PDA

Zobacz pełną wersję : Ford Scorpio vs Honda Accord vs VW Passat

colin4
04-11-2005, 19:17
Przed podobnym wyborem nasza rodzinka stanęła jakes 5 m-cy temu.
Nasz wybór Padł na Hondę, a jakbyście Wy wybrali ?
Opiszczie jeszcze czemu tak a nie inaczej...

marek
04-11-2005, 20:49
Wybrałbym Skode Octavie najlepiej w wersji 110KM. Auto prowadzi się lepiej niż Passat i jest bardziej praktyczne dzieki dużemu bagaznikowi. Według mnie jest także najładniejsze. Pozdrawiam

colin4
04-11-2005, 21:03
Tyle, że Octavia ma jedną wadę:
Prześwit-przy dojeździe na działkę co chwile czymś szorowała po ziemi a accord po prostu jechał, nie rył!

BKX
04-11-2005, 21:09
Tyle, że Octavia ma jedną wadę:
Prześwit-przy dojeździe na działkę co chwile czymś szorowała po ziemi a accord po prostu jechał, nie rył!

Wez przestan... takie rzeczy to mozesz malym dzieciom wmawiac... Ja z bratem po roznych wertepach jezdzilem Octawia Kombi i jakos nie szorowalismy podwoziem, to samo sie tyczy Passata... Wujek ma bialego TDI... rowniez po lesie zdazylo sie jezdzic i nic nie szorowalo... Wiec nie wiem jaka ty masz ta Hodne, ze ma taki "duzy" przeswit... Nie uwieze, ze to kryterium przesadzilo na kozysc Hondy...

colin4
04-11-2005, 21:21
akurat to lryterium przyszlo po fakcie
a faktycznie zdarza jej sie zaryć
a swoja droga jesli ja mialbym po zrobieniu prawka wybrac miedzy skodą a hondą to bym wybrał...........inne auto
a dokładnie takei jak ma moja mamuska MB 300d

skibae124
04-11-2005, 21:25
akurat to lryterium przyszlo po fakcie
a faktycznie zdarza jej sie zaryć
a swoja droga jesli ja mialbym po zrobieniu prawka wybrac miedzy skodą a hondą to bym wybrał...........inne auto
a dokładnie takei jak ma moja mamuska MB 300d
Iprawidlowo. Solidne, niezawodne, trwale, oryginalne części troche drogie no ale za prestiż się płaci;) MB ponad wszystko Oo\_____/oO :wink:

Przepraszam was ze ja tak czcze tego MB no ale ja tym żyje, serce nie sługa :wink:

colin4
04-11-2005, 21:36
mercedes rulez

300D

skibae124
04-11-2005, 21:43
mercedes rulez

300D

Zaworowe i z turbo są fajne ale nie zbaczajmy z tematu

Seth
04-11-2005, 21:44
wybór jest dosć prosty... samochód trwały, dość mocny, duży, wygodny, bogato wyposażony (w miarę). Pewnie że Scorupka

colin4
04-11-2005, 21:57
Natowmiast nie wiem ile w tym prawdy ale w "Wielorybach" nowszych ckorupach gniją blachy.
Ne wiem ile w tym prawdy?!

skibae124
04-11-2005, 21:57
No ale scorpio jest juz troche starutki :sad: częściej będzie sie psuł, ale za to naprawa jest tańsza i ogulna eksploatacja, jak sie ma kase to lepiej kupic nowszy egzemplarz i sie nie męczyć az tak z usterkami a jak chcemy zaoszczędzic to fordzik ale trza przy nim troche pracy

Seth
04-11-2005, 22:22
wieloryby zalezy jak utrzymane.
Z fordem jest taka zależność... jak się go używa zgodnie z przeznaczeniem i wszystko robi w terminie, to jest bardzo trwały i bezawaryjny. ale ludzie wychodzą z założenia, że jest trwały, w związku z tym nie dbają za bardzo i trafiają się egzemplarze nie tyle skatowane, co zaniedbane, które raza rdzą czy problemami z mechaniką

aston
05-11-2005, 07:47
Przypomnijcie mi od jakiego prducenta jest ten silnik w Accordzie, czyżby od Rovera ... tak od Rovera, nie jest to za dobra rekomentacja.

Wybrałbym Sorpio jeśli byłby to silnik V6:)

szkoda, że nie dałeś konkretnych danych, Passat tęż jest spoko, szczególnie wygląd mi siew nim podoba, ale rzecz jasna, to nei ta sama klasa co Ford, bo Ford jest większy wygodniejszy i na napęd RWD, trudno wybrać miedzy tymi dwoma, nie zjaąc silników, rpzebiegu, wyposażenia, oraz rocznika Scorpio; bo Honda odpada za Rovorowski silniczek

JaCie
05-11-2005, 10:24
Wydaje mi się, że Passat jest najbardziej trwały i niezawodny. Niemieckie silniki sporo wytrzymają, wiec jako auto używane wybrałbym Passata.

Amadeusz
05-11-2005, 11:37
Wybrał bym Passata. Jest lepszy jeśli chodzi o te modele natomiast najnowsze generacje, tu prowadzi Honda. Japończyki ogólnie także słyną z niezawodnści, więc nie tylko niemcy, ale tak jak mówię to dużo zależy od wyglądu oraz od tego jak zadbany jest dany samochód, który chcemy kupić. Natomiast Scorpio jest stary chociażby w nazwie i jest do bani. Jeśli chodzi o wspomniane na początku nadwozia to nie rozśmieszajcie mnie bo nie widzę między nimi różnicy. Rozumiem TT'ka, a to że Octavia gdzieś zarywa to gdzie ty się pakujesz tym autem, kup sobie nie sedana a terenówkę.

Seth
05-11-2005, 13:14
kupić. Natomiast Scorpio jest stary chociażby w nazwie i jest do bani..

jedne z najlepszych argumentów jakie kiedykolwiek słyszałem :lol: :lol: :lol: :lol:

colin4
06-11-2005, 14:12
Nazwa scorpio jest fajna a argument pojechany!
Stary rządzisz!

MKa
06-11-2005, 23:11
Ja bym wybrał Honde. Ford wg mnie troche już za stary a Passat z wyglądu mi się nie podoba. Poza tym Honda ma dobe silniki i małą usterkowość.