PDA

Zobacz pełną wersję : A może nowy dział?

MKa
17-10-2005, 22:01
Co Byście powiedzieli na uruchomienie na 4um aG nowego działu pt. "Silnik" lub jakoś podobnie :?:
Grunt aby w tym dziale umieszczać tematy związane właśnie z taką tematyką - systemy, elektronika, układy, części i ogólnie wszystko co ma związek z tymi elementami samochodu. :wink:

Czekam na Wasze opinie. :wink:

BKX
17-10-2005, 22:06
pomysl fajny i moze przyciagnac na forum nowych uzytkownikow, bo obecni to tylko w niewielkim stopniu sie wypowiedza, gdyz wiekszosc z nas jest dosc mlodego wieku i np. ja nie mam zielonego pojecia o tych sprawach, znam pojecia ABS, EBD, ESP itd. ale to zadna wiedza o silniku i ukladach, wiec ja odpadam, ale pomysl dobry ;)

AML
17-10-2005, 22:23
Może to nawet i dobre, dane tech, ścisłe dyskusje, wszystko na temat technologii używanej w samochodach, rozwiązaniach i częściach.
O tak, to by było niezłe, może nie było by tam wielkiego ruchu ale mogła by się z tego zrobić niezła skarbnica wiedzy.
Masz moje poparcie.

kok
17-10-2005, 22:36
Jak to ma byc dział o osiągach i krótkich opisach technologicznych takich jak pojawiają sie w gazetach to moim zdaniem jest bezsensu ponieważ można dać to w innym dziale. Jeśli jesnak miało by byc podejście od strony całkowicie technologicznej ( np.: od strony termodynamiki technicznej, mechaniki płunów, mechaniki gazów i wytrzymniki ) to moim zdaniem tendział umrze śmierciom naturalną

MKa
17-10-2005, 23:12
Jak to ma byc dział o osiągach i krótkich opisach technologicznych takich jak pojawiają sie w gazetach to moim zdaniem jest bezsensu ponieważ można dać to w innym dziale. Jeśli jesnak miało by byc podejście od strony całkowicie technologicznej ( np.: od strony termodynamiki technicznej, mechaniki płunów, mechaniki gazów i wytrzymniki ) to moim zdaniem tendział umrze śmierciom naturalną
Wiesz, wszystko jest do omówienia, ustalenia i uzgodnienia... :wink:
Wszystko zależy w jakiej formie to będzie prezentowane...

P.S. Dzięki bardzo chłopaki - Aston i BKX18 za poparcie :!: :wink:

Robak
17-10-2005, 23:14
Moim zadniem to dobry pomysł.Kazdy na tyle ile sie zna i wie mogłbyc cos dodac.Moze by nie było wiele tematow ale pewnie znajda sie ludzie zainteresowani.Pomysł jak dla mnie do realizacji.

kok
17-10-2005, 23:21
po zastanowieniu dochodze do wniosku iz i tak nikt nie bedzie nic dawać od strony czysto technicznej a uproszczone schematy ii zasady działania ( tylko tez bez przesady z tym upraszczaniem ) są ciekawe. Jestem za lecz jako dział próbny by szło go usunąć jak sie niebedzie rozwijać.

AML
17-10-2005, 23:41
Jeśli jesnak miało by byc podejście od strony całkowicie technologicznej ( np.: od strony termodynamiki technicznej, mechaniki płunów, mechaniki gazów i wytrzymniki ) to moim zdaniem tendział umrze śmierciom naturalną
Bo tak się stanie.
Nie mniej jednak jeśli od czasu do czasu będą dokładane tematy z np. "Jak działa..." to po pewnym czasie będzie to nie mała skarbnica, ktoś będzie chciał się czegoś dowiedzieć to sobie wejdzie i poczyta referacik bez potrzeby szukania, albo jakieś gruntowne rozpisy serii jakiegoś auta.

kok
18-10-2005, 07:39
Aston uwiesz mi iż nawet jak ludzie bedą dawać to mało osób bedzie to czytac, więkrzość z tych działów jet poprostu nudna dla przeciętnego użytkownika.

Emenems
18-10-2005, 09:12
To się nie sprawdzi, będzie małe zainteresowanie, jak by nie było patrzeć specjalistami nie jesteśmy, nasza wiedza jest dość ogólna. Taki dział napewno specjalistów nie przyciągnie bo po co, jak ktoś chce konkretów to może sobie poszukać w necie na specjalistycznych stronach. Kiedyś zarzuciłem temat o silnikach typu BOXER, napisaliście chyba z 5 postów i to głównie o super brzmieniu tego silnika i na tym koniec. Taki dział to tylko zajmowanie miejsca.

Gemini
18-10-2005, 10:16
Jestem na TAK, czyste dane techniczne obok wrażeń z jazdy są najlepsze, podpisuje pod tym obiema rękoma :)

colin4
18-10-2005, 10:44
fajny pomysl jestem za

kocie_ruchy
18-10-2005, 10:52
hmm moze to byc dobry pomysl dzial z danymi technicznymi tylko wszystko zalezy od tego jak forumowicze podejda do tej sprawy
warto rozmawiac np a zasadzie dzialania turbosprezarki czy dzialaniu dyfuzora, ale nie np jak sie zaklada gaz w aucie czy jak zrobic auto na spityus

kok
18-10-2005, 10:59
hmm moze to byc dobry pomysl dzial z danymi technicznymi tylko wszystko zalezy od tego jak forumowicze podejda do tej sprawy
warto rozmawiac np a zasadzie dzialania turbosprezarki czy dzialaniu dyfuzora, ale nie np jak sie zaklada gaz w aucie czy jak zrobic auto na spityus
Dyfyzor to niezabardzo rzęść mechaniczna :wink: . A jak chodzi o zasade działania np.: turbinki to moim zdaniem nie zadużo osób bedzie chziało sie zagłęgić w temat . Moje zdanie jest takie jak Emmemens'a

skibae124
18-10-2005, 13:11
A nazwa to mogła by być nieco ogólniej "Mechanika pojazdowa" czy cos w tym stylu żeby się nie ograniczać do samego silnika. Możnaby się dzielić swoimi problemami związanymi z autem

MKa
18-10-2005, 13:39
Aston uwiesz mi iż nawet jak ludzie bedą dawać to mało osób bedzie to czytac, więkrzość z tych działów jet poprostu nudna dla przeciętnego użytkownika.
Będą czytać tylko zainteresowani - może tym sposobem nie będzie tak dużo spamu. Tak jak Aston powiedział - stworzy się zbiór ciekawych, potrzebnych informacji. Zawsze ktoś zainteresowany będzie mógł wejść, coś przeczytać i ewentualnie dopisać...

A nazwa to mogła by być nieco ogólniej "Mechanika pojazdowa" czy cos w tym stylu żeby się nie ograniczać do samego silnika. Możnaby się dzielić swoimi problemami związanymi z autem
A nazwa to tak jak mówiełem - jeszcze do uzgodnienia.
"Mechanika pojazdów" to nawet dobry pomysł...

Davis
18-10-2005, 13:46
Ja jestem zdecydowanie ZA. Dlaczego ?| A dlatego, ze wielkim ekspertem w sprawach motoryzacyjnych nie jestem i aG jest dla mnie taką "szkołką", ktora łaczy przyjemne z pozytecznym, gdyz teoretycznie jesli sie cos lubi to sie tez na tym zna, ale ze mna do konca tak nie jest (przynajmniej jesli chodzi o wnetrze, tzn silnik, mechaniska itp):razz: :wink: :mryellow: Jak napisal AML, bylaby to "skarbnica wiedzy" dla takich uzytkownikow jak chocby JA i chyba jest tutaj wiecej takich ludzi...
Jako przyklad moze chocby posluzyc turbina - nie mam pojecia jak to dziala, a z checia by, sie dowiedzial :wink:

fischer777
18-10-2005, 14:14
Uważam, że pomysł na ten dział jest dobry, aczkolwiek nie sądze, by (dział) cieszył się dużą popularnością :roll:

kocie_ruchy
18-10-2005, 14:52
Dyfyzor to niezabardzo rzęść mechaniczna :wink: . A jak chodzi o zasade działania np.: turbinki to moim zdaniem nie zadużo osób bedzie chziało sie zagłęgić w temat . Moje zdanie jest takie jak Emmemens'a

ale wlasnie moze by zrobic z tego dzial nie tylko techniczny ale ogolnie technologiczny, gdzie do tej pory nie bylo szansy o tym napisac :wink:

Dominik999
18-10-2005, 15:07
Mi się pmysł bardzo podoba, z przyjemnościa poszerzyłbym swoją wiedzę, bo jak dotąd jest raczej niewielka ;)

kok
18-10-2005, 16:43
właśnie o tym pisałem. jak mają byc takie opisy jakie dał MK133 to możemy sobie podarować ponieważ w tym dokumencie jest opisany schemat i to też mocno uproszczony :???:

Dominik999
18-10-2005, 17:19
No i widzicie, ta dyskusja jasno pokazuje, ża taki dział by się przydał ;) :mryellow:

MKa
18-10-2005, 17:55
właśnie o tym pisałem. jak mają byc takie opisy jakie dał MK133 to możemy sobie podarować ponieważ w tym dokumencie jest opisany schemat i to też mocno uproszczony :???:
No to może tak:
Jeśli by już powstał ten dział, to określ kok, co wg Ciebie powinno tam się znaleźć, jakie artykóły :?:
Może podaj jakiś przykład. Ale pamiętaj - przypóśćmy, że ten dział już powstał - nie mów, że jesteś przeciw.

No to daję przykład w załączniku. :wink:

Porsche nie wynalazło turbodoładowania ale jako pierwsze zastosowało je w samochodach

błąd, chociaz tez tak nie do konca :razz: z tego co ja zauwazylem po polsku nie ma rozroznienia na sprezarke zabierajaca sprezone powietrze ze spalin (turbocharger) i takie ktore pompuje powietrze z zewnatrz (supercharger)
pierwsze turbo pompujace powietrze z zewnatrz opatentowal bentley juz w latach 30.

a w modelu 917/30 z 1973 r. moc silnika o pojemności 5,4 litra wzrosła do 1100 KM

10 lat pozniej porsche wyciskalo taka moc z silnika o pojemnosci 0,75L :cool:
Dzięki za info. :wink:

No i widzicie, ta dyskusja jasno pokazuje, ża taki dział by się przydał ;) :mryellow:
Właśnie :!: :mryellow: :wink:

Krzysztof Cieślak
18-10-2005, 18:15
Panowie, bo odchodzimy od tematu dyskusji.

Czekam na propozycje co do nazwy działu, o czym można w nim dyskutować i na koniec opis, ale to już samo wyniknie z powyższych.

Robak
18-10-2005, 18:24
dział mogłby nazywac sie "mechanika" lub "jak zbudowane"

Wielbłąd
18-10-2005, 18:24
hmm. pomyslałem troche i mysle ze nazwa nie powinna byc wymyslana, ale normalna aby odrazu kazdy wiedział o co chodzi, tak wiec wymysliłem.

nazwa: Mechanika Samochodowa

opis: Interesujesz się mechanika samochodową ? Chcesz się czegoś dowiedzieć na jej temat ? to forum jest dla Ciebie

AML
18-10-2005, 18:25
"Samochody technicznie", "Nowe i Stare Technologie"...

