PDA

Zobacz pełną wersję : Klasa średnia wyższa

marek
14-11-2005, 20:34
Które auto byście wybrali?? Czekam na głosy i komentarze. Pozdrawiam

stanko
14-11-2005, 20:49
No to dodaj,chyba jest taka opcja :"zmien" a poza tym to dalem na MB Klasy E,moj ojciec ma C klase i wiem co to jest Mercedes.Super wypas i silniki.

ilovebmw
14-11-2005, 21:29
Goscu pszesz calkiem bezsensowne posty
hmm....w sumie masz racje, tylko szczerze mowiac dziwnie to wyglada...

ja zastanawialbym sie nad dwoma: 607 i 5.
nie wybralbym mercedesa bo mi sie normalnie nie podoba tak jak reszta, nie wybralbym tez superba, bo jest bardzo poprawny, ale nie ma czegos takiego pociagajacego.

607 jest pieknym samochodem, wprost genialna stylistyka, dobre silniki, wygodny, przestronny, przyjemnie wykonczony...
5 to z kolei model majacy wiele nowoczesnych rozwiazan, znakomite silniki, bardziej dynamiczny wyglad...
wybor zalezy od wieku, w tej chwili wybralbym serie 5, ale mysle, ze za pare lat wybralbym 607.

ctrl_alt_delete
14-11-2005, 21:38
A6 podoba mi sie i stylistycznie i technicznie! Widocznie dlatego uzyskało tytuł "Auto nr 1 w Europie" w 2005r po prezentacji w 2004! Nic dodać, nic ująć..

mustangshelby
14-11-2005, 21:54
Zagłosowałem na AUDI A6. Jest najlepszy samochód w klasie, Audi potrafi robić limuzyny wysokiej jakości, z dobrymi silnikami, ergonomicznym wnętrzem, przestronne, ogółem jest super :razz:

Robak
14-11-2005, 21:57
Mareczku trzeba zaczac od tego ze lagacy to klasa D a nie E.Tylko sie juz nie spieraj przez nastepne 30 postow o to.Widze ze cie pochlastoło ostro z tymi skodami ale tego superba mozna jeszcze uznac.Czemu nie zapodałes inych wartosciowych aut z Japonii takich jak lex GS czy Nissan maxima.Mogłby sie tu nadwac jaguar type-s.Nudne to twoje porownania jak piz**.Zadnych danych zadnych, zdjec, nic od siebie, ktory preferujesz i dlaczego.Takie tematy to smietnik tego forum.
Z tych co tu sa wybieram MB E.Wystraczy 270 cdi + automacik + zero obciazenia na kierownicy dzieki tylnemu napedowi = totalna izolacja od swiata.

MKa
14-11-2005, 22:10
Ja bym się wahał pomiędzy BMW 5 a Audi A6.
Wham się i waham... i tak się będę whał bez końca... :wink:

marek
14-11-2005, 22:33
Więc tak. Nie napisałem o Lexusie bo zapomniałem,o Jaguarze też a o Maximie nie ponieważ jest bardzo mało popularna. Wypisałem same napopularniejsze modele. Moimi faworytami są Volvo S80, Skoda Superb i właśnie Subary Legacy. Medrcedes jest super ale chyba bym go nie kupił ze względu na bardzo wysoką cenę. Co do klasy Legacy to sie nie spieram. Poprostu usłyszałem w wielu źródłach, że to jednak E więc nawet tego nie sprawdzałem. Muszę przyznać, że twój wybór podoba mi sie bo Mercedes E to naprawde piekne auto, z tym że automatu bym nie kupił. Dodałem też załączniki. Zadowolony??

Michak91
15-11-2005, 06:29
wiesz co ludzie którzy zastanawiają sie nad kupnem Skody SUperb nie myślą nawet o innych autach tutaj wymienionych wiec skoda odpada
mercedes nie...jest za bardzo snobistyczny
tak samo bmw i tez fatalnie wyglada
subaru...nie jestem przekonany co do tego wozu i marki, i wygląda jak klasa D
Zostały mi trzy: Audi,Peugeot,Volvo
Bardzo podobają mi się wszystkie te samochody ale wybiore jeden
VOLVO
dlatego że:
a-podoba mi sie jego klasyczny wygląd
b-ma nardzo wyrafinowane wnetrze
c-ma ciekawa oferte silnikową
d-mam volvo w "rodzinie" i wiem że to porządne auto

co prawda to samo tyczy sie Audi i częsciowo Peugeota
ale Volvo jest prestiżowe a to jest najważniejsze w tej klasie
PS na pewno bedziecie gadać że Audi też jest prestiżowe, bedziecie miec racje ale mi bardziej do gustu przypadło Volvo

Mercedesw123
15-11-2005, 06:56
zdecydowanie MERCEDES dlatego ze kocham te marke i nie chcialbym zadnych Peugeotow...

Rolex aka JoHnSoN
15-11-2005, 07:50
zdecydowanie MERCEDES dlatego ze kocham te marke i nie chcialbym zadnych Peugeotow...

piszesz tak jakby Peugeot był najgorszą marką na świecie :roll: :roll:

ja zagłosuje na merca ... reszta aut nie przypadla mi do gustu ... wszystkie te auta widuje sie czasami na ulicy ... zaden nie robi takiego wrazenia jak merc ... piekno samo w sobie ... nic dodać nic ująć ...
mamy tutaj dwa samochody z RWD ,jeden AWD i cztery FWD ... marek ktore produkuja samochody cywilne z RWD jest mniej ... zawsze chcialem miec auto RWD z zapasem mocy ... dlatego wydaje mi sie ze tylko mercedes spelnilby moje oczekiwania ...

P.S.widze ze wiekszosc wybrała podobnie jak ja ...

Dj Brabus
15-11-2005, 12:48
A ja postanowiłem dorzucić jeszcze cennik najmocniejszych dostępnych wersji tych samochodów z silnikiem Diesla (oprócz Mercedesa, gdzie dostępna jest jeszcze E420 CDi):

Audi A6 3.0 TDi Quattro - 214.530 zł
pojemność: 2.967 ccm
moc: 225 KM przy 4.000 obr/min.
prędkość maksymalna: 243 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 7,3 s
średnie zużycie paliwa: 9,1 l/100 km

BMW 535d - 252.400 zł
pojemność: 2.993 ccm
moc: 272 KM przy 4.000 obr/min.
prędkość maksymalna: 250 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 6,5 s
średnie zużycie paliwa: 8,0 l/100 km

Mercedes E320 CDi - 219.000 zł
pojemność: 2.987 ccm
moc: 224 KM przy 3.800 obr/min.
prędkość maksymalna: 250 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 6,8 s
średnie zużycie paliwa: 7,3 l/100 km

Peugeot 607 2.7 HDi Platinum Ivoire Automat - 207.000 zł
pojemność: 2.720 ccm
moc: 204 KM przy 4.000 obr/min.
prędkość maksymalna: 230 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 8,7 s
średnie zużycie paliwa: 8,4 l/100 km

Skoda Superb 2.5 V6 TDi Automat Platinum - 161.940 zł
pojemność: 2.496 ccm
moc: 163 KM przy 4.000 obr/min.
prędkość maksymalna: 217 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 10,3 s
średnie zużycie paliwa: 7,8 l/100 km

Volvo S80 D5 Executive - 226.400 zł
pojemność: 2.401 ccm
moc: 163 KM przy 4.000 obr/min.
prędkość maksymalna: 210 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h: 10,2 s
średnie zużycie paliwa: 7,7 l/100 km

A teraz mój wybór. Subaru odpadło, bo nie ma Diesla (każdy pretekst dobry, ale faktycznie - boksery rządzą!), jednak chciałbym wybrać właśnie auto z silnikiem wysokoprężnym. Odpada również Volvo - przestarzała sylwetka i trochę słaby silnik. Nie chcę również Superba ani Peugeota 607 - jeśli ktoś daje auta jeszcze wyższej jakości z jeszcze lepszymi silnikami, to czemu wybierać tańsze i słabsze! :cool: Tak więc z czołowej "trójki" odrzucam również Mercedesa - "bo zupa była za słona", a tak serio nigdy nie miałem przekonania do tej marki, mimo tego że robią znakomite samochody z genialnymi silnikami... Jeszcze 2-3 miesiące temu bez wahania wybrałbym Audi - oryginalna sylwetka, świetne wyposażenie, najwyższa jakość i genialne silniki... Jednak ostatnio do gustu przypadła mi właśnie nowa BMW 5 - szczególnie po obejrzeniu ostatnio poprzedniej serii "TOP GEAR'a", gdzie była testowana... Coś w sobie ma to auto, coś co mnie kusi pomimo dziwnej stylistyki... :cool: Napewno genialny silnik z dwiema turbinami, wyśmienite właściwości jezdne i nienaganne wykończenie... Jednak coś jeszcze jest... Po prostu podoba mi się!

źródła:
www.audi.pl
www.bmw.pl
www.mercedes-benz.pl
www.moje-auto.pl
www.peugeot.pl
www.skoda-auto.pl
www.volvocars.pl

marek
15-11-2005, 13:14
Volvo S80 ma jeszcze silnik 2.4 D5 o mocy 163KM. Przypadkiem takie same warianty mocy w dieslu ma Skoda Superb, z tym że w jej przypadku są to jednostki 1.9 TDi 130KM i 2.5 V6 TDi 163KM. Kiedyś w Superbie był jeszcze podstawowy 1.9 TDi 101KM ale nie wiem czy jeszcze jest.

Dj Brabus
15-11-2005, 13:39
Volvo S80 ma jeszcze silnik 2.4 D5 o mocy 163KM

Odpowiednie zmiany w danych technicznych i cennikach zostały odpowiednio poczynione. Dzięki za czujność! :cool:

el_
15-11-2005, 13:40
Mam pytanie - co w tym porównaniu robią Legacy i Superb? Przecież to klasa średnia.

Michak91
15-11-2005, 13:46
subaru to faktycznie klasa D :roll: ale skoda to klasa E :susp: tylko że tańsza i może nie aż tak prestiżowa jak Volvo, Audi, Mercedes czy BMW i Peugeot :damn:

Robak
15-11-2005, 13:46
Mam pytanie - co w tym porównaniu robią Legacy i Superb? Przecież to klasa średnia.
Dobra luz po co robic znowu spam na kilka stron :wink: .

Dominik999
15-11-2005, 13:53
Zdecydowanie Mercedes, lubie go za klasyczny i elegancki design. Do tego ze smakiem ;) Nie mówię, ze inne modele sa brzydkie, ale to nie to.. w następnej kolejności uszeregowałbym 5, S80, A6, nastepne auta to juz zupełnie inna liga, więc sa poza moja klasyfikacją (607 jednak nie przystaje do swojej neiemieckiej i szewdkiej konkurencji, byłem np. bardzo zawiedzony materiałami we wnętrzu :roll: A jak juz ktos wspomniał, Legacy i Superb to segment D....)

marek
15-11-2005, 15:15
Nie zgodze się z tym, że Skoda jest mniej prestiżowa niz Peugeot. Mimo iż sam mam Peugeota nie uważam żeby tak było.

Michak91
15-11-2005, 16:13
chodzi mi o konkretny model :roll:

AGENT
16-11-2005, 09:42
Porównywanie Superba razem z E klasą i BMW 5 to jakieś nieporozumienie!
Ja zagłosowałem na BMW 5, bo jest najładniejsze z tych aut, rozsądek nakazywałby kupić E-klasę (największy prestiż). Volvo i Skody są okropne jeśli chodzi o stylistykę. Zabrakło w porównaniu godnego konkurenta BMW i Mercedesa, a mianowicie S-typa, chociaż Jag S-type to bardziej mógłby być alternatywą dla S-klasy.

el_
16-11-2005, 10:50
chociaż Jag S-type to bardziej mógłby być alternatywą dla S-klasy.
Konkurencją dla S-classe w gamie Jaguara jest XJ ;)

AGENT
16-11-2005, 12:18
No nie wiem, jak dla mnie to S-type zawsze był flagowym modelem Jaguara, ale się nie będę sprzeczał. A XJ to dla mnie jeden z najbrzydszych jagów oferowanych obecnie na rynku.

el_
16-11-2005, 12:28
No nie wiem, jak dla mnie to S-type zawsze był flagowym modelem Jaguara, ale się nie będę sprzeczał. A XJ to dla mnie jeden z najbrzydszych jagów oferowanych obecnie na rynku.
Chyba się nie do końca rozumiemy ;)

S-type:
http://img360.imageshack.us/img360/7711/norm1230v6eu5zd.th.jpg (http://img360.imageshack.us/my.php?image=norm1230v6eu5zd.jpg) (C) autoindex.org | (C) jaguar

XJ:
http://img360.imageshack.us/img360/9149/norm12xj2003eu9xk.th.jpg (http://img360.imageshack.us/my.php?image=norm12xj2003eu9xk.jpg) (C) autoindex.org | (C) jaguar

XJ jest topowym modelem w gamie Jag'a, a na S-type'a ludzie narzekają, ze jest brzydki (chociaż mi się podoba :D)

Dj Brabus
16-11-2005, 14:30
AGENT a nie jest czasem odwrotnie? :grin: Bo to właśnie dla mnie XJ jest jednym z najpiękniejszych nowoczesnych Jaguarów! S-Type już nie ma tego polotu, choć 400-konna wersja R potrafi pogonić nie jednego zdziwionego... :cool:

AML
16-11-2005, 14:53
No bo silniki są takie same i w S-Type R i XJR można mieć 400KM 4.2 V8, a co do wyglądu to masz dziwny gust agent, ja podobnie jak brabus uważam że to XJ jest najładniejszy, pozatym jest bardziej dystyngowany i elitarny niż S-Type.

marek
16-11-2005, 21:41
Ja zagłosowałem na BMW 5, bo jest najładniejsze z tych aut, rozsądek nakazywałby kupić E-klasę (największy prestiż). Volvo i Skody są okropne jeśli chodzi o stylistykę. Zabrakło w porównaniu godnego konkurenta BMW i Mercedesa, a mianowicie S-typa, chociaż Jag S-type to bardziej mógłby być alternatywą dla S-klasy. Takich głupot nigdy nie słyszałem ani nie czytałem! Jak można tak niemieć gustu? BMW to najbrzydsze auto w tym porównaniu a Volvo i Skoda to jedne z ładniejszych! Co do porównania to jest tu kilka wewnętrznych pojedynków np. Mercedes vs BMW, Skoda vs Volvo, Peugeot vs Skoda.

ilovebmw
16-11-2005, 21:58
Ja zagłosowałem na BMW 5, bo jest najładniejsze z tych aut, rozsądek nakazywałby kupić E-klasę (największy prestiż). Volvo i Skody są okropne jeśli chodzi o stylistykę. Zabrakło w porównaniu godnego konkurenta BMW i Mercedesa, a mianowicie S-typa, chociaż Jag S-type to bardziej mógłby być alternatywą dla S-klasy. Takich głupot nigdy nie słyszałem ani nie czytałem! Jak można tak niemieć gustu? BMW to najbrzydsze auto w tym porównaniu a Volvo i Skoda to jedne z ładniejszych! Co do porównania to jest tu kilka wewnętrznych pojedynków np. Mercedes vs BMW, Skoda vs Volvo, Peugeot vs Skoda.
znowu sie zaczyna....czy nigdy nie slyszales o czyms takim jak wlasny gust? dla mnie bmw jest ladne tak jak dla niego, a ze dla ciebie brzydkie...taki masz gust. czy jest to niezrozumiale?

Robak
16-11-2005, 23:25
Jesli juz ktos pisze głupoty to ty i to do pierwszego postu na tym forum.Upodobanie do aut to kwestja gustu ale pewne fakty nie moga byc pominiete.Skoda superb owszem jest to estetyczny i elegancki samochod ale znowu jak to w skodzie wieje nuda.Stylizacja jest sciagnieta z poprzedniego passata co dla mnie jest nie do pomyslenia jesli mowimy o pieknym i orginalnym aucie.Bmw 5 moze nie jest najpiekniejsze ale ma własny niepowtarzlny styl i wiele osob uwaza go za Ładne auto.Skoda nie umiała sie pokusic o indywidualizm i poszła na łatwizne.Nie tylko ma płyte podłogowa z chinskiego o 10 cm dłuzszego passata to jeszcze przejeła jego stylizcje.Oczywiscie ze moze sie podobac ale nie musisz narzucac od razu swojego gustu innym.
Po dwoch obiektywnych ankietach mozesz wyciagnac pewne wnioski co ludzie sadza o tej marce i jaka jest jej rola na rynku.

ilovebmw
17-11-2005, 06:47
Nie tylko ma płyte podłogowa z chinskiego o 10 cm dłuzszego passata
gwoli scislosci: 12 cm :cool:

marek
17-11-2005, 14:08
Jesli juz ktos pisze głupoty to ty i to do pierwszego postu na tym forum.Upodobanie do aut to kwestja gustu ale pewne fakty nie moga byc pominiete.Skoda superb owszem jest to estetyczny i elegancki samochod ale znowu jak to w skodzie wieje nuda.Stylizacja jest sciagnieta z poprzedniego passata co dla mnie jest nie do pomyslenia jesli mowimy o pieknym i orginalnym aucie.Bmw 5 moze nie jest najpiekniejsze ale ma własny niepowtarzlny styl i wiele osob uwaza go za Ładne auto.Skoda nie umiała sie pokusic o indywidualizm i poszła na łatwizne.Nie tylko ma płyte podłogowa z chinskiego o 10 cm dłuzszego passata to jeszcze przejeła jego stylizcje.Oczywiscie ze moze sie podobac ale nie musisz narzucac od razu swojego gustu innym.
Po dwoch obiektywnych ankietach mozesz wyciagnac pewne wnioski co ludzie sadza o tej marce i jaka jest jej rola na rynku. Od pierwszego postu tu ty najeżdżasz na Skode. Właściwie olewam już to co piszesz. Ja nie narzucam swego gustu bo tego sie zrobić nie da!! Uważam poprostu ze nowe BMW sa beznadziejne a 5 najgorsza z nich.

Dominik999
17-11-2005, 14:21
Od pierwszego postu tu ty najeżdżasz na Skode A ty ja bezpodstawnie gloryfikujesz :| Nie wiem skąd u ciebie taka miłośc do tych aut, ale cóż, każdy ma sój gust, nie mozna tego negować, a ty to wlasnie robisz. Przyjmij do wiadomości, że znaczna wiekszość z nas ma inne zdanie niż ty :?
A swoją droga my za każdym razem przedstawialiśmy ci konkretne agrumenty, a ty? Cały czas wyjeżdżasz z jednym :?

Dj Brabus
17-11-2005, 14:28
nowe BMW sa beznadziejne a 5 najgorsza z nich

Mylisz dwa bardzo ważne pojęcia: NAJBRZYDSZA i NAJGORSZA. Wygląd nowych modeli jest kontrowersyjny, szczególnie "piątki", ale biorąc pod uwagę rozwiązania techniczne (również te wpływające na bezpieczeństwo) i mechaniczne nie możesz modelu "5" określać jako "najgorszego" z BMW... Poza tym seria 5 w naszej ankiecie jest zaraz za prowadzącą E-klasą... :wink:

el_
17-11-2005, 14:31
Mylisz dwa bardzo ważne pojęcia: NAJBRZYDSZA i NAJGORSZA...
Dokładnie i zauważyłem że wiele osób to robi, nie tylko tutaj ale i na innych forach :/

Matador
17-11-2005, 19:08
Oczywiście E klasa od Mercedesa. Wg. mnie najlepsza stylistyka - krągła, bardzo łagodna. Super silniki, szczególnie wysokoprężne do czego MB nas już przyzwyczaił, chociaż niedawno wprowadzony 350 E również interesujący. Jakość wykonania, bezpieczeństwo (chociaż w wymienionych tutaj autach taki poziom to już norma). Poprostu Mercedes Benz i żaden inny...

Pozdrawiam.

Wielbłąd
17-11-2005, 19:10
Mój wybór jest prosty jak 2+2 ... dla mnie najbardziej sie liczy Mercedes i tak juz pozostanie :wink: Historia, tradycja, jakosc, bezpieczenitwo, stylistyka, silniki mozna wrecz wymieniac bez konca ... Dla mnie jest zdecydowanym liderem w swojej klasie ...

Matador swój chłop :!: :wink:

Jacobser
17-11-2005, 20:34
Wiadomo,że w tej klasie aut liderami są samochody niemieckie,jednak nie każdego na nie stać.Przez to ja uważam,że w tej konfrontacji najlepsza jest Skoda,taki czarny koń rywalizacji.Jest dużo tańsza,technika właściwie niemiecka,ale niestety nie ma prestiżu.Po przejażce tym autem może wyszukałbym jeszcze jakieś zalety,ale model nie wszędzie jest oferowany.

Dominik999
17-11-2005, 20:39
Wiadomo,że w tej klasie aut liderami są samochody niemieckie,jednak nie każdego na nie stać.Przez to ja uważam,że w tej konfrontacji najlepsza jest Skoda,taki czarny koń rywalizacji.Jest dużo tańsza,technika właściwie niemiecka,ale niestety nie ma prestiżu.Po przejażce tym autem może wyszukałbym jeszcze jakieś zalety,ale model nie wszędzie jest oferowany.
To nie tylko chodzi o wymiary i cene. To auto ma technikę Passata, więc nie dorówna wymienionym tu autom. Ma duuu.zo niższą cenę, a więc i nie ma siły - materiały nie bądą takie same. Wyposażenie też. Gama silnikowa Skody kończy się na niskim pułapie mocy, o konkurencji z mero, BMW, Audi czy nawet Volvo nie ma mowy. Moim zdaniem te ctzrey auta powinny się znaleźć w jednym porównaniu, a dopiero ewnetualnie Skode można porównywać z 607, chociaż tez nie bardzo, bardziej pasowały bu auta klasy średniej, np. Mondeo.

Robak
17-11-2005, 23:21
Własnie w tej klasie głownymi czynnikami zachceajacajacymi do zakupu auta sa: presiz jaki daje posiadna marka, nawyzasza jakosc wykonczenia, zawanoswainie techniczne,mozliwosc luksusowego wyposazenia.Kwestia ceny spada na dalasze miejsce.Kiljent celujacy w segment E liczy sie zazwyczaj z wydatkiem ponad 200 tys zł.Skoda spełnia tylko ten ostani mało wazny warunek a w innych bradziej istotnych jest daleko w tyle za cała stawka. Dlatego uwzam ze skoda jest najgorsza w całym tym porownaniu.

SIDO
18-11-2005, 23:55
wybrałem Audi A6 czemu? Bo wiem co to jest za uczucie jechać w tym aucie.
PS. Silnik to mialo 2,4 l i prz jeżdzie mojego kumpla w mieście potrafiło spalić 17 l!!!

bar-trek
21-02-2006, 08:25
dlaeczego najgorsza . to chyba dobrze ze jest tania bo duzo osob moze miec porzadne duzo auta za nie wilkie pieniadze . a naprzklad kiklanascie lat w stecz Ford Scorpio byl w klasie DE ( E,bmw 5, 607 itp...) i jakos byl bardzo bardzo tani! ale byl duzo i dobry :roll:

PONTIAC.007
25-02-2006, 14:07
To nie tylko chodzi o wymiary i cene. To auto ma technikę Passata, więc nie dorówna wymienionym tu autom. Ma duuu.zo niższą cenę, a więc i nie ma siły - materiały nie bądą takie same. Wyposażenie też. Gama silnikowa Skody kończy się na niskim pułapie mocy, o konkurencji z mero, BMW, Audi czy nawet Volvo nie ma mowy. Moim zdaniem te ctzrey auta powinny się znaleźć w jednym porównaniu, a dopiero ewnetualnie Skode można porównywać z 607, chociaż tez nie bardzo, bardziej pasowały bu auta klasy średniej, np. Mondeo.akurat z tym sie apsolutnie nizgodze!!skoda ma navi,klime aut.,podgzewane szyby itp. czyli to co ma np Mercedes :cool: chociasz dziwne ze nie ma prestizu a skoda ma juz 100lat przeciez :???: ale ja i tak wole Audi A6 bo jest nowoczesne , solidne i bogate :twisted:

BMW M6 i BMW 628CSI
23-03-2006, 20:16
Jako fan marki BMW nie mogłem wybrać inaczej. Lubie nowe Beemki są dynamiczne i dobrze sie prowadzą.

Jacobser
23-03-2006, 21:07
To nie tylko chodzi o wymiary i cene. To auto ma technikę Passata, więc nie dorówna wymienionym tu autom. Ma duuu.zo niższą cenę, a więc i nie ma siły - materiały nie bądą takie same. Wyposażenie też. Gama silnikowa Skody kończy się na niskim pułapie mocy, o konkurencji z mero, BMW, Audi czy nawet Volvo nie ma mowy. Moim zdaniem te ctzrey auta powinny się znaleźć w jednym porównaniu, a dopiero ewnetualnie Skode można porównywać z 607, chociaż tez nie bardzo, bardziej pasowały bu auta klasy średniej, np. Mondeo.akurat z tym sie apsolutnie nizgodze!!skoda ma navi,klime aut.,podgzewane szyby itp. czyli to co ma np Mercedes :cool: chociasz dziwne ze nie ma prestizu a skoda ma juz 100lat przeciez :???: ale ja i tak wole Audi A6 bo jest nowoczesne , solidne i bogate :twisted:

Zgadzam się z tobą.Skoda jest godnym rywalem w tej klasie aut i warto też pamiętać,że w latach międzywojennych oferowała luksusowe wozy,które były najekskluzywniejsze w Europie Wschodniej.Dziś niestety z tym prestiżem nie jest najlepiej,ale uważam,że jeśli ktoś dysponuje mniejszym budżetem to z powodzeniem może kupic sobie Superba.