PDA

Zobacz pełną wersję : Alfa Romeo 159 3,2 vs Mazda MPS 6

aston
19-11-2005, 15:15
Duże wolnossące V6 vs R4 trubo
Włoski temperament vs japońska silodność

http://img392.imageshack.us/img392/985/18om.png
http://img392.imageshack.us/img392/7167/24nb.png
http://img392.imageshack.us/img392/122/30up.png
mojeauto.pl

w obu przypadkach napęd 4x4
ksenony i skóra w standardzie:)

Robak
19-11-2005, 15:26
Hm swietne porownanie.Oba samochody to wyrownana kokurecja.Ja wybiream mazde bo nie ufam alfie.Jesli chodzi o wyglada to postawił bym 1:1.Oba sa piekne.Jesli chodzi o motor to 1:0 dla alfy gdyz nie lubie 4 cylinrdowych turbo a alfa ma to co potrzeba pod maska.Włoski temperament do tej pory był wiotki a mazda zewsze niezawodna a i z przyjsciem modelu 6 takze piekna.

AGENT
19-11-2005, 15:31
Nie da się ukryć, że lepiej w porównaniu wypada Japończyk, ale fana Alfy Romeo to nie przekona. Wybieram Alfę mimo wyższej ceny i gorszego przyspieszenia. Wygląd Mazdy nie jest zachwycający, a Alfa 159 jak każde Alfa Romeo jest piękna :razz:

Robak
19-11-2005, 15:46
Masa własna 1815 kg :shock: :shock: :shock: :shock: :ogh: :ogh: :ogh: Moze to bład.Ja pierdziele co tam wsadzili.Dla porownania o dwie klasy wyzsze audi a8 3.7 quattro 1770kg z silnikiem V8!!!!.
Drugie auto do prownania w tej samej klasie to audi a4 3.2 fsi quattro 255 koni 6 manula, masa:1540 kilo.Mazde tez nie jest lekka ale alfa to prawdziwy spaslak.Ciekawe jekie bedzie rzeczywiste spalanie tago auta.
:lol:

aston
19-11-2005, 15:52
Masa własna 1815 kg :shock: :shock: :shock: :shock: :ogh: :ogh: :ogh: Moze to bład.Ja pierdziele co tam wsadzili.Dla porownania o dwie klasy wyzsze audi a8 3.7 quattro 1770kg z silnikiem V8!!!!.

Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 20v Progression waży 1705kg a ma napęd FWD więc raczej nie ma błędu

Dominik999
19-11-2005, 16:12
Włoski temperament
Zdecydowanie Alfa, "japońszczyzna" pod względem emocji i designu nie ma sznas z Włochem ;) No i dźwięk "fałszóstki" :P

BABELEC
19-11-2005, 16:40
Serce podpowiada - Alfa, rozum - Mazda. Wybór jest trudny.
Oba auta są świetne. Alfa wygrywa nieznacznie pod względem wyglądu.
Raczej zdecydowałbym się na Alfę.

Ciekawie, czy kolejny model AR będzie krokiem w kierunku zwiększenia niezawodności i jakości wykonania. Z tego, co pisali ostatnio w Wysokich Obrotach, to Alfa jest minimalnie lepiej wykonana niż BMW3 (noty za wykonanie - AR 6,86; BMW 3 6,75). W tym porównianiu wersji dieslowskich (1,9JTDm i 320d) Alfa była godnym konkurentem i przegrała nieznacznie tylko ze względu na mniejszą od BMW przyjemność z jazdy.

Można z tego wysnuć wniosek, że to naprawdę porządne auto, mogące śmiało konkurować z najważniejszymi graczami w tej klasie.

fischer777
19-11-2005, 17:09
Alfa jest naprawę piękna stylistycznie i łądniejsza stylistycznie od Mazdy. Jednak za stronę techniczną wybieram Mazdę. "Japończycy" doszli teraz do perfekcji technicznej. Niesamowita skrzynia biegów, no i ten silnik. Wersja MPS robi wrażnieni.

Golas
29-11-2005, 12:41
Zdecydowanie Alfa pomimo ze moze sie wydawac gorsza, jednak to auto nie musi jechac by wygladalo dynamicznie. Mazda tez swietny samochod i nawet calkiem ladny. Ale glos oddaje na Alfe Romeo

Matador
30-11-2005, 16:47
Masa własna 1815 kg :shock: :shock: :shock: :shock: :ogh: :ogh: :ogh: Moze to bład (...)

