PDA

Zobacz pełną wersję : Golf V vs Astra III

Siusiak
03-06-2004, 20:30
Golf V czy Astra III ?? Ktore z tych dwóch aut wam sie bardziej podoba ? Słyszałem ostatnio głosy że opel chce w koncu pobic rywala i niektorzy twierdza ze takowa szanse ma.Mi osobiście VW bardziej podchodzi. :) I nie wiem co w tej Astrze niby takie piekne ??

Seth
03-06-2004, 20:38
generalnie mnie bardziej podchodzi astra, bo ładniejsza(z tyłu) i ogólnie jakoś tak ładnie i zgrabnie wygląda. jest wygodna. A golf? golf to golf, jedzie na opinii i nic nowego nie oferuje, a IV wygladała lepiej

el_
03-06-2004, 21:13
Zddecydownie bardziej podoba mi sie Astra, ma fajniejsza stylistyka dla mnie przepiekny tyl... Golf ma zbyt zachowawczą stylistykę i przez to mnie troche zniechęca...

Sonsiatt
03-06-2004, 21:18
Sadze ze jak astra przejedzie ulica to sie wiecej ludzi odwroci i podazy za nia wzrokiem :)

reanimator
03-06-2004, 22:05
dla mnie 5 golfa jest brzydka 4 ładniejsza 2 drzwiowa czarna z alusami mi sie bardzo podoba.A astra nie za ładna nie za brzydka taka sobie(moje zdanie)

lordzofmafia
03-06-2004, 23:11
Zdecydowanie Astra. Golf jest nudny stylistycznie i jedzie na opini I i II generacji. Astra jest lepiej wykończona i z lepszych materiałów. Golf V jest gorzej wykończony od IV. Astra ma także więcej systemów wpływających na bezpieczeństwo.

markus
04-06-2004, 00:19
Z najwyższą niechęcią przyznaję, że Astra jest ładniejsza, co nie znaczy że mi się podoba, ofkors :twisted:

Kielon
04-06-2004, 00:33
Jeżeli w przypadku Golfa IV i Astry II miałem dylemat , który wybrac , to z następców zdecydowanie obstaję za Astrą.
Vw poprostu zchrzanił piątke, (choć w niemczech sprzedaje ich około 20tys. miesiecznie (I miejsce, 10 tys przewagi nad II pozycją)), to i tak śa to wyniki słabsze niz kalkulował vw.
Golf IV podczas prezentacji bił konkurencje na głowe, ale dziś juz nie jest tak wesoło, myśle ze opel ma wreszcie okazję nakopac golfowi).

Tomasz
04-06-2004, 05:55
Zdecydowanie Astra - po prostu ładniejsza i lepsza!

t.m.

Alfaholik
04-06-2004, 06:16
golf V dobrze wyglada tylko w czarnym lakierze i duzych alusiach... :) natomiast Astra jest bardzo nowoczesnie stylizowana i dlatego prawdopodobnie bedzie miala duza szanse na sukces, ale... :? no wlasnie jest jedno "ale" opel i vw chyba za bardzo zapatrzyli sie w "prestiz" swoich marek, bo wysoko sie bardzo cenia(ok. 58 tys. zł za wersje 1.4 podstawowa... :evil: ) jak tak to dziekuje, a jak chce sie juz kupic bogato wyposazonego golfa lub asterke to trzeba wydac ok 70-75 tys. zł albo wiecej :? i to wcale to "bogate" wyposazenie nie jeste takie bogate, a sinik i tak bedzie mial 1.6 ok. 100 KM...moral: ja bym wybral bez najmniejszego zastanawiania Alfe 147 1.6(105 lub 120 KM) w wersji Distinctive(70-76 tys. zł), gdzie mam alusie gratis :D i piekna ponadczasowa stylizacje,oraz wszystko co kocham w tych samochodach :lol: :lol: :twisted:

pozdrawiam

el_
04-06-2004, 10:30
Pod wzgledem stylistyki wnętrza Astra III bije Golfa V o głowę...

Ice
04-06-2004, 14:27

A no własnie :D

ilovebmw
04-06-2004, 14:31
ASTRA :!: bije Golfa w kazdej kategorii wg mnie. Mysle ze golf jest zbyt przereklamowany i nic szczegolnego w nim nie ma. Astra wprost przeciwnie - w porownaniu z poprzednim modelem to bardzo duza poprawa. :twisted:

nikt
04-06-2004, 17:17
Astra!!! bo wreszcie jest ładna(chociaż za tą cenę nie zastanawiałbym sie za długo i kupił megane z niezłym wyposażeniem)
golf to lipa, chociaż dzięki temu to bardzo wdzięczny temat do tuningu :mrgreen:

Guerrillero
04-06-2004, 19:15
Tylko ASTRA!
Do golfa bym nie wsiadł 8)

Śmigi
04-06-2004, 23:56
A golf? golf to golf, jedzie na opinii i nic nowego nie oferuje

Może jedzie na opini ale czy to źle ??-w koncu sobie ja wyrobił -takie jest moje zdanie :) -przeciez to samo ma sie do porsche (oczywiscie to inna klasa aut) ale tez niewiele tam sie zmienia od lat. Nie zawsze zupełnie inne znaczy lepsze :) Nie jestem fanem golfa ani przeciwnikiem astry i penie z tych dwoch tez bym wybrał Megane :wink: Ale tak na powaznie to gdybym musiał wybierac miedzy golfem a astrą i brał pod uwage tylko to jak sie prezentuje na ulicy to zdecydowanie wybrałbym golfika :)

ilovebmw
05-06-2004, 09:04
Z porsche jest tak ze wieksze zmiany moglyby predzej zaszkodzic nic polepszyc sytuacje, bo porsche to ma historie, niezmienna historie i niezmienny ksztalt, dzieki ktorym jest jeszcze na rynku i jest rozpoznawalna na prawie kazdym kontynencie.
Golf....ja wolalbym zeby zostaly w nim wprowadzone jakies wieksze zmiany stylistyczne, bo gdyby porownac cala klase kompaktowa, to golf ma chyba najbardziej monotonna stylistyke. Takie jest moje zdanie.

Seth
05-06-2004, 10:42
A golf? golf to golf, jedzie na opinii i nic nowego nie oferuje

Może jedzie na opini ale czy to źle ??-w koncu sobie ja wyrobił -takie jest moje zdanie :) -przeciez to samo ma sie do porsche (oczywiscie to inna klasa aut) ale tez niewiele tam sie zmienia od lat. Nie zawsze zupełnie inne znaczy lepsze :) Nie jestem fanem golfa ani przeciwnikiem astry i penie z tych dwoch tez bym wybrał Megane :wink: Ale tak na powaznie to gdybym musiał wybierac miedzy golfem a astrą i brał pod uwage tylko to jak sie prezentuje na ulicy to zdecydowanie wybrałbym golfika :)

mnie chodziło o troszke co innego. porsche nie jedzie na opinii, porsche niewiele zmienia ale w miareę ulepsza. natomiast golf ewidentnie jedzie na opinii, czyli wiedzą ze i tak bedzie sie za*ebiście dobrze sprzedawać, wiec sie nei staraja
Amen

el_
05-06-2004, 12:42
Jakby mi dawali ktores z tych aut za darmo to bym nie krecil nosem tylko bral... ale za wlasne pieniadze z pewnoscia kupilbym Astre.

