PDA

Zobacz pełną wersję : Peugeot 206, Renault Clio, Seat Ibiza, VW Polo

Michak91
12-11-2005, 17:14
proponuje dyskutować o silnikach Diesla, no wiece teraz głośno o cholernie drogiej benzynie wiec pogadamy o oszczednych ropniakach
(Peugeot 206 2.0 HDi | Renault Clio 1.5 dCi | Seat Ibiza 1.9 TDi |VW Polo 1.9TDi) :mryellow:

ale zawsze warto porozmawiać o najmocniejszych wersjach typu Polo GTi
OK ?? :mryellow:

Dominik999
12-11-2005, 18:00
Po pierwsze zdecyduj sie o jakich wersjach jest ten temat. Po drugie po cholere dałeś fotkę wizji Clio III?

Z tych aut zdecydowanie Clio. Nowy model, najlepszy moim zdaniem design, z charakterem, świetne materiały we wnętrzu, diesle DCi sa bardzo dobre, zwłaszcza ciche (przynajmniej 1.9, z 1.5 nie miałem wiekszej styczności) - Renault to mój zdecydowany faworyt :mryellow: Co do reszty aut na drugm miejscu ex aequo Ibiza i 206 i na trzecim Polo - i tak brzydkie auto do reszty sknocono tym liftem :?

v40
12-11-2005, 18:05
Polo odpada przez beznadziejny design, Ibiza - sąsiad narzeka na ten silnik.
Peugeot czy Renault? Peugeot jest awaryjny. Clio jest najładniejsze, najbezpieczniejsze, ma niezły silnik i oczywiście jest to Renault.

stanko
12-11-2005, 18:24
Ja dalem na POLO,bardzo podoba mi sie wyglad,Ibiza znudzila mi sie,206 juz troche stare,przod brzydki wolalbym 307,A clio zle nie jest zle ale Polo mialo 1 glos wiedz trzeba bylo mu pomoc. :grin: :smile: :razz: :lol: :mryellow:

Michak91
12-11-2005, 18:55
Po pierwsze zdecyduj sie o jakich wersjach jest ten temat. Po drugie po cholere dałeś fotkę wizji Clio III?

Z tych aut zdecydowanie Clio. Nowy model, najlepszy moim zdaniem design, z charakterem, świetne materiały we wnętrzu, diesle DCi sa bardzo dobre, zwłaszcza ciche (przynajmniej 1.9, z 1.5 nie miałem wiekszej styczności) - Renault to mój zdecydowany faworyt :mryellow: Co do reszty aut na drugm miejscu ex aequo Ibiza i 206 i na trzecim Polo - i tak brzydkie auto do reszty sknocono tym liftem :?

dominik to clio jest juz w sprzedaży i głosowałem własnie na nie, to jest ten samochód który zasługuje na miano króla klasy B

Dominik999
12-11-2005, 19:29
Nie, TO Clio nie jest w sprzedaży, to jest tylko VT na bazie Megane II, dobrze byłoby zamieścić zdjęcie pradziwego Clio, prawda?? :?

SIDO
12-11-2005, 19:47
Wybralem Ibize bo najbardziej mi odpowiada z tej czworki, a pozatym to z tym silnikiem vw, ma niezlego kopa jak na diesla,co prawde polo ma ten sam motor ale jego stylistyka mi nie odpowiada, Wole stare sprawdzone sposoby :mryellow:

Di Kej
12-11-2005, 21:48
No to tak:
Peugeot mi się kiedyś bardzo podobał, pewnie 207 nie będzie tak ładny jak ten, jednak sądzę że ten jest nudny i jaki by nie był jego następca to powinien on być. Clio, co prawda ma ładne wnętrze, zewnątrz też jest ładny, to jakoś brakuje mi jakichś drobiazgów jak Swift czy Lancia Ypsilon.......ale w końcu to Clio.....
Ibiza jest dość łądna, ale też czegoś mi w niej brakuje, Polo jest ładne zarówno z tyłu jak i z przodu, ale troszkę mi się nie podoba to że jest wysoki, przez co sprawia wrażenie wąskiego (czego bardzo nie lubię).

Jednak wygrywa dla mnie Clio za kształty we wnętrzu i na zewnątrz...choć mogliby go czymś "doprawić".

O silnikach nie ma co mówić, bo np. Polo ma TDi o różnych mocach.....
tak więc prośba do Michaka - mógłbyś dawać dane aut które porównujesz........

Michak91
13-11-2005, 06:33
prosze bardzo zdjęcie Clio na zamówienie ciepłe bułeczki :mryellow: :wink:

Dominik999
13-11-2005, 08:46
O boże.... A nie zauważyłeś, ze to jest stare Clio? :???: :lol: :damn:

BKX
13-11-2005, 09:19
Clio nie lubie, moze jak sie nim przejade i obejze z bliska to zmienia zdanie. Ibiza zrobila sie nudna :( wiec tez odpada. Zostaje Polo i 206... hmmm... Bardzo lubie obie marki, lecz ze wzgledu na to, ze zawsze kochalem VW i na to, ze tam jest swietny silnik (mimo ze dosc glasny na niskich obrotach) stawiam na Polo. Gdyby mozna bylo oddac dwa glosy, oczywisce drugi poszedlby na 206 ;)

Robak
13-11-2005, 11:08
Z wyzej wymienonych aut wybrałem VW polo.Najbardziej odpowiada mi jego ponadczasowa stylizacja.Byc moze jest troche przynudnawa jednak przez to auto nigdy sie nie zestarzeje i po upływie wielu lat bedzie dobrze wygladac.Peugeot odpada bo sie juz opatrzył, Ibiza jest brzydka a renault jak dla mnie nijakie( nie ma zupełnie okreslonego stylu,zlepek brył geometrycznych).
Do tego VW ma trwały i niezawody choc głosny i niezbyt nowoczesny silnik i pewne własciwosci jezdne.Ogolne odczucia z jazdy sa takie jak by sie jachało autem klasy kompakt.
Jednak jesli juz bym zdecydował sie na zakup auta w tej klasie bez wahania siegnałbym po Toyote Yaris lub Mazde 2.

MKa
13-11-2005, 18:01
WEDŁUG MNIE:

Współcześnie wytwarzane silniki diesla właściwie w niczym nie ustępują już "benzyniakom", a ich zaletą jest oszczędność. Wadą natomisat jest głośna praca tegoż silnika.

A co do posdzczególnych aut, to:
Ibiza odpada bo mi się po prostu nie podoba. :???:
Sam mam Clio tylko, że II - zaletą jest świetny silnik, z wyglądu też ładny (III) :!:
206 - z wyglądu najbardziej mi się podoba ale jest awaryjny... :sad:
Polo nie jest brzydkie ale niczym szczególnym nie zachęce... takie po prostu, zwykłe. :neutral:

Wybieram więc Clio III, chodź dosłownie krok za nim jest 206 :!: :wink:

http://img257.imageshack.us/img257/2159/9745hdren2005clioiii9rn.th.jpg (http://img257.imageshack.us/my.php?image=9745hdren2005clioiii9rn.jpg)

Dj Brabus
14-11-2005, 13:12
Po pierwsze, to nie wiem, co porównujemy - czy samochody czy silniki. Jeśli samochody, to nieważne czy z dieslami czy wersje sportowe... :roll: Jeśli silniki, to dlaczego odpowiadacie "bo ładne", "bo przestarzała sylwetka"...

Ja osobiście nie wybrałbym... ŻADNEGO...

Polo ze 100-konnym 1.9 TDi w podstawowej wersji kosztuje prawie 57.000 złotych, dlatego już sama cena powoduje skasowanie z listy - pomimo tego, że TDi darzę ogromną sympatią szczególnie 2-litrówkę połączoną z nową Jettą... :mryellow:

Ibiza w standardowych wersjach w Polsce NIE WYSTĘPUJE z silnikiem Diesla! Jedynymi Ibizami z TDi to 160-konna Cupra oraz FR ze słabszym 1.9 TDi o mocy 130 KM - jednak cena 75.000 złotych jest jeszcze lepsza niż u VW...

Peugeot 206 z nieudaną już starszą generacją HDi (do tego awaryjną - wtryski to standard) również odpada - ceną bije nawet VW (wersja 2.0 HDi 90 KM występuje od wersji XT, czyli od 61.390 złotych), poza tym model sam w sobie jest beznadziejne popularny, dlatego zniknął z listy moich faworytów...

Najlepiej pod względem cenowym prezentuje się Clio III - podstawowa wersja Authentique 1.5 dCi 70 KM kosztuje 47.100 zł (3-drzwi) i 48.400 zł (5-drzwi). Silniczek jest sprawdzony i ekonomiczny - wybór wydaje się być idealny. Poza tym jest najładniejsza z całej czwórki...

Dlaczego nie wybrałem żadnego? Bo moim zdaniem najlepszym samochodem jest... nieobecna tu Fiesta. Ceny wersji 3-drzwiowej wahają się od 44.640 zł do 49.690 zł, wersja 5-drzwiowa jest o 1.000 złotych bogatsza. Atutem oprócz ceny jest wyśmienity silniczek TDCi o mocy 68 KM (który można podkręcić nawet do 85 KM, jak to miało miejsce u mnie :razz: ), który nie dość, że jest dość żwawy w serii to jeszcze spalanie na trasie potrafi zejść do magicznych 3,9-litra na 100 kilometrów. I to właśnie ten samochód powinien być tu ZWYCIĘZCĄ...

źródła:
www.volkswagen.pl
www.seat.pl
www.peugeot.pl
www.renault.com.pl
www.ford.pl

AGENT
16-11-2005, 09:50
Z tej czwórki aut zdecydowanie wybrałbym Polo z tym mocnym dieslem. Niedawno w "Rentgenie" był test takiego właśnie Polo. Ma niesamowite osiągi jak na diesla! Niestety cena ponad 70 tys. złotych to absurd.
VW jest niemiecką marką słynącą z solidności, także w tym porównaniu stawiam na Polo.
W porównaniu zabrako jeszcze np. C3.

Jacobser
17-11-2005, 20:55
Trudny wybór,ale z cieżkim sercem postawiłem na Clio.Jest najlepsze z tej trójki,a poza tym pomału przyzwyczajam się do myśli,że jest to auto roku 2006.Za nim pozostałe samochody,ze wskazaniem na nowego VW Polo.Szkoda,że porównanie zawiera tylko cztery auta,a nie więcej,bo jest w czym wybierać.

piotrt
20-11-2005, 20:08
jak tu mówic o królu klasy B ... jak nie ma wszystkich przedstawicieli

po pierwsze brakuje:

skody fabii
toyoty Yaris I
ewent. toyoty Yaris II
fiata Grande Punto
starego punto
mitsubishi colta
nissana micry
hondy jazz
kia rio
h getza
moze jeszcze p 1007

a tak to dyskusja raczej ogranicza sie do porównania kilku raptem modeli - w tym jednego nowego ... i kilku starych (wiec jest to pewnego rodzaju stronniczosc)

wątpię czy w tym kontekscie clio bedzie nadal "królem"