jak już coś to bym to nazwał "Technologia samochodowa"
Bo nie tylko mechanika wejdzie w rachubę.

el_
18-10-2005, 19:16
A może "Trochę techniki" ;)

Davis
18-10-2005, 19:24
Ja proponowalbym taki podpis:
"Nie liczy się tylko wygląd... Wnętrze jest rownie wazne i jesli chcesz sie dowiedziec o nim czegos wiecej, to jest to dział dla ciebie"
A jesli chodzi o samą nazwe to wybralbym cos z wyzej wymienionych, najlepiej:
"Mechanika Samochodowa", "Technologia samochodowa" albo "Trochę techniki"...

AML
18-10-2005, 19:26
"Po zdjęciach wiemy jak wyglądają samochody, ale czy na pewno wiemy jak one funkcjonują? Tutaj można się tego dowiedzieć."

ilovebmw
18-10-2005, 19:39
oczywiscie taki temat jest bardzo dobry dla zainteresowanych. niedlugo prawdopodobnie zasile SiMR to juz mi sie podoba :mryellow:
co do nazwy topicu to chyba bez roznicy....ja nazwalbym Sprawy techniczne, mechanika samochodowa, technika samochodowa albo cos podobnego.

skibae124
18-10-2005, 20:22
No to tak ja jestem za nazwą:"Mechanika pojazdowa"
a opis:"Tutaj zajmujemy sie samochodami od poszewki, zaglądamy do cylindrów i setek przewodów"

MKa
18-10-2005, 20:35
Może: "Technologia w motoryzacji", "Technologia motoryzacyjna" lub po prostu "Technologia(e)"...

A co do opisu to podobają mi się:

Ja proponowalbym taki podpis:
"Nie liczy się tylko wygląd... Wnętrze jest rownie wazne i jesli chcesz sie dowiedziec o nim czegos wiecej, to jest to dział dla ciebie"
(...)

"Po zdjęciach wiemy jak wyglądają samochody, ale czy na pewno wiemy jak one funkcjonują? Tutaj można się tego dowiedzieć."

(...)
a opis:"Tutaj zajmujemy sie samochodami od poszewki, zaglądamy do cylindrów i setek przewodów"
:wink: :wink: :wink:

fischer777
18-10-2005, 20:40
To teraz można prosić szanownego admina o stworzenie tegoż działu :wink: Jestem za i mam nadzieje, że każdy kto się interesuje mechaniką będzie się udzielał :!: :cool:

Krzysztof Cieślak
18-10-2005, 20:58
To teraz można prosić szanownego admina o stworzenie tegoż działu :wink: Jestem za i mam nadzieje, że każdy kto się interesuje mechaniką będzie się udzielał :!: :cool:
Już jest. Zapraszam do dyskusji i przesyłania uwag co do samego działu.

MKa
18-10-2005, 21:00
Bardzo dziękuję za pozytywne zakończenie tematu :!: :wink:

fischer777
18-10-2005, 21:02
W sumie tego posta napisałem wcześniej niż powstał ten dział :wink: Bardzo dobry ruch Krzysztof :!:

kok
18-10-2005, 21:12
No to może tak:
Jeśli by już powstał ten dział, to określ kok, co wg Ciebie powinno tam się znaleźć, jakie artykóły :?:
Może podaj jakiś przykład. Ale pamiętaj - przypóśćmy, że ten dział już powstał - nie mów, że jesteś przeciw.
No wiec tak opisy działania ale jakieś dokładne ( nic szczegółowego np bez procesów chemichnych ) mogą być schematy bo często ludzie poczebują.
A co do nazwy to "jak to działa". Co nie znaczy że zmieniłem zdanie :wink:

AML
18-10-2005, 21:51
No dobra, robota, dobry tytuł i opis.
Teraz, mam nadzieję, zaczną pojawiać się tam profesjoalne materiały.