Niestety, to nie jest błąd. Wśród głównych wad tego auta podaje się właśnie jego bardzo dużą masę. W ogóle jest to cecha nowych aut spod skrzydeł Fiata, np. Croma lekka też nie jest.

Wybrałem Mazdę. Miałem niedawno styczność z Alfą Romeo 159 na targach motoryzacyjnych - wrażenie oczywiście pozytywne. Ładna stylistyka, ładne wnętrze. Jednak zawsze miałem wrażenie że Włosi bardziej skupiają się na stylistyce niż na technice, że próbują tym przysłonić niedostatki w wykonaniu itp. Tutaj to się już zmieniło, i bardzo dobrze. Jednak Mazda sprawia wrażenie bardziej solidnej. Japońska technika, ładna stylistyka. Z detali jedynie tylne lampy mi nie odpowiadają (kopiowane dziś już do masy innych aut). Jednak Mazda...

stanko
30-11-2005, 16:51
Ja oczywiscie glosuje na Alfe,jest naprawde ladna.Nie lubie mazd.Jedzilem 6,w srodku troche dziwnie.A wiec alfa romeo.

Dj Brabus
01-12-2005, 09:17
Dla mnie Mazda! :cool: Jest zrywniejsza, mniej pali, ma lepszy system gwarancyjny i o wiele niższą cenę. Moc i prędkość maksymalna taka sama, więc jak głosi slogan reklamowy "skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?". W cenie Alfy kupiłbym właśnie Mazdę MPS i zostałoby jeszcze na Swifta dla żony! :razz:

MKa
01-12-2005, 17:35
Ja też wybrałbym Mazde. Jest ładniejsza i tańsza. Pozatym ładniejsze i lepszej jakości wnętrze.

MAZDAMEN
10-12-2005, 16:15
OSOBISCIE MAM MAZDE 626 AUTO MA 11 LAT I JEST NIE DO ZARZNIECIA WYBOR JEST PROSTY -MAZDA!
PS DLA MNIE LICZA SIE TYLKO JAPONCZYKI!!... I NIEMCY

BKX
10-12-2005, 17:50
Technika Mazdy, wyglad Alfy i mozemy skonczyc temat :) A tak serio, to ja jestem z tych ludzi, ktorzy lubia miec samochod co im sie podoba, a nie tylko dobrze jezdzi i z tych ludzi co zwracaja uwage na szczegoly... Niestety Mazda jest tak okropna (ten model, bo zwylka jest przepiekna), ze nie ma innej opcji, jak oddac glos na Alfe (i tak zrobilem). Niby jest niwiele zmienione w stosunku do zwylkej 6, ale tak go oszpecili, ze nie moge na niego patrzec (szczegolnie przod auta) :neutral:

BeeMiX
10-12-2005, 18:07
Raczej Mazda, bał bym sie że Alfa jeszcze sie popsuje :lol:

stanko
11-12-2005, 13:02
Oba są g mnie ladne ale Alfa chyba ladiejsza.Moc ta sama i prawie wszystko.Tu gra role tyllko kwestia gustu.

Jacobser
15-12-2005, 20:34
Bardzo ciekawe zestawienie,choć jak na mój gust to jednak postawiłbym na japońską solidność.Osiągi podobne,stylistyka w obu modelach na najwyższym poziomie,tylko jedno-jakość.Jak wiadomo,technika w Alfie jest fiatowska,czyli nie najlepsza delikatnie mówiąc,a Japończycy robią auta solidniej od Niemców.A do tego szóstka przypomina mi Hondę Accord,model który bardzo szanuję.

Sajmon
20-01-2006, 23:41
Zdecydowanie Mazda. Być może zaraz wszyscy się na mnie rzucą, ale jak dla mnie to mazda jast ciut ładniejsza (ach ten grilek :cool: )
wg mnie:

wygląd
M :1
A.R :1

moc
M:1
A.R :1

awaryjność
M:1
A.R:0

Jak widzimy 3:2 dla mazdy. A pozatym nie ma to jak potężny japoński dieselek