PDA

Zobacz pełną wersję : Alfa Romeo GT vs Peugeot 407 Coupe

Robak
17-10-2005, 23:00
Moze troche za wczesnie zdecydowałem sie na to porownanie ale najnowszym AS przeczytałem ze 407 coupe pojawi sie w sprzedazy w Europie zachodniej juz w grudniu br.Pomyslałem, z jakim autem mozna go skonfratowac i przyszło mi do głowy ze dobrym konkuretem bedzie alfa gt.Oba pojazdy wyrozniaja sie orginalna stylizacja.To jest własnie ich najwiekszy atut.
Osobiscie wybrał bym peugeota.Jesli chodzi o stylizaje ładniejsza jest alfa ale tez nie z kazdej strony.Tył peugeot u mnie wygrywa.Nie moge scierpiec tego ryja.Alfa ma ładna, zgrabna i proporcjonalna sylwetke.Peugeot za to za długi nos.W alfie nie znosze z kolei nisiej jakosci wykonania.Plastiki w srodku odstaja(ogladałem filmik) a deska rozdzielcza jest uboga i stara przy tej z peugeota.Jestem ciekwa jak bedzie jezdził.Nalezy sie spodziewac raczej wygodnego cruisowania po autostradach niz niewzruszonego łykania zakretow.Poczekamy, zobaczymy.Cena peugeota jest juz znana ale na rynku zachodnim dla tego cene alfy wziałem z niemieckiego cennika.
Ciekaw jestem, kto jest waszym faworytem

Alfa romeo gt:
silnik 2.0 jts: 165koni/6400
206nm/3250
0-100km/h - 8.7s
predkosc max - 216km/h
srenie spalanie:8,7l
cena: 27250euro

peugeot 407 coupe
silnik 2.2: 163 konie/5875
220nm/4150
0-100km/h - 8,9s
predkosc max - 222km/h
srednie spalanie:9,2l
cena: 28900euro

MKa
17-10-2005, 23:08
Lubię tę Alfę ale z 407 Coupe to przegrywa pod przynajmniej dwoma względami:
- wnętrze :!::!::!: - jakość, wykonanie, materiały, wygląd - Peugeot zdecydowanie wygrywa
- stylistyka Peugeota bardziej mi się podoba

Przyznam - trudny wybór, ale wybrałem 407, chodź GT też bardzo lubię, za ładny, sportowy styl i linię.

AML
17-10-2005, 23:36
Wybór jest prosty w moim wypadku, pomimo wnętrza wybieram AR, żadne francuskie głupstwo nie będzie w stanie przebić włoskiej stylistyki AR, a już tym bardziej nie będzie to Peugeot z tą swoją rozerżniętą mordą, co to to nie.

Ryzykant
18-10-2005, 00:03
Obydwa wozy widziałem z bliska. Alfa to totalna porażka na ulicy się prezentuje jak zwykły wóz na codzień i nie ma charakteru auta sportowego. Po drugie Alfa to już model który na rynku już jest od jakiegoś czasu i napewno nie jest hitem rynkowym a ciekawostką na drodze. Alfa GTV to dopiero był sportowy wózek i przebijał konkurencję a GT totalna porażka.
Natomiast Peugeot 407 Coupe pomimo że też nie lubię przodu to w modelu coupe ten przód prezentuję się o niebo lepiej niż normalna wersja. Ogólnie Peugeot ma coś ze sportowca. To Auto dobrze się prezentuję. Design mi się podoba. Jeden z lepszych aut Peugeota.
Ja byn porównał 407 Coupe z BMW serii 3 Coupe. Był by pojedynek tytanów :mryellow: A w tym pojedynku Alfa nie ma szans. :wink:

BABELEC
18-10-2005, 07:19
Może porównanie nie jest do końca szczęśliwe gdyż Alfa powinna niedługo doczekać się zmiany warty a Peugeot to nowa konstrukcja. Z drugiej strony ciężko znaleźć coś sensownego dla francuza.

Ja wybiorę Alfę. Urzeka mnie swoją sylwetką. Ma znakomite silniki, dobre zawieszenie i jest dobrze wyposażona. Zaskakuje mnie tylko zdanie o miernej jakości wykończenia. Jak dotąd spotykałem się z opiniami, że AR poczyniła tak znaczny postęp, że nie odbiega zbytnio od czołówki tej klasy. Poważniejszy minus może stanowić jedynie wiek konstrukcji i związane z tym słabsze wyniki zderzeniowe.

Ad. Peugeot - czekam, aż zobaczę go na żywo. To, co oglądam na zdjęciach zupełnie do mnie nie przemawia. Nie mam nic do szerokiego rozdziawionego ryja. Ale już do wydłużonego nienaturalnie pyska mam. W ogóle projektanci nie popisali się rysując sylwetkę tego coupe. Ma beznadziejne proporcje. Zbyt długie zwisy nadwozia wyglądają komicznie, by nie napisać, że beznadziejnie. Wnętrze również nie zachwyca. Silniki też nie stanowią jakiejś rewelacji. Ja osobiście nie przepradam za silnikami o pojemnościach rzędu 2,2. Wolę albo mocną 2,0 albo już 2,5.

Wydaje mi się, że Alfa da więcej przyjemności z jazdy. Peugeota wybiorą raczej osoby, którą wolą spokojną jazdę. Alfa jest dla ludzi dynamicznych, cieszących się życiem.

Robak
18-10-2005, 08:27
Ja osobiście nie przepradam za silnikami o pojemnościach rzędu 2,2. Wolę albo mocną 2,0 albo już 2,5.
Te dwa silniki to jedyne ktore sa do siebie podobne parametrami.Mogłem porownac v6 ale ich osiagi sa rozne.Alfa 3.2 240koni a peugeot 3.0 211 koni. Peugeot w takim starciu nie ma szans gdyz przyspieszenie od o do 100 kształtuje sie na poziomie 6,7 w alfie i 7,8 w peugeocie.A deasle to juz zupełnie inna bajka.

BABELEC
18-10-2005, 08:49
Rozumiem Twój zamysł. Wyraziłem tylko swoją opinię o tym konkretnie silniku Peugeota.

Robak
18-10-2005, 09:45
a zle cie zrozumiałem teraz juz wiem o co ci chodzi ale w sumie dalej cie nie rozmumiem.Dlaczego ci sie nie podoba pojemnosc 2,2.Przeciez taki silnik jest lepszy niz 2.0 bo da sie wiecje z niego wyscisnac i ma wiekszy moment obrotowy.W hondzie accord jest 2.4 4 cylindry 190 koni i jest to na pewno lepszy silnik niz jakas wyslilona na max 2.0 180 koni takie jak np.w peugeocie 206 rc czy 2.0 turbo 200 koni z astry czy golfa.

Davis
18-10-2005, 14:02
Ja bez wachania brał bym Alfe Romeo... Osiagi podobne, roznice w predkosci czy przysiepszeniu do detale, ale spalanie, to mimo wszystko troche groszy w kieszeni, a jesli mowa o groszach to i troszke tanszy. Ale zeby nie bylo ze tylko przez takie detale wybieram GT - Peugeot jest ochydny :mad: Jak juz pisalem w temacie o 608, te nowe mordy sa obrzydliwe, a szkoda bo tyly sa piekne.... A GT jest piekny pod kazdym wzgledem, widuje go dosc czesto, bo ktos na osiedlu jest wlascicielem i na zywo wyglada nawet lepiej :wink:

Łukasz (POPEK)
18-10-2005, 14:28
ja wybralbym alfe romeo GT. jest bardziej sportowa z wygladu niz peugeot.
wnętrze równiej jest ladniejsze w alfie niz w peugeocie.

Wielbłąd
18-10-2005, 18:48
u mnie wybór jest jasny :wink: oczywiscie Alfa Romeo GT :!: Jesj stylistyka jest super :!: podziwiałem ją w salonie i bardzo mi sie spodobała, wnetrze bardzo ciasne, ale czujesz sie tak jakby samochód cię "obejmował" naprawde dobrze sie czułem w srodku. Peugota jeszcze na zywo nie widziałem ale mysle ze nie zmienie zdania na + jak go zobacze... Nie podoba mi sie zbytnio, linia boczna jakos mnie nie przekonuje, przód ze sławyn usmiechem traci sporo w moich oczach z dnia na dzień, juz nie podoba mi sie tak jak kiedys. W tym porównaniu zdecydowanie u mnie wygrywa Alfa.

