PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 2006 vs Seat Leon 2006

Dj Brabus
29-11-2005, 12:00
Witam serdecznie!!

Dziś mam Wam do zaoferowania porównanie dwóch kompaktów. Jednak nie byle "szaraków", które giną w tłumie, ale samochodów które stworzono dla ludzi lubiących styl i oryginalność. Do porównania stają dwaj najnowsi reprezentancji tej klasy - Honda Civic i Seat Leon...

HONDA CIVIC 2006 (http://www.netcarshow.com/honda/2006-civic_eur/1280x960/wallpaper_06.htm)
silniki: 1.4 (83 KM), 1.8 (140 KM), 2.2 i-CTDi (140 KM)
premiera: styczeń/luty 2006
cena: prawdopodobnie od 65.000 zł

Samochód, który wreszcie wygląda jak na Hondę przystało! Futurystyczny styl z przeźroczystymi panelami między lampami przednimi oraz tylnymi, niesamowita deska rozdzielcza rodem ze statku kosmicznego... Stylistycznie jest bajecznie! Troszkę gorzej jeśli chodzi o... technikę! Oj tak - tu troszeczkę Honda poszła chyba po kosztach. Tylna belka zamiast wielowahaczowej stała się zwykłą skrętną (tłumaczą się mniejszą ilością zajmowanego miejsca...), wrócono do silnika 8-zaworowego (podstawowa jednostka to 1.4-litra z Jazz'a...). Generalnie jest dobrze, choć mogłoby być jeszcze lepiej. Wiadomością optymistyczną jest to, że specjalnie do nowego Civic'a skonstruowano 1,8-litrowy silnik benzynowy o mocy 140 KM, z którym samochód jest nieco... wolniejszy od trzeciego z oferowanych silników tj. diesla 2,2-litra również o tej samej mocy. No i jeszcze seryjnie wszystkie wersje mają skrzynie 6-biegowe... Czekamy na Type-"R"kę! :mryellow:
WNĘTRZE (http://www.netcarshow.com/honda/2006-civic_eur/1280x960/wallpaper_07.htm) oraz PEŁNA GALERIA (http://www.netcarshow.com/honda/2006-civic_eur/)

SEAT LEON 2006 (http://www.netcarshow.com/seat/2006-leon/1280x960/wallpaper_03.htm)
silniki: 1.6 (105 KM), 2.0 FSi (150 KM), 2.0 TFSi (185 KM), 1.9 TDi (105 KM), 2.0 TDi (140 KM)
premiera: początek 2006
cena: jeszcze nieznana

Do produkcji wszedł niemal nie zmieniony od stadium Prototipo. Piękna załamana linia, przód z Altei, oraz klameczka tylnych drzwi sprytnie ukryta - rozwiązanie zapoczątkowane prawdopodobnie przez starego jeszcze Nissana Pathfindera, rozsławione w Alfie Romeo 156 i naśladowane przez wielu producentów (w Civicu też jest!). We wnętrzu czuć styl Alfy - zegary w tubach, sportowe prawie kubełkowe fotele i znakomita skrzynia biegów. Wielbiciele hasła "auto emocion" już odkładają pieniążki na wersję Cupra (prawdopodobnie 2.0 TFSi 240 KM)...
WNĘTRZE (http://www.netcarshow.com/seat/2006-leon/1280x960/wallpaper_5c.htm) oraz PEŁNA GALERIA (http://www.netcarshow.com/seat/2006-leon/)
Wybór należy do Was!

P.S. Ja jestem zakochany w Civicu... :razz:

źródełka:
www.motoforum.pl
www.designforum.pl
www.seatcupra.net

Robak
29-11-2005, 12:07
Ja tez i wybieram civica bez chwili namysłu.Seat leon to kolejne podobne auto ktore niczym paraktycznie sie nie rozni od altei i toledo i to do tego sa w tej samej klasie praktycznie.Trzy małe miniwany na jeden kopyt.Bezsesns i zero orgilannosci.Po za tym nie jest zbyt piekny.Civic ma tylko kiepski tył reszta jest idaelana.Do tego ten przepiekny futurystyczny srodek.Marze zeby go zaobaczyc na zywo i wsiasc do srodka.Ciekawe kiedy to nastapi? :neutral:

MKa
29-11-2005, 12:10
W tym porównaniu (wg mnie) definitywnie wygrywa Leon pod względem stylistycznym. Honda kompletnie mi się nie podoba - a szczególnie ten jej przód z połączonymi lampami. Blee.. :???:
A z tej całej nowej serii Seatów "Altopodobnych" Leon jest najładniejszy (bo najbardziej sportowy) i nawet mi się podoba. A jak bym miał jeszcze kupować to bym wziął wer. 2.0 FSi (150 KM) i już by było super.
Ciekawe jak jest z prowadzeniem aut...
Acha, można prosić zdjęcia - szczególnie wnętrza...?
Dzięki z góry. :wink:

307_big_fan
29-11-2005, 12:49
ja nie moge się zdecydować
leon jest samochodem bardzo sportowym , a civic jest bardzo futurystyczny , więc ja wolałbym jezdzić nowym Leonem

marek
29-11-2005, 12:53
Według mnie wygrywa Leon. Honda jest paskudna i kiepska. Przynajmniej poprzednie generacje były wyjątkowo kiepskie. A tak na marginesie silnik 1.6 w Leonie ma 102 KM.

Dj Brabus
29-11-2005, 13:40
A tak na marginesie silnik 1.6 w Leonie ma 102 KM.

Zasugerowałem się informacjami ze strony www.designforum.pl, gdzie znalazłem raport z jazdy i tam właśnie piszą o 1.6 75-konnym... Jednak upewniłem się na stronie seata oraz na seatcupra.net i poprawiłem dokładne dane dotyczące silników!

mk133 Dodałem zdjęcia wnętrz i odnośniki do galerii - dzięki za upomnienie! :cool:

Robak
29-11-2005, 13:54
Według mnie wygrywa Leon. Honda jest paskudna i kiepska. Przynajmniej poprzednie generacje były wyjątkowo kiepskie. A tak na marginesie silnik 1.6 w Leonie ma 102 KM.
Civic jest kiepski? jezdziłes nim?siedziałes w srodku?Pod jakim wzgledem? a poprzednie generacje to co?Poprzyj swoja wypowiedz jakimis argumentami bo według mnie to puste słowa.Generacja civica ktora weszła 95 roku była znakomita.Ladne 3 drzwiowe nadwozie ktore poddawano czesto tuningowi.Bardzo dobre oszczedene, zwawe i wytrzymałe silniki.Ostatnia generacja nie była zbyt piekna ale na pewno dobra.Model 5-drzwiowy był bardzo praktyczny i miał przeogrona ilosc miejsca w srodku do tego bez awaryjny a civic type-r to najlepszy hothatch do dzisiejszego dnia.Jesli cos mowisz to konkretnie bo po takiej jak ostatnia wypowidzi widac ze mało wiesz i masz blade pojecie o czymkolwiek.

MKa
29-11-2005, 13:58
(...)

mk133 Dodałem zdjęcia wnętrz i odnośniki do galerii - dzięki za upomnienie! :cool:
Dzięki. :wink:
Pod względem wnętrza Honda zdecydowanie wygrywa. Ale ja przy Leonie zostaje. :wink:

SIDO
29-11-2005, 14:50
Ja tam wybieram z pewnościa Leona.Nie gustuje w takich autach jak Civic chociaż poprzednai wersja bardziej do mnei przemawiała.Leