PDA

Zobacz pełną wersję : Audi A3 Sportback 2.0TDI vs BMW 120d

ttadekk
18-10-2005, 08:48
Co wybrać ?? Mam do wyboru te dwa autka oba w cenie około 120tys.zł., BMW ma troche lepsze wyposażenie ale jest z 2004 roku, natomiast Audi byłoby juz z rocznikiem 2006. Oba mi sie bardzo podobaja. Audi ma zdecydowanie lepsze wnętrze ale za to gorsze wyposażenie m.in. nie ma skóry :wink: Proszę o pomoc co byscie wybrali ?? A może zaproponujecie jakieś inne nieduże, dynamiczne autko z dieslem w tej cenie ??

Dane techniczne:

Audi A3 2.0 TDI 140 KM (103 kW), 6 biegów
0-100 km/h w 9,7 s;
prędkość maksymalna 207 km/h;
zużycie ) 5,5 l/100km

BMW 120d -moc 163 KM (120kW), 6 biegów
0-100 km/h w 7,9 s;
prędkość maksymalna 220 km/h;
zużycie 5,7 l/100 km

PS: Zdjęcia i dane techniczne pochądzą ze stron oficjalnych importerów.

Robak
18-10-2005, 09:37
Trudny wybor.Jeszcze niedawno nie mogłem patrzec na bmw a dzis z checia stałbym sie jego posiadaczem.Stylizacja audi bardziej do mnie przemawia ale nie w tym jest rzecz.Bmw jest tylno napedowe :mryellow:i tylko dla tego bym je wybrał.Jesli nie przywiazujesz uwagi do napedu to polecam audi.Duzo wiecej miejsca w srodku a własciwosci jezdne tez pewne.Jesli juz kupowac cos za 120 tys zł to wybor padłby na inne auto.U mnie w gre wchodził by lexus is 200.Nowy kosztuje 119540zł

kok
18-10-2005, 09:48
Rabak tylko że za tą kase masz gołego Lexusa. A co do wyboru ja bym wybrał BMW:
Ma mniejsze wnętrze lecz za to oferuje bogatrze wyposażenie, dynamiczniejszy silnik, napęd na tył , oraz leprzą stylistyke ( oczywiście to moje zdanie ).

Robak
18-10-2005, 09:53
Naped na tył? a lexus to co?Myslisz ze bym tyle gadał o tym napedzie na tył wszedzie na na koniec wybrał przedno napedowke :wink:
Mysle ze bmw nie oferuje nic wiecej w wyposazeniu niz lexus(mozna to skonfrontowac).Jest to samochod o klase wyzszy i jest nowy z 3 letnia gwarancja.Co do stylizacji to bardzo kotrowesyja sparwa :mryellow:

Gemini
18-10-2005, 10:13
BMW to auto dla odważnych ludzi, przecież nie dla każdego odpowiada jego wygląd, A3 jest stonowane i jego wygląd jest bardziej ponadczasowy, ale jednak do nie przemawia BMW 1, bo co BMW to BMW. Trudny wybór w tym porównaniu i jednak stawiam na BMW, wyglad, silnik i wyposażenie na +

ttadekk
18-10-2005, 10:36
Co do Lexusa to supcio autko mi też sie bardzo podoba a szczególnie w środku, ale w tej wersji nie oferuje Diesla (z tego co sie orientuje :sad: ) a tylko taki silnik wchodzi w gre. A na nowy model nie ma sensu czekać bo do polski wejdzie za pół roku jak znam życie :???: Poza tym jest jeszcze jedno "ale", nie interesuja mnie samochody sedan, bo mimo czesto duzych bagażników sa strasznie niepraktyczne :damn:

PS; Aha to 120d jest prawie nowa, ma przejechone 2500km, była autem testowym w salonie i dla tego jej cena jest 20tys. nizsza !! A gwarancje bedzie mieć "liczoną" od momentu kupna jej z salonu więc w tym wzgledzie nie ma róznicy z Audiczka :grin:

Robak
18-10-2005, 10:44
Wiec bmw bedzie idealnym wyborem

kok
18-10-2005, 10:56
Robak ja poruwnywałem auta z tematu ( czyli używne BMW z nową audicą ) i odnosilem je do twego pomysłu z nowym Lexem :wink:

Potek
18-10-2005, 11:11
hmm... dla mnie To Audi Sportback jest marzeniem(tylko jeszcze silniczek 3.2 z quattro mmmm :D )!!
ale 120 tys za kompakta...;/ .. nad tym bym sie zastanawiał ...
nie wiem czy bym nie wolał sobie kupic lekką uzywke audi a4 2.0 tdi albo nowego Passka...
BMW jest pociągające za ten napęd na tył .. ale czy zamierzasz tego auta uzywac do jakies ekstramalnej jazdy?? Poza tym jego stylistyka jest taka..;/ .. eh .. nie podoba mi sie poprostu...
ale w sumie dane na kozysc bmw... zalezy jakie miało by byc przeznaczenie tego autka

ttadekk
18-10-2005, 11:35
Nad nowym Passatem tez się zastanawiałem ale odpadł w przedbiegach bo ma aż 4.8 metra a przy takiej długości nawet z czujnikami parkowania zaparkowanie auta na ulicy gdzie mieszkam sprawiałoby wielkie problemy :sad: A co do klasy autka to jeździc nim będa 3 osoby + pies w porywach, a z reguły jedna więc jakiś olbrzym nie jest potrzebny :susp:
PS: Co nie zmienia faktu że nowy Passat jest swietny :mryellow:

Dj Brabus
18-10-2005, 12:14
nie wiem czy bym nie wolał sobie kupic lekką uzywke audi a4 2.0 tdi albo nowego Passka...

Ty możesz sobie kupić Passata, ale ttadekk wyraźnie napisał, że szuka mocnego diesla w kompaktowej obudowie - i moim zdaniem najlepszym modelem będzie Audi A3. Do BMW nie jestem przekonany, szczególnie do serii 1, mimo przez wielu uwielbianego napędu na tył... Wybrałeś bardzo dobry i naprawdę całkiem "prędki" silniczek :lol: Polecałbym Ci bogatszą wersję Ambition - różnica ok. 6.000 złotych w stosunku do podstawowej Attraction (czyli ok. 116.000 zł), jednak dostajesz w standardzie oprócz ABS, 4 poduszek, automatycznej klimatyzacji czy 4 szyb elektrycznych takie ekstrasy jak sportowe zawieszenie z 17-calowymi alufelgi czy skórzaną kierownicę.

Tak więc mój głos zdecydowanie oddaje na AUDI A3 :cool:

Robak
18-10-2005, 13:13
Tak abstrachujac od tematu to popieram Potka w tym stwerdzeniu ze wydatek 120 tys. na samochod klasy kompakt połamany pomysł.
A ha zapomniałerm jeszcze o jednym kandydacie.Jesli ci ni zalezy na na drugiej parze drzwi to zastanow sie nad MB C 220 cdi sportcoupe.Rocznego znajdziesz na pewno po nizej ceny jaka mozesz wydac i bedzie miał bardzo bogate wyposazenie właczajac automat(ktory kocham).Do tego ma ładna sportowa sylwetke.Na takie cos wydac 120 tys. jest sens bo przynajmniej dostajesz cos co na tyle wyglada czyli nadwozie coupe ktore stoi wyzej w hierarchii motoryzacji niz jakis nedzny kompakt a na twoich faworytow to troche głupota.Takie jest moje skromne zdanie.

MKa
18-10-2005, 13:25
Mi się ta "krótka" A3 nie podoba - chyba, że SportBack. Ale jeśli wybierasz pomiędzy BMW 1 i "zwykłą" A3 to wybrałbym BMW.

1. Oczywiście bardziej mi się podoba od Audi
2. Tylny napęd
3. Troszkę lepsze osiągi
4. Lepsze wyposażenie

A i skóra w BMW jest..
Fakt, że BMW jest z 2004 roku ale to będzie miało tylko znaczenie przy sprzedarzy auta.
Moim zdaniem BMW. :wink:

Dj Brabus
18-10-2005, 13:44
Mi się ta "krótka" A3 nie podoba - chyba, że SportBack

Noo jasne, że 5 drzwiowa A3 rządzi - z resztą taka jest zaznaczona w ankiecie...

Co do pomysłu "Jak wydać 120.000 złotych", to napewno każdy z nas wydałby je w inny sposób. 108.000 złotych kosztuje Mazda RX-8 w "słabszej" 192-konnej wersji, bodajże 97.000 złotych najbogatsza wersja nowej Grand Vitary czy prawie 100.000 złotych najnowsza Jetta w topowej wersji Sportline z silnikami 2.0 FSi Turbo (200 KM) i 2.0 TDi (140 KM) z bajecznymi skrzyniami DSG... Może tu warto byłoby poszukać "szczęścia" szczególnie, że terenowe Suzuki na wiosnę wyjdzie ze 130-konnym dieslem z Renault Laguny a także pewnie niedługo po niej pojawi się Jetta Kombi...

MKa
18-10-2005, 14:14
Mi się ta "krótka" A3 nie podoba - chyba, że SportBack

Noo jasne, że 5 drzwiowa A3 rządzi - z resztą taka jest zaznaczona w ankiecie...

(...)
O kurcze, a ja niezauważyłem, że w ankiecie jest SportBack... a to całkowicie zmienia postać rzeczy. :oops: :neutral:
Ale jeszcze nie zagłosowałem... teraz to dopiero mam dylemat. Sam niwiem co bym wybrał. Muszę się poważnie zastanowić... :neutral: :neutral: :neutral:

Ryzykant
18-10-2005, 15:22
Stawiam na Audi. Nie lubie tego modelu BMW jest ochydny i po mimo że ma ciut lepsze osiągi nie moge patrzeć wręcz na niego. Dziwna sprawa ale jeszcze się nigdy nie dałem wyprzedzić kierowcą tej BMKi a kierowcy Audi A3 śmigają ile wlezie.

ttadekk
18-10-2005, 15:55
Jezeli wybiore A3 to naturalnie że w wersji Ambition tak jak powiedział DJ Brabus, kosztuje 116tys. zł. dobiore wyposażenia za 10tys.zł. ale dostane rabatu około 7tys.zł. więc wyjdzie na okragło 120tys. !! BMW by było 5 tys. tańsze ale jakos nie jestem przekonany do jego wnetrza choc napewno jeździ lepiej !! A jeżeli chodzi o inne auta to Rx-8 pali za duzo, Vitara jest terenowcem a dla mnie największym wzniesieniem jest krawężnik :lol: A Jetty w wersji Variant nie będzie juz pytałem w salonie :sad: Natomiast marki w stylu Alfy Romeo czy Mercedesa jak dla mnie to tylko na obrazku ładnie wyglądają, a w rzeczywistości mi sie zupełnie nie podobają :damn:
PS: Widze że remisik hehe......
Aha zastanawiałem się też nad Volvo V50 ale jak się nim przejechałem to mnie uderzyła jego mułowatość...brrr....136KM, a jeździ jakby miało 100KM !!

Wielbłąd
18-10-2005, 17:17
Ja wybieram Audi... to BMW juz na zdjaciech mi sie nie podobało a jak na zywo zobaczyłem to w głowie miaęłm mysl co za pokraka :!: mi sie kompletnie nie podoba, kokpit nie ratuje sytuacji a wrecz przeciwnie jest dla mnie brzydki tak jak w innych BMW... Audi dla mnie jest bardzo ładne, bardzo podoba mi sie Gril, wnetrez tez mnie nie rozczarowuje a wrecz odwrotnie naprawde mi sie podoba :!: u mnie Audi ma znaczna przewaga nad BMW :twisted: i to sa moje subiektywne odczucia i prosze tego nie komentowac :wink:

JaCie
19-10-2005, 13:28
BMW! Audi jest zbyt sztywniackie co do wyglądu, a za tę samą cenę masz gorszy silnik, wyposażenie i naped na przód. Jedyną zaletą jest wielkość, ale jego wady względem BM-ki przeważają. Zawsze byłem fanem BMW a tan mi się naprawdę podoba. Jest też bardziej dynamiczny, więc dla mnie wybór jest jasny.

