PDA

Zobacz pełną wersję : Wartburg 1.3 vs Dacia Logan

marek
15-11-2005, 16:15
Kiedyś było takie zabawne porównanie na czacie. Dziś pomyślałem żeby je przytoczyć. Słucham waszych opini o tych autach. Pozdrawiam

Michak91
15-11-2005, 16:23
paradoksalnie zagłosowałem na tego no warth.. cos tam :lol:
ale tylko dla jaj :mryellow: :cool:
to porównainie nie ma sensu :susp:
ale niezle sie usmialem :lol:

stanko
15-11-2005, 16:52
Dla mnie to wogole nie smieszne porownanie,Dacia Logan ,nowsza i nie ma co wiecej pisac.Wartburg to kupa z tymi iegami przy kierownicy i wolnym kolem

marek
15-11-2005, 17:11
Użytkowniku lepoard. To porównanie jest oczywiscie dla jaj, co nie zmienia faktu że mamy tu do czynienia z Wartburgiem 1.3, który ma 4 suwowy silnik z VW Golfa o pojemności 1300 i 4 biegową skrzynią z dźwignią w podłodze.

ilovebmw
15-11-2005, 17:14
posmiac sie mozna :smile:

z wartburgem kojarzy mi sie jedna rzecz: moi rodzice maja dzialke na terenie jeszcze slabo zamieszkalym. grodzilismy ze starszym te dzialke i na przeciwko nas mieszka taki starszy koles, co ma wartburga. nie wyobrazacie sobie jak mozna sie zaciekawic dzwiekiem jego silnika o 6:30 rano jak jest strasznie zimno...taka glucha cisza, a nagle iiiii nananananaaa ii ii iiiii nananaa....to jest cos haha :mryellow:
mowie oczywiscie o dwusuwie.

stanko
15-11-2005, 17:27
Użytkowniku lepoard. To porównanie jest oczywiscie dla jaj, co nie zmienia faktu że mamy tu do czynienia z Wartburgiem 1.3, który ma 4 suwowy silnik z VW Golfa o pojemności 1300 i 4 biegową skrzynią z dźwignią w podłodze.
A czy jest napisane w temacie lub gdzies przez tworce tematu ze jest w nim silnik z Golfa :?:

marek
15-11-2005, 17:36
A czy jest napisane w temacie lub gdzies przez tworce tematu ze jest w nim silnik z Golfa :?: Oczywiscie, że jest napisane. Wyraźnie wybieramy pomiędzy Dacią Logan 1.4 a Wartburgiem 1.3. Wartburgi z silnikiem 2 suwowym było oznaczane jako 353 i miały silnik o pojemności 1.0 (dokładnie 992 ccm).

Mercedesw123
15-11-2005, 17:36
nie nie napisane ale przeciez wiekszosc uzytkownikow tego forum wie ze w Wartburgu byl silnik 1.3 z Golfa a w Trabancie 1.1
Wartburg nie ma wlasnego silnika 1.3

stanko
15-11-2005, 17:38
No dobra :!: .nie znam sie na wartburgach ale moj dziadek mial.Nawet niezle chodzil i wolne kolo tez sie sprawdzalo :!:

AML
15-11-2005, 18:00
Porównanie idiotyczne, logan to już w miarę nowoczesny samochód, nieporównywalnie lepszy od tego komunistycznego wynalazku.
A silnik 2 suwowy warta przyprawia mnie o blady śmiech, ilove dobrze go opisał.

stanko
15-11-2005, 18:03
Bardzo idiotycze,zgadzam sie logan to juz nawet nowoczesne auto a wy porownujac je z wartburgiem "gnoicie" ją ,ja mam taki z tego wniosek ze wg marka logan to smiec i mozna porownywac go z wartburgiem.

marek
15-11-2005, 18:08
Porównanie idiotyczne, logan to już w miarę nowoczesny samochód, nieporównywalnie lepszy od tego komunistycznego wynalazku.
A silnik 2 suwowy warta przyprawia mnie o blady śmiech, ilove dobrze go opisał. Przecież mówie, że porównanie jest z przumróżeniem oka! I powtarzam, że nie chodzi o silnik 2 suwowy!!!!! Tylko o model z silnikiem Golfa 1.3!! Dotarło??? :damn:

AML
15-11-2005, 18:12
Dotarło??? :damn:
Silnik chyba...
Wart i tak nie ucieknie od 2 suwa i ja o nim tutaj właśnie gadam. :mryellow:

marek
15-11-2005, 18:18
Dotarło??? :damn:
Silnik chyba...
Wart i tak nie ucieknie od 2 suwa i ja o nim tutaj właśnie gadam. :mryellow: Wartburg napewno kojarzy się z 2 suwem ale mówimu tu o całkiem innym modelu.

