PDA

Zobacz pełną wersję : Subaru Impreza WRX STI vs Mitsubishi Lancer EVO VIII

Phaeton 230
31-10-2005, 12:04
Witam wszystkich.Zawsze zsatanawieł sie który jest lepszy który sie lepiej trzyma drogi który jest szybszy i wreszcze który jest lepszy moim favorytem zostaje MITSU EVO VIII a waszym.Mowa to o mocy 320 km nie wiecej parametrów nie bede wypisywal bo chyba kazdy je zna.Który jest waszym favorytem?

Jest i ankyta. :lol:
AML

Dj Brabus
31-10-2005, 13:06
Po pierwsze warto byłoby zrobić ankietę do tego tematu - będzie przejrzyściej! Po drugie, to moim zdaniem zarówno Impreza jak i Lancer mają tyle samo zwolenników co i przeciwników, więc raczej ciężko będzie znaleźć zdecydowanego faworyta...

Ja zasiadam za kierownicą Mitsubishi Lancera - choćby z tego względu, że jest mniej popularny na ulicach w Polsce od Imprezy... :mryellow: Poproszę czarną Evo VII - mniam! :cool:

LANCER : IMPREZA - 1:0

BKX
31-10-2005, 13:09
Panowie, bez obrazy ale ten temat jest tak oklepany, ze kolejne wypowiedzi nie maja najmniejszego sensu... To sa odwieczni rywale i chyba juz wszystkie argumenty na ich temat byly przedstawione... Jesli temat zostanie, to rzeczywiscie jakies fotki, dane, ankieta i cos od siebie, bo to jest spam... inaczej tego nazwac nie mozna... :neutral:

Dj Brabus
31-10-2005, 13:45
Panowie, bez obrazy ale ten temat jest tak oklepany

Czemu od razu "Panowie"? Ja tego topiku nie zakładałem, poza tym swoje uwagi napisałem w poprzednim poście! :roll: A swoją drogą porównania Imprezy i Lancera jeszcze w tym dziale nie było...

BKX
31-10-2005, 15:04

Czemu od razu "Panowie"? Ja tego topiku nie zakładałem, poza tym swoje uwagi napisałem w poprzednim poście! :roll: A swoją drogą porównania Imprezy i Lancera jeszcze w tym dziale nie było...

nie bierz tego do siebie, tak tylko mi sie napisalo ;) Tutaj jak tylko pojawi sie temat o jednym lub drugim, to od razu robi sie z tego temat bez dna... "ten jest lepszy, nie... ten jest lepszy, nieprawda... ten jest lepszy"... i tak bez konca...

Robak
31-10-2005, 16:20
Ja wybieram lancera.Jeszcze ok poł roku temu i wczesniej wybrał bym subaru lae mi sie znudziło.Wczoraj jechałem za srebrnym sti i straszna kaszana.Duzy spoiler wyglada beznadziejnie a samochod jest nienaturalnie wysoki jak na sportowy.Jedna rzecz ktora mi sie podoba to zarabisty dzwiek motoru.Przy nim lancer ze swoja szlifierka wypada kiepsko.Ale cała reszta w lancerze to juz poezja.

Di Kej
31-10-2005, 16:42
Jeśli chodzi o 320 KM to nic nie mam, ale jeśli chodzi o wersje 265 KM to tu coś znajdziecie:
http://www.sportcars.fora.pl/viewtopic.php?t=79

P.S. Jak chcecie zagłosować w ankiecie to trzeba się zarejestrować :mryellow: :mryellow: :mryellow:

Ja wybieram Imprezę ze względu na osiągi, jeśli oba mają tyle samo mocy to zdaje się Impreza może mieć lepsze przyspieszenie tak jak w przypadku wersji 265 KM gdzie Lancer ma do 100 km/h 6,1 s, a Impreza 5,5s. Z wyglądu też wolę Imprezę choć jak wejdzie Evo X to to się może zmienić, wnętrza co tu gadać, w takich samochodach nie patrzę na wnętrze, ale chyba Impreza..........Tak więc raczej bym obstawiał Imprezę za mojego faworyta.

BeeMiX
31-10-2005, 17:29
Ja jestem za Imprezą STi ale US Spec -> 2,5l turbo, 300KM :twisted:

AML
31-10-2005, 18:22
Według mnie Impreza o wiele lepiej wygląda, a i jej boxer brzmi lata świetnie lepiej od mitsu, wiem bo słyszałem live, tak samo w autobusie, przejeżdrza impra obok i nagle każdy odwraca się w strone jej ryku. :mryellow:

Fester
31-10-2005, 18:32
Ponieważ w ankiecie nie ma EVO VII więc głosuję na Imprezę.
Przedwczoraj doznałem szoku. Do niebieskiej Imprezy WRX STi, która stała przed sklepem wsiadła sobie zadowolona kobieta z pełnymi zakupów siatkami.!!!!!!!! :ogh: ...........teraz jush wiem , że ten samochód ma również cechy samochodu dostawczego. Lepiej jak Panda

mustangshelby
01-11-2005, 10:09
Jest to trudny wybór, ale zagłosowałem no EVO, obydwa auta są super, do Imprezy nic nie mam, też jest fajna, ale evo mi siębardziej podoba.

