PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Ford Focus 1,8 TDCI

AGENT
27-11-2005, 19:22
Przez ten piątek, sobote i niedziele miałem przyjemność pojeździć Focusem combi 1,8 TDCI, przejechałem ponad 650 km (codziennie do Olsztyna, przez 3 dni). Kiedyś też jeździłem Focusem z takim samym silnikiem diesla 90KM. Coraz bardziej podoba mi się to autko. Moc 90 KM, nie powala, ale ma naprawdę niezłego kopa. Wpiątek w nocy wracałem z Olsztyna do Giżycka (110km), a że bardzo mi się spieszyło, to wykręciłem czas 1godź.15min. i to w nocy na mokrej nawierzchni. Na prostych 140-150 km/h! Autko miało 131 tys. km, lecz mimo to w środku było cicho. Jeżdżenie po zakrętach także sprawia dużą frajdę. Nie było śmiałka, który by mnie wyprzedził :-) Moim zdaniem jest to bardzo udana konstrukcja, bezawaryjna i nadal może się podobać. Focus sprawił, że marka Ford zaczęto kojarzyć z solidnością. Nie wiem, czy nowy Focus jest lepszy od starego, okaże się po latach eksploatacji.

BABELEC
27-11-2005, 19:50
Generalnie Focusy mają dobrą opinię. I słyną ze świetnego zawieszenia.
Małe tylko sprostowanie - TDCi ma 115 KM i jest na common railu. TDDi jest wersją, którą jeździłeś i jest to jeszcze poprzednia generacja diesla u Forda.

ilovebmw
27-11-2005, 20:19
TDCi ma 115 KM
jest jeszcze wersja 100-konna :wink:

AGENT
27-11-2005, 20:40
No tak, moja pomyłka, to faktycznie TDDI (na aucie nie było oznaczenia, więc myślałem, że to TDCI) , ma 90 KM, jest z 2000r. Autko sprowadzone z Niemiec w kwietniu.

Jacobser
23-12-2005, 21:48
Muszę przyznać,że jest to jeden z niewielu samochodów dla ludu,który stał się moim obiektem westchnień.Jak pierwsza generacja mnie zszokowała swoim wyglądem (oczywiście na plus) to obecna mnie zwala z nóg.W mojej okolicy jest już 3 modele (czarny,czerwony i przepiękny seledynowy) i przyznam się,że za wszystkimi codziennie muszę się obejrzeć.