PDA

Zobacz pełną wersję : Mercedes SL500

manny
10-11-2005, 18:07
Witam wszystkich bo jestem nowy. Mam pytanie jeśli ktoś wie coś o mercedesach bo ja właściwie to nie wiem nic. Jakiego innego merca oprócz SL500 (tego modelu, którego jesli ię nie mylę wprowadzili do produkcji w 1997r, ale pewny nie jestem) polecilibyście do kupna. Chodzi o to żeby był równie piekny i elegancki.
Pytanie 2: Czy wyżej wspomniany SL500 był produkowany, lub jest tam możliwość zamontowania tylnej kanapy? Domyślam sie że nie, ale może jednak.
Ostatecznie mogłoby to być zamiast merca jakies ładne BMW, ale też nie chodzi mi o nowe które sa nie ładne, i nie o bardzo stare okularniki tzw. Najlepsze by było jakies z połowy lat 90, prostokayne światła z przodu i te klimaty,
A i nie wspomniałem chyba że chodzi mi o cabriolety. Z góry dzięki za pomoc przydadzą sie wszystkie informacji i linki itp.

Robak
10-11-2005, 18:19
Mi osobiscie bardzo podoba sie MB clk cabrio poprzedniej generacji.Ma dwa małe fotele z tyłu i mozna z bulem ale jednak uscisc.Najbardziej mi odpowiadał by model clk 320 z automatem i solidna duza v6 pod maska.Piekny samochod do majestycznego cruisowania a jak trzeba to w pedał i wszystkich bez problemu zostawia w tyle.Mozesz tez poszukac (bo jest) modelu clk 500 z tym samym 5 litrowym motorem co w sl.

Wielbłąd
10-11-2005, 18:23
Jakiego innego merca oprócz SL500 (tego modelu, którego jesli ię nie mylę wprowadzili do produkcji w 1997r, ale pewny nie jestem)

Zadnego Merca Sl nie wprowadzili do produkcji w 97 roku ... starsza generacja w 1989r a nowa w 2002roku. jedynie gama silnikowa starszego Sl była zmodernizowana w 1998r. Zostało wprowadzone nowe jednostki sześciocylindrowe i osmiocylindrowe.

.Pytanie 2: Czy wyżej wspomniany SL500 był produkowany, lub jest tam możliwość zamontowania tylnej kanapy? Domyślam sie że nie, ale może jednak.

Ilosc foteli oznacza sie jako 2+2 ... 2 pełne luksusowe fotele z przodu a tylne "fotelki" to rozwiazanie awaryjne (zalecane jedynie dla małych dzieci) Wydaje mi sie, ze wogóle nie było by jak zamontowac tam tylnej kanapy ....

manny
10-11-2005, 21:00
Dzieki za szybką odpowiedź. Widzę że znasz się na rzeczy. A jakiś podobny mercedes, tzn podobnie wyglądający, silnik może być jakiś słabyszy, tylko żeby to było przynajmniej teoretycznie cztero osobowe?

ilovebmw
10-11-2005, 21:34
Dzieki za szybką odpowiedź. Widzę że znasz się na rzeczy. A jakiś podobny mercedes, tzn podobnie wyglądający, silnik może być jakiś słabyszy, tylko żeby to było przynajmniej teoretycznie cztero osobowe?
takim dla niektorych lepszym mercedesem jest M3 cabrio :wink: mowa o e46 oczywiscie. klasycznie, ladnie i gustownie...

manny
10-11-2005, 22:27
No fajny samochodzik. Ale mimo że jest bardzo ładny to wolałbym jeszcze coś bardziej klasycznego. Może jakiś starszy, ale nie byle jaki model, najlepiej 4osobowy

2 POST

A CLS to ten najnowszy? Sory ale ja w mercach to nie jestem w temacie, bo od niedawna mi się zaczęły podobać. W każdym razie bardzo mi się podoba SL tylko nie ten najnowszy tylko przedostatni, szkoda tylko że nie jest 4os. no ale jak ktoś ma jeszzcze jakieś ciekawe modele to piszcie, i jeśli to nie problem to zapodajcie linki do jakichs zdjeć bo jak pisałem nie znam się na modelach merca za dobrze

Robak
11-11-2005, 01:44

Mi osobiscie bardzo podoba sie MB clk cabrio poprzedniej generacji.Ma dwa małe fotele z tyłu i mozna z bulem ale jednak uscisc.Najbardziej mi odpowiadał by model clk 320 z automatem i solidna duza v6 pod maska.Piekny samochod do majestycznego cruisowania a jak trzeba to w pedał i wszystkich bez problemu zostawia w tyle.Mozesz tez poszukac (bo jest) modelu clk 500 z tym samym 5 litrowym motorem co w sl.

Wielbłąd
11-11-2005, 02:31
A CLS to ten najnowszy?

Tak CLS jest nowym modelem mercedesa (wg. mnie jednym z najładnijeszych w oststnich latach) lecz pisałes, ze Ciebie interesuje cabriolety a CLS w takiej postaci nie wystepuje.

Robak opisuje CLK poprzedniej generacji.
Krótkie info o tym modelu:
zadebiutował wiosna 1998r. Posiada elektrycznie rozkładany miekki dach przygotowany przez firme Karmann. Podobno jako jedyny kabriolet w ofercie Mercedesa moze przewiesci wmiare konfortowo 4 osoby (jak pisałem e SL sytuacje wyjatkowo awaryjne). Silniki dostepne to 200 Kompresor. 230 Kompresor. 320, 430.

Fotki:
http://www.autoexpert.bg/free/graph/galery/800x600/Mercedes-Benz/Mercedes-Benz_CLK_Cabrio_01.jpg
http://www.golfinmallorca.com/productos/mercedes_clk.jpg
http://imagesmercedes2.free.fr/images/allemagne/mercedes/1998_clk_cabrio_41.jpg
http://www.autoexpert.bg/free/graph/galery/800x600/Mercedes-Benz/Mercedes-Benz_CLK_Cabrio_02.jpg

stanko
11-11-2005, 07:45
Jak masz kase to kup sobie CL,dla nie najladniejszy. :grin: :smile: :lol: :cool:

Wielbłąd
11-11-2005, 12:41
Jak masz kase to kup sobie CL,dla nie najladniejszy. :grin: :smile: :lol: :cool:

Zaprawde wiele wniosłes do tematu gratuluje. Nie wiem po co napisac tak dennego posta :?: aby licznik był wieksz :?: Wyraznie pisze, ze chce kabrio... CL to coupe i nie wystepuje w wersji kabrio. No chyba, ze myslałes inaczej :lol: :lol: :lol:

stanko
11-11-2005, 14:19
Nie myslalem inaczej ale dla mnie CL nawe coupe jest lepszy od SL

Robak
11-11-2005, 14:26
Nie myslalem inaczej ale dla mnie CL nawe coupe jest lepszy od SL
Ale OT walisz.Kolega zastanawia sie nad kupnem otwartego mercedesa i wyraznie to zasugerował, a raczej ma gdzies, ktory jest dla ciebie ładniejszy skoro go nawet pod uwage nie bierze.Po co tu takie posty dajesz to nie mam zielonego pojecia.Zajmij sie tematem a jak nie masz nic tu do dodania to przemilcz sprawe.

MATT
11-11-2005, 15:11
Mozesz tez poszukac (bo jest) modelu clk 500 z tym samym 5 litrowym motorem co w sl.
Model W208 (poprzedni CLK) nie byl NIGDY dostepny z silnikiem 5,0
Z fabrycznych, najmocniejszy byl 4,3 279KM w modelu CLK 430. Natomiast AMG przygotowalo wersje 5,4 347KM w modelu CLK 55 AMG.

Silnik 5,0 306KM pojawil sie wraz z modelem W209 (obecne CLK) i pochodzi z W230 (obecnego SL) :roll: :damn: :twisted: :mryellow:

Robak
11-11-2005, 16:01
Tak, walnałem sie,przepraszam.

manny
11-11-2005, 18:05
Dzieki wszystkim za info, troche juz jasniej w głowie. Ale ten CLS mimo że jest ładny to jednak troche za nowocześnie wyglada. Podoba mi się poprzedni SL bo kojarzy mi się z latami 80 i pierwszą połową lat 90. I w sumie to nie zalezy mi specjalnie na osiągach (byleby miał nie mniej niż 150 koni), ponieważ służyłby on do łagodnych, relaksujących wycieczek w słoneczne dni. Najleiej podobny do SLa 4 osoby, ale nie znalazlem takiego

kok
11-11-2005, 22:04
wydaje mi sie iż najleprzym mercedesem dla ciebie bedzie Mercedes CE Cabrio na bazie W124 ( niewiem jakie oznaczenie miała seria CE ). Niestety większej fotografi nie znalazłem (http://www.abmotor.pt/imgveiculos/158313111_1193.JPG)

manny
11-11-2005, 22:57
Ten na zdjęciu nawet ładnie wygląda. Ale w porównaniu z SLem blednie, SL podoba mi sie jednak na tyle że lepiej już poświęcić te 2 miejsca. Chyba że znajde samochód innej marki równie stlylowy co SL. Tak czy owak dzieki wszystkim. Co będzie zobaczymy na wiosnę....:-)