Spark^
05-06-2004, 18:03
Astra -> ładniejsza, lepiej wykonczona /siedziałem w wersji podstawowej Golf'a i Astry/ i poprostu tansza powinna byc, a cena jest podobana w Polsce temu, że u nas więcaj ma pójść Astr II Classic.

Alfaholik
05-06-2004, 19:44
golf jest strasznie monotonny w srodku :? i wogole wyglada...jak :x zostawie to dla siebie :) astra jest spoko, ale stylizowana we wnetrzu za bardzo TECHNO i nie ma cienie subtelnej elegancji w srodku przez to :? zreszta jak pisalem juz wczesniej wolalbym Alfe 147 niz jeden z tych modeli... tym bardziej ze ich ceny sa zaporowe w stosunku do tego co oferuja...(m.in. prestiz)

pozdrawiam :D

sly_85
05-06-2004, 20:52
nowa astra jest szubienica dla nowego golfa ... no comment
golf to juz tylko auto nic wielkiego a astra zaczyna pokazywac sie z lepszej strony :wink:

Kielon
06-06-2004, 13:09
Więc teraz musimy tylko poczekać kiedy astra wyprzedzi golfa w wynikach sprzedarzy (oczywiście tych niemieckich).

Śmigi
06-06-2004, 14:07
Pożyjemy zobaczymy ale osobiście nie wierze aby Astra dała sobie rade z Golfem. Nie wiem czemu tak jest ale prawie wszyscy na tym forum sa ANTY jesli chodzi o Golfa.Chcielibyście aby z golfa zrobic multiple tylko dlatego zeby diametralnie zmienic jego wygląd ?? Przeciez golfy to naprawde rewelacyjne autka :)

Ice
06-06-2004, 14:13
Nie w wygladzie Golfa sęk...

Śmigi
06-06-2004, 14:24
Nie w wygladzie Golfa sęk...

No to w czym ?? Chyba nie powiesz mi ze sa zacofane technologicznie ?? Osobiście jeżdziłem IV-ka i zapewniam cie ze funkcjonalność i komfort jazdy sa absolutnie wzorowe wiec nie przypuszczam aby w V-ce miało być gorzej :)

Seth
06-06-2004, 15:12
w Vce nie jest gorzej, jest tak samo, co oznacza, ze VW nie nadązą. nikt nie mówi, zeby zrobić z niego multipli, tylko chodzi o to, ze wtgląda nijak, gorzej niż IVka. Jednym słowem golf nie oferuje nic ciekawego i nowego, astra jest lepiej wyposażona a w porównywalnej cenie agolf, jak już mówiłem, jedzie na opinii poprzednuch czesci, bo VW wie, ze i tak bedzie sie dobrze sprzedawał, wiec nie starajasie za bardzo

Ice
06-06-2004, 15:33
W tym ze nie jest wart swej ceny

Śmigi
06-06-2004, 16:32
w Vce nie jest gorzej, jest tak samo, co oznacza, ze VW nie nadązą.

W tym ze nie jest wart swej ceny

A wiec zacytuje wam panowie wyrywkowo kilka zdan znowego Auto motor i sport :
Po pierwsze cena: podstawowe modele:

Astra III 1.4 58.500zł Golf V 1.4 57.240zł
Astra III 1.6 64.000zł Golf V 1.6 60.340zł

Opel Astra: Wrażenie komfortu psują drgania zawieszenia na poprzecznych nierównościach.Pokrętła klimatyzacji usytuowane za nisko,Niezbyt dobra widoczność z wnętrza-ale najlepsze hamulce.

Najbardziej rozpowszechnione seryjne ESP znajdziemy w Peugeocie 307 i VW Golfie.

VW Golf zapewnia najwyższy komfort jazdy,jest prosty w obsłudze,gwarantuje wysokie bezpieczenstwo jazdy i najlepsze wyposażenie z dziedziny bezpieczeństwa.

ocena końcowa 1-szy golf 443 pkt 2-gi Peugeot 307 437pkt 3-cia Astra 416pkt ostatni z ósemki Stilo 382 pkt

Podsumowanie VW Golf Najbardziej wyważone auto,o przestronnym wnętrzu,bardzo dobrym resorowaniu,niekłopotliwej obsłudze i bezpiecznych właściwościach jezdnych.A także najoszczęniejsze !!

Astra W wersji Diesel przegrywa z Golfem większym zuzyciem,słabsza dynamiką i tylko przeciętnym komfortem.Ma za to najlepsze hamulce i bezpiecznie sie prowadzi.

W tescie brały udział :Golf,Peugeot 307,Astra,Megane,Focus,Mazda 3,Corolla,Stilo

"Gdybym mógł wybierać spośród ośmiu testowychg aut,wróciłbym do domu VW Golfem --Adam Towler,Autocar,Wielka Brytania. A chciałbym zauważyć ze Anglicy nie lubują sie w Niemieckich samochodach.

Więc nie piszcie panowie ze nie jest wart swej ceny i nie nadąża.Bo zdecydowanie nadąża i od Astry jest tańszy.

I jeszcze jeden cytat.Opel Astra w ocenie widoczności we wszystkich kierunkach oraz przy parkowaniu jest ostatni,pod względem widoczności w przód wypada zaledwie średnio.

Astra ma także więcej systemów wpływających na bezpieczeństwo.

Z tego co wyczytałem to niestety też nie jest prawda.

moze i dla niektorych ładniejsza ale lepsza ??

el_
06-06-2004, 16:45
Dobra, dobra... pomińmy wszyskie testy, porównania i tabelki... Golf nie ma duszy, nie ma w sobie czegos takiego co powoduje ze stajac nim na swiatlach ludzie sie ogladaja... wiem ze nie o to chodzi (albo i o to :twisted: ) ale Golf V jest zbyt podobny do IV i łatwo go pomylić... Astra III to rewolucja w porównaniu i poprzednim modelem, a Golf to tylko ewolucji i do tego strasznie powolna... Jeśli VW chce dalej być najlepszym to musi coś znienić, bo nie można tak długo jechać tylko na opinii... gusta sie zmieniaja, a gdyby takiego Golfa zaprezentowali dobre kilka lat temu jako IV to nie byloby żadnego szoku, wtedy ten model bylby atrakcyjny. A wyobrazcie sobie prezentacje obecnej Megane czy Astry w tamtych czasach - SZOK!!!

Śmigi
06-06-2004, 16:51
Astra III to rewolucja w porównaniu i poprzednim modelem

Może i rewolucja w porównaniu ze swoim poprzednikiem ale generalnie nie widać w 3-ce zadnej rewolucji jesli postawić ja obok aut z tej samej klasy.To moje subiektywne zdanie.

Ice
06-06-2004, 17:14
Wierzysz w testy? A w Św. Mikołaja też?

Śmigi
06-06-2004, 17:17
Wierzysz w testy? A w Św. Mikołaja też?

No comment Mr.Ice

Ty pewnie sam osobiście zasiadasz codziennie za kierownicą kilku samochodów dziennie i wtedy masz mozliwość porównania ich ze sobą !!
Bo jesli nie testy to co ?? Jak porównać ?? Czy jest to test jakiegoś czasopisma czy test przeciętnych ludzi którzy jeżdzili dwoma czy trzema autkami i maja jakąs możliwośc porównania- to zawsze jest to jakiś TEST.A nie sądze zebys juz jeździł Golfem V ani Astrą III a juz wiesz ze Astra jest The Best !! Skąd to wiesz ?? z reklamy ?? A może pan Ice gdy zobaczy autko na ulicy i mu sie podoba to jest super cool a jesli nie to jest do du.. i nikt i nic go juz nie przekona ??