Gornet
18-10-2005, 22:10
Wszystko byłoby OK ,gdyby nie niespodzianki z Alfą GT na zakrętach. Ogólnie auta nie prowadzi się najlepiej ,ale wkońcu Alfie jeszcze daleko do wyższego poziomu ,zwłaszcza patrząc na wykończenie środka ,ten welur i plastiki są okropne. Alfe bym wybrał za stylistyke i znaczek ,wkońcu czego się robi z miłości do Alfy...

peugeot 407 coupe - ładny ,ale nie ma prestiżu ,to francuskie auto ,których jest masa na naszych drogach. Silnik trochę lepszy od Alfy ,ale róznica to ok 2 tys euro i wnętrze jest ok.

JaCie
19-10-2005, 13:21
Wybrałem Peugeota, chociaż wahałem się. Zdecydował wygląd. Chociaż Peugeot nie grzeszy nadmierną urodą, tł Alfy po prostu straszy! Wiem, że wielu sie ze mną nie zgodzi, ale mimo że z Włoch według mnie Alfa jest brzydka. Nie podobają mi się te małe lampy w sprawiającym wrażenie masywnego aucie i ogólnie jego kształt. Co do silników i osiągów są podobne, wiec nie biorę ich za kryterium.

Dj Brabus
19-10-2005, 14:16
Ja poproszę obydwa! Z 3.2-litrowej Alfy GT "zedrzemy" budę i nałożymy 407 - tak będzie mniam! :cool: A dlaczego? Otóż już wyjaśniam!

Alfa GT, mimo tego, że jest elegancka i z klasą, to niestety nie rzuca się w oczy - większość osób wybiera je czarne (jak mój dobry znajomy - mieszkającym w Krakowie polecam firmę BAND ul. Bora Komorowskiego - można sobie czarne GT obejrzeć! :mryellow: ) lub srebrne i wcale
człowiek za nimi się nie ogląda...

Peugeot 407 Coupe należy do tych samochodów, które lepiej wyglądają w rzeczywistości niż na zdjęciu. Niestety jednak mechanika i silniki to już kompletna porażka - V "szóstka" ma już kilka (-naście??!) dobrych lat za sobą i nie pomogą jej wielkie modernizacje - trzeba zrobić nowy silnik. Co do montowanych silników diesla, to dla mnie porażka w autach tej klasy...

Jednak gdybym miał wybrać jedno auto, to oddaję głos na Alfę GT...

...Peugeot z tą swoją rozerżniętą mordą

Przecież to paszcza rekina! :mryellow: Z resztą zderzak i tak zawsze można przerobić...

fischer777
19-10-2005, 18:35
Peugeot mimo, że został zaprezentowany całkiem niedawno, to już według mnie nie jest zbyt ciekawy stylistycznie. Ta paszcza zbyt dużą uwagę na siebie zwraca. Jedynie do wnętrza nie można się przyczepić. Co do Alfy, to ma genialną i ponadczasową linie i design. Prawdziwe coupe z charakterem. Aczkolwiek w przeciwieństwie do 407 tutaj wnętrze wygląda dużo gorzej. Ogólnie wybieram Alfe, bo to jest przawdziwy sportowiec z krwi i kości :wink:

Jacobser
21-10-2005, 21:29
Zdecydowanie jestem za Peugeotem,a dlatego,że oprócz przedniej części nadwozia jest dużo ładniejszy,ma lepiej uporządkowane wnętrze i wygląda na to,że zastosowano lepsze wykończenie wnętrza.Jeżeli chodzi o silnik to tutaj zdecydowanie wygrywa Alfa,która dla mnie jest takim małym Ferrari.Dużą wadą jest "łysa" tylna klapa.Poza tym stylistyka ujdzie w tłumie.

Dominik999
21-10-2005, 21:48
Powiem szczerze, ze zaszokował mnie wynik ankiety :shock: Nie spodziewałem się, ze Peugeot wygra z AR.... :surp:

alfaowner
22-10-2005, 11:56
Witajcie!

Moja opinia potwierdzona doswiadczeniem z uzytkowania auta.

Czarna Alfa GT z 18 calowymi felgami - zaden inny samochod nie byl w stanie przykuc mojej uwagi. Dlatego wybralem alfe.
wg mnie tylko ten kolor wchodzi w gre lub czerwony (moja jest czarna)

Jesli chodzi o niepowtarzalnosc auta - to nie bez powodu zostala nagrodzona tytulem najlepszego coupe roku chyba w 2004.

