PDA

Zobacz pełną wersję : Sportowa klasa średnia

marek
08-11-2005, 21:42
Które auto tego segmentu najbardziej wam pasuje. Na które ewentualnie byscie się zdecydowali? Czekam na głosy i komentarze. Moimi faworytami sa Skoda Octavia II RS i Ford Mondeo ST 220. A waszymi?

Dominik999
08-11-2005, 22:08
Zdecydowanie Mondeo, świetny wygląd i zawieszenie, ładne, klasyczne wnętrze. Jakoś za Hondą w tej wersji nie przepadam, vectra jest nawet ładna (nieźle wygląda w czarnym), a skoda odpada, bo to nie jest klasa średnia...... to kompakt, można go porównać z Golfem GTi albo Astrą 2.0 Turbo ...........

rshmn
09-11-2005, 04:15
Octavia - klasa nizej, odpada
Honda - fantastyczne 4 gary, no wlasnie... 4
Vectra - nie lezy mi ostatni lifting
Mondeo - mmm ;)

AGENT
09-11-2005, 08:17
Zagłosowałem na Mondeo, choć z tej czwórki nie kupiłbym żadnego auta. Mój faworyt w tej klasie to 156 SW GTA, choć kosztuje więcej od tych 4 aut, ale warto dopłacić.

Robak
09-11-2005, 08:41
Wybrieram accorda.Jesli chodzi o wyglad reszta jest dla mnie tylko cieniem dla type s.Jeszcze mondeo wyglada niezle ale jego wyglad juz sie opatrzył.Silnik w hondzie, ktory juz przetesteowałem w kazdy mozliwy sposob to wg mnie mistrzostwo cywilnych przecietnych aut.W zadnym innym samochdzoie nie siedzi tak dobra czworka.Zamyka sie przy 7300 obrotow a od 5000 w gore ryczyz dwoch tłumikow ostrym basem nie przypominajacym w ogole 4 cylindrowej jednostki.Do tego nie ma zadnych drgan ani wibracji czy duszenia na dolnych obrotach.190 koni przy dynamicznej jezdzie w miescie zadowala sie 11 litrami benzyny.Konkurecja jest na pewno troche mocniejsza i pracuje rowniej dzieki 6 cylindrom ale chlapnie ze 2 litry paliwa wiecej.Skaoda moze tyle samo co honda ale za to obowiazkowo 98 oktanow.Skode stawaim na koncu za silnik turbo, ble.Chociaz w wersji rs nowy model prezentuje sie całkiem dobrze.

Davis
09-11-2005, 13:04
Ja bym wybrał... VW Passta :cool: Czemu go tu nie ma, wg mnie jest lepsze niz ta czwórka...

Robak
09-11-2005, 13:13
Ja bym wybrał... VW Passta :cool: Czemu go tu nie ma, wg mnie jest lepsze niz ta czwórka...
To sa usportowione wersje seryjnych modeli a passat jescze nie ma zadnego

el_
09-11-2005, 13:14
Odnośnie Vectry - po pierwsze był silnik 3.2 V6 211 KM, a nie 3.0, a po drugie obecnie już tej jednostki nie ma, zastąpił są 2.8 V6 Turbo 230 KM. Po trzecie, jeśli porównujemy topowe wersje tych modeli to powinna się znaleźć Vectra OPC (2.8 V6 Turbo 255 KM), mimo że jest od reszty zdecydowanie mocniejsza.

mustangshelby
09-11-2005, 13:27
Zdecydowanie Ford mondeo st220. Jest najładniejszy, najszybszy na zakrętach , ma mocny silnik..... i napęd na przód. Czemu? :sad: czemu w takich autach dają napęd na przód..

marek
09-11-2005, 14:16
Jeśli ktos chce porównywać Octavie RS z Golfem GTi to jest poprostu głupi i chyba nigdy nie widział tych aut! Co do Accorda to jest najwolniejszy (7,9 s do 100km/h) nie ma ESP ani komputera pokładowego nawet w opcji! To zdecydowanie najgorsze auto z tej 4. W kwestii Passata jest wersja 2.0 TFSI Sportline ale nie wiedziałem czy go dodać.

Robak
09-11-2005, 14:23
Type-s ma ESP a ty zanim cos napiszesz to sprawdz swoje informacje zeby bredni nie walic."Zdecydowanie najgorsze" bo pewnie skoda najlepsza.Kolejne głupoty bez uzasadnienia.Robisz to notorycznie odkad sie tu pojawiłes.

Amadeusz
09-11-2005, 14:27
Właściwie to z całej tej czwórki bardzo się mi podoba Honda Accord i pewnie w w normalnej wersji właśnie ją bym wybrał. Natomias w wersjach z sportowym pakietem (i silnikeim) wybieram MONDEO. Naprawdę robi wrażenie!

Davis
09-11-2005, 14:37
To sa usportowione wersje seryjnych modeli a passat jescze nie ma zadnego

Ajj, ale gafa, rzeczywiscie to wersje sportowe, oburzenie jakie mnie najechalo bo zlookaniu tych aut nie pozwolilo mi doczytac pelnych nazw(nawet w temacie) :oops: :oops: :oops: :lol: :roll:
A wiec ja bym wybrał Forda ST 220, moim zdaniem jest najładniejszy z tej stawki, a przy tym swietne zawieszenie i niezle wlasciwosci jezdne... No i ładne i przejrzyste wnetrze, bez zbednych elementow.

el_
09-11-2005, 14:47
czemu w takich autach dają napęd na przód..
Bo tak jest taniej.

Type-s ma ESP
Nie ma 8) Ma VSA :lol: ;)

Dominik999
09-11-2005, 14:52
Jeśli ktos chce porównywać Octavie RS z Golfem GTi to jest poprostu głupi i chyba nigdy nie widział tych aut!
A tu uważaj na słowa lepiej :???: Czy to wogóle wiesz o czym mówisz? Octavia RS ma zespół napędowy Golfa, rózni się tylko tym, że ma większy kufer - to po prostu odmiana golfa, kompakt :?

Robak
09-11-2005, 15:01
Type-s ma ESP
Nie ma 8) Ma VSA :lol: ;)
Tak rozwiewajac watpliwosci Marka to VSA=ESP.

Dj Brabus
09-11-2005, 15:07
To ja zacznę od końca:

- nie wybiorę napewno Vectry, bo nigdy nie miałem przekonania do tego modelu - zbyt ciężka stylistyka, szczególnie przed face-liftingiem, co do silnika tu trudno mi powiedzieć...
- nie wybiorę również Mondeo - również ze względów stylistycznych. Owszem samochód robi niezłe wrażenie (mój dobry znajomy takim jeździ, więc miałem okazję dość dokładnie poznać to auto), jednak nie jestem przekonany do silnika - brakuje agresywności i ostrego charakteru całemu autu...
- Octavię RS także pominąłem - nawet mimo to, że dysponuje świetnym silnikiem i podzespołami od VW. Niestety przynależność do innej klasy skreśla Skodę z tej listy
- pozostała mi Honda - znakomita już w podstawowej wersji, więc nie wspominam nawet już o Type-S. Jeździłem wersją 2.0 i moja "japa" była cały czas uśmiechnięta! :grin: Niecodzienny wygląd, bardzo dobre wykonanie, świetne zawieszenie oraz skrzynia biegów no i "szlifierka" pod maską... Trochę szkoda, że nie ma więcej smaczków stylistycznych i większych kół (jak 18-calowe w ST220) a także legendarnej wersji Type-R, ale i tak Honda wygrywa tu moim zdaniem całkowicie!

JaCie
09-11-2005, 15:14
Ja wybrałem Vectrę. Szczególnie sprzed liftingu, bo bardziej mi sie podobala z wyglądu, ale ogólnie jeździłem trochę Oplami i uważam je za bardzo trwałe, bezawaryjne, dobrze wykonane auta. Nie jechałem wersją z silnikiem 2.8 (bo domyślam się, że o tą Ci chodzi), ale silniki Opla uważam za bardzo dobre.

marek
09-11-2005, 15:54
No fakt ma ESP. Porąbały mi się wersje, ale to i tak najgorsze auto z tej 4. Co do Skody to odpowiada parametrami klasie średniej czy ci sie to podoba czy nie. Tak jak napisałem na poczatku 2 najlepsze auta tej klasy to według mnie nowa Octavia RS i Mondeo ST 220. Najszybsze są Skoda i Opel (7,3 s), potem Ford (7,5 s) i na końcu Honda (7,9 s). Dla sprostowania mówimy o Oplu Vectra 2.8 V6 TURBO SPORT o mocy 230KM.

rshmn
09-11-2005, 16:12
Co do Skody to odpowiada parametrami klasie średniej czy ci sie to podoba czy nie.
Wg jakich kryteriow to oceniasz? Juz walkowalismy ten temat, kiedy niefortunnie porownywales BMW 3 ze Skoda Octavia II. Nie zrozum mnie zle - chce to po prostu zrozumiec:)

Dominik999
09-11-2005, 16:38
Co do Skody to odpowiada parametrami klasie średniej czy ci sie to podoba czy nie.
Wg jakich kryteriow to oceniasz? Juz walkowalismy ten temat, kiedy niefortunnie porownywales BMW 3 ze Skoda Octavia II. Nie zrozum mnie zle - chce to po prostu zrozumiec:)
Także nie widze związku, może byś wreszcie wyjasnił, jakie to parametry, bo jesli uważasz, ze bagaznik czy długośc nawozia - to sie mylisz.

fischer777
09-11-2005, 16:42
Czy użytkownik marek ma zamiar robić same porównania ze Skodą Octavią. Może niedługo będzie porównanie: Octavia L&K vs Maybach 62, albo Octavia RS vs Bugatti Veyron... Oki, rozumiem auto jest bardzo dobre jak na swoją klasę, ale czy wszystko ma mieć punkt odniesienia do Octavii. Mnie się to wydaje co najmniej dziwne...

Co do porównania najlepiej się sprawuje Mondeo ST220.

Robak
09-11-2005, 17:56
Czy pan Marek uwaza ze najgorsze auto to takie ktore przyspieszna najwolniej od 0-100?????A moze wezmiesz pod uwage ze honda ma jako jedyna 3 lata gwarancji i nizsza cene od st 220 i vectry.Wiec kierujac sie takimi kryteriami wychodzi ze honda jest najlepsza.Ale z ciebie ograniczony człowiek.Oceniajac samochod bierze sie bardzo duzo rzeczy pod uwage.Ty sugerujesz sie suchymi cyferkami.Ale w sumie mozna to zrozumiec.Tez tak robiłem jak byłem mały :lol:

colin4
09-11-2005, 18:51
Hmmmm, Myslałem chwilę nad wyborem i wybrałem.........ACCORDA
Wg Mnie to autko jest poprostu fajniejsze. (może dlatego że mamy HONDĘ ACCORD tylko z '97)
Lepiej się prezentuje i mimo tylko 4cyl. ma kopa (choć MOND FONDEO:) jest lepszy)

stanko
09-11-2005, 18:57
JA zaglosowalen na Opla Vectre.Najbardziej mi sie z nich podoba.MOndea nie lubie a to najbarziej i przypadlo.Dobry silnik,dobre wyposazenie i nawet z zewnatrz ladny.

marek
09-11-2005, 20:02
Kryteriami według których zaliczam Octavie do klasy średniej są: długość, wysokość, szerokość, pojemność bagażnika, przestronność wnętrza czy wyposażenie. Oczywiście nie jest największa ale wielu konkurentów z klasy średniej przewyższa pod wieloma względami. Co do Hondy to niedociągniecia typu brak komputera pokładowego w aucie tej klasy jest nie dopuszczalne. Poza tym Honda pod każdym wzgledem może nie jest zła ale napewno nie lepsza od innych. Nie mówie, że to całkiem złe auto ale najgorsze z wymienionych. Jest co prawda jakieś 5 tysiecy tańsza ale nie wiem czy warto.

Dominik999
09-11-2005, 20:33
Kryteriami według których zaliczam Octavie do klasy średniej są: długość, wysokość, szerokość, pojemność bagażnika, przestronność wnętrza czy wyposażenie
I tu jest twój błąd, Octavia wcale nie dorównuje przestronnością autom segemntu D, ma płytę Golfa, a więc ma taki sam rozstaw osi. Jest nawet nieco od niego ciaśniejsza. To, że może mieć takie samo wyposażenie, jak te auta, o niczym nie przesądza. Gama silnikowa Octavii rozpoczyna się od jednostki 1.4/75KM, a to nie jest przedział pojemności i mocy klasy średniej. Prawdziwe "średniaki" mają zdecydowanie lepsze materiały wnętrza (co nie oznacza, że Octavia ma złe, ma dobre, ale w klasie kompaktów). Wymiary zewn. i bagażnik nie graja w tym momencie roli. Nowe Doblo ma bagaznik o pojemnosci ponad 700 litrów (o ile sie nie mylę) to tez jest klasa średnia?

ilovebmw
09-11-2005, 20:36
widze, ze niektorzy zdania nie zmienia, chocby utkneli w martwym punkcie.

wybralem mondeo, dlatego bo od zawsze ten samochod mnie fascynowal, podobnie jak st200. to jest to czego oczekuje od swojego przyszlego samochodu, dla mnie wyglad jest sharmonizowany, agresywny, ale nieprzesadzony.

aston
09-11-2005, 20:38
Kryteriami według których zaliczam Octavie do klasy ......... przestronność wnętrza czy wyposażenie.

przestronnoś wnętrza jest jak w kompakcie, a część kompaktów ma więcej meijsca i lepszy wyposażenie.
W kalsie średniej standartem w każdym modelu jest kilma, a w Octavi z każdym silnikiem wymaga dopłaty

Kryteriami według których zaliczam Octavie do klasy średniej są: długość, wysokość, szerokość, pojemność bagażnika. Oczywiście nie jest największa ale wielu konkurentów z klasy średniej przewyższa pod wieloma względami. .

Masz rację Octavia jest dłuższa niż kopakty, ale szczerze to Mondeo jest dłuzsze o 20cm, ma o 20cm wiekszy rozstaw osi.

Długość nadwozia nie ejst decydującem czynnikiem przynależności do kalsy bo idąc tym tropem.................. Logan byłby kompaktem, podobnie jak Albea, Thalia, Aveo sedan, Fiaba sedan, Lada 111, Kio sedan,
a Megane Sedan też samochodem kalsy średniej (ma nawet o 10cm wiekszy rozstaw osi niż Octavia)

Ja z tych wybieram Modeo za silnik V6

marek
09-11-2005, 21:55
Octavia co prawda nie ma klimy ale tylko w wersji podstawowej czyli nie z każdym silnikiem (tylko 1.4, 1.6 MPI i 1.9 TDI). Co do długości to faktycznie Octavia ma 4572 mm a Mondeo 4731 ale już Accord 4665 czyli coś pomiędzy, BMW 3 natomiast ma 4520 mm czyli jest krótsze od Octavi. Tak samo Mercedes C, który ma 4526 mm długosci. Więc tak jak mówiłem. Octavia nie jest napewno największa ale nie ma rozmiarów kompakta. Nie zmuszajcie mnie żebym miał wypisywac wysokości, szerokosci, ładownosi itp. bo nie chce mi się. Podam jeden przykład na szerokośc i ładowność. Mercedes C - szerokość 1728 mm, ładowność 555 kg; Skoda Octavia - szerokość 1769 mm, ładowność 660 kg. Na wysokość też wygrywa Skoda. Dalej uważacie Octavię za kompakta?? Jeśli tak to Mercedes C też musi być kompaktem bo jest mniejszy...

Robak
09-11-2005, 22:31
Ale nie rozumiesz ze to co decyduje o przestronnosci wnetrza i tez wpływa na stabilnosc na drodze to ROZSTAW OSI.A w octavia jest taki jak w golfie czyli srodek jest taki sam.Czy widziałes w jakims aucie klasy D silnik 1.4.A najwiekszy jest 2.0.Jest to zakres motorow typowe dla kompaktow.Skode troche rozciagnieto zeby sparwaiła wrazenie auta o klase wyzszego ktorym oczywiscie nie jest.Jest tania kazdym calu.Zrobiona ja tak zeby zyskac klijetow tych ktorych nie stac na pełnoprawna klase D a chca miec duze auto. Samochod ma słabe wyposazenie i wykonczenie.Brak takich podstaw jak podłokietnik.Za wszytsko trzeba płacic.W srodku jak wsiadziesz to jesien sredniowiecza.
Dam ci dobra rade porownaj ja sobie z nowym focusem pod wzgledem wymiarow i wyposarzenia.Siedziałem w focusie jest duzo lepiej wykonczony w srodku.Nawet go bym wolał od octavii.Silniki tak samo od 1.4 do 2.0.
Mondeo ma najmnieszy motor 1.8 a accord 2.0 gdzie najwiekszyw skodzie to 2.0.
Myle ze twoj starszy kupił octavie a ty probujesz sie dowartosciowac wciskajac nam głupoty jaki to wspaniały samochod ale ten temat juz było poruszany nie raz i koczyło sie tak samo.To dobry samochod ale wiadomo gdzie jest jego miejsce.Im szybciej to przyjmiesz do siebie tym lepiej.Powiem ci szczerze ze złe forum na to wybrałes.

Dj Brabus
10-11-2005, 08:50
To dobry samochod ale wiadomo gdzie jest jego miejsce.Im szybciej to przyjmiesz do siebie tym lepiej.Powiem ci szczerze ze złe forum na to wybrałes.

I tu moim zdaniem troszkę się zapędziłeś przyjacielu :evil: Zasadą każdego forum jest dzielenie się wrażeniami, spostrzeżeniami oraz doświadczeniami z innymi użytkownikami. Jeśli pojawia się ktoś, kto ma odrębne zdanie od większości na jakiś temat, to należy jego samego oraz jego poglądy uszanować! A jeżeli tych poglądów nie szanujesz, to przynajmniej nie wypisuj komuś "że złe forum wybrał" - nie jesteś adminem, żeby określać przyporządkowanie osób do forum, "bo mają inne poglądy niż reszta"... Każdy ma swoje zdanie i na tym forum ma prawo je wypowiadać...

Poza tym, gdybyśmy wszyscy ze sobą się zgadzali, to nie byłoby o czym dyskutować i każde forum prędzej czy później umarłoby...

el_
10-11-2005, 10:43
Porównywanie Octavii do BMW 3er, C-klasse itp jest kompletnie nie na miejscu. Co z tego, że wymiary zewnętrzne są podobne - wystarczy popatrzeć na cennik, wyposażenie, silniki, wykończenie, użytą technologię i wreszcie docelową grupę klientów. Nikt kto chce kupić samochód klasy średniej premium (bo do takich te auta należą) nie będzie brał pod uwagę połowę tańszej Octavii. Tutaj o wyborze decyduje prestiż, którego Skoda (i wiele innych marek) nigdy nie bedzie miała. Octavia to nic innego jak Golf, tyle że inaczej opakowany i sprzedawany pod inną marką. O przynależności do klas decyduje nie długość, a głównie przestronność, czyli nic innego jak rozstaw osi. Octavia płytę Golfa i praktycznie taką samą przestronność wnętrza; róznicę w długości pochłonął gigantyczny (w liftbacku) bagażnik - 560 litrów. I to on oraz cena ma być głównym motorem napędowym sprzedaży. Klienci mają do wybrou - albo Golfa V albo trochę tańszą i o większym bagażniku Octavie II, czyli namiastkę klasy średniej. Mówiąc inaczej "Octavia - prawie klasa średnia" "Prawie" robi wielką różnicę.
Prawdziwą konkurencją dla Octavii jest Chevy Lacetti i reszta koreańców - bo one trafiają w grupę docelową klientów dla których cena + wymiary są bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze auta.

marek
10-11-2005, 14:12
Użytkownik Robak napisał straszne pierdoły, widać że nigdy nie siedział w nowej Octavii. Zacznijmy od prestiżu, który narazie jest zdecydowanie nizszy niż np. u Mercedesa ale Skoda odzyskuje powoli prestiż, który utraciła za komuny (zwłaszcza lata 80-te). Kiedys porównymwałem wymiary wnętrza Octavi i BMW 3 i wyniki były podobne. Co do silnika 1.4 to jest to totalna porażka, ale naszczęście nikt tego nie kupuje. Co do 1.4 w klasie sredniej Opel robił kiedyś Vectre 1.4. Poza tym nieszczęsnym silnikiem cała gama jest identyczna jak w nowym Passacie. Tego, że Octavia ma słabe wyposażenie i wykończenie nawet mi się komentować nie chce bo to idiotyzmy. Nic dziwnego, że Accord ma najmniejszy silnik 2.0 skoro ma tylko 3 silniki do wyboru (2.0, 2.2 i-CTDI i 2.4).

el_
10-11-2005, 15:02
Co do 1.4 w klasie sredniej Opel robił kiedyś Vectre 1.4.
Tak się składa, że samochody w danej klasie stają sie coraz większe i cięższe i żeby miały takie same osiągi jak poprzednicy wsadzane są coraz mocniejsze silniki. To że Vectra "kiedyś" miała 1.4 to o niczym nie świadczy. Mówimy o tu i teraz.

Poza tym nieszczęsnym silnikiem cała gama jest identyczna jak w nowym Passacie.
Passat nie ma bazowych silników 1.4 (chyba 75 KM) i 1.6 100 KM, podstawowa jednostka to 1.6 FSI 115 KM. Topową jednostką w Octavii jest RS 2.0 TFSI 200 KM, natomiast w Passacie jest to 3.6 V6 280 KM. I na tym nie koniec bo ma być jeszcze Passat R36 300+ KM, natomiast w Octavii topową wersją jest i pozostanie 2.0 TFSI.

Nic dziwnego, że Accord ma najmniejszy silnik 2.0 skoro ma tylko 3 silniki do wyboru (2.0, 2.2 i-CTDI i 2.4).
Idą takim tokiem rozumowanie Maybach jest jeszcze gorszy bo ma wyboru tylko 2 silniki :D

Zacznijmy od prestiżu, który narazie jest zdecydowanie nizszy niż np. u Mercedesa ale Skoda odzyskuje powoli prestiż
Hahaha w jaki sposób? Czy Ty myślisz że VW jest na rękę chodowanie sobie konkurecji w koncernie?

Skoda odzyskuje powoli prestiż, który utraciła za komuny (zwłaszcza lata 80-te).
A Opel miał kiedyś silniki V8 :D
Co ma piernik do wiatraka? :ogh: W tym momencie Skoda to nic innego jak nudny (i tani) środek do przemieszczania się z punktu A do puktu B.

Dj Brabus
10-11-2005, 15:47
Mówimy o tu i teraz[...]podstawowa jednostka to 1.6 FSI 115 KM[...]w Passacie jest to 3.6 V6 280 KM. I na tym nie koniec bo ma być jeszcze Passat R36 300+ KM

Pozwolę sobie wprowadzić kilka słów ścisłości - jeśli mówimy "tu i teraz", to w Polsce najmocniejszą jednostką oferowaną w Passacie jest... ten sam silnik co w Octavii RS, czyli 2.0 FSI 200 KM (147 kW) Turbo (Tiptronic) kosztujący w wersji Highline 126.590 złotych. Silnik o którym piszesz, tj. 3,6 V6 również dla mnie jest "czarną magią", bo w ofercie Volkswagena w tym momencie najmocniejszą jednostką jest 3.2 V6 FSI o mocy 250 KM (184 kW) - oczywiście nie oferowany w Polsce. Prosiłbym o wyjaśnienie, skąd wzięła się ta jednostka...

Co do jednostki podstawowej, to również jesteś w błędzie - w wersji Trendline występuje dokładnie ten sam silnik starej generacji, co nawet w poprzedniej Octavii - 1.6 o mocy 102 KM (75 kW) kosztuje 79.790 PLN i jest podstawową wersją nowego Passata.

Dziękuję za uwagę! :cool:

źródło: www.volkswagen.pl www.volkswagen.de

Robak
10-11-2005, 15:53
Uzytkowniku Dj Brabus.Ja szanuje wsztstkie poglady tylko nie cierpie jak ktos pisze bardenie.Wtedy nie moge siedziec z załozonymi rekami.Nie moge zniesc takich osob, ktorzy probuja przefosowac jakas mysl nie popieerajac jej zadnymi sensownymi argumentami a to robi user Marek.Skode rozni to od innych kopaktow to ze ma dłuzszy nawis z tyłu a przez to wiekwszy bagaznik i absolutnie nic wiecej.To za mało zeby przepisac ja o klase wyzej.Tłum ludzi przytoczył tu mnostwo twardych argomentow za tym a pan Marek na przeciw parktycznie zadnego.Dalej sie upiera przy swoim, brnac w coraz wieksze g... Dla mnie to jest bez sensu.

Dj Brabus
10-11-2005, 16:04
Uzytkowniku Dj Brabus...

Jakże to oficjalnie zabrzmiało... Ja rozumiem oczywiście wszystkie Twoje poglądy i zgadzam się z nimi w 100%!! Jednak jeśli ktoś ma inne, to szkoda sobie psuć dobrego humoru i w najlepszym wypadku można mooocno przymknąć oko :wink: :wink: :wink:

Niektórzy osobnicy są po prostu niereformowalni i nic na to nie poradzisz... :mryellow: Życzę Ci dużo zdrowia i cierpliwości do użytkowników forum!

Robak
10-11-2005, 16:09
Niektórzy osobnicy są po prostu niereformowalni i nic na to nie poradzisz... :mryellow: Życzę Ci dużo zdrowia i cierpliwości do użytkowników forum!
Taka jast moja wada ze czesto mi tego brakuje ale staram sie od dłuzszego czasu.Czasem mi nie wychodzi :sad: :damn:

marek
10-11-2005, 16:19
Użytkowniku el payaco i Robak. Podałem mnóstwo argumentów uzasadniających przynależność Octavi do segmentu D. To twoje argumenty są nielogiczne i nie prawdziwe. A pisząc o silnikach w Passacie udowodniłeś, że sie poprostu nie znasz. Uzytkownik Dj Brabus ma rację mówiąc, że podstawowym mototem Passata jest 1.6 102KM taki sam jak w Octavi i, że w Polsce nie ma 3.2 V6. Cały czas mówisz o tylnym zwsie Octavi! A co powiesz na to, że jest szersza i wyższa od Mercedesa klasy C??

Robak
10-11-2005, 16:52
Ford focus jest szerszy az o 7 centymetrow a citroen c4 o 4 mm od octavii. Idac twoim tokiem myslowym te auta tez trzeba zaliczyc do klasy D.Czy ty nie rozumiesz ze wymary auta nie stanowia głownego kryterium w przynaleznosci do klasy.Mercedes c wszedł na rynek w 2000 roku a skoda w 2005.Ogolnie w poularnych klasach jest tendencja wzrostowa co do wymiarow auta. Nie długo bedzie zmaina modelu w c klasie, wtedy sobie porownasz oba samochody.Poza tym c klasa to motory od 1.8k 143 do v8 ok 350koni a octavia zaczyna sie od 1.4 75km a konczy sie na 2.0 200 koni.Jak ty tu doparzyłes sie tej samej klasy to ja nie wiem. :lol:

el_
10-11-2005, 16:58
Prosiłbym o wyjaśnienie, skąd wzięła się ta jednostka...
Proszę bardzo - więzła się z fabryki VW i Passat z nią pod maską wygląda tak:

http://img413.imageshack.us/img413/6890/06vwpassatf345006fd.th.jpg (http://img413.imageshack.us/my.php?image=06vwpassatf345006fd.jpg) http://img413.imageshack.us/img413/7898/06vwpassatr345006fw.th.jpg (http://img413.imageshack.us/my.php?image=06vwpassatr345006fw.jpg) http://img456.imageshack.us/img456/180/06vwpassattag5002xq.th.jpg (http://img456.imageshack.us/my.php?image=06vwpassattag5002xq.jpg) http://img413.imageshack.us/img413/4452/06vwpassateng5003hm.th.jpg (http://img413.imageshack.us/my.php?image=06vwpassateng5003hm.jpg)

Co do 1.6 - moje przeoczenie. Ale nie zmienia to faktu, że i tak pod maską Passata nie ma silnika 1.4, który jest bazową jednostką Octavii.

A pisząc o silnikach w Passacie udowodniłeś, że sie poprostu nie znasz.
Wystarczy że Ty jesteś expertem :D

Podałem mnóstwo argumentów uzasadniających przynależność Octavi do segmentu D.
Gdzie? Cały czas piszesz o wymiarach - popatrz np na Jette - ma praktycznie identyczne wymiary jak Octavia. I czy to auto też nie jest kompaktem?

To twoje argumenty są nielogiczne i nie prawdziwe.
Znowu - gdzie?

Usilnie porónujesz Octavie do aut klasy premium - a ja Ci usilnie powtarzam, że to złe porównanie, bo tamte auta ludzie kupują nie ze względu na wymiary tylko na znaczek. To jest zupełnie inna bajka.

aston
10-11-2005, 19:05
ludziska pogupieliście już?????????
o co tu się kurde kłucić!!!!!
Spójrzecie tutaj:
http://img455.imageshack.us/img455/2325/nowyobraz1pt0lb.th.jpg (http://img455.imageshack.us/my.php?image=nowyobraz1pt0lb.jpg)
porównanie Octavi z kopaktami na tej samej płycie podłogowej, chyba to nie wymaga komentarza (w golfie jest wiecej miejsca)

colin4
10-11-2005, 19:14
Jeżeli auto z o porównywalnej wielkości user"marek" wsadza do klasy premium to troche tego nie rozumiem.
Natomiast fakt iż octavia II ma ponoć takei same wymiary z bmw i silniki od volgswagena to nie jest żadna rekomendacja bo do BMW jej z reputacją jeszcze daleko a silnik ma od WV bo to ten sam koncern!

marek
11-11-2005, 12:45
Żaden kompakt nie jest wyższy, dłuższy i szerszy od Octavi. Moze niektóre mają po 1 z tych cech ale żaden wszystkich. I ja nie wsadzam Octavi do klasy premium! Klasa premium o której mówicie to nadal średnia więc w porównaniu wielkości nie widze nic złego.

el_
11-11-2005, 13:21
A Ty dalej swoje :?

Robak
11-11-2005, 13:43
Dalej gramy na argumety.Alfa 156 z segmentu d ma wszystkie wymiary mniejsze niz renault megane sedan z segmentu c.Wg twojego myslenia trzeba je umiescic w segmecie D.
Człowieku kiedy do ciebie dojdzie ze wymiary auta nie sa kluczowym kryterium przypisywania auta do danej klasy.
Jeszcze do tego mieszasz tu wysokosc.Czyli opel agila to wg ciebie jaka klasa i do czego ja prownac?Moze do escalade :lol: :lol: :lol:

Michak91
12-11-2005, 06:33
zagłosowałem na vectre ze względu na wygląd(taki wielkie cos) i ze względu na silnik 2.8(co tu dużo mówić) :mryellow: :cool:
i jeszcze jedno octavia to większy kompakt (klasa C)
PoZDRO

Dj Brabus
12-11-2005, 09:19
Mam dziś dobry humor i chętnie podzielę się nim z Wami wszystkimi - poniższy regulamin powstał dla zabawy i od razu zaznaczam, że nie chciałem tu nikogo obrazić... :mryellow: :mryellow: Po prostu śmieszy mnie już prawie do łez cała ta nasza wspólna dyskusja pt: "Octavia jest kompaktem ale przynależy do klasy średniej"...

Zasada nr 1: Użytkownik marek ma zawsze rację!
Zasada nr 2: Jeśli użytkownik marek nie ma racji - patrz zasada nr 1

P.S. 1 Naprawdę proponuję to czytać z duuużym :wink: :wink: :wink: ...
P.S. 2 ... a całej reszcie dać sobie spokój z tym do niczego nie prowadzącym topikiem...

marek
12-11-2005, 09:31
A jakiej według was klasy jest Volvo S40 i V50??

Dj Brabus
12-11-2005, 12:00
A jakiej według was klasy jest Volvo S40 i V50??

Załóżmy, że istnieje pewna luka między klasą kompaktową a średnią i do niej możemy zaliczyć te samochody oczywiście z naszą ulubioną Octavią włącznie - powstałe na płycie podłogowej kompakta, ale aspirują do stopnia wyżej... Czy może tak być? :shock:

Robak
12-11-2005, 12:13
Oczywiscie mozecie sie ze mna nie zgadzac ale ja bym zaliczył to Volvo to tak zawanego premium kompakt.Pomimo innego nadwozia wg mnie te auto moze rywalizowac z Audi a3 sportback i bmw 1.Nie bede sie upierał przy swoim.Volvo S60 oczywiscie znajduje sie w D i rywalizuje z c klasa, bmw 3 i audi a4 oraz saabem 9-3 ale s40 moze byc dla nich tez alternatywa.

Michak91
12-11-2005, 12:36
hej robak :cool:
mój wujek ma volvlo s60 z 2004 i jak pierwszy raz to zobaczyłem powiedziałem "o boziu jakie bydle" :shock:
później porównałem ze skodą Superb i uważam że to bardzo oonkurencyjne auta ale mimo to volvo jest droższe
wujaszek kupił go za 170 tys pln!!!!!!!!!! :shock:

Robak
12-11-2005, 12:48
mój wujek ma volvlo s60 z 2004 i jak pierwszy raz to zobaczyłem powiedziałem "o boziu jakie bydle" :shock:
później porównałem ze skodą Superb i uważam że to bardzo oonkurencyjne auta ale mimo to volvo jest droższe
Zagadzam sie, bydle to jest jak na D ale w srodku ciasno(s60). Usiadłem za kierownice i powiedzmy przytulnie, ładnie ale z tyłu za mna moja mam juz kolan nie mogła zmiescic.Za to OT powinni nas zlinczowac :wink:

Michak91
12-11-2005, 13:11
Zagadzam sie, bydle to jest jak na D ale w srodku ciasno(s60). Usiadłem za kierownice i powiedzmy przytulnie, ładnie ale z tyłu za mna moja mam juz kolan nie mogła zmiescic.Za to OT powinni nas zlinczowac :wink:
masz racje moj wujek ma 2 metry wzrostu to mu tam fajnie z przodu ale z tyłu nie było tak wygodnie

Di Kej
12-11-2005, 14:16
Można było dodać Mazdę 6 MPS (pewnie by wygrała).
Właśnie ona jest moim faworytem w klasie średniej.
Z tych co są w ankiecie wybrałem Mondeo ST220, ponieważ kilka razy go widziałem (przeważnie wersji kombi)i wygląda bardzo dobrze. Co tu opisywać, żadnych fajerwerków nie ma, ale jest zdaje się mocniejszy niż Type-S, no i Vectra, więc silnik też odgrywa swoją rolę w moim głosie.

Jacobser
17-11-2005, 21:00
Ja oddałem głos na Accorda,który jest najbardziej sportowy z wszystkich modeli.Ma bardzo sportową sylwetkę,niezłe wnętrze i super zegary. Poprostu tworzona od podstaw na sportową limuzynę.Pozostałe auta są tylko topowymi odmianami seryjnych egzemplarzy.W porównaniu pominąłem Skodę,o której jeszcze bardzo mało wiem.