Wielbłąd
15-05-2007, 09:36
Fajnie, że powstał nowy dział. Może być przydatny, bo w Po Godzinach tematy a autach naszych forumowiczów zlewały się z innymi...

Tylko mam jedna prośbę. Czy nie dało by się zmienić nazwy "Nasze Fury" na jakąś inna, mniej kojarząca się z gówniarstwem? Wiecie w końcu przynajmniej staramy się robić tutaj forum na jakimś tam poziomie.

Proponowałbym po prostu "Nasze auta" tudzież "Nasze samochody".

No chyba, że uważacie, że tak jest dobrze, a ja szukam dziury w całym. To przepraszam...

Dj Brabus
15-05-2007, 09:54
Nowy dział został założony w konwencji luźnej, więc i nazwa taka jest. Nie widzę tu żadnego elementu związane z dziecinnością czy wspomnianym przez Ciebie "gówniarstwem".

Shyrl
15-05-2007, 09:58
kryzys wieku średniego panie Camel? :susp: :wink:

Wielbłąd
15-05-2007, 10:04
kryzys wieku średniego panie Camel? :susp: :wink:
PMS :/

Nowy dział został założony w konwencji luźnej, więc i nazwa taka jest. Nie widzę tu żadnego elementu związane z dziecinnością czy wspomnianym przez Ciebie "gówniarstwem".
A no ok. To przepraszam. Tylko mi po prostu sie tak kojarzy jak ktoś mówi "moja fura" lub coś w tym stylu to widzę na żelowanego pizdusia w Kalibrze czy jakimś starym BMW. No ale może jestem po prostu trochę przewrażliwiony... :wink:

Seth
15-05-2007, 10:07
mniej pal, pojeździj na rowerku... to Ci przejdzie :)

Don2x44
15-05-2007, 10:10
Żeby czasem ten temat nie zamienił się w tatusiowe fury...

el_
15-05-2007, 10:16
Żeby czasem ten temat nie zamienił się w tatusiowe fury...
Stosowny punkt znalazł się już w regulaminie :)

Sprinter
15-05-2007, 14:25
A jaką masz pewność, że ktoś ten punkt będzie przestrzegał??

Dj Brabus
15-05-2007, 14:30
Liczymy na uczciwość forumowiczów. :wink:

Sprinter
15-05-2007, 14:52
W takim razie ide robić fotki auta mojego sąsiada ( Audi A8 ) i założe temat, że to mój... napewno się nie kapniecie :lol: :mryellow: :wink:

Dj Brabus
15-05-2007, 14:53
Autka w posiadaniu:
BMW 3 2001r
Mercedes E-Class 2004r Avantgarde
Mercedes Sprinter 2006r
no i 2 rowery:)
Ty już jesteś sprawdzony - z tej listy to pewnie tylko rower on your own! :grin:

Sprinter
15-05-2007, 14:56
A się zdzwisz :wink: Planuje niedługo umyć i porobić fotki. Założę temat :mryellow: Tylko trochę czasu nie mam. No chyba, że chcesz fotki brudnych :???: Ale tylko na e-mail... bo się wstydzę :oops:

Dj Brabus
15-05-2007, 14:57
Z tym rowerem oczywście żartuję - myj autka i rób topik z nimi. :wink:

AGENT
15-05-2007, 15:01
Czy nie dało by się zmienić nazwy "Nasze Fury" na jakąś inna, mniej kojarząca się z gówniarstwem? Chyba kolega ma kompleks wieku :lol: Nazwa jak najbardziej wporzo (to też gówniarskie? :wink: ). BTW wiek nie przesądza o używaniu słów "młodzieżowych", tzw slangu, wiem to z autopsji. :mryellow:
Mam pytanko do elity tego forum - mogę zrobic temat o Uniaku? :razz:

Sprinter
15-05-2007, 15:02
A to Twoje auto :susp: ??

Dj Brabus
15-05-2007, 15:03
Sprinter te auta są Twoje czy Twoich rodziców? :susp:

Wrzuć AGENT - temat o Twoim Uniaku przyda się. W końcu nim śmigasz w tą i tamtą. :wink:

Sprinter
15-05-2007, 15:09
E-klasa dziadka, 3-er brata, a Sprinter firmy w której pracuje :wink: Żart :grin: Autka jeszcze są moje :lol: M-B mam dopiero 2 miesiące może nawet krócej... A 3-er jest moją drugą e-46. Tą piewszą sprzedałem... do Wrocławia. A Sprinter jest mi potrzebny w celach zarobkowych.

Dj Brabus
15-05-2007, 15:14
E-klasa dziadka, 3-er brata, a Sprinter firmy w której pracuje :wink: ...mój tata.

W to uwierzę, bo w dalszą część posta już nie! :lol:

rallydaniel
15-05-2007, 15:28
a czy traktorek do scinania trawnika (>17,5KM i 182Kg wagi) się kwalfikuje jako samochód?? bo jest mój a jakie bączki na mokrej trawie kręci ( na asfalcie wenetrzne kolo sie do gory podnosi) :lol:

Don2x44
15-05-2007, 15:31
Czy nie dało by się zmienić nazwy "Nasze Fury" na jakąś inna, mniej kojarząca się z gówniarstwem? Chyba kolega ma kompleks wieku :lol: Nazwa jak najbardziej wporzo (to też gówniarskie? :wink: ). BTW wiek nie przesądza o używaniu słów "młodzieżowych", tzw slangu, wiem to z autopsji. :mryellow:
Tyle że nazwa nowego działu wygląda dość dziwnie, na tle innych nazw działów.

Mam pytanko do elity tego forum - mogę zrobic temat o Uniaku? :razz:
Nie... nie... nie! Proszę nie tylko to! :twisted: :twisted: :twisted:

LiveLetDie
15-05-2007, 15:34
Dla mnie nazwa też jest trochę za bardzo w stylu magazynu Bravo :mryellow:

Po za tym po co nazywać tematy w sposób [Właściciel] nazwa auta? W końcu jak widać kto jest autorem tematu prawda? Po co to powtarzać, tym bardziej, że zakładamy że autor tematu = właściciel samochodu.

Emenems
15-05-2007, 17:01
Tak jest mimo wszystko bardziej przejrzyście. Obecne "format" nazwy jest bardzo dobry.

Chciał bym powtórzyć za Grzegorzem. Mam nadzieje że nie będziecie tu robić dziecinady i będziecie chwalić się swoimi autami, a nie rodziców lub z kosmosu.
Kłamstwo ma to do siebie że zawsze wychodzi na wierzch, a wtedy biada tej osobie. Pamiętamy przecież kolegę The Racera i jego "sławną" Toyotę.
Sprinter, zrobisz sobie żarcik i co Ci to da....satysfakcję ? :damn:

Shyrl
15-05-2007, 17:10
Jeszcze nikt nie udowodnił ze Sprinter nie ma tych wozów a w Polsce istnieje jeszcze (cho trudno w to uwierzy po ostatnich "sukcesach" ministra Ziobro) coś takiego jak domniemanie niewinności :roll: Proszę wszystkich o ważenie słów bo oskarżenie o kłamstwo/partactwo itp potrafi zaboleć i chyba nie o to chodzi by szuka dziury w całym tudzież snuć teorie spisku :damn:

Emenems
15-05-2007, 17:18
Shryl, nikt tu nikomu nic nie zarzuca, tylko ostrzega.

Sprinter
15-05-2007, 17:39
Jej ale co się odrazu tak napaliłeś?? :ogh: Na żartach się nie znasz??

Dj Brabus
15-05-2007, 17:46
Panowie spokojnie - nikt nic nikomu nie udowodnił, więc nie ma sobie co ciśnienia podwyższać... :susp: