PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Audi A6 1.9 TDI

holi27
08-11-2005, 21:26
Czesc Wszystkim!
Moj znajomy kupil dzis Audi A6! Z 1997 1.9 TDI
I sobie nim pojezdzilem! Bylem przekonany ze ten silniczek z taka masa sobie nie bedzie radzil Nic bardziej mylnego Autko jezdzi jak mazenie
I ta elastycznosc! Zawsze bylem zwolennikiem silnikow benzynowych! Od dzisiaj zmienilem zdanie TD sa SUPER!!! A co wy mislicie o NOwych TD??
Pozdrawiam!!!

MKa
08-11-2005, 23:53
Ja nigdy nie byłm przciwnikiem tych silników. Wręcz przeciwnie - podobają mi się. A jeszcze przy poj. 1.9 to na prawde nieźle sobie radzi np. w Golfie czy Audi.
Znam ten silnik troche z własnego doświadczenia i mogę powiedzieć, że osiągi są na prawde zadowalające :!:

Robak
09-11-2005, 00:00
Ja uwazam za nawieksza zalete tych silnikow taka ze sa trwałe, mało usterkowe i najmniej podatne z diesli na złe i zanieczyszone polskie paliwo.
Sam silnik jest wporzo ale do a3 lub a4.Jezdziłem A4 1.9 tdi 110 i moge powiedziec ze idzie niezle ale szału nie robi. Na pewno tym bardziej nie w A6. Ten twojego kumpla to typowy egzemplaz na taxi.Duzy oszczedny i biały.Bardzo lubie ten model.Uwazam go z jeden z najpiekniejszych jakie audi wypusciło w ciagu ostatnich 15 lat.Jednak ja poprosze 2.5 tdi tiptronic.

AGENT
09-11-2005, 08:10
Jeśli miałbym wybierać pomiędzy benzyniakiem, a nowoczesnym dieslem, to bez wachania wybrałbym to drugie. Diesle są oszczędne a poza tym szybciej się wkręcają na obroty. Niemieckie TD słyną z długiej bezawaryjnej pracy.

Amadeusz
09-11-2005, 14:16
Ja tam zawsze byłem zwolennikiem TDi. teraz jak ropniaki przeszły taka ewolucję naprawdę są warte uwagi!

JaCie
09-11-2005, 15:07
Teraz już trudno czasami rozpoznać podczas jazdy diesela od benzyniaka. Jeżdżą tak samo, albo nawet żwawiej, są ciche, mają wysoką kulturę pracy, a do tego są jeszcze oszczędne.

el_
09-11-2005, 15:09
Teraz już trudno czasami rozpoznać podczas jazdy diesela od benzyniaka.
Jeśli chodzi o diesle z CR to się zgadzam. Natomiast te z pompowtryskiwaczami (więc TDI) mają dalej charaktrystyczny klekot.

stanko
12-11-2005, 17:42
Ten model Audi naprawde przypadli mi do gustu.Wbrew pozorom silnik dobrze sobie radzi i dzieki temu auto ma kopa.A poza tym bardzo lubie w tej generacji A6 silnik 2.7TURBO,250KM robi swoje,chyba najlepszy silnik w tym A6

melonik_
18-11-2005, 16:02
Zgodzę się że a6 jest niezłe, ale w silniku 2.5. Miałem okazje probowac to autko i jedzie jak sie nalezy ale jesli mial bym kupic samochod z tego przedzialu cenowego i tej klasy to bez watpienia bylo by to BMW 530D. Ten silnik wykazuje duzo wieksza kuolture pracy i oczywiscie osiagi. BMW zrobilo najlepszego diesla w swijej klasie i TDI musi sie mu gleboko klaniac... Jednak ja osobiscie niejestem zwolennikiem diesla i uwqazam ze za podobne pieniadze mozna kupic autko ktore daje duzo wiecej przyjemnosci z jazdy i jest to znow BMW 528, fakt, diesel jest duuzo oszczedniejszy ale na drodze MUSI wachac dumek. Jest to swietnie dopracowany silnik a alternatywny gaz wrtyskowy sprawia ze TDI robi sie malutkie pod kazdym wzgledem... POZDRAWIAM

Jacobser
23-12-2005, 21:52
Ja jestem zwolennikiem silników Diesla,choć są przypadki,że przez cenę kupna i eksploatacji ciężko powstrzymać się od krytyki.Zwłaszcza teraz,kiedy ceny paliw niemal się zrównały (różnica na korzyść "ropniaka" wynosi tylko 8 gr).Stąd też ta jednostka sprawdza się szczególnie przy częstej eksploatacji samochodu (pow. 100 tyś. kilometrów na budziku).

Matiz
16-02-2006, 18:55
Ja również byłem zwolennikiem benzyniaków ale teraz robią wręcz wyśmienite diesle. A ilu konny jest ten diesel 110 czy 130 km??

Grzywek
16-02-2006, 20:27
Nowoczesne diesle napewno doruwnują benzyniakom, ponieważ obecnie producenci aut inwestują wiencej forsy w rozwijanie technologii w dieslach, bo obecnie zaczynają przeganiać benzyniaki w sprzedarzy. Nowe diesle napewno juz przeganiają benzyniaki momentem obrotowym wydobywanym z tej samej pojemności, ale w mocy nadal nie doruwnują benzynie.

Szakal
20-02-2006, 20:22
Jeżdziłem już Audi A6 2.5 TDI i powiem, że to auto ma niezłe kopyto. Szybką się rozpędza, trzyma się świetnie drogi, a dodatkowo ma duży zasięg. To jest jednej z najlepszych modeli tej marki. Mi się wydaje że silnik 1.9 jest za mały na tak duże auto, ale przynajmniej będzie jeżdził oszczędnie. Jednak za te pieniądze szukał bym Audi RS2 z silnikiem Porsche. Ale to zależy jakie auto szukał.

Łukasz (POPEK)
20-02-2006, 20:49
a ja jechalem Audi A6 4.2 litra benzyna. super. to ma kopa.

stanko
20-02-2006, 20:50
Ja nie jechalem ale wyobrazam sobie bez jazdy,jak jechalem Toyotą Solarą 3.0 SLE V6 200KM to mialo cholernego kopa a co dopiero to.

Jasieksam
25-02-2006, 17:41
to fajna bryka! Moj sąsiad ma takiego! Tyle że ja nienawidze dieseli! W zimie są z nimi problemy! Nikt nie odpala w zimie! Ja mam beznyniaka i bezproplemu odpala z rana! Jeśli twój Audik nie ma takich problemów to jest spoko!

Qba
25-02-2006, 19:46
W zimie są z nimi problemy! Nikt nie odpala w zimie!

:???: To chyba mówisz o jakiś dieslach z przed 20lat, mój kolega ma Golfa III z 93r. 1.9D i w –15 odpalał za pierwszym razem bez problemu, a jak było ponad –20 to za drugim razem.
Nie wspomnę już o dieslach nowszej generacji między innymi jak te audi, rzadko się zdarza żeby takie auto miało problemy z odpaleniem.

Supra
27-02-2006, 17:19
dokładnie my mieliśmy kiedyś forda oriona sedana z 1989 roku 1.6 Diesel i powiem ze jak ojciec go zapalał w sporym mrozie to autko cyknęło za pierwszym razie

Sprinter
07-03-2006, 16:41
NO A6 bardzo dobre autko. Duże, wygodne i trwałe. Miałem kiedyś A6 z 2001 ale 2,5 TDi 150 KM. I sądze że to dobry wybór ale zwiększym silnikiem. Bo przy 1,9 mimo wysokiego momentu trzeba troszke skrzynią wajchować. Ale ogólnie jest idealne

Benio A6
16-03-2006, 17:31
Jakie osiagi ma to Audi jaka ma moc 130km?? Czy ten słabszy silnik?? Bardzo prosze o odpowiedz. z gory dziekuje :grin:

Robak
16-03-2006, 17:39
Ten model ma moc 110 koni. Model ze 130 konnym silnikem wszedł do produkcji duzo pozniej chyba ok 2000 roku i miał przyspieszenie 0-100km/h 10,5s pred. max. 203 km/h.
Radze ci wyluzowac troche z pisaniem tych krotkich i niewnoszacych nic do tematu postow bo beda kasowane. Jak nie masz nic madrego do dodania w temacie to daj sobie spokoj. To nie sa pogawetki o dupie maryni.

qoompel
16-03-2006, 22:22
Moze to nie bardzo TU pasuje ale... ja jechalem VW Passkiem '00 z silnikiem 2,5 TDI V6. Ma maszyna kopa..... A spalanie nie takie duze.....

crisss601
30-04-2010, 12:54
Witam wszystkich posiadam Audi a6 1.9 tdi 110 km 98r od pewnego czasu auto mi zel odpala, nie wazne czy zimne czy ciepłe.Było juz kilka razy na diagnostyce komputerowej efekt zero usterek.Najlepszy mechanik z mojego miasta stwierdził ze to koło dwumasowe ale z tego co mowia inni mechanicy to nie ma nic wspolnego.Sprzeglo dobrze działa biegi tak samo autem nic nie trzesie nie słychac zadnych stukow.Swiece sprawdzone prad dochodzi.Nie wiem co mam robic? czy ktos moze pomoze?

mtm33
30-04-2010, 13:27
Jak ty masz takich mechnikow jak opisujesz to w tym miescie nei naprawisz tego samochodu
Pojedz do fachowca ktory posiada sprzet i wiedze pozwalajace na kompleksowa diagnostyke tego silnika. Szkoda tutaj strzelac pomyslami jesli to moze byc glupi czujnik , zle wyregulowna/uszkodzona pompa wtryskowa jak i zuzyte pierscienie tlokowe a po drodze wiele innych mozliwosci

crisss601
30-04-2010, 19:34
dzieki za rade, w przyszłym tyg jade zawiesc auto do serwisu diesla moze tam mi cos konkretnego powiedza.Szkoda tylko ze diagnoza pompy kosztuje 450 z ale lepsze to niz wydanie 2000zł na wymaine sprzegła.

mxgts
03-05-2010, 19:00
ja mam właśnie takie A6 z tym silnikiem 1.9 TDi 110 KM z 2000 roku, jestem również bardzo pozytywnie zaskoczony tym że silnik ten tak dobrze daje sobie radę z tą dość dużym nadwoziem A6tki :) do w miarę normalnej jazdy w zupełności wystarcza, rzadko kiedy jeźdzę powyżej 160km\h i prawdę mówiąc nie testowałem jeszcze ile wynosi vmax :) ogólnie jeździ to znacznie lepiej niż dużo lżejsza i mniejsza 105 konna Honda Civic, nie wspominając nawet o komforcie czy spalaniu, które jest na prawdę rewelacyjne ;D średnio poniżej 6l na setkę :)
jedyny problem to słabe światła... ( niestety nie mam xenonów :/ ale sa soczewki i rozważam zakup zestawy hid4300... no i nie mam skór :(
ogólnie duże, wygodne, komfortowe i zajebiście wyglądające auto ( czarny metalik + chromy + duża felga i mimo wieku wygląda rewelacyjnie

Pablo
04-05-2010, 12:24
Również jestem zwolennikiem diesli. Jeździłem Renault Safrane 2,1 td z 93 i byłem zaskoczony. Niby tylko 88KM a jeździ naprawdę super.Jedynie na 1 i 2 jest głośnawy a na większych prędkościach diesla nie słychac. Nie zbiera się może rewelacyjnie ale prędkośc podróżna 120-160 jest normą. Pali 10-11 w mieście przy dynamicznej jeździe. A 6 też pewnie daje rade ale obawiał bym się o koszty wymian części eksploatacyjnych. Z nowoczesnych diesli jeźdiłem ML 270CDI z 2004 na automacie i podobała mi się w nim cisza, fajne auto, ale awaryjne. Rozszczelniła się pompa wody. I takie właśnie są nowoczesne common raily - jeżdżą fajnie, może i niedużo palą, ale awaryjnośc daje po kieszeni i denerwuje. A Safrane można jechac i jechac i nic.

mtm33
04-05-2010, 13:00
...jedyny problem to słabe światła... ( niestety nie mam xenonów :/ ale sa soczewki i rozważam zakup zestawy hid4300...

Sprawdz napiecie na kostkach przylaczajacych zarowki albo polacz je na probe bezposrednio przewodami do akumulatora .Prawdopodobnie masz duze spadki napiecia i stad slabe swiatlo .Mozna to poprawic zakladajac m.in dodatkowe przekazniki.
O ile pamietam A6 z soczewkami mialy stosunkowo silne swiatla.

mxgts
05-05-2010, 14:35
niestety ale słabe światła z tego co czytałem na forum A6 to zmora tego modelu :| bardzo łatwo brudzą się klosze wewnątrz, do tego odbłyśniki również tracą swoje parametry... ogólnie u mnie to pasowało by lampy wyjąć, rozkleić, wymyć, wyczyścić, zregenerować odbłyśniki, a następnie założyć HIDy 4300 i wówczas było by OK,
na długich jak jadę jest spoko, ale w nocy jazda na światłach mijania jest bardzo niebezpieczna...
testowałem różne żarówki ale praktycznie różnicy nie ma :/ trzeba było by tę regenerację zrobić