PDA

Zobacz pełną wersję : BMW 320d vs Skoda Octavia II 2.0 TDI

marek
06-11-2005, 13:32
Chciałbym usłyszeć wasze zdanie w tej kwestii. Chodzi mi głównie o kwestie stylistyki ale nie tylko. Według mnie Octavia jest ogólnie lepsza. A co wy myslicie??

Dominik999
06-11-2005, 13:39
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Aleś wybrał auta do porównania.... pogratulować.... Pod ajkim względem skoda jest lepsza od BMW?? :mryellow:

Davis
06-11-2005, 13:42
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Aleś wybrał auta do porównania.... pogratulować.... Pod ajkim względem skoda jest lepsza od BMW?? :mryellow:

Taak... :lol: :lol: :???: moze jeszcze porownamy Malucha z Maybachem, albo Ferrari ?| :???:

marek
06-11-2005, 13:46
Więc jest ładniejsza z zewnątrz, wnatrze ładniejsze i podobnej jakości, większy bagażnik, większa łądowność, dłuższa itd. BMW ma za to lepsze osiagi ale to auto raczej nie na tor więc uznałem to za mniej wazny aspekt.

colin4
06-11-2005, 14:04
Jak dla mnie user"MAREK" ma rację!
A z drugiej strony od auta stricte rodzinnym nie wymagalbym bardzo wysokich prędkości "wolniej pojedziesz, dalej zajedziesz"
A pozatym Octavia jest Ładniejsza bo nie projektował jej BANGLE (którego nienawidzę)

marek
06-11-2005, 14:19
Właśnie nienawiśc do Bangla, który zabił marke BMW oraz to, że Octavia bardzo mi sie podoba i jest świetnym autem skłoniła mnie do napisania.

colin4
06-11-2005, 14:20
a jedyny sensowny teór BANGLa to 740ti przed liftingiem
po co oni robili te brzydkie tylne swiatła
jesli 2-częsciowe były ładne!

Dominik999
06-11-2005, 14:29
Ale te dwa auta sa nieporównywalne! Fat, ze pod pewnymi względami są do siebie podobne, ale mimo to Skod jest autem o klasę niższym, to kompaklt na bazie Golfa, ma napęd na przód, a BMW na tył. Trójka jest autem klasy średniej premium, wykończenie wnętrza na pewno w skodzie lepsze nie jest, największa róznica to cena. Skoda kosztuje 83.900 a BMW 134.500 zł. No i przede wszystkim na pewno BMW prowadzi się o niebo lepiej.

marek
06-11-2005, 14:47
Po pierwsze Octavia to klasa średnia i nie ma co do tego watpliwości chociarzby dla tego, że pod wieloma względami jest większa od BMW. Po drugie klasa średnia premium została wymyślona przez włascicieli BMW itp. żeby czuli sie lepsi od włascicieli Mondeo, Passatów czy Octavi i tak na prawde nie istnieje!! Prowadzenie jest napewno lepsze w BMW ale własnie na tym polega ankieta - czy warto płacić jakies 40 tys. zł wiecej za lepsze prowadzenie i osiągi w aucie rodzinnym, ewentualnie służbowym?!

mustangshelby
06-11-2005, 14:48
Octawia jest okropnie nudna, ja bym w tym aucie zasnął, nowe bmw mi się nie za bardzo podobają, więc wybrałbym używaną poprzednią generację bmw3 i zapłaciłbym mniej niż za Octawię

Amadeusz
06-11-2005, 15:03
no ja tam nie wiem. Octavia o ile się nie mylę to inna klasa (C, beemka to D). Tak wogóle to inna klasa marek i uważam, że Octavia nie jest konkurentem rynkowym dla BMW serii 3, może się mylę?

Dominik999
06-11-2005, 15:04
Po pierwsze Octavia to klasa średnia i nie ma co do tego watpliwości chociarzby dla tego, że pod wieloma względami jest większa od BMW.
Niestety to, do jakiej klasy auto nalezy, zalezy od wielu rzeczy, rozmiar to tylko jedna z nich i to, ze Octavia jest większa, absolutnie nie oznacza, ze jest tej samej klasy co "3". Octavia to po prostu rozrośnięty kompakt. A segment premium jest jasno wyodrębniony, takie auta są po prostu droższe, lepiej wykonane itp. od swoich "zwykłych" konkurentów

Dominik999
06-11-2005, 15:06
A i dodoam jeszcze jedną rzecz - prestiż. Skoda nie daje niestety praiwe żadnego prestiżu, w przeciwieństwie do BMW, co dla niektórych jest bardzo ważne.

marek
06-11-2005, 17:07
A i dodoam jeszcze jedną rzecz - prestiż. Skoda nie daje niestety praiwe żadnego prestiżu, w przeciwieństwie do BMW, co dla niektórych jest bardzo ważne.
Auto prestiżowe powinno być eleganckie, swietnie wykonane, przyjazne uzytkonikowi itp. BMW raczej nie spełnia tych cech i stopniowo traci swój prestiż. Skoda natomiast robi coraz lepsze auta i odzyskuje swój prestiż. Tak na dodatek Skoda obchodzi w tym roku 100 rocznice produkcji aut a BMW załozono dopiero w 1925 roku i na początku robili motocykle.

Dominik999
06-11-2005, 17:08
BMW=wiejska dyskoteka
Stereotyp

Skoda=Volkswagen=solidna kupa żelastwa
Tak, bez duszy i stylu 9oczywiście to moje zdanie ;) )
No i ten "=" pomiędzy Skodą i VW...
a swoją drogą to smutne, że jeden koncern produkuje np. 4 auta rózniące się karoserią... (Golf, octavia, A3, Leon)

Auto prestiżowe powinno być eleganckie, swietnie wykonane, przyjazne uzytkonikowi itp. BMW raczej nie spełnia tych cech i stopniowo traci swój prestiż.
Bzdura. Na jakiej podstawie osądzasz, ze Beemki są źle wykonane i nieprzyjazne użytkownikowi?? Ale i tak to w najmniejszym stopniu składa się na prestiż. to coś nieuchwytnego, czego Skoda nie ma. produkuje dobre, ale tanie i mało prestizowe auta. Nic na to nie poradzisz.

Tak na dodatek Skoda obchodzi w tym roku 100 rocznice produkcji aut a BMW załozono dopiero w 1925 roku i na początku robili motocykle.
I co z tego? nie rozumiem o co ci chodzi :| Jakie to ma znaczenie?

rshmn
06-11-2005, 17:38
Hola ;)

O czym Wy wogole rozmawiacie. Nie dajmy sie zwariowac, jezdze Oct L&K 3ci rok, jezdzilem juz Oct II 2.0 i czterema ostatnimi generacjami 3'ki.

Jaki prestiz skody? Jaka jakosc? Jakie rozmiary? Dodany 500l kufer z tylu nie zrobi z golfa fury klasy Lexusa IS200, Mercedesa C czy Audi A4. Zgaduje, ze marek jezdzi skoda i bardzo chce, zeby to auto budzilo dreszczyk emocji i sprawialo, ze plec piekna mdleje.

Nie mdleje. To nie ta liga. Nie mozna oczekiwac od chinskich tenisowek efektu wloskich butow za 2000 ojro.

Octa jest mniejsza - usiadz z prodzu, usiadz z tylu.
Octa ma naped na przod - tanszy, gorszy.
Octa jest gorzej wykonana.
Octa jest mniej prestizowa.
Octa jest z segmentu nizej. Trzymajmy sie nomenklatury, a nie to co sie komus wydaje.
Octa jezdzi znacznie gorzej.

Fiat ma dluzsza historie niz Zonda. To znaczy, ze jest bardziej prestizowy, tak?

Jezdze skoda, chwale sobie to auto: malo pali, nie psuje sie, do bagaznika wejda dwa ciala + lopata i zapas czarnych workow ;), ale to NIE JEST BMW.

Jakie beda nastepne porownania? Kia Rio i Lotus Exige - gabarytowo sa przeciez podobne - porownajmy je!

marek
06-11-2005, 17:39
Zdaje mi się, ze jestez poprostu jednym z zaślepionych fanów BMW choćby nie wiem jakie badziewie produkowali. Dlaczego oceniam, że są nieprzyjazne?? Jest jedna odpowiedź- Idrive i spółka. W tym wszystkim trudno się połapać! Pozatym auto jest bardzo niepraktyczne jak na swoją klase. A to, ze Skoda produkuje auta ponad 100 lat ma wielkie znaczenie bo wiek marki w dużym stopniu świadczy o prestiżu.

wojtekwielkiew
06-11-2005, 17:43
Ostatnio naciągneli tyle beemek z zachodu , że marka jako całość dość znacznie straciła na wizerunku.

A co do Skody, fakt faktem, że to bezduszny samochód, ale na pewno nie szpanerstwo (IMO nie tylko dlatego że nie ma czym)

Dominik999
06-11-2005, 17:50
jestez poprostu jednym z zaślepionych fanów BMW choćby nie wiem jakie badziewie produkowali.
Pytam po raz kolejny - na jakiej podstawie osądzasz, ze to badziewie? Nie amsz podstaw, aby tak sądzić

Dlaczego oceniam, że są nieprzyjazne?? Jest jedna odpowiedź- Idrive i spółka. W tym wszystkim trudno się połapać! Pozatym auto jest bardzo niepraktyczne jak na swoją klase.
Może i I-drive jest troszke skomplikowany, ale nie osądzaj tylko po tym, że auto jest skomplikowane i trudne w obsłudze! Poza tym, jeśli ktoś nie chce, nie musi go używać.

A to, ze Skoda produkuje auta ponad 100 lat ma wielkie znaczenie bo wiek marki w dużym stopniu świadczy o prestiżu
owszem, ma znaczenie, ale minimalne, w tym wypadku nie gra żadnej roli

marek
06-11-2005, 17:54
Nie ośmieszał byś się nawet! Jeździsz Octavią i nawet nie wiesz jaką ma pojemność bagażnika! :lol: Tak dla twojej informacji 1 generacja ma 528 litrów a druga 560 litrów! Nowa Octavia nie jest gorzej wykonana. Różnice w wielkości są minimalne, a na długość wygrywa Skoda! Jedynym faktem jest to, że BMW ma lepsze osiagi. I następnym razem poćwicz pisanie zanim napiszesz post. A co do mnie to jeżdże Peugeotem 306.

Dominik999
06-11-2005, 17:58
Zastanów się facet co ty mmówisz. Jakie ma znaczenie bagaznik? Im więcej litów, tym większy prestiz tak?? to może Logan i BMW 3, logan ma wiekszy kufer :lol:
Zrozum, że tu nie chodzi o rozmiar! :neutral:

Ryzykant
06-11-2005, 18:03
Każdy samochód można porównać. Akurat tu jest dobry przykład. Porównuje się auta a nie klasy itd. Dużej nie ma różnicy w cenie zakupu. 40,000 tys.zł więcej za BMW powinna zgnieść Skode. A tu jednak zonk skoda jest ładnym autem z dobrym wyposażeniem i silnikiem. Jedyna różnica to przywiazanie i sukces marki BMW. Pomimo że w testach obydwa auta wypadają świetnie to ja jestem jednak za BMW zapłaci się więcej w utrzymaniu jest droższy a pomimo to ma większy prestiż i jest naprawde niedoprzebicia. Kiedyś widziałem porównanie Mercedesa nowej klasy S z Boeningiem 747. I gdzie tu podobieństwo hehehe

Dominik999
06-11-2005, 18:05
A ja nie jestem przekonany, nie moge wyobrazić sobie sytuacji, w której ktoś zastanawia się między kupnem Octavii i serii 3. Nierealne. dlatego jestem przeciwny takim porównaniom.

ilovebmw
06-11-2005, 18:53
Bmw od 1916 produkowalo silniki do samolotow i motocykli, a samochody zaczeli robic w 1929, po przejeciu Dixi.

Dziwne porownanie, nie-klasowe. Niektore sa dosc ciekawe, to jak dla mnie troche mniej.
Wymiary nie klasyfikuja auta. Octavia ma plyte podlogowa golfiny (compakta), nawet sama wychwalana skoda przyznala, ze jest to compakt (byla nawet pare razy tutaj dyskusja na ten temat).
Ja mialem stycznosc z tym i z tym, nawet pare dni temu 3 ogladalem i powiem jedno: bez porownania. Nie mowie ,ze octavia jest zla, bo za swoja cene to swietny samochod, naprawde dobrze wykonczony z dobrym silnikiem, naprawde dobry na tle compaktow.
Do bmw wsiadasz i wiesz za co placisz, takich rzeczy sie nie opisuje, to trzeba poczuc.

Hola ;)

O czym Wy wogole rozmawiacie. Nie dajmy sie zwariowac, jezdze Oct L&K 3ci rok, jezdzilem juz Oct II 2.0 i czterema ostatnimi generacjami 3'ki.

Jaki prestiz skody? Jaka jakosc? Jakie rozmiary? Dodany 500l kufer z tylu nie zrobi z golfa fury klasy Lexusa IS200, Mercedesa C czy Audi A4. Zgaduje, ze marek jezdzi skoda i bardzo chce, zeby to auto budzilo dreszczyk emocji i sprawialo, ze plec piekna mdleje.

Nie mdleje. To nie ta liga. Nie mozna oczekiwac od chinskich tenisowek efektu wloskich butow za 2000 ojro.

Octa jest mniejsza - usiadz z prodzu, usiadz z tylu.
Octa ma naped na przod - tanszy, gorszy.
Octa jest gorzej wykonana.
Octa jest mniej prestizowa.
Octa jest z segmentu nizej. Trzymajmy sie nomenklatury, a nie to co sie komus wydaje.
Octa jezdzi znacznie gorzej.

Fiat ma dluzsza historie niz Zonda. To znaczy, ze jest bardziej prestizowy, tak?

Jezdze skoda, chwale sobie to auto: malo pali, nie psuje sie, do bagaznika wejda dwa ciala + lopata i zapas czarnych workow ;), ale to NIE JEST BMW.

Jakie beda nastepne porownania? Kia Rio i Lotus Exige - gabarytowo sa przeciez podobne - porownajmy je!
racja, mowiac krotko.
najbardziej bawia mnie argumenty o zaslepieniu itp...dziwne, mi tez pare razy zdarzylo sie slyszec takie argumenty, co najciekawsze sa one kompletna bzdura, przynajmniej w moim prypadku.

BKX
06-11-2005, 19:12
Nie ma sensu dalej gdybac, marek lezysz z tym porownaniem... Ja tez mam samochod marki Skoda - Fabie Combi... i to by oznaczalo, ze jestem za Skoda, ale tak nie jest! Jeszcze 15 lat temu Skoda mogla pomazyc o produkcji samochodu pokroju Octavii czy Superba... A teraz jest dobrze, lecz dluga jeszcze droga przed nimi, zeby wyrobic sobie taka opinie jaka ma BMW! Ja osobiscie wachalbym sie robic porownania miedzy tym BMW a Fordem Mondeo czy VW PAssatem, bo to serio nie ta klasa... Ktos sie moze uczepic, ze Vovo S40 jest na plycie Focusa II, ale jak jest wykonane!!! Niewiele ustepuje BMW wielkoscia... Tak wiec, nie oszukujmy sie... Skoda ma dobre samochody, ale BMW ma jeszcze lepsze, ma rowniez tradycje, prestiz (co juz wszyscy powtorzyli) i technike na najwyzszym swiatowym poziomie wypracowana we wlasnych studiach badawczych! A Skoda tylko kozysta z bardzo dobrej techniki VW. Tak wiec jezdzimy Skoda, pragniemy BMW :D

marek
06-11-2005, 19:36
Rozumiem, że oceniacie klasę samochodu patrząc pod spód... No cóż. To zawsze jakaąś metoda, ale ja oceniam klasę auta po tym co oferuje.
I Skoda Octavia oferuje wszystko co powinno oferować auto klasy średniej. BMW oferuje mniej za dużo drożej i do tego jest paskudne. Wybrałbym więc bez wachania Skodę. Myślę, że dobrze trafiłem z tym porównaniem bo dyskusja jest dosyć ożywiona a o to mi miedzy innymi chodziło. Czekam na głosy przeciwników Crisa Bangle...

Dominik999
06-11-2005, 19:39
I Skoda Octavia oferuje wszystko co powinno oferować auto klasy średniej. BMW oferuje mniej za dużo drożej i do tego jest paskudne
Ale podaj konkretny argument, na poparcie swojej tezy, bo ja oprócz kwestii finansowych nie widzę nic na korzyść Skody :?

rshmn
06-11-2005, 19:46
Nie ośmieszał byś się nawet! Jeździsz Octavią i nawet nie wiesz jaką ma pojemność bagażnika! :lol: Tak dla twojej informacji 1 generacja ma 528 litrów a druga 560 litrów!

No zobacz. Pierwszy post i juz jestem spalony w oczach chlopakow ;) Szanowny adwersarzu ;) 500l to skrot myslowy w tym wypadku, podobnie jak to co napisalem, ze miesci sie w tym bagazniku. Wiecej wyobrazni :)

Nowa Octavia nie jest gorzej wykonana. Różnice w wielkości są minimalne, a na długość wygrywa Skoda!

Dlatego m.in. polonez truck to znacznie lepsza fura od 911. W pelni sie z Toba zgadzam! Dlugosc, Panowie! Dluuugosc ;)

I następnym razem poćwicz pisanie zanim napiszesz post. A co do mnie to jeżdże Peugeotem 306.

Mhm. To wiele wyjasnia ;)

Miliony ludzi daja sobie wciskac fure za 140 tys z malym smigielkiem na masce, miast kupowac lepszy i tanszy o 60 tys samochod z idianska strzala. Skoro Skoda jest bardziej prestizowa, to dlaczego odwieczny rywal koncernow z Inglostadt i Stutgarttu to wlasnie BMW ;)

Co do produkcji motorow: malo prestizowy jest rowniez RR, przyklada lape do bzyczkow w samolotach w koncu...

Robak
06-11-2005, 19:46
Kolega Marek sie troche zagalopaował.Po pierwsze octawia to przerosniety kompakt czyli płyta podłogowa od golfa i dodany z tyłu dłuzszy nawis aby uzyskac duzy bagaznik oraz z przodu dłuzszy aby auto miało ładne proporcje oraz do uzyskania czysto teoretycznej długosci auta klasy D.Rozstaw osi czyli głowny czynnik decydujacy o przestronnosci wnetrza jest taki sam jak w golfie.Ponad to paradoksalnie oktawia ma nieco ciasniejsze wnetrze od golfa.Powołuje sie tu na wyniki testu AS nr.42 2005 gdzie oktawia w porownaniu z leonem, A3 i golfem ma najciaszniejsze wnetrze a auta biorace udział w tym tescie sa typowymi kompaktami.
Jesli chodzi o wykonczenie wnetrza to skodzie jest daleko do bmw 3.Przeraziła mnie tandetna gałka zmiany biegow.Gruba i nieprzyjemna w dotyku.Jakby drazek dla małpy.Same plastki sa niezłe ale to tylko przecietna klasa komapktowa,ogolnie buro i nudno.Spasowanie elemenow jest dalekie od ideału.
System idrive w bmw 3 jest dostepny za dopłata.Nie chcesz - nie zamawiasz i problem z głowy.Idealne spasowanie plastiki i materiały z gornej połki to charekterystyka wnetrza bmw.W srodku jest przestronniej. Moze stylizacja nie przpadnie do gustu wszystkim ale na pewno nie jest nudno.
Jesli chodzi o naped to bmw jest idałem w klasie D.Napedzana jest tylna os wiec trakcja jest lepsza a prowadzenie bezpieczne i sportowe a jednoczenie przez nastawy zawieszenia bardzo komfortowe.Masz dwa auta w jednym. Do spokojnego i majestatycznego poruszania sie a jak wyłaczysz dsc dostajesz sportowy sprzet ktorym mozesz wchodzic bokiem w zakrety.Skoda ze swoim przednim napedem jest autem dobrze prowadzacym sie ale nic wiecej ponad przecietnosc.
Zeby nie było ze jest slepym fanem BMW to powiem ze nowa gama tej marki jest dla mnie brzydka(szczegolnie 3 i 7) ale jest to moja opinia.Wielu osobom te auta sie podobaja o czym swiadczy ilosc sprzednych samochodow np. modelu 7.
Powiem w ten spodob.Bmw 3 moze nie jest napiekniejsze ale jest awangardowe i orginalnie wygladajace.Nikogo tez nie pozostawia obojetnym.Mozesz je lubic lub nie.Na pewno jest JAKIES.Natomist octawia jest nudna do bulu i NIJAKA a najgorsze dla mnie jest jak ktos lub cos nie ma charakteru.Bez wahania z odpowiednia iloscia gotowki wybrałbym trojke.
Octawia jak i bmw 3 sa fajnymi autami tylko trzeba sobie odpowiedziec na pytanie dla kogo i za ile. :wink:

marek
06-11-2005, 20:03
Nie powiedziałem, że produkcja motocykli to obciach. Wręcz przeciwnie, dużo marek zaczynało od motocykli np. wspomniane BMW i Skoda także. BMW jest a raczej było konkurentem Audi i Mercedesa bo robiło piękne, dopracowane, proste auta. A teraz niestety robi ich przeciwieństwo. A z tym Poldkiem to pocisnąłeś hardcorowo :lol:

Seth
06-11-2005, 21:17
porównanie dziwne
jak ktoś napisał "jeździmy octavią, pragniemy bmw"
coś w tym jest, jakbym szukał samochodu rodzinnego, nawet mając więcej kasy prawdopodobnie wybrałbym octavię... bo jest przyzwoita, w miarę trwała, całkiem wygodna, do tego jakbym jeszcze wziął 2.0 TDi to dynamiczna i oszczędna. Ale nadal jest to taczka, która choć dość zasłużenie aspiruje do klasy wyżej (tak samo jak nowa jetta), jest tylko samochodem "dla Kowalskiego". Jakbym natomiast był sam i szukał sobie ciekawego samochodu (nowego, bo za tą cenę można by coś ciekawszego w używkach znaleść :twisted: ) to brałbym BMW. dlaczego? bo jest to BMW, ma piękne linie (zwłaszcza kombi) dopracowane wnętrze, silniki będące klasą samą w sobie, ma tylny napęd, jej właściwości jezdne są wychwalane. Po prostu porządny samochód do jeżdżenia, a będący jednocześnie praktycznym. Spasowanie materiałów też jest na wysokim poziomie... ale to już moze być kwestia egzemplarza... mam 16 letnią sierrę, i poza źle zamocowanym radiem też nic nie skrzypi ;). Wszyscyc sięczepiają iDrive'a a czy ktoś go kiedyś używał?? ja owszem, i to iDrive'a pierwszej generacji w e65... jest banalny w obsłudze... skąd więc ta jego zła opinia... no cóż... jak się ma 50-60 lat to może sprawić pewien problem. 15 - 20 minut i juz ma się go opanowanego

Podsumowałbym to tak:
"Octavia - praktyczna, od święta do jeżdżenia, BMW - do jeżdżenia, od święta praktyczna"

Dj Brabus
07-11-2005, 10:00
Jak za BMW serii 3 nie przepadam, tak w tej kwestii prawie wszyscy się zgadzamy - nie ma co porównywać BMW do Skody!! BMW wygrywa praktycznie we wszystkich kategoriach ze Skodą, no może oprócz kosztów - wyposażenie, komfort, jakość wykonania, właściwości jezdne i silnik - to wszystko przemawia na korzyść "bawarki", która wygrywa ten pojedynek 5:1...

marek
07-11-2005, 14:01
Jak za BMW serii 3 nie przepadam, tak w tej kwestii prawie wszyscy się zgadzamy - nie ma co porównywać BMW do Skody!! BMW wygrywa praktycznie we wszystkich kategoriach ze Skodą, no może oprócz kosztów - wyposażenie, komfort, jakość wykonania, właściwości jezdne i silnik - to wszystko przemawia na korzyść "awarki", która wygrywa ten pojedynek 5:1... Pisałem na poczatku, że BMW wygrywa ze Skoda tylko pd wzgledem osiagów i prowadzenia ale jest to auto rodzinne i to nie jest priorytet! Wymieniłem wszystko praktycznie w czym Skoda jest lepsza.Nie bede sie powtarzał wiec sobie przeczytaj starsze posty.

Dj Brabus
07-11-2005, 14:35
Pisałem na poczatku, że BMW wygrywa ze Skoda tylko pd wzgledem osiagów i prowadzenia ale jest to auto rodzinne i to nie jest priorytet! Wymieniłem wszystko praktycznie w czym Skoda jest lepsza.Nie bede sie powtarzał wiec sobie przeczytaj starsze posty.

Wszystko się zgadza - wyraziłem jednak tylko i wyłącznie swoje zdanie - nic poza tym. Dla Ciebie będzie Octavia lepsza, dla mnie w tych kategoriach jest BMW lepsze - i "gitara" gra! Każdy w tym temacie wyraża swoje opinie i odczucia - ja również pozwoliłem sobie...

fischer777
07-11-2005, 18:07
Dużo już tutaj zostało wspomniane. Moja opinia jest bardzo podobna. Octavia jest dużym, przestronnym i przyzwoitym wykończeniu i osiągach. Jednak stereotyp i prestiż zdecydowanie przemawia za BMW.

Michak91
12-11-2005, 06:43
nie rozumiem tego MARKA
porównuje Octavie z BMW 3
to jest..............kmhh
więc bez komentarza, jeszcze raz powtarzam Octavia to wyrośnięta klasa C(kompakty) na sterydach

Grummi
13-11-2005, 10:31
Bez porównania BMW. I to mimo wyższej ceny. Jest ładniejsze. A poza tym Skoda to segment kompaktów a BMW 3 to klasa średnia niższa, więc nie ma czego porównywać. :lol: :lol: :lol:

Jacobser
17-11-2005, 21:05
Stawiam na Skodę.Nie tylko dlatego,że z reguły nie popieram faworytów,ale uważam,że "trójka" jest najgorszą z obecnych BMW.Tył łudząco podobny do Daewoo Lanosa (mogłem porównać),przód też bez żadnego wyrazu,no jedynie w technice jest dużo lepsze.Skoda od lat ma już swój image,który z każdym kolejnym modelem procentuje.

AGENT
24-11-2005, 11:21
Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem nowego designu BMW zapoczątkowanego przez Chrisa Bangla. Nowe BMki są na prwdę piękne. Nowa "trojka" również mi się podoba i uważam, że nietaktem jest porownywać ją do Skody. BMW to prestiż, nowe technologie i najwyższa jakość. Być może cena jest przesadzona, ale płaci się za śmigiełko na masce.
Skoda dla mnie to żaden prestiż, a raczej oznaka tego, że nie stać cię na Passata. Skoda to marka dla ludzi, którzy nie chcą się wyróżniać z tłumu, odwrotnie do posidaczy BMW.

mustangshelby
24-11-2005, 15:16
Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem nowego designu BMW zapoczątkowanego przez Chrisa Bangla. Nowe BMki są na prwdę piękne.

ja mam całkiem odmienne zdanie. Ten Bangle zepsuł BMW. W ogóle się mi niepodobają. Beemki przed panowaniem chrisa bangla były piękne. A szkode
nie powinno się porównywać do bmw.

Seth
24-11-2005, 20:35
odczepcie się od Bangla... zaprojektował tylko 7kę... która notabene jest śliczna, dopóki nie poddano jej liftingowi

mirek07
26-01-2007, 22:34
Stop Stop Stop! Marek zagalopowales sie ewidentnie! Zadaniem forum jest wyrazanie wlasnej opini wiec masz prawo twierdzic ze Skoda jest lepsza od BMW. Ale jesli zalozyles temat to wysluchaj co maja do powiedzenia inni uzytkownicy.
1) Porownanie "delikatnie" nietrafione - porownywac Skode do BMW to profanacja.
2) Jesli sugerowac sie twoimi wyznacznikami czyt. wielkosc bagaznika , dlugosc :) i kto dluzej produkuje samochody to najelpszą marka bylby Star.
3) Zapewniam cie ze BMW pod kazdym wzgledem jest lepsze od Skody i nie sa to domysly to jest FAKT
4) Mowisz ze jezdzisz Peugeotem a moze ktos z rodziny kupil skode i chcesz sie troszke dowartosciowac?
5) Zapomnialem dodac nie jestem slepym uzytkownikiem ani tez fanem marki BMW
6) Na koniec chce dodac ze nie chcialem nikogo urazic. Jesli ktos poczul sie dotkniety moim postem to z gory przepraszam.
Tak wiec podsumowujac BMW wygrywa i to zdecydowanie. Unikajcie nastepnym razem takich porownan to nie bedzie niedomowien. Pozdrawiam Mirek

b707
26-01-2007, 22:45
Stop Stop Stop! Marek zagalopowales sie ewidentnie! Zadaniem forum jest wyrazanie wlasnej opini wiec masz prawo twierdzic ze Skoda jest lepsza od BMW. Ale jesli zalozyles temat to wysluchaj co maja do powiedzenia inni uzytkownicy.
1) Porownanie "delikatnie" nietrafione - porownywac Skode do BMW to profanacja.
2) Jesli sugerowac sie twoimi wyznacznikami czyt. wielkosc bagaznika , dlugosc :) i kto dluzej produkuje samochody to najelpszą marka bylby Star.
3) Zapewniam cie ze BMW pod kazdym wzgledem jest lepsze od Skody i nie sa to domysly to jest FAKT
4) Mowisz ze jezdzisz Peugeotem a moze ktos z rodziny kupil skode i chcesz sie troszke dowartosciowac?
5) Zapomnialem dodac nie jestem slepym uzytkownikiem ani tez fanem marki BMW
6) Na koniec chce dodac ze nie chcialem nikogo urazic. Jesli ktos poczul sie dotkniety moim postem to z gory przepraszam.
Tak wiec podsumowujac BMW wygrywa i to zdecydowanie. Unikajcie nastepnym razem takich porownan to nie bedzie niedomowien. Pozdrawiam Mirek

Taaa. A to że Octa ma wiekszy bagaznik to wymysł krasnoludków... Że jest tańsza w utrzymaniu od BMW to pewnie ksiądz na mszy z bibli wyczytał...

Widziałes kiedys Stara? Z twojego pustu wynika ze myslisz że to auto klasy sredniej.... Porównano auta z różnych półek cenowych ale o podobnym zastosowaniu... Jako auto rodzinne... Nikt by ropnika ado wyścigów nie kupował....

Jak bym wybierał Auto rodzinne to kupił bym Skode... Dobra jakosc i dużo większa funkcjonalnosc od BMW za nizsza cene... BMW kup[ił bym jak bym chciał auto dla siebie i oczywiście przy bardzo wylewnym portfelu.

Prosze się nie kierowac tym ze mam Ocete i że badzo Lubie ten samochód... Fakt Kocham Octavie... ale jedynke... dwójka mniej mnie kręci i jak ktos czytał moje wcześniejsze posty to wie ze bardzo lubie nowa trójke i wieloktrotnie ja wybierałem ;]

Do takiego porówania podchodzimy raczej z rozsądkiem niz sercem pragnącym mocnych wrażeń.
pzdr

Zauważyłem post w którym napisano ze Octa to przersniety Golf... Jezeli chodzi o moja to sie zgodze... Ale nowa korzytsa z tej samej płyty [PQ46] co nowy Golf i Passat... Audi A4 korzysta juz z innej ;] Więc Octa to tak samo wyrośniety kompakt jak Passat...

mirek07
26-01-2007, 22:53
Nie badzmy ironiczni. Trzeba spojrzec prawdzie w oczy BMW to BMW. To nie ja porownoje te dwa auta bo dla mnie to nieporozumienie. Marek chcial sie przekonac wiec widzi jak sie glosy rozkladaja. Ktos inteligentny sam moze wywnioskowac...

Don2x44
26-01-2007, 23:00
A mnie się zdaje że lepiej będzie gdy przestaniecie odkopywać temat sprzed półtora roku...