Seth
06-06-2004, 17:39
powiem wam tak, test jest dobry, ale nigdy nie obiektywny, jedyny obiektywny test jaki można zrobić, to zestawić WSZYSTKIE dane techniczne porównywanych samochodów, i pozbawić to jakiegokolwiek komentarza

Amen

Ice
06-06-2004, 18:05
powiem wam tak, test jest dobry, ale nigdy nie obiektywny, jedyny obiektywny test jaki można zrobić, to zestawić WSZYSTKIE dane techniczne porównywanych samochodów, i pozbawić to jakiegokolwiek komentarza

Teraz Śmigi rozumiesz?

Alfaholik
06-06-2004, 18:14
jeszce raz co do VW - to naprawde dobre auto :) ale kto nie idzie do przodu...ten sie cofa :? a tak jest w przypadku golfa V pod wzgledem stylistyki... :evil:

pozdrawiam :wink:

Śmigi
06-06-2004, 19:44

Amen

Jesli zbiera sie grupa ludzi z kilku państw (fachowcy z dziedziny motoryzacji, z wielu dziedzin motoryzacji) po to aby wybrać "teoretycznie" najlepszy samochód,znaleźć jego wady i zalety i pomóc dokonywac ludziom najlepszych wyborów przy zakupie swojego autka (nie kazdy zna sie na samochodach-jedni znaja sie na komputerach inni sa hydraulikami i aut uzywają nie dla przyjemności tak jak wiekszosc osób z tego forum,tylko z potrzeby przemieszczania sie w miare wygodnie szybko i bezawaryjnie) to robia taki test nie dla własnej przyjemności tylko właśnie po to zeby jak juz pisałem znaleźć jak najwiecej wad i zalet takiego auta.Oczywiste wtedy jest że autko ktore ma wiecej minusów jest raczej gorsze !(wieksze zuzycie paliwa,gorsze hamulce itp itd ) Uważam więc ze takie testy sa jak najbardziej obiektywne.A komentarze do takich testów sa dobrym podsumowaniem bo nie kazdy zapewne ma ochote czytac 10 czy 20 kartek zeby sie czegos dowiedziec-wystarczy przeciez w kilku zdaniach przeczytac to to i tamto jest ok a to i to nie--a wtedy decyzja należy juz do ciebie.

Do Ice :Co mam rozumieć ?? Wyjaśnij mi.Z czym sie nie zgadzasz z tego co powyżej ??

Seth
06-06-2004, 22:16
nie będą takietesty obiektywne, bo jak sie zbierze kilku takich ludzi to kazdy ma inne wymagania codo auta. czyli, dla jednego bedzie ono wygodne, dla drugiego nie, Jeden będzie uważał, ze super elastyczny i mocny slnik, druygi stwierdzi ze to muł. itd. a podsumowanie zawsze bedzie na którąś ze stron. a co do "minusów", takich jak mówiłeś, czyli osi9agi czy spalanie, nie są potrzebni redaktorzy, tylko tabelki wystarczą. bo nie wprowadzaja zamieszania i subiektywizacji. Poza tym w części gazet są testy sponsorowane, czyli wiadomo co ma wygrac :evil: :evil:

tyle ode mnie

lordzofmafia
07-06-2004, 00:23
Oj Śmigi, Śmigi, jesteś jak dziecko. Przeczytałeś jakiś tam test w sponsorowanej prasie i myślisz, że to prawda. Ja już dawno nauczyłem się, że testów nie należy przyjmować na słowo. Większość dziennikarzy to prawdziwi ignoranci ledwo znający się na samochodach. Niektóre ich pomyłki są tak gigantyczne, że dzieci w przedszkolu pękają ze śmiechu. W zależności od gazety wygrywa Golf albo Astra. W jednej gazecie mówią, że to Golf się lepiej prowadzi, w innej że Astra. Jedyne na czym mozna się opierać to własne odczucia oraz dostępne dane. Ja nie prowadziłem żadnego z tych aut i o tym nie będę się wypowiadać. Natomiast siedziałem w jednym i drugim. Miom zdaniem Astra jest ładniejsza, lepiej spasowana, wykonana z lepszych materiałów, przestronniejsza. Mi umieszczenie pokręteł ogrzewania i klimatyzacji na dole nie przeszkadza. Jedyną denerwującą rzeczą jest dźwigienka kierukowskazu, która zostaje w położeniu środkowym. Tyle odczuć subiektywnych. Teraz dane. Twierdzisz, że Golf jest tańszy w wersji 1.4. Tylko ile on ma mocy?? 75KM. Wersja 90KM (czyli tyle ile ma Astra w podstawie) kosztuje ponad 60 tyś zł. Wersja 1.6 jest tańsza ale w wersji 3d. Za dodatkową parę drzwi (w Astrze w standardzie) trzeba dopłacić ok. 2 tyś zł. Zresztą ceny Astry na rynku poskim są dośc dziwne więc skupmy się na rynku niemieckim. Najtańsza Astra z silnikiem 1.4 16V Twin Port 90KM kosztuje 15200 E. W skaład wyposażenia seryjnego wchodzi m.in. ABS z BAS (Breake Asist), 6 poduszek powietrznych (2 czołowe, 2 boczne i 2 kurtyny), 5 zagłówków (przednie aktywne), system wyczepiania pedałów w czasie wypadku (PRS), pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa, aktywne zawieszenie IDS z ESP Plus, TC Plus (Traction Control) i CBC (Cornering Body Control), system mocowania fotelików ISOFIX. Ponadto do wyposażenia seryjnego należą: elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka oraz elektrycznie sterowane przednie szyby.
Dla porównania Golf z takim silnikiem (90KM) kosztuje 16200 E. Aby mieć takie wyposażenie jak w Astrze trzeba dokupić ESP za 995 E. Niestety to jeszcze nie koniec. Ta cena Golfa jest dla wersji 3d. Za drugą parę drzwi VW liczy sobie 550 E. Tak więc Golf jest droższy od Astry o 2495 E. Obecnie w promocji, która ma trwać do końca września Golf ma w standardzie manualną klimatyzację, która w Astrze kosztuje 1110 E. Tak więc nadal Golf jest droższy o 1385 E.
Na koniec wyposażenie dotyczące bezpieczeństwa, które Twoim zdaniem Golf ma lepsze. Tak więc moje pytanie brzmi: w czym jest lepsze?? Bo z mojej wiedzy wynika co innego. Do Golfa za żadne pieniądze nie dostaniesz systemu aktywnego doświetlania zakrętów (AFL), systemu zabezpieczającego przed zsunięciem się auta ze wzniesienia (HSA), aktywnego zawieszenia dopasowującego się do stylu jazdy kierowcy (IDS Plus). Nie słyszałem też aby w Golfie były dostępne takie systemy jak (PRS - wyczepiania pedałów w czasie wypadku) czy (CBC - cornering body control - system wspomagania hamowania w zakręcie). Astra jest pierwszym autem na świecie z systemem stabilizacji toru jazdy przyczepy. Jedyne co jest też w Golfie to system kontroli ciśnienia w oponach.
Jak widzisz Śmigi nawet odrzucając moje odczucia co do obu aut i podpierając się tylko danymi Astra bije Golfa. Do pełni szczęścia w podsumowaniu bezpieczeństwa potrzeba nam jeszcze crash-testu Astry (jak wiemy Golf dostał 4*).

el_
07-06-2004, 09:39
Astra III to rewolucja w porównaniu i poprzednim modelem

Może i rewolucja w porównaniu ze swoim poprzednikiem ale generalnie nie widać w 3-ce zadnej rewolucji jesli postawić ja obok aut z tej samej klasy.To moje subiektywne zdanie.

Na przykład koło Golfa V :?: :twisted:

Ja dodam cos od siebie... Mało kto potrafi rozszyfrowac te wszystkie oznaczenia które podal lordzofmafia wiec skupiając sie na samym wyglądzie (a dla wielu kupujacych to jest priorytet) Astra III wyglada nowocześniej niż Golf V, ma lepsze materiał i jest lepiej spasowana oraz tańsza (przynajmiej w Niemczech, bo w Polsce ceny z nieba chyba wzieli), a to wszystko dla statystycznego kupujacego przemawia za Astrą.

Seth
07-06-2004, 12:30
całkowicie popieram lorda :wink: co prawda danych nie porównywałem, ale to co on poda to tak naprawdę jedyny dobry test jaki można zrobić. Porównać, pozbawiajać to odczuć własnych

i nie przyznawać za to punktów. Zobaczcie w dzisiejszym AŚ. Porównanie kompaktów. Dziś sa punkty wyłacznie z danych technicznych. czyli bez odczuc. i co? i astra za przestronność z przodu dostała 20/25, a golf 25/25. A jak a jest róznica?. zakres regulacji w astrze jest mniejszy niz w golfie o 2cm, przy czym kierowca z maksymalnie przysuniętym fotelem w astrze ma o 1cm mniej miejsca. Moje pytanie brzmi teraz. Dlaczego te 2 cm to jest 20% punktów??????? Czyżby golf miał w ząłożeniu wygrać?

Ice
07-06-2004, 13:55
A no włąsnie, pewne wady uchwyca, a pewnych nie...
Wiec na testach całkowicie nigdy sie opierac nie mozna

markus
07-06-2004, 15:00
A ja kupując kompakt nie pchałbym się w niemieckie gówno, tylko kupił Corollę albo Civica.

Alfaholik
07-06-2004, 16:57
A ja kupując kompakt nie pchałbym się w niemieckie gówno, tylko kupił Corollę albo Civica.

ja nie pchalbym sie w niemieckie ani w japonskie :evil: (solidne ale bez charakteru :? ) tylko kupilbym Alfe... :lol:

pozdrawiam :twisted:

Sonsiatt
07-06-2004, 16:59

ja nie pchalbym sie w niemieckie ani w japonskie :evil: (solidne ale bez charakteru :? ) tylko kupilbym Alfe... :lol:

innej odpowidzi od Alfoholika sie jakos nie spodziewalem :) :D

Alfaholik
07-06-2004, 17:54
tak sie spodziewalem ze ktos to w koncu powie :twisted: hehe :D z gory przepraszam za moja stronniczosc :lol:

markus
07-06-2004, 18:39
Wyluzuj Alfaholik, gdyby Alfy niezawodnością doganiały "japończyki" to też bym się nie zastanawiał. W koncu 147 to najładniejszy kompakt świata. :wink:

Seth
07-06-2004, 18:54
no brzydka nie jest, i nawet wygodna. byłbym skłonny sobie kupić(jakbym miał za co) 1.9JTD multijet (ja, wielki przeciwnik diesli :twisted: ) albo GTA, gdyby tylko miała ładniejsze felgi

reanimator
07-06-2004, 19:57
Marcus uważaj żebyś ty w gówno nie wdepnoł polskiej krowy!!!
chyba często po gównach chodzisz że już nie chcesz wpadać(masz dość)
Ale jak s klasa albo 7 stara lub nowa przejeżdża to głowa ci ucieka.
Bez przesady że 147 to najpiękniejszy na swiecie (żenada)
Dla kogoś kto lubi stare auta powie że warszawa jest najlepsza więć to jest bez sensu.

el_
07-06-2004, 20:15
gdyby tylko miała ładniejsze felgi
Dla mnie te felgi są najładniejsze :twisted:

markus
07-06-2004, 20:16
Reanimator, napisałem :"W końcu 147 to najładniejszy KOMPAKT świata". Specjalnie powiększyłem słowo "kompakt" abyś zrozumiał. Wg. mnie Alfa Romeo 147 jest najładniejszym autem klasy kompaktowej (czy też klasy C, jak kto woli) i dlatego napisałem takie a nie inne zdanie, kapishi?
PS: I trochę więcej luzu, coś spięty jesteś.

lordzofmafia
07-06-2004, 22:08
147 jest ładna ale widzieliście crash-test?? Czasami żałuję, że go zobaczyłem. Teraz za każdym razem gdy patrzę na 147 widzę ten pognieciony na maxa wrak i 3*.

el_
08-06-2004, 08:46
To chyba dobrze, że nie widzialem tego crash'a...

Alfaholik
08-06-2004, 15:13
co do niezawodnosci Alfy... :? wiem ze nie jest dobrze...ale to tez sporo zalezy od tego jak kto uzytkuje auto :) test w Auto Swiecie na 100 tyk. km tez pokazal ze wiele sie poprawilo(ale nie mozna dokladnie sie na testach opierac :? ) a co do crash-testu.... :cry: na pewno juz to poprawili....(chyba):mrgreen:...poza tym Alfa na pewno nie jeste dokonala...ale porywa serca :lol:

Seth
08-06-2004, 15:14
jak ktoś madry kiedyś powiedział, alfy kupuje sie sercem, a nie rozumem, i dlatego chciałbym sobie kiedys kupić GTVkę albo Spidera

Alfaholik
08-06-2004, 15:32
jak ktoś madry kiedyś powiedział, alfy kupuje sie sercem, a nie rozumem, i dlatego chciałbym sobie kiedys kupić GTVkę albo Spidera
zgdzam sie z tym calkowicie...a nie ze: "nie kupie alfy bo jest awaryjna" :evil:

nikt
08-06-2004, 16:38

ja to bym sie nie pchał w samo gówno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Alfaholik
08-06-2004, 17:33

ja to bym sie nie pchał w samo gówno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

"Moja Alfa pochłania fortunę na ubezpieczenie, serwis i paliwo. Ale kiedy ją prowadzę, czuję się, jakbym miał milion dolarów i uśmiech na mej twarzy trwa cały dzień! Mówi się, że Alfę kupujesz sercem, nie głową." - cytat z Cuore Sportivo - i wszystko jasne :twisted: :twisted: :lol: :lol:

markus
08-06-2004, 18:38
Dobry ten cytat, Alfaholik. Jednym z moich moto-marzeń jest mieć Sportwagona z mocnym silnikiem, też czułbym się jak posiadacz miliona baksów. :wink:

reanimator
08-06-2004, 22:00
Jak mam wybierać w alfach to tylko 166 i GT bo inne modele od pininfariny albo ital design nie są seryjne więc tylko te 2.inne jakoś mi nie leżą

el_
09-06-2004, 09:28
A ja bym wybral 156 GTA SportWagon, tylko bym troche silnik stuningował, bo 250KM to troche za mało to takiego fajnego autka :twisted: :D :D

Seth
09-06-2004, 09:47
mało? przecież tensamochód i tak ma problemy z przeniesieniem napedu :twisted: ale sportwagon ładny jest :wink:

Alfaholik
09-06-2004, 14:08
slyszalem ze niedlugo Alfa ma zamiar zalozyc 4x4 w modelach GTA, wiec niedlugo nie bedzie problemow z przeniesieniem napedu :D a alfa to auto dla indywidualistow.... :lol: :P :twisted:

pozdrawiam :lol:

el_
09-06-2004, 19:53
Ooo... to ja rozumiem... 4x4 i jeszcze +100KM. Moje auto... :twisted: :twisted: :twisted:

Alfaholik
09-06-2004, 21:14
hehe...co ty ciagle z ta moca, przeciez alfa i tak ma duzo pod maska... :twisted:

lordzofmafia
09-06-2004, 22:26
Alfa zaczyna się zbroić ale to dobrze. Jeszcze powinna wrócić do tylnego napędu, wprowadzić mocniejsze silniczki i będzie git. :D

Alfaholik
10-06-2004, 10:29
nom to mnie wlasnie boli ze alfa odeszla od tylnego napedu :( chociaz trzeba uczciwie przyznac ze teraz sa jedna z najlepiej prowadzacych sie przednionapedowek :lol: :twisted: :twisted:

lordzofmafia
10-06-2004, 11:42
Pewnie są jednymi z najlepszych przednionapędówek ale jeszcze nikt nie wymyślił jak sprawnie przenieść na przednią oś więcej niż 250KM. A żeby konkurować z BMW Alfa będzie musiała mieć więcej niż 250KM.

Alfaholik
10-06-2004, 12:10
no zgadzam sie ale np Mercedes CL65 AMG tez ma bardzo duzo mocy(ponad 600 KM) i jakos radzi sobie z przeniesieniem tego tylko na tylna os.. :twisted: pewnie ze w Alfie przydalby sie naped 4x4 (wtedy bylaby idealna trakcja) ale nie ma co wybrzydzac, 156 GTA i tak bardzo dobrze radzi soebie z przeniesieniem tej mocy :twisted: :twisted: :twisted:

el_
10-06-2004, 13:04
hehe...co ty ciagle z ta moca, przeciez alfa i tak ma duzo pod maska... :twisted:

No tak, ale jakby jakis kolo podjechal pod światła jakimś syfnym :wink: M3 albo S4 i chciałby sie ścigać to by jeszcze ze mną wygrał i co by było :wink: A tak +100 KM daje równe szanse...

reanimator
10-06-2004, 13:38
syfna :wink: to bedzie ta twoja alfa + 100 koni
ale napewnoe śmiał bym sie
jak by cie cinquecento na światłąch zostawiło
Z m3 człowieku nie masz szans jakąś syfną :wink:
alfą że nie wspomne o CSL
chyba że bedziesz na nosie tak jak to cinqueceno.
ale pomażyć możesz nawet możesz myśleć że startujące f-16 pokonasz
:twisted: :twisted: :twisted:

el_
10-06-2004, 13:54
syfna :wink: to bedzie ta twoja alfa + 100 koni
ale napewnoe śmiał bym sie
jak by cie cinquecento na światłąch zostawiło
Z m3 człowieku nie masz szans jakąś syfną :wink:
alfą że nie wspomne o CSL
chyba że bedziesz na nosie tak jak to cinqueceno.
ale pomażyć możesz nawet możesz myśleć że startujące f-16 pokonasz
:twisted: :twisted: :twisted:
Co Ty, za przeproszeniem pie.... gadasz...

markus
10-06-2004, 16:26
Reanimator, nie da się czytać tych analfabetycznych bzdur, które piszesz.

Alfaholik
10-06-2004, 17:07
oj reanimatorku syfne to bedzie raczej to twoje M3 i S4 jakich sporo jezdzi po polskich drogach - badziewny tunning optyczny i maksymalne podniesienie mocy silnika i ryku ktory nie jeste ani przyjemny ani rasowy :evil: :evil: po prostu jezdzaca tandeta, przyznam szczerze(w przeciwienstwie do Ciebie) BMW M3 i Audi S4 to naprawde bardzo dobre samochody :P jednak ani stylem, ani legenda, ani ladunkiem emocjonalnym zawartym w nim nie sa w stanie i niegdy jej nie dorownajam tym bardziej ze łyse ABS-y(Absolutny Brak Szyi) w dresach bardzo dbaja o "odpowiedni" wizerunek tych aut, az sie smiac chce :x :shock: Alfa to samochod dla indywidualistow, a nie dla maniakow kiczowatego tunningu jakiego pelne na polskich ulicach :evil: :evil: :x :shock:

Ice
10-06-2004, 17:23
Ze skrajnosci w skrajnosc, Alfaholik prosze bez stereotypów

Alfaholik
10-06-2004, 17:29
co ja na to poradze ze tacy ludzie bejcami i audi jezdza.... :x jedynie jak widze nowa 7 lub 5 za ponad 200 tys, to widac ze to nie ABS :twisted: ale i tak czesciej widze jezdzacych mlotkow co profanuja te auta :?

Spark^
10-06-2004, 18:52
Co tu duzo mówić w pewnym sensie racja, ale jakbym miał wybór to brałbym BMW M3, chociaż jeszcze bym się troche zastanowił. W sumie to wszystko byłoby zależne od wrażenia po jeździe próbnej.

el_
10-06-2004, 19:51
Szkoda że takich aut nie wyporzuczaja na jazdy próbne... :cry:

reanimator
10-06-2004, 20:37
Do wypowiedzi alfaholika :lol:
Ty jesteś .... jak m3 jest dla dresów prędzej alfa należy do takich co dresy nią jeżdżą.Takie bmw to ma coś sportowego w sobie i kupują ją ludzie co lubią jazde dynamiczną sportową i z adrenaliną kur....
M3 to jest seryjne auto sportowe to wygląda jak po tuningu jak ma wyglądać jak van rodzinny.Dla mnie dzwię silnika m3 piękne brzmienie
jeżdżąca tandetą to jest alfa która ma legende pffffrrrrrrrrrr.
Większą ma napewno bmw.
Nie pier.... żę m trójek jest pełno po ulicach bo więcej jeździ alf tym bardziej że m3 nie należy do tanich>
Śmiać to mi sie z ciebie i tej twojej alfy kiczowatej!!!
Masz klapki na oczach jak koń wyścigow na tą alfe że ty ją lubisz to nieznaczy że każy ma ją lubieć.Że tobie sie niepodoba m3 masz pecha ciesz sie tym twoim włoskim, kiczowatym, badziewnym ,tandetnym,(pisowna użyta przez alfaholka) :twisted: :twisted: :twisted:

el_
10-06-2004, 20:43
Panowie, panowie... Podejrzewam że Alfaholikowi chodziło o tandetne podróbki w stylu po prawej stronie napis 320i a po lewej przyklejony znaczek M3, rura wydechowa jak silnik odrzutowy w 747 i spoiler wielkości mostu zwodzonego... PRAWDZIWE M3 to przecież wspaniałe auta, a mój text o syfnym M3 był jajcem co można było wyczaić po winku ( :wink: ) :!: :!: :!:

reanimator
10-06-2004, 20:47
może on nie widział m3???

Spark^
10-06-2004, 20:50
Heh tu chodziło raczej o to, że M3'ek jest więcej niż Alf GTA.

el_
10-06-2004, 20:53
Powiem szczerze że w Krakowie widziałem już 3 GTA i tylko jedną przwdziwą M3 najnowszej generacji (o tych starszych nie mówie, bo alfa jest znacznie krócej sprzedawana)

Śmigi
10-06-2004, 21:38
W tamtym roku w konkursie Coca Coli (tym ze zbieraniem kapsli)w bloku na przeciwko mojego pewna dziewczyna wygrała alfe bodaj 147 -koloru czerwonego-naprawde piekne auto-nie powiem alfy maja coś w sobie.Natomiast ja koksem nie jestem a BMW bardzo chetnie bym sobie kupił gdybym miał na to pieniądze-to tez naprawde piekne auta,szczegolnie 3-ki i poprzednia seria 5. Tak wiec panowie nie kłóccie sie o to co komu sie podoba a co komu nie :wink:

reanimator
10-06-2004, 21:40
I to mi sie śmigi podoba bo widze że lubisz tt i audi ogólnie ale jak byś miał kaze to kupoił byś co innego a ten to tylko alfy by kupował

Spark^
10-06-2004, 21:43
Jak co kto woli. Ja to bym se najchętniej zakupił, albo BMW M5, albo Maserati Quattroporte.

lordzofmafia
10-06-2004, 22:41
no zgadzam sie ale np Mercedes CL65 AMG tez ma bardzo duzo mocy(ponad 600 KM) i jakos radzi sobie z przeniesieniem tego tylko na tylna os

Z przeniesieniem mocy na tylną oś nigdy nie ma problemu. Nawet jak masz 1000KM to i tak tylnia os sobie poradzi. Taka moc na ośce to już co innego. Po pierwsze w czasie przyspieszania środek ciężkości auta przesuwa się do tyłu i przednia oś jest nieobciążona. Po drugie przednia oś ma za zadanie skręcać a nadmiar mocy czuć na kierownicy (próbuje ją wyrwać). Po trzecie przy przednim napędzie na osi mamy wielka masę (silnik + skrzynia) a tył nieobciążony. Przy przednim napędzie i poprzecznie umieszczonym silniku cały napęd (silnik i skrzynia) leżą bezpośrednio na osi. Przy tylnym napędzie i wzdłuznym umieszczeniu silnika, napęd (silnik i skrzynia) znajdują się za przednią osią. Istniej też genialny wręcz układ typu transaxle (silnik za przednią osią, skrzynia przy tylnej osi).
Pozwolicie, że ja też wtrącę swoje 3 grosze do dyskusji o wyższości Alfy nad BMW, czy też odwrotnie.
Moim zdaniem obecna 3 ma sporą przewagę nad 156. Po pierwsze jest tylnonapędowa co ma spore znaczenie przy sporej posiadanej przez nią mocy i poprawności prowadzenia w czasie szybkiej jazdy. Po drugie ma mocniejszy topowy silnik (może to nienajlepszy argument ale dla mnie się liczy). Po trzecie (Alfaholik bez urazy) moim zdaniem dźwięk rzędowej szóstki jest o drobinę lepszy od v-ki Alfy (po prostu mi przypomina V8, a ten dźwięk kocham najbardziej). Jeżeli chodzi o wygląd to BMW sprawia wrażenie większego i bezpieczniejszego, Alfa jest dośc drobna. Nie mniej oba auta mi się podobają. Jednakże aby fani BMW nie popadli w zachwyt teraz łyzka dziekciu. To co ma nam zaproponować BMW jako nawą 3 jest dla mnie nie do przyjęcia pod względem stylistycznym. Co z tego, że nowa M3 będzie miała 400 kucy skoro będzie nienajładniejsza?? Nie wiem jak będzie wyglądać następca 156 ale powinna być równie piękna, a nawet jeszcze piekniejsza patrząc na takie prototypy jak Brera czy 8C. Jeżeli Alfa zdecydowałaby się wprowadzić do tej klasy, wzorem Audi, BMW i Mercedesa, silnik V8, doda do tego napęd na tył lub choć na cztery koła (z przewagą mocy na tylnej osi) to będzie dla mnie ciekawsza i lepsza od BMW.
A i jeszcze jedno. W Polsce BMW jest dresiarskie. Tylko najdroższe i najnowsze modele nie trafiają w ich ręce. Jednak po paru latach... Natomiast w Alfie jeszcze żadnego dresa nie widziałem.

reanimator
10-06-2004, 22:55
ta-dresiarskie chyba stare piątki i trójki.
M3 to bardzo piękne auto (ale o gustsch sie nie gada)moje zdanie
zresztą jak mi wiadomo następcą m3 jest m4 a jej zdjęcia są na tym fotum jaknie to przypominam i jest on bardzo piękna!!!!!!!!!!

Seth
10-06-2004, 23:50
Nawet jak masz 1000KM to i tak tylnia os sobie poradzi. Taka moc na ośce to już co innego.

Powiedz to TT i jego suprze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

el_
11-06-2004, 08:29
Hmmm... zaczęliśmy od Astry i Golfa i jesteśmy przy BMW... Dla mnie najpiękniejszymi BMW są 3 sprzed fl, stara 5 i stara 7 oraz Z4 (szkoda, że nie ma wersji M :evil: ). W PL 3 jest uznawana za dresiarskie auto, a w Niemczech Manta... Jaki morał z tego - mamy bogatszych dresów :wink: :D . A tak na poważnie o dresiarskości 3 wypowaidałem się wcześniej i mam na myśli tylko i wyłącznie najsłabsze wersje z ponaklejanymi gdzie popadnie znaczkami M3. A... ostatnio widzialem starego CLK. Po lewej napis CLK 200, po prawej 55 AMG :twisted: ... Co za debil :twisted: :twisted: Ale inna sprawa, że zainwestował w oryginalny wydech i alu AMG :?

Ice
11-06-2004, 09:02
Spokojnie spokojnie, mowa była o tym, ze duzo jest starszych M3. I to fakt ich jest wiecej niz Alf. Po drugie to mowa byla o wiejskim tuningu M3, ja osobiscie nie spotkalem sie z taka M3, ale moze Alfaholik ma gdzies taka na oku i ma uraz do reszty ;)
A co do dresiarkich aut. Bez stereotypów.

Alfaholik
11-06-2004, 10:29
juz kiedys napisalem Alfa to nie jest samochod bez wad(a ma ich sporo[m.in. awaryjnosc]) wiec nie wciskaj kitu ze dla mnie jest to bezapelacyjna doskonalosc :evil: po drugie pisalem tez ze BMW to bardzo dobre samochody i nie obrazam twoich uczuc w stosunku do twoich liderow, co ty z premedytacja robisz, :x sa lepsze samochody od Alfy - wiem o tym i nie trzeba dlugo szukac by takie znalesc, ale AR ma to cos... po trzecie nie moje wina ze po moim (badz co badz) nieduzym miescie kurzy sie od badziewnie stunningowanych beemek, gdzie kazdy doczepia sobie znaczek M3 i jest panem wszytskiego :shock: po czwarte pierwsze slysze zeby w Alfach jezdzili dresiarze(hahaha :twisted: )

co do reszty postow: prawda ze przydalby sie naped na tyl lub 4x4, a dzwiek silnika jest indywidualna sprawa( mnie bardziej AR lezy :P )

pozdrawiam :wink: :? :twisted:

reanimator
11-06-2004, 14:31
No i spoko wszyscy są zadowoleni!

