PDA

Zobacz pełną wersję : [Novitec Rosso] Ferrari F430 Bi-Compressor

kok
16-11-2005, 16:05
http://img16.imageshack.us/img16/3649/novitecf430bicompressor9ls.th.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=novitecf430bicompressor9ls.jpg) http://img284.imageshack.us/img284/9761/novitecf430bicompressor10tv.th.jpg (http://img284.imageshack.us/my.php?image=novitecf430bicompressor10tv.jpg) http://img268.imageshack.us/img268/4679/novitecf430bicompressor28gg.th.jpg (http://img268.imageshack.us/my.php?image=novitecf430bicompressor28gg.jpg)

Novitec podczas SEMA schow pokazał swoją wersje F430 która została całkowicie przebudowana ( zewnątrz, wewnątrz i mechanicznie ).
Silnik został wyposażony w dwie turbiny działające w układzie TWIN z chłodzeniem olejowym oraz ma zmieniony CPU i Airbox wykonany z carbonu. Rezultatem tego jest:
moc: 645 KM 8200 rpm
moment: 638 Nm @ 6250 rpm
odcięcie: 8500rpm
Cena zestawu do silnika: 27 000 Euro
Hamulce: Novitec Ceramiczno-węglowe o średnicy 380mm 8 tłoczkowe z przodu i 4 tłoczkowe z tyłu.
Felgi: 19 x 9 przód; 20 x 12.5 tył ( mają imitowac fekgi Enzo )
ogómienie: 255/30 R19 przód; 345/25 R20 tył, Pirelli P-Zero Rosso
vmax: 348 km/h
0-100: 3,6 s
Body kit jest wykanany z carbonu, z tego samego materiału moze byc wykonana deska rozdzielcza.
wewnątrz mogą byc zamontowane wyczynowe siedzenia Novitec'a a zawieszenie jest przystosowane do brania udziału w wyścigach.
Novitec ma przedstawicieli handlowych w ponad 30 krajach w tym w Polsce :wink:

Davis
16-11-2005, 16:35
Jeśli chodzi o osiągi, to mysle ze nie ma tu zbytnio o czym debatować, chyba każdy myśli ze są wyrąbane w kosmos :mryellow: :wink:
Co do wyglady zewnętrznego to napisze tyle - po co zmieniać to, co dobre ?|
No, moze za wyjątkiem spoilera, bo ten odziwo tutaj pasuje i ładnie sie prezentuje.

mustangshelby
16-11-2005, 16:40
Jest super szybki. fajna cena tuningu silnika 27 000 euro.. na polskie ponad 100 000 zlotych !!! Gdybym miał ferarke f430 to moze bylo by mnie stać na tuning za 100 tysięcy. To dopiero sam silnik, gdzie reszta... Ale ogółem autko jest super, ładne spojlery. może ten tylni zderzak nie podoba mi się ale reszta super

MKa
16-11-2005, 17:43
Nieźle wygląda...
Na tor jest świetny bo jest redukowana waga, do tego nawet fajny spoiler.
Mi się nawet podoba.
A on nie jest czasem troche obniżony... :?:

AML
16-11-2005, 18:41
To co najbardziej mi się podoba to wygląd, przedni zderzak jest zaoblony już nie przypomina tak dechy montowanej w oryginale.
Najlepszy jest jednak tył, wygląda bardzo rasowo i agresywnie, świetny spoiler, wersja standardowa według mnie wygląda jakby styliści nie potrafili ładnie zakończyć tyłu tylko ucieli go ostrą krawendzią bagarznika i wystającymi, nie wbudowanymi światełkami, bardzo nie lubię tego standardowego tyłu, nic w nim pięknego, ale tutaj mamy elegancką robotę wreszcie nadającą jakąś płeć samochodowi.

kok
16-11-2005, 20:48
Oczywiście że został obniżony. A co do stylistyki to był pkt przez który zastanawiałem sie czy zrobić ten temat ponieważ wszyscy zawsze jeżdzicie po firmach które odważą sie coś zmienić w wyglądzie Ferrari a tu wszyscy są na tak co mnie cieszy ponieważ też uważam iż dzieki temu bo kitu auto nabrało charakteru i nieodzownej agresji. Samochód wygląda jak by całyczas szukał zaczepki na ulicy ( torze ) by miuc komuś tyłek skopać.

kocie_ruchy
16-11-2005, 20:55
mi tez sie bardzo podoba

nie ma moze charakteru ferrari, ale nabralo innego, takiego troche bardziej niemieckiego, ale to wcale nie znaczy gorszego - po prostu innego

zawsze tez podobaly mi sie te tylne swiatla

MKa
16-11-2005, 22:51
Wg mnie ciekawym rozwiązaniem jest przedni bumper. Zredukowali ogromniaste wloty do mniejszych - bocznych, a na środku mały - wąski - świetnie to wygląda na tej 430-ce.
Tak jak Aston mówi bardzo ładnie też wygląda zaokrąglony tył.
Natomist nie podchodzą mi jakoś te czarne lampy tylne. Nie są złe ale zwykłe... chyba były ładniejsze - ale to już szczegół. :wink:
Ogólnie jest świetnie.

pyro
17-11-2005, 14:42
Tuning silnika - jak najbardziej pozytywne wrażenie
Tuning wizualny - jak można spaprać tak piekne auto, najbardziej mi sie niepodoba ten dyfuzor w kolorze nadwozia, czarny był o wiele lepszy, przód auta ujdzie mimo że brakuje przedniego, charakterystycznego wlotu, tył zupełnie do du**, spojler nie pasuje, a te światła to zmienione w programie graficznym, widziałem jakś czas temu już foty tej maszyny i te światła były całe czerwone

Fajnie by było gdyby wygladu zewnętrzego wogule nie ruszali :mryellow: :???:

AML
17-11-2005, 15:12
Dość dziwny tok myslenia, ale co gust to gust. :roll:

el_
17-11-2005, 16:07
Dość dziwny tok myslenia, ale co gust to gust. :roll:
Dlaczego? Ja również nie lubię tuningu optycznego takich marek jak Porsche, Ferrari, Lambo, AM itp. Co innego mechaniczny :D

AGENT
19-11-2005, 18:00
Dobrze, że zmienili przedni zderzak, bo fabryczne wloty powietsza wyglądały okropnie. Może troszkę nie pasuje ten tylny spoiler, reszta jest OK.

BABELEC
19-11-2005, 22:56
Novitec nie należy do firm, którym zdarzają się kiepskie projekty. Tak samo jest z tym Ferrari. Z zewnątrz zmieniono tylko tyle ile było można, nie psując przy tym charakterystycznej sylwetki. Mechanika jest również ciekawa. Bi-compressor w Ferrari? Nie do pomyslenia w seryjnym wozie. Tu dało niezły zastrzyk mocy, choć można by spodziewać się ciut większego. Osiągi stawiają go w czołówce supersportowców. Fajny wóz.

Golas
29-11-2005, 15:45
A mi sie podoba, uwazam nawet ze dobrze iz go zmienili wizualnie bo po pierwsze auto tak wzmocnione musi sie odrozniac od "fabrycznego", a pozatym spojlery to dodatkowy docisk, ktorego przy takiej mocy chyba nigdy za wiele. Zajebista fura, juz od jakiegos czasu na tapecie mojego monitora:]

techstyle
29-11-2005, 15:54
zajebista fura ,ale niestety nie na nasze polskie drogi , a szkoda bo było by czy przcisnąć , spojlery nawet niezłe , ale silnik to normalnie masakra , ciekawe ile bierze na setke i na jakim paliwie można jeżdzić ?