PDA

Zobacz pełną wersję : Toyota Aygo vs Fiat Panda

aston
07-11-2005, 15:12
Może zbesztacie mnie za tą ankietę, ale jestem ciekawy co powiecie:)
Toyota Aygo 1.0 VVT-i TERRA vs Fiat Panda 1.3 16V Multijet FRESH
http://img223.imageshack.us/img223/3835/11ix2.jpg
http://img223.imageshack.us/img223/7718/22ik.jpg
http://img392.imageshack.us/img392/3658/33zb.jpg
źródło: mojeauto.pl

jeszcze dodam, z testów autośwaita (katalog autoświat testy 2005)
Elastyczność
60-100km/h 4 bieg:
Panda 11,5s
Aygo 14,8s
80-120km/h 5 bieg:
Panda 19,5s
Aygo 25,8s
Hamulce (na gorąco):
Panda 42,9m
Aygo 42,6m

i wynik test zderzeniowego EuroNCAP:
Panda 3
Aygo 4

AGENT
07-11-2005, 15:30
Jak zobaczyłem kiedyś w TVN Turbo, jakie oszczędności zastosowała Toyota w tym modelu, to pomyślalem: Jaka tandeta!
Wykonanie porównywalne z autami z Korei. Pomimo w miarę ładnego wyglądu Aygo, wybrałbym Pandę, szczególnie z silnikiem 1,3 Multijet.
Silnik benzynowy Aygo nie ma porównania do ekonomicznego diesla Pandy.
Ostatnio będąc w salonie Toyoty w Olsztynie, zrobiłem fotę:

http://img444.imageshack.us/my.php?image=img00029sk.jpg

BKX
07-11-2005, 16:03
Ja jednak wole Toyote, choc najbardziej z tej trojki "blizniakow" podoba mi sie Citroen C1, jest taki avangardowy (jak dla mnie). Toyota chyba wyglada najbardziej naturalnie i klasycznie. A Fiat Panda nie podoba mi sie od samego poczatku, nie jest zlym samochodem, ale ja jednak nie jestem przekonany do tego modelu...

Rolex aka JoHnSoN
07-11-2005, 18:20
toyota, toyota i jeszcze raz toyota ... nigdy wiecej fiata ... mimo iz ludzie jezdzacy pandą nie narzekają to nie ma takiej siły ktora przekonała by mnie do fiata skoro drugim samochodem jaki mam do wyboru jest ladna i nie awaryjna toyota ...

Davis
07-11-2005, 18:35
A ja bym wybrał Pande. Bedac oryfinalnym napisze, ze mi sie Toyota wcale nie podoba, za duzo tych niepotrzebnych i tandetnych kragłosci... Fiat piekny nie jest - proste autko, bez zadnych wydzimisiow. Z pewnoscia jest bardziej awaryjna, ale do tej Toyoty po prostu bym nie wsiadł... Poza tym troszke lepsze osiagi oraz tanszy w eksploatacji i mniejsza cena... -> Panda

MKa
08-11-2005, 00:35
A ja bym wybrał Pande. Bedac oryfinalnym napisze, ze mi sie Toyota wcale nie podoba, za duzo tych niepotrzebnych i tandetnych kragłosci... Fiat piekny nie jest - proste autko, bez zadnych wydzimisiow. Z pewnoscia jest bardziej awaryjna, ale do tej Toyoty po prostu bym nie wsiadł... Poza tym troszke lepsze osiagi oraz tanszy w eksploatacji i mniejsza cena... -> Panda
Ja bym wybrał dokładnie tak samo :!:
Do tych argumentów dodał bym jeszcze dość zadowalający silnik Multijet, z którego to zalet Fiat słynie.
Jestem za Pandą.

Mercedesw123
08-11-2005, 06:32
hmmm... Panda czy Aygo?
Oczywiscie ze Toyota (chociaz z trojaczkow najldniejszy dla mnie jest C1)poniewaz mam zaufanie do serwisu Toyoty w Ełku(zdobyli nagrode za najlepszy serwis Toyoty od Autoświata). Fiatem moglbym jezdzic z dieslem ale to auto jest niezbyt(jak dla mnie)
a co do porownania PSA powinien wprowadzic diesle bo ich produkt traci nabywcow....

AGENT
08-11-2005, 07:42
Aygo to ma być tanie autko miejskie - takie było założenie. Jeśli wprowadzą diesla, to cena urośnie do ponad 40 tys. PLN , a za taką kwotę mało kto by się zdecydował, zważywszy na jakość auta.
Dla mnie Aygo jest stanowczo zadrogi. Cena niewspółmierna do wykonania i wyposażenia!

Dj Brabus
08-11-2005, 10:31
Dorzucam głos na Pandę, choć sumienie podpowiada mi, że to Aygo powinno wygrać... Również nie jestem przekonany co do jakości wykonania "trojaczków", a poza tym ostatnio bardzo zaczyna mnie przekonywać moja żona do Pandy - ankieta bardzo dobra, bo mnie taki wybór będzie czekał na wiosnę, a dokładniej moją małżonkę! :grin: Choć ostatnio u mnie w domu na topie jest inny model Fiata - Seidici... :mryellow:

Jacobser
10-11-2005, 21:03
Ja oczywiście glosuję na czeski samochód,czyli Toyotę Aygo.Samochody te,choć należą do tej samej klasy różnią się diametralnie.Pierwsza sprawa to wygląd:młodzieńczy urok Aygo vs pudełkowaty miś,czyli Panda,druga sprawa to bezpieczeństwo:4 do 3 dla Aygo no i wreszcie sprawa trzecia to indywidualne podejście do tematu,a więc mój gust,tu też Aygo zwycięża.

Dominik999
10-11-2005, 21:47
Hmmm, jednak Fiat, głównie dlatego, że diesel. Panda jest także troszkę przestronniejsza (chociaż trudno mówić o przestronności w tych autach... ;) ), jakoś ogółnie nie pasuje mi Aygo, w sumie tak samo jak C1. Na pierwszy rzut oka (mój) widac, ze mocno ocszczędzano na kietórych rzeczach, ta "klapa" bagażnika, gołe blachy we wnętrzu... Chociaż materiały ma chyba ciut lepsze od Fiata, przynajmniej wizualnie sprawiaja lepsze wrażenie. Mimo to Panda ;)

Aaaa, no i względy patriotyczne, Panda jest robiona w Polsce :P

stanko
11-11-2005, 07:55
Jasne ze Toyota,japonska marka,znana,dobra,mamy toyote i jestesmy bardzo zadowolenie,ma kopa i wszystko.Do fiata nie mam zaufania,sam plastik,psuje sie.Mielismy punto to wiem cos o tym.

AGENT
11-11-2005, 09:25
Jasne ze Toyota,japonska marka,znana,dobra,mamy toyote i jestesmy bardzo zadowolenie,ma kopa i wszystko.Do fiata nie mam zaufania,sam plastik,psuje sie.Mielismy punto to wiem cos o tym.

Człowieku! Weź porównaj najpierw osiągi tych aut, a potem pisz, że Toyota ma kopa. Panda z dieslem pod maską ma dużo lepsze osiągi od benzyniaka Aygo. A co do plastików we wnętrzu, to jak nie siedziałeś w Aygo to się nie wypowiadaj! Wnętrze jest wykonane z tandetnych tworzyw, a jakość wykonania wcale nie odbiega od Pandy, a jest nawet gorsza!
Myślisz może, że skoro to Toyota, to będzie miała jakość Avensis czy Corolli. Za takie pieniądze nie należy się spodziewać jakości wykonania i bezawaryjności.

stanko
11-11-2005, 09:31
A ty chyba nie umiesz czytac,nie pisalem o Aygo ze ma kopa tylko o Toyocie ktorą maja moi rodzice czyli Corolli 1.6 110KM.Pierwsze dokladnie czytaj a potem pisz.

AGENT
11-11-2005, 19:45
No i co z tego! Myślisz, że jak masz Toyotę i jest bezawaryjna, dobrze wykonana to Aygo (najtańsza Toyota) też taka jest? A poza tym tu jest temat o Aygoi Pandzie, a nie o tym jaki masz samochód!

Dominik999
11-11-2005, 20:33
No niestety, Aygo to nie jest typowa toyota, materiały są wyjątkoo kiepskie, strasznie dziwne w dotyku, chociaż (jak wspomniałem wczesniej)wyglądaja lepiej niż w Fiacie (ten szary plastik wygląda jak z tajwańskiej zabawki :lol: ;) )

Michak91
12-11-2005, 06:20
jestem za Aygo chociaż masz racje dominik to nie jest prawdziwa Toyota ale wiecie po Polsce jeździ za dużo Pand(nie biorąc pod uwage że są brzudkie) to do tej pory spotkalem tylko jedna toyote Aygo a ona jest piekna (brawo dla stylistów)

PS a nawet mozna nią w noge grać
POZDRo

olos47
12-11-2005, 20:04
Mowcie co chcecie. Ja jezdzilem fiatami i toyotami i wiem jedno: nigdy nie bylo tak zeby fuat byl lepszym samochodem od toyoty (mowie o awaryjnosci). Miedzy tymi markami jest przepasc, i choc wloskie auta moga sie podobac to jezeli ktos chce miec auto do jezdzenia a nie do naprawiania powinien wybrac w ciemno toyote a nie fiata - ja sie przekonalem na wlasnej skorze :???:

Grummi
13-11-2005, 10:21
Osobiście to Mercedes, ale ...
Z całym szacunkiem dla Fiata (Panda to dość dobry i udany model) to jednak Toyka. Lepsza jakość i wykonanie chociaż Fiat jest bardziej przemyślany. Jeśli nie względy ekonomiczne to badziej Fiat, ale praktycznie to skałaniałbym się ku Toyocie (mimo, że to bęzyniak). :lol:

Dominik999
13-11-2005, 14:40
Jeśli nie względy ekonomiczne to badziej Fiat, ale praktycznie to skałaniałbym się ku Toyocie (mimo, że to bęzyniak). :lol:
I tu jest problem, bo moim zdaniem wzgledy parktyczne także przemawiają za Pandą. Jest ciut większa, obszerniejesza, ma ciut wiekszy bagaznik, wygodniejszy do niego dostęp (klapa bagażnika w trojaczkach jest żanująca...) no i koszty. A jak juz wpsomniałem to oba pod względem wykończenia wnętrza postawił bym na równi ;)

Golas
29-11-2005, 12:36
Panda, bo mimo ze mala tak jak i Toyota zreszta, wydaje mi sie bardziej praktyczna. No i 1.3 Multijet.

tomeko22
28-12-2005, 22:44
dobrze znam oba samochdy ale Wybralbym Pande.dlaczego?bo jest tansza,ma lepszy silnik,jest mimo wszystko lepiej wykonczona w srodku,ma lepsze wyposazenie ( ta wersja ma jeszcze seryjny centralny zamek i el.szyby).ponadto z tylu nawet da sie jechac i ma bagaznik w przeciwienstwie do toyoty.jest tez praktyczniejsza(np.wiecej schowkow i lepszy dostep do bagaznika).a poza tym nie wiadomo jak bedzie z niezawodnoscia tej toyoty bo tylko dlatego ze to toyota to nie znaczy ze nie bedzie sie psuc.na plus toyoty zapisalbym natomisat wyglad zewnetrzny i ...chyba tyle.a wiec PANDA:)

defx
19-01-2006, 22:00
nawet się niezastanawiaj i bierz Pandę!!! To autko sobie chwalą w Europie!
Polecam obejrzeć sobie TopGear! Tak ich tam miło zaskoczyła, że sam niemogłem uwierzyć!
Aha! i weź dieselka! Jest podobno świetny i na prawdę ekonomiczny!

Arturro
03-03-2006, 17:00
Ja stawiam na Fiata Pandę. Tojota Aygo mi się nie podoba. Panda też nie wygląda najlepiej, jednak to Pandę bym wziął. Jest nieco większa i chyba bardziej funkcjonalna. Panda z silnikiem 1.3 Multijet wydaje mi się lepsza od Toyoty z Dieslem (o ile się taka pojawi).Tojota z dieselkiem będzie kosztować pewnie ze 40 tys. zł.

aston
04-03-2006, 06:46
Panda z silnikiem 1.3 Multijet wydaje mi się lepsza od Toyoty z Dieslem (o ile się taka pojawi).Tojota z dieselkiem będzie kosztować pewnie ze 40 tys. zł.

Toyota Aygo 1.4D LUNA (najtańsza 5drzwiowa wersja z dieslem)
44600 PLN
(osiagi ma dużo gorsze niz diesel Pandy)