Alfaholik
11-06-2004, 15:22
No i spoko wszyscy są zadowoleni!

mam taka nadzieje :D :twisted: :mrgreen:

Spark^
11-06-2004, 16:52
I po problemie :)

markus
11-06-2004, 17:09
Jak ja kocham happy end'y na forum, hahahaha

Ice
11-06-2004, 18:27
A ja nie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ;) joke

el_
11-06-2004, 21:38
Całe szczęście, że to koniec, bo już miałem zacząć bluzgać... Albo i tak sobie pobluzgam... Bluzgu, bluzgu. bluzgu :D

Alfaholik
12-06-2004, 07:32
nie ma to jak sie w rodzinnym forumowym gronie troche sie poklocic :P :twisted: :D :mrgreen:

:lol:

Seth
12-06-2004, 14:19
jak w dobrym małżeństwie. Od czasu do czasu musi sie pokłócić :twisted:

Sonsiatt
12-06-2004, 16:14
A godzenie jest takie przyjemne :P

ilovebmw
16-06-2004, 14:33
Dzisiaj widzialem pierwszy raz astre III na zywo. Jak ja zobaczylem to moje pierwsze wrazenie bylo.....troche negatywne, chociaz na zdjeciach bardzo mi sie podobala. Chwile sie pogapilem na nia, obejrzalem i zaraz zmienilem zdanie 8) Szczegolnie w oczy rzuca sie duzy rozstaw osi i reflektory zarowno przednie jak i tylne. Pomimo zlego pierwszego wrazenia(trwalo tylko chwile) ten samochod jest super i 1000 razy lepszy od Golfa! Takie jest moje skromne zdanie.

Ice
16-06-2004, 14:47
Na drodze czyli na zywo astra jest fajna, ale wcale nie taka jakas inna i wyjatkowa :) Myslalem ze bardziej sie bedzie wyrozniac

markus
16-06-2004, 15:07
Widzę, ża zaczynacie dostrzegać specyfikę nowego designu Opla. Samochód na pierwszy rzut oka wygląda niesamowicie atrakcyjnie. Szykownie, dynamicznie skrojony kompakt. Tyle że fotograficy robiąc oficjalne zdjęcia w sobie tylko znany sposób eksponują takie czy inne akcenty stylistczne przez co auto na zdjęciach wygląda rewelacyjnie. Na drodze niestety jest już trochę inaczej. Nie mówię, że to brzydkie auta ale to naprawdę nic specjalnego...

Alfaholik
16-06-2004, 15:08
asrty nie widzialem, widzialem golfa V na ulicy i musze przyznac ze w czarnym lakierze i zarowno w wersji 5D i 3D wyglada bardzo elegancko :D ale jak zobacze alfe 147 na ulicy(obojetnie jaka)to mi sie serce rokleja.... :roll: :lol:

Alfaholik
16-06-2004, 15:12
Widzę, ża zaczynacie dostrzegać specyfikę nowego designu Opla. Samochód na pierwszy rzut oka wygląda niesamowicie atrakcyjnie. Szykownie, dynamicznie skrojony kompakt. Tyle że fotograficy robiąc oficjalne zdjęcia w sobie tylko znany sposób eksponują takie czy inne akcenty stylistczne przez co auto na zdjęciach wygląda rewelacyjnie. Na drodze niestety jest już trochę inaczej. Nie mówię, że to brzydkie auta ale to naprawdę nic specjalnego...

a, a , a AR 147 i na fotkach i w realu wyglda codownie.... :D :twisted: :lol:

markus
16-06-2004, 16:13
Alfa 147 to przecież małe arycdzieło designu...

Ice
16-06-2004, 16:22
To fakt, powoli jak ze wszystkim, graficy i fotografowie robia cuda, a w realu :?. Na zdjatkach bardziej niezwyczajnie wygladala ;)

Spark^
17-06-2004, 10:19
A mi w realu wybija sie z tłumu.

el_
17-06-2004, 11:05
147 jest naprawde piękna, szczególnie czarna z niskofrofilowym oponami.

Alfaholik
17-06-2004, 12:17
zgadzam sie calkowicie :D alfa 147 zdecydowanie wyroznia sie z tlumu :lol: :lol:

reanimator
17-06-2004, 13:09
Napewno jeśli stoi na parkingu,na którym są polonezy ,fiaty,wartburgi ,łady,jakiś escort,opel astra.
To i sie wyrużnia.

el_
17-06-2004, 13:25
Napewno jeśli stoi na parkingu,na którym są polonezy ,fiaty,wartburgi ,łady,jakiś escort,opel astra.
To i sie wyrużnia.
Buahahha...

Alfaholik
17-06-2004, 14:08
jakis anty - italiano sie znalazl.... :wink:

markus
17-06-2004, 14:13
To i sie wyrużnia.

Buhahahahahahahahahahahahahahahahahaha, umrę kiedyś ze śmiechu jak nie przestaniesz pisać takich rzeczy! :twisted:

Alfaholik
17-06-2004, 16:45
hehehe...ja juz chyba przestane zwracac uwagi na te posty reanimatora bo sie znow klotnia rozpocznie.... :twisted: :twisted: juz nie moge sie doczekac zreszta....:mrgreen:

Śmigi
17-06-2004, 19:09
Odnośnie reanimatora zauważyłem że co by nie napisać on jest zawsze anty :) może powinien sie przemianować na ANTYREANIMATOR :D

el_
17-06-2004, 19:45
Odnośnie reanimatora zauważyłem że co by nie napisać on jest zawsze anty :) może powinien sie przemianować na ANTYREANIMATOR :D
W sprawie wyróżniania się to się zgadzam z Reanimatorem :twisted:

Alfaholik
17-06-2004, 20:29
W sprawie wyróżniania się to się zgadzam z Reanimatorem :twisted:

buhehehehehehehe :twisted: :twisted: :D

reanimator
17-06-2004, 21:42
hahahaha ale sie uśmiałem :roll: :roll: :roll:
Może i mam faze ale wy macie większą jak ci sie nie podoba to nie czytaj
moich postów równie twoje są głupie jak i moje ja pisze dla ludzi wyluzowanych a wy jesteście jak agent Smith pod krawatem żenada
pisze to co mysle i na co mam ochote pisać.
Może by tak ktoś przyłączył sie do mnie bo jestem sam na fronicie.
Jak każdy by sie zgadzał ze zdaniem każdego to było by to nienormalne
powalone (Bądz pozdrowiony) a tak można sie pokłucić a ja jestem troche kontrowersyjny co widać po moich postach wcześniejszych.
:evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted:

Sonsiatt
17-06-2004, 22:01
Zgadzam sie z Toba reanimator :D:D:D:D:D

ilovebmw
17-06-2004, 22:03
Ja moge sie przylaczyc do Ciebie Reanimator :twisted: tylko musisz mi zalatwic kałacha (kalasznikova 8) ) bo na froncie komputer mnie nie obroni :D

reanimator
17-06-2004, 22:06
Nie użuwam kałachów ja działam minigunem jak w predatorze lub terminatorze

el_
18-06-2004, 08:57
O działkach vulcan już się wypowiadałem...