Dj Brabus
19-10-2005, 14:04
Jezeli wybiore A3 to naturalnie że w wersji Ambition tak jak powiedział DJ Brabus

Mówisz i masz! Cieszę się, że mamy takie samo zdanie - bierz A "trójkę" i się więcej nie zastanawiaj... :mryellow:

A jeżeli chodzi o inne auta to Rx-8 pali za duzo, Vitara jest terenowcem a dla mnie największym wzniesieniem jest krawężnik :lol: A Jetty w wersji Variant nie będzie juz pytałem w salonie :sad:

RX-8 to klasyka tylko i wyłącznie dla zapaleńców (diesla nie mają niestety... :lol: ), Vitara to wciąż raczej suv'ik niż terenówka więc wysokie krawężniki, zasypane ulice i potężne dziury są jak najbardziej na miejscu natomiast z Jettą ciekawostka - wczoraj przedstawiciel krakowskiego dealera poinformował mnie, że kombi będzie tylko jako... Golf Variant. Jest to obojętne, bo Jetta to Golf V z innym "kuprem" - przynajmniej teraz nie będzie takich paranoi jak wcześniej w postaci Golf IV Variant/Bora Variant... :roll:

PS: Widze że remisik hehe......

Już nie - Audi w tym momencie wygrywa 3 głosami!!! :mryellow:

Aha zastanawiałem się też nad Volvo V50 ale jak się nim przejechałem to mnie uderzyła jego mułowatość...brrr....136KM, a jeździ jakby miało 100KM !!

Volvo sobie odpuść - mogę się mylić, ale dzieli bodajże płytę podłogową z Focusem, jest maleńkie w środku, a Peugeot'owskie silniki HDi wciąż dzieli przepaść pomiędzy TDi czy Cdi...

fischer777
19-10-2005, 18:40
Już za samą stylistykę odrzuciłbym BMW. Jedynka pod większością względów wypada dużo gorzej niż A3. Audi ma bardzo dobry design, wnętrze i silniki. Aczkolwiek mając tyle pieniędzy zastanowiłbym się nad innymi opcjami.

BeeMiX
19-10-2005, 19:31
Hmm słyszałem że mimo małego przebiegu auta testowe mogą być nieżle katowane, pałowanie przy zimnym silniku itp. Choć 20 tyś zniżki to oferta bardziej niż dobra.

ttadekk
24-10-2005, 14:54
Dzięki wszystkim za wyrażenie swojej opini :grin: Jeżeli sie zdecyduje na nowe autko to będzie to napewno A3 Sportback, ale jeszcze mam kilka ofert aut używanych (niektórych, przyznam a wiele ciekawszych od A3 :mryellow: ) które musze zweryfikować(czyli oglądnąć !! ) i dopiero wtedy podejme decyzje czy kupić nową A3 czy moze cos innego starszego.... :susp: No ale i tak wielkie dzięki za pomoc :wink:

Dj Brabus
24-10-2005, 15:10
mam kilka ofert aut używanych (niektórych, przyznam a wiele ciekawszych od A3 :mryellow: )

Oczywiście zawsze się możesz pochwalić na forum tymi autkami - każdy Ci zawsze pomoże w wybraniu tego najodpowiedniejszego... :mryellow:

ttadekk
24-10-2005, 15:19
To powiedzmy że znalazłem Mazde 6 2.0 diesla z 2004 roku która mi się szalenie podoba choc jest troche wieksza od Audi :mryellow: a drugim autkiem nad którym mysle jest 2-letni Mercedes C 270 CDI tez piekny(choc nie lubie Merców) a do tego super dynamiczny !! Oba sa w świetnym stanie, kupione w polsce, od pierwszego właściciela, bezwypadkowe itd... ale chyba wybiore Mazde :susp:

Phaeton 230
25-10-2005, 13:36
Czesc powiem krótko jesli jeździsz i lubisz jeździc sportowo to bez wahania bierz BMW Audi nie jest wcale gorsze pod tym wzgledem ale BMW jest lepsze
Audi zawsze jest najlepiej wykonczone a BMW sie najlepiej prowadzi czyli ma dopracowany układa jezdny i przede wszystkim BDB silnik ja osobiscie brał bym Audi i bym mu chipa dał na 175km i bedzie równie szybki jak bMW wiec mój wybór znasz.

ilovebmw
26-10-2005, 19:54
Czesc powiem krótko jesli jeździsz i lubisz jeździc sportowo to bez wahania bierz BMW Audi nie jest wcale gorsze pod tym wzgledem ale BMW jest lepsze
Audi zawsze jest najlepiej wykonczone a BMW sie najlepiej prowadzi czyli ma dopracowany układa jezdny i przede wszystkim BDB silnik ja osobiscie brał bym Audi i bym mu chipa dał na 175km i bedzie równie szybki jak bMW wiec mój wybór znasz.
za przeproszeniem czyste slogany i belkot w jednym.

Dj Brabus te volvo ma zarowno plyte podlogowa z focusa, jak i silniki diesla (TDCi) forda.

Co do samego wyboru...wybor jest prosty, wez to w czym lepiej sie czujesz, usiadz, pomysl, ze duzo kasy wydasz, pomysl czego oczekujesz, wez jazde probna. kazdy producent probuje trafic w odpowiednie gusta klientow. bmw kieruje swoje modele do ludzi bardziej dynamicznych, stad stylistyka, silniki odpowiednie do imagu firmy. audi zapewne ma rownie wiele zalet, co bmw. jak dla mnie jedyna przewaga bmw jest tylny naped. zawieszenie zalezy od upodoban. obydwa silniki sa swietne.

z kolei uzywane....jesli posiadasz pieniadze i checi, to masz ogromny wybor, ja osobiscie rozgladalbym sie za seria 5 lub 7 w dieslu, najlepiej 530d. samochod spokojny stylistycznie jak audi (stara dobra szkola), ale wiekszy, najczesciej tez swietnie wyposazony. wybor nalezy do ciebie, nie zawiedz siebie. powodzenia.

Jacobser
28-10-2005, 21:13
Wybór naprawdę trudny,bo oba samochody pozostawiaja wiele do życzenia w dziedzinie designu.Wybieram jednak Audi ze względu na ładniejsze lampy,choć samochód,podobnie jak BMW bardzo przypomina kombi.Pozatym BMW ma strasznie brzytki tył,jakby ktoś w niego uderzył. Jedyne w czym może minimalnie wygrać to gama silników.

Alpina stars
04-11-2005, 15:08
Zdecydowanie Audi po pierwsze wygląd sie liczy i wtym audi bije na glowe BMW po drygie nieco mnie pali ale niestety ma slabsze osiagi. A BMW powoli robi sie nudne.

dalasek
29-05-2009, 19:05
Volvo sobie odpuść - mogę się mylić, ale dzieli bodajże płytę podłogową z Focusem, jest maleńkie w środku, a Peugeot'owskie silniki HDi wciąż dzieli przepaść pomiędzy TDi czy Cdi...

Nie jest wcale mniejsze od audi
A wciskanie komus kitu w postaci TDI z ubieglego wieku to juz spore naduzycie
Silniki moze i bezawaryjne ale muły a o glosnosci juz nie wspomne

Razor 77
29-05-2009, 19:10
Gratuluje odkopu, w pełnie zasłużyłeś na Warna :damn:
Widziałeś kiedy był ostatni post ?
4 lata temu...

dalasek
29-05-2009, 19:30
Noooo,faktycznie sporo minelo:mryellow:
Nie zwrocilem uwagi
Ale przeciez w kwesti na ktora dalem odpowiedz nic sie nie zmienilo od tamtej pory
A ten zaraz by warny rozdawal :>

edyta
No to moze sie przywitam poki jeszcze moge :) Bo z twojego postu wynika ze dlugo tu nie zabawie :)

Dj Brabus
30-05-2009, 20:40
Żółty kartonik masz ode mnie kolego.

Patrz na daty postów na które odpisujesz - w ciągu prawie czterech lat ludziom może zmienić się zarówno doświadczenie jak i światopogląd.

dalasek
30-05-2009, 21:02
Bije sie w pierś
Nic dodać nic ująć:wink:

Dj Brabus
30-05-2009, 21:03
No, to na powitanie masz szybki kurs z regulaminu i po bólu. Witamy na forum. :)