Wystarczy zebym nia gdzies pojechal i nie ma osoby, ktora sie za nia nie oglada - ale to dobre dla szpanerow..wiec nie uwazam ze to atut. Aczkolwiek przytaczam to jako kontrargument ze auto sie nie wyroznia.

Wlasciwosci jezdne sa wspaniale, auto swietnie prowadzi sie na zakretach i ma dosyc twarde zawieszenie, ktore umozliwia b. sportowa jazde i daje duzo satysfakcji.

Silnik 2.0 jest wystarczajacy, choc moglby byc troche szybszy. Spalanie rozsadne.

Wnetrze jes przpeiekne - nie mam zastrzezen. Eronomia, wyglad, wszystko jest schludne na swoim miejscu - nie wiem o jakich plastikach mowicie cze o welurze - ja mam fajna bezowa skore (moj znajomy ma welur i rowniez wszystko gra i na pewno jest o b wysokim standardzie), wszystko uszyte na miare - rowniez niepowtarzalne.

Wiec argument ze alfa przegrywa wykonczeniem wnetrza czy wlasciwosciami jezdnymi, czy niewyrozniajaca sie stylizacja, kolorem wg mnie to absurd i to wlasnie elementy ktore wyrozniaja to auto. Mysle ze raczej sa to argumenty osoby ktora nigdy nie miala do czynienia z ta marka.

Wystarczy obejrzec zdjecia np bialego peugeota:

http://moto.wp.pl/galeria_zdjecie.html?gid=90761&T%5Bpage%5D=3&ticaid=1684

oraz czarnej GT

http://www.cuoresportivo.ch/alfas/gtcoupe/614x460/gtnero1.JPG

Peugeot ze zdjec prezentuje sie przecientie. Moze moglbym wiecej powiedziec jak bedzie mozna sie zapisac na jazdy testowe.
Aczkowliek na pewno wybralbym alfe. Bo to samochod niepowtarzalny pod kazdym wzgledem, czasami ma swoje humory ale podd tym wzgledem alfa poczynila ogromny postep.

Jesli mialbym wybrac Alfa GT czy Peugeot? wybralbym ALFA ROMEO BRERA :) to bedzie czad.

Pozdrawiam milosnikow Peugeota i zycze niedowiarkom jazdy testowej alfa GT. Mysle ze wyryfikacja pogladow bedzie natychmiastowa.

stanko
22-10-2005, 13:10
Zagłosowalem na Peugota,ładniejszy,szczrze mowiac nei patrzylem za bardzo nasilnik,Peugot ma ładniejsza linie,te tylnie swiatla sa super a w alfie tyl ostro sapda w dol i swiatla ma okropne!!

Dominik999
22-10-2005, 13:35
Wystarczy obejrzec zdjecia np bialego peugeota:

http://moto.wp.pl/galeria_zdjecie.html?gid=90761&T%5Bpage%5D=3&ticaid=1684
On nie jest biały, tylko srebrny ;)

Golas
29-11-2005, 13:01
Pomimo ze nie przepadam za Peugotami a Alfe uwielbiam to mam problem, bo ten pezocik nawet nie najgorzej sie prezentuje, zwlaszcza w porownaniu do sedana. Bo wogole nowa stylistyka francuskiego producenta jest dla mnie dosc nedzna. Pozatym Peugot to nowa konstrukcja i tu tez ciezko porownac, poziom techniczny, jakosc wykonania (ktora u wlochow jest dosc znana, a w tym Peugocie napewno dobra) itd. Dobrze ktos wczesniej napisal ze raczej powinno sie go porownac z nowym BMW Coupe serii 3.
Jesli jednak musze wybrac to i tak Alfa.

Robak
29-11-2005, 15:44
Moim zadniem to swietne prownanie i nie ma zadnego bardziej odpowiedniego dla peugeota konkureta niz alfa.BMW 3 słabo pasuje bo ma tylko nadwozie tej samej kalsy a zasadnicza roznica w postaci tylnego napedu stawia go o klase wyzej takze cenowo wsrod parwdziwych sprtowcow takich jak rx-8 lub 350z.Peugeot to tylko duze luksusowe coupe a ze sportem ma mało wspolnego.