Ice
18-06-2004, 09:23
(Bądz pozdrowiony)
Czułe pozdrowienia obywatelu Reanimator :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Muahahah, widze ze sie filmy ogloda :wink:
A co do sądnego zdania

To i sie wyrużnia.
Ludzia własnie, luzik, posmiejmy sie a nie wojne odrazu i z widłami na ogra ;)

Alfaholik
18-06-2004, 13:44
no fakt trzeba wyluzowac atmosfere :D a propos ogra... :P oglada ktos gumisie... :?: :twisted:

Śmigi
18-06-2004, 14:50
Może i mam faze ale wy macie większą jak ci sie nie podoba to nie czytaj
moich postów równie twoje są głupie jak i moje

Antyreanimatorek wyluzuj bo ci pompa stanie.Ja napisałem ze jesteś zazwyczaj na wszystko ANTY ,a nie ze twoje posty są głupie !! A to jest zasadnicza różnica :twisted: :)

reanimator
18-06-2004, 15:51
Bądź Pozdrowiony Śmigi ja sie nie denerwuje pompe mam z tytanu spoko wodza.

Sonsiatt
28-06-2004, 10:39
W dzisiejszym Auto Świecie jest artykul o nowym VW Borze i Passacie.Auta bombowe dla mnie :) Tak jak nie lubie Golfa V tak Bora mi sie zaje****** podoba :).A passacik pikny po prostu :P

el_
28-06-2004, 18:09
Bora jest całkiem spoko, ma fajny tył. A Passat jest rzeczywiście przecudny, tak powinny wyglądać KW :D

Seth
28-06-2004, 19:37
a mni sie obecny pasek bardziej podoba :P . Ale zarówno Bora jak i ten nowy passat maja ładne tyły, zaprzeczyć sie nie da

EDIT 21:40
http://motonet.org/index.php?subaction=showfull&id=1088435904&archive=&start_from=&ucat=7&
i niech ktoś mi powie, ze golfto porządny samochód. TAk krótko w sprzedaży i jusz modyfikacje....
i ta sensacja zamykany na kluczyk i podświetlany schowek :!:
nie chce sie chwalić, ale w swojej granadzie też taki mam(to nie jest Ghia), a samochód jest z 79 roku.

Sonsiatt
28-06-2004, 21:17
W taki oto wlasnie sposob widac jak szybko sie starzeje Golf V :D .Dopiero co wszedl na rynek i juz daja jakies "extrasy".Polityka VW mnie rozwala :shock:

Alfaholik
29-06-2004, 06:10
jak dla mnie takie zmiany to nie zmiany, tak samo jak caly czas FIAT pokazuje "nowe" Seicento gdzie zminia sie tylko tapicerka w srodku i zderzaki sa cale w lakierze, a reklamuje sie ze weszlo NOWE seicento :twisted: co do nowiutkiego passata.... :) czytalem ten artykul i musze przyznac ze szykuje sie na prawde bombowa maszyna, dobrze ze nie zrezygnowano z chromowanego calego grilla, bedzie wygldac zajebiscie, aa to co widac na komputerowych zdjeciach- zapewne zostanie przeszczepiony przod od Concept C, tyle ze troche powiekszony i bardziej muskularny.....i bardzio dobrze :twisted: :twisted: :D :lol:

markus
29-06-2004, 12:59
Ja też czytałem AŚ i bardzo mi się podoba nowy Passat, mam nadzieję że VW niczego nie sknoci i to auto będzie tak wyglądać w rzeczywistości. A widzieliście na fotach Golfa V GTI? Dla mnie bomba!!!

reanimator
29-06-2004, 15:55
Widze ten nowy pasat to mniejszy Phaeton.

el_
29-06-2004, 17:35
Mniejszy i... ładniejszy :D

reanimator
29-06-2004, 20:12
czy ładniejszy to niewiem bo to rzecz gustu ale phaeton mi sie lepiej widzi

shrek
11-02-2005, 19:21
Nowa astra jest bardzo ładna i szybka ale nie pobije tego uroku VW golfa

Di Kej
25-05-2005, 13:56
Sadze ze jak astra przejedzie ulica to sie wiecej ludzi odwroci i podazy za nia wzrokiem :)

Masz rację. Ja właśnie tak reaguję.

MKa
04-06-2005, 00:59
Bardzo trudny wybór wg mnie...
Astra GTC jest wg mnie świetna i gdyby ją z Golfem porónywać to bym Opla wybrał. Ale jeśli by troszkę z Golfem się pobawić (zderzaki w kolorze nadwozia itp.) to też by był extra. Trudny wybór. Wg mnie po połowie. :wink:

RobertX
06-06-2005, 08:23
Sadze ze jak astra przejedzie ulica to sie wiecej ludzi odwroci i podazy za nia wzrokiem

Nie sadze, zeby ktokolwiek sie za tymi samochodami ogladal!

Jak dla mnie to Astra jest zgrabniejsza ale jakby golfa lekko obnizyc i dac ladne zderzaki to miodzio

nomac007
24-06-2005, 21:20
GOLF - tyle

jeszcze jak go zrobią 3.2 V6 to .......

MikI MałS
25-06-2005, 11:35
Ostatnio te dwa auta były w Rentgenie.Wychodziło, że Golf jest lepszy.Choć jest droższy.Mi bardziej podoba się Astra.

igor
01-07-2005, 19:56
Już wyjaśniam swój temat chodzi o to że w astrze mamy komputer pokładowy który może być sterowany z kierownicy (opcja) co może być zabujcze dla kierowcy i potencjalnych pasażerów (dosłownie) kierowca musi się gapić na ekran komputera machając "rolkami" na kirownicy żeby dostać się do radia czy klimy już sobie wyobrażam astre wbitą w drzewo a za kierownicą martwy koleś ciągle "patrzący" się na ekran to niedługo będzie fakt oba samochody są ładne więc ja bym wybrał Golfa V (najlepiej w wersji 3d GTI :grin:)

karmi
02-07-2005, 11:56
Moim skromnym zdaniem Astra jest dużo ładniejsza od Golfa. V w poruwnaniu do IV(o golfa chodzi) jest badziewna. Ale z kompaktów najbardziej mi się podoba Focus 1 . Szkoda że Focusa 2 tak spieprzyli :mad: :sad: Ale mając kase na nowego kompakta kupiłbym używanego mondeo (jakieś 5 lat) albo używanego Vana np. Opla Zafirę

igor
02-07-2005, 15:48
No fakt opel zafira dobra rzecz też bym ją kupił :mryellow:

Davis
08-07-2005, 17:39
Ja bym zdecydowanie wolal Astre 3, ten "nowy" Golf jest OK, ale troche zbyt "pampusny", a Opoel jest po prostu piekny :mryellow:

Potek
19-07-2005, 09:27
Dzis sie natknąłem na zdjecia nowej Astry OPC i musze przyznac ze mi sie bardzo podoba ale jeśli miałbym wybierac po między Astrą GTC OPC a Golfem V GTI to jednak bym wybrał golfa ten samochód niesie za sobą historie legendarnego golfa I gti, poza tym nie lubie sie rzucac za bardzo w oczy. Znowu jeśli by porównywac dane to ... lepiej by było poczekac na golfa R32 bo gti ma 40KM mniej od Astry przez co jest słabszy.
Tu są zdjęcia po oglądnięciu których skłonny byłem powiedziec ze jest ładna Astra (bo ogolnie nie przepadam za stylistyką opli) umieszczam link bo zdjecia są zbyt duze..
http://www.rsportscars.com/eng/cars/astra_opc.asp
i jeszcze golf zeby mozna było dane porównać:
http://www.rsportscars.com/eng/cars/golf_gti.asp