnie byla to biedna odslona(znaczy sie OK, ale poprzednie byly lepsze)... Powod biedny, ale jak jush pisalem oba auta mi sie podobają...

AML
17-10-2005, 13:39
Co wybrać Passat czy Jetta? Wybieram Borę.
Nie wiem czemu oczywiście muszą być w tym teście diesle. :???:
Pomińmy to jednak, ja bym wybrał Passata bo jest o wiele ładniejszy, wygląda jak limuzynka i jest agresywniejszy, Jetta to tylko wydłużony Golf.
Pozatym tak jak wspomniano Passat jest większy, brak tylnich ele. szyb to dla chcącego nic trudnego a i te 2 głośniki też można dołożyć, nie wiem czemu Passat który jest autem konkretniejszym według mnie ma mniejsze wyposażenie niż wygłużony Golf... :???:
Czy ktoś może podać jakieś dane o silnikach benzynowych?

Dj Brabus
17-10-2005, 14:57
Dołożyłem w nawiasach dane do 2litrowego silnika benzynowego FSI o mocy 150 KM. Specjalnie dla Ciebie dodatkowo oferta wszystkich silników do tych samochodów:

JETTA i PASSAT: benzynowe
- 1.6 (102 KM)
- 1.6 FSI (115 KM)
- 2.0 FSI (150 KM)
- 2.0 FSI Turbo (200 KM)

JETTA i PASSAT: diesle
- 1.9 TDi (105 KM)
- 2.0 TDi (150 KM)

Dodatkowo poszczególne wersje silnikowe można doposażyć w skrzynie DSG oraz Tiptronic oraz w napęd 4MOTION (Passat 2.0 FSi 150 KM). Warto również dodać, że Jetta występuje w wersjach wyposażeniowych Trendline, Comfortline i Sportline a Passat dodatkowo w najbogatszą wersję Highline.

Reszta informacji na stronie www.volkswagen.pl - znajduje się tam znakomity konfigurator dzięki któremu możemu dowolnie "składać" naszego przyszłego VW... :grin:

MKa
17-10-2005, 15:32
Co wybrać Passat czy Jetta? Wybieram Borę.
Nie wiem czemu oczywiście muszą być w tym teście diesle. :???:
Pomińmy to jednak, ja bym wybrał Passata bo jest o wiele ładniejszy, wygląda jak limuzynka i jest agresywniejszy, Jetta to tylko wydłużony Golf.
Pozatym tak jak wspomniano Passat jest większy, brak tylnich ele. szyb to dla chcącego nic trudnego a i te 2 głośniki też można dołożyć, nie wiem czemu Passat który jest autem konkretniejszym według mnie ma mniejsze wyposażenie niż wygłużony Golf... :???:
Czy ktoś może podać jakieś dane o silnikach benzynowych?
Ja się z Tobą zgadzam :!:
Jetta to wydłużony Golf co sparawia, że auto jest brzydkie - przynajmniej wg mnie. Pomimo braku tych wszystkich opcji i tak Passat wygrywa. Tak jak Aston napisał jest agresywniejszy i bardziej elegancki, dla mnie również wygodniejszy.

JaCie
17-10-2005, 17:44
W sumie myślałem, że jest między nimi większa różnica w cenie, a jak się okazuje główna różnica to wielkość, dlatego wybieram Passata. "Starszy brat" jest też ładniejszy, nie lubię wyciągania bagażnika z hatchbacka, co owocuje różnym wyglądem, w tym wypadku nie jest tragicznie, ale ładnym tez tego nie można nazwać. Wadą Passata jest mniejsza praktyczność w mieście, ale jest to auto bardziej reprezentacyjne i lepiej spełniające rolę auta rodzinnego.

Di Kej
17-10-2005, 19:08
Wybieram Jettę, bo wyposażenie jest lepsze, cena bardzo niewiele mniejsza, ale Jetta jest i tak bardzo duża. Myśle że 6 głośników to już coś, jednak widać wyraźną różnicę w cenach wersji FSI i dlatego przede wszystkim wybieram Jettę.......... :grin: :cool:

Jacobser
21-10-2005, 21:23
Z pewnością jest to rodzinna bitwa spowodowana dziwną polityką VW,który wprowadził całą paletę nieróżniących się aut.Ja wybieram Jettę,choć widzę,iż większość głosów jest na Passata.Dlaczego taki wybór ???Dlatego,że Jetta jest tańsza.To jedyna cecha przemawiająca na jej korzyść,ale dzięki temu pokonuje większego brata.