GuGi
01-11-2005, 10:29
Subaru... chyba nie msuze mowic dlaczego :P Fan subaru nigdy nie zaglosowal by na mitsu :P a poza tym ten dzwiek boxera :arrow: POEZJA :P

BABELEC
01-11-2005, 10:30
Oba auta są bardzo ciekawe. O wyborze decydować mogłoby bezpośrednie porównanie. Bez niego będą tylko emocje. A te, minimalnie większe, kieruję do EVO. Mimo, że to sedan niższej średniej to wyglada bardzo dynamicznie. Ma ciekawsze wnętrze od Imprezy. Silnik niestety trochę zdławiono ale i tak zapewnia aż nadto wystarczające osiągi. Podobno prowadzi się lepiej niż Subaru, które ma zbyt długi skok zawieszenia i trochę mniej twarde.
Za Imprezą przemawia silnik (uwielbiam boxery!), wyróżniajacy wygląd.
Najlepiej obydwa wstawić do garażu :grin:

ilovebmw
01-11-2005, 13:58
podczas ostatniego rajdu warszawskiego u mnie w miescie byl park maszyn i w zwiazku z tym ja udalem sie z kamerka polazic po nim (dostep byl do wszystkiego wiec nie moglem przegapic). super przezycie jak zjezdzaja z trasy, jeden koles krzyczy ile czasu zostalo a reszta zapier..nicza ile wlezie.
jednak nie o tym chcialem napisac: bylo tam baardzo duzo imprez sti, zarowno przygotowanych do rajdow, jak i seryjnych oraz evo, zarowno VI, VII jak i VIII. powiem jedno: tyle sie napatrzylem, ze nie moge jednoznacznie zdecydowac, one sa wyjatkowe, sa to jedne z najbardziej emocjonujacych samochodow, jakie widzialem...i slyszalem. REMIS.

Matador
01-11-2005, 14:27
ilovebmw - park maszyn na pewno był otwarty? :susp:

Co ja się tych aut naoglądałem właśnie na rajdach. Niesamowite, Lancery zazwyczaj głośne, agresywne a Imprezy "bulgoczące" z charakterystycznym świstem turbo. Oczywiście to nie reguła bo to zależy od indywiualnej charakterystyki, konfiguracji.

Obydwa auta super, odwieczni rywale. Subaru z miłym dla ucha dźwiękiem boxera, coraz to nowsza generacja była bardziej wytłumiona, niektórym to przeszkadza. Impreza bardzo dużo zyskuje dzięki takiemu motorowi - nisko położony środek ciężkości i zajmuje mało miejsca pod maską. Świetny układ Symetrical AWD - podzespoły układu przeniesienia napędu leżą w symetrii. Mitsubishi to podobno diabeł wcielony, trzeba trochę więcej umiejętności aby go poprowadzić. Ciekawy system ustawień dyferencjału na poszczególne nawierzchnie.

Oddałem głos na Subaru, chociaż w sporcie kibicuję bardziej trzem diamentom. Wydaje się być bardziej "przyjaźnie" nastawione do przeciętnego kierowcy. Lancer super, wybrałbym zwykłą ósemkę bo MR podobno troszkę niedopracowany. Ale na oes już Mitsubishi :wink:

Pozdrawiam.

ilovebmw
01-11-2005, 18:19
park maszyn byl otwarty, mam filmik, zrobilbym fotki z niego, ale brat musi sie pobawic z przeplotem. jak net zacznie mi normalnie chodzic to wrzuce na serwer pare fotek i dam linki.

Matador
01-11-2005, 20:38
Rozumiem. Może to strefa serwisowa? Bo park maszyn to miejsce gdzie auta czekają na następny etap rajdu i z reguły jest zamknięty. Parc Ferme - z franc. "park zamnięty". To tak off topic.

Jeszcze jedno co do tematu. Jak ma ktoś niepotrzebne ok. 170 tys. zł to może sobie kupić Evo VIII, bo do tylu obecnie spadła cena w niektórych salonach w związku z wejściem dziewiątki na rynek. W RM Filipowicz w Krakowie stoją właśnie trzy ostatnie egzemplarze. Okazja... :wink:

MKa
02-11-2005, 21:05

A jednak było: :wink:
-> http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=1513

GuGi
02-11-2005, 21:12
Nic dodac nic ujac :P Chyba nie ma co tlumaczyc...

ZAMKNIETO
http://img78.exs.cx/img78/2236/k322deczka5gc.gif