marek
15-11-2005, 19:46
Znalazłem coś ciekawego. Wartburg 1.3 Irmscher. Macie fotke.

fischer777
15-11-2005, 19:49
Czy to nie jakieś VT :?:

Michak91
15-11-2005, 19:52
za mała rozdzielczosc by powiedziec
ale mi sie wydaje ze nie

mustangshelby
15-11-2005, 20:18
wybrałem wartburga... Dacia Logan to najgorsze obecnie produkowany samochód. BARDZO niebezpieczny, brzydki, strasznie tandetny... Nowy kosztuje około 30 000 złotych, a wartburg jest wart 2 złote a jest podobny do logana...

marek
15-11-2005, 20:50
To napewno nie VT. Dodaje kilka lepszych fotek. Prezentuje sie całkiem nieźle. Ciekawe czy robili coś z silnikiem.

Rolex aka JoHnSoN
15-11-2005, 23:27
A silnik 2 suwowy warta przyprawia mnie o blady śmiech, ilove dobrze go opisał.

czy Ty sobie jaja robisz ??kto jak kto ale myslalem ze Ty nie pomylisz silników ... starszy model wartburga miał pojemność 993 i to był dwusów ... w tym temacie mowa o wartburgu z silnikiem golfa 1.3 ... nawet nie wyobrazasz sobie w jakie zdziwienie mnie wprowadziłeś ... zreszta zauważyłem ze wiekszosc osob napisało że ten model to dwusuw ... wiecie co ?? byscie sie wstydzili !!!!

AML
16-11-2005, 00:26
Przecież wiem o tym, wcześniej ktoś już napisał że 1.3 było z golfa, a ja piszę że najbardziej w pamięci utkwił mi ten dwusów.
Z resztą tutaj mogłem się najnaturalniej właśnie pomylić bo nie znam się na tym złomie, nie interesował mnie wcale więc nic o nim wiedzieć nie chciałem. :lol:

Rolex aka JoHnSoN
16-11-2005, 00:41
Przecież wiem o tym, wcześniej ktoś już napisał że 1.3 było z golfa, a ja piszę że najbardziej w pamięci utkwił mi ten dwusów.
Z resztą tutaj mogłem się najnaturalniej właśnie pomylić bo nie znam się na tym złomie, nie interesował mnie wcale więc nic o nim wiedzieć nie chciałem. :lol:

ale po to jest takie forum zeby poszerzać swoje wiadomości ...
napisałeś że w pamieci utkwił Ci dwusów ... w sumie jakby nie patrzec to mi tez ... nie ma to jak skrzynia w kierownicy :cool: :cool: mialem okazje jezdzic i jednym i drugim ... ktoregos dnia pozyczyłem od znajomego dwusówa i 5 dni nim śmigałem ... powiem ze auto nie jest takie najgorsze ... mimo ze swoje lata ma to nie jest na ostatnim miejscu ... calkiem przyjemnie sie go prowadzi ... przyczepić sie jedynie można było do paskudnego wnętrza ... no i oczywiscie do braku wspomagania ... ale wedlug mnie to auto nie ma innych minusow ... jak na te lata i ta klase pojazdu nie narzekałem ... oczywiscie pozniej po przesiadce w punto z silnikiem 55KM bylem zawiedziony brakiem skrzyni w kierownicy ... szkoda ze przestali wprowadzać ten patent w samochodach codziennego użytku ...

Dj Brabus
16-11-2005, 09:24
Wiecie co jest najgorsze? Że większość ludzi "nalewa" się z Dacii w ogóle tego samochodu nie widząc w rzeczywistości, a gdzie tam do siedzenia w nim czy przejechania się choćby kilku kilometrów... :twisted: Dlaczego? Bo "DACIA" - marka rumuńska kojarząca się z beznadziejnym Renault 12 i "rumuńską tandetą"... Niestety specjaliści od marketingu Renault popełnili w Polsce właśnie ważny błąd - Logana "podpięli" pod markę Dacii, gdzie myśleli, że nowy model zbuduje dobre imię marki i zostanie ona wreszcie doceniona - z resztą jak i cały samochód - jako godny zaufania, przestronny i tani środek transportu... Niestety stało się odwrotnie - Logan kojarzony jest ze starymi Daciami i nikt nie chce mieć z nim nic do czynienia... Ciekawe, co stałoby się, gdyby francuska marka zastosowała u nas "patent" m.in. z Rosji - tam Logan sprzedawany jest jako Renault? Może wówczas zmieniłoby się przekonanie do tego auta i stałoby się bardziej popularniejsze...

Wracając do tematu - pomysłodawca porównał Logana do samochodu, który kiedyś mógł uchodzić za dzisiejszego Logana - pomoc Volkswagena z podzespołami, tandetne wykonanie i atrakcyjna cena... Niestety dla mnie topik nie jest do śmiechu - chociażby z tego powodu, że jeźdzę Loganem... :sad:

P.S. Silnik Wartburga to DWUSUW a nie DWUSÓW... Tak BTW...

AGENT
16-11-2005, 09:34
Przecież Logan już jest bardzo popularnym autem na polskich drogach. Ja w Giżycku już doliczyłem się conajmniej 6 Loganów. Jak na taką wioskę, to jest to wynik niezły, zważywszy, że jest od niedawna dostępny na poskim rynku. Uważam, że jakby Logan był sprzedawany jako Renault, to jego popularność byłaby większa. Stanowił by alternatywę np. dla paskudnej Thalii.

Rolex aka JoHnSoN
16-11-2005, 10:06
P.S. Silnik Wartburga to DWUSUW a nie DWUSÓW... Tak BTW...

czyli pisałem dobrze na początku ... tylko AML mnie zmylił bo pisał z błędem ...
widze ze temat wszedł takze na Thalie ... jak dla mnie thalia i logan to to samo czyli jedne z najbrzydszych aut na rynku ... :roll:

Dj Brabus
16-11-2005, 10:46
thalia i logan to to samo czyli jedne z najbrzydszych aut na rynku ... :roll:

Najbrzydsze wcale nie znaczy najgorsze... Poza tym części mechaniczne są produkcji francuskiej a w Rumunii na razie tylko montowane - silnik i skrzynia biegów pochodzą z Megane I/Clio II, przednie zawieszenie również z Clio II a tylna belka z Modusa...

aston
16-11-2005, 14:37
jak dla mnie thalia i logan to to samo czyli jedne z najbrzydszych aut na rynku ... :roll:

miałem przez jakiś czas thalię, nie powiem piękna nie jest, ale najbrzydszym smaochdoem bym jej nie nazwał, moim zdaniem choćby Fiat 600 jest brzydszy.

A co do Logana to tez nie jest jakiś brzydki, trochę mi sie tył nei podoba,a le pozatym jest do zakcpetowania, jedyne kierownica jest fatalna, inne detale są na akcepotawlnym pozomie, niestety nei maiłm przejmnosci jechać tym samochdoem, lecz całkiem czesto je widuję, częsciej niż bym się spodziewał bo nowej marce na rynku (jak dla mnei Dacia tym modelem zastanała na rynku Polskim)

endrju
16-11-2005, 20:47
Ja swój głos oddałem na Wartburga :wink: . Jak dla mnie to jest auto nie zapomniane, co prawda tym modelem nie jeździłem, ale miałem okazję i to dużo razy, podróżować tym ze szłabszym silnikiem. Nigdy nie zapomne dźwieku silnika, przekładni zmiany biegów przy kierownicy i wilekości jaką uraczył mnie ten samochód, należał on do mojego dziadka moi rodzicie mieli Malucha więc tooooo była zmiana :smile: No i ten dźwięk kierukowskazu. Nidgy go nie zapomne :mryellow: . A co do Dacii Logan hmm... moze i moje zdanie na temat tego auta ma w sobie trochę ze stereotypu ale z tego co wiem (testy w TV i gazety) jest on dość kiepsko wykonany, z zewnatrz nie wyglada źle ale jest za wysoki i tyle.

Jacobser
17-11-2005, 20:44
Porównanie bez sensu,ale jak już to stawiam na Wartburga.Auto darzę bardzo dużym sentymentem,bo miał go mój dziadek i dużo czasu w tym aucie spędziłem.Nie jest to tak straszny wóz jak myślicie,napewno nie kupowałbym Logana,który jest jakimś nieudanym sedanem zrobionym z części Renault.A do autora mam jeszcze jedno:było kiedyś takie auto jak Dacia 1310 i z nim możesz porównywać Wartburga.

barthez
19-11-2005, 17:30
Wartburg jest bardziej kultowy bez dwóch zdań, nawet jeśli to nowsza wersja niedwusuwowa.
Nie chciałbym jeździć takim autem, ale po prostu lubię samochody minionej epoki.
Jeśli chodzi o Dacie Logan to auto bez tradycji, jak Daewoo albo Kia. Kolejna masówa i tyle!

Robak
19-11-2005, 17:49
Wartburg jest bardziej kultowy bez dwóch zdań, nawet jeśli to nowsza wersja niedwusuwowa.
Nie chciałbym jeździć takim autem, ale po prostu lubię samochody minionej epoki.
Jeśli chodzi o Dacie Logan to auto bez tradycji, jak Daewoo albo Kia. Kolejna masówa i tyle!
Wartburg to taki sam badziew jak dacia logan i tez był masowka tylko 20 lat temu.Te auta ze wzgedu na szlachetnosci sie niczym nie roznia.Tym bardziej ze marka Wartburg pozostała juz tylko w naszej pamieci.