Gemini
22-10-2005, 16:59
Jakoś nie kręcą mnie obecne modele z fabryki z Wolfsburga, są za mało wyraziste, a Jetta ktora wyglada prawie jak Passat to dla mnie gol samobójczy... osobiście najbardziej podbjaa mi sie Bora 2.3 i Vento 1,9 TDI :D nie oddaje żadnego głosu :/

stanko
22-10-2005, 17:17
Zecydowanie Passat,i tak za bardzo nie pdoba mi sie ale Jetta jest zbyt bardzo podona do PAssata i dlatego jej nie lubie!!

Canaletto
22-10-2005, 18:03
Stawiam na Passata.
Ma bardziej sportowy charakter od swojego rywala. Faktycznie VW Passat ma w sobie coś agresywnego.

Dominik999
22-10-2005, 18:03
Zecydowanie Passat,i tak za bardzo nie pdoba mi sie ale Jetta jest zbyt bardzo podona do PAssata i dlatego jej nie lubie!!
hehe, ciekawy argument :lol: A ja nie zagłosowałem, nie wybrałbym żadnego z nich, nie podoba mi się, ze Vw aż tak bardzo ujednolica design swoich aut, to lekka przesada :|

fischer777
22-10-2005, 18:06
W Passacie są wszystki9e cechy Jetty, tylko bardziej rozwinięte. Passat sprawia wrażenie bardziej dopracowanego.

Robak
22-10-2005, 18:39
Nie chce mi sie pisac czemu i za co.W sktucie.Wybieram passata byle jaka wersje.Pasat jest lepszym samochodem po kazdym wzgledem.Wiekszy, ładniejszy, z wiekszym prestizem ciekawszym wnetrzem i lepszymi własnosciami jezdnymi.

23-10-2005, 08:58
Wybieram Passata bo jest mi bardziej bliższy i widać że jest bardziej elegancki.

phaeton230
29-04-2006, 11:52
jetta to troche wiekszy gołf a duzo mniejszy passat ale za to tanszy od passata jak ktoś ma na 2.0 TDi 120 tys zł i w zwyz to niech kupi passata a jak ktos ma 70 lub 80 tys to kupi jette fajne małe autko noi solidne jak kazdy VW heh stawiam na passata :)

sebastian
30-04-2006, 19:29
Jetta to poprostu Golf sedan, a Passat to jest juz klasa srednia. wybieram passata, jest piekny i bardzo przestrony :P:P

Kurczak
30-04-2006, 19:33
Jetta to poprostu Golf sedan, a Passat to jest juz klasa srednia. wybieram passata, jest piekny i bardzo przestrony :P:PCałkowicie sie z tobą zgadzam. Wybieram Passata z tego samego powodu :grin:

Emenems
01-05-2006, 09:32
Nie wiem czy wiecie, ale między dobrze wyposarzoną Jettą i Passatem w standardzie (dość bogatym) jest bardzo niewielka różnica w cenie. Z tego co pamiętam to 10 tys. Jak dla mnie to volkswagen sam zabija sobie klina na Jette. Jedyne wyjaśnienie jest takie że Jetta to auto produkowane na rynek amerykański (bardzo popularny, popularniejszy od Golfa), który do europy trafił w sumie tak przy okazji.

Suchy
01-05-2006, 10:21
Porównanie jest torszkę dziwne tzn. porównywane są auta różnych klas ale nie powiem że nie jest ciekawe. No więc nie przepadam za VW, nawet powiem szczerze że ich nie lubie ale porównywane modele są nawet miłe dla oka. Jetta to... Golf z bagażnikiem jak wiadomo a Passat to już mała limuzyna i z tego powodu wybieram właśnie Passata.

Matiz
01-05-2006, 11:06
ja wybieram passata.ma przestoniejsze wnetrze i jest ladniejszy chociaz nie wiem po co vw wyprowadzil jette. Jetta wyglada jak golf V sedan albo mini passat i nie wiem czy to posuniecie da im jakies pozytywne wyniki sprzedazy chociaz jetta jest ladna stylistycznie gdyz nawiazuje do swojego starszedo brata, ale gdybym jechal za jetta to latwo bym pomylil ja z passatem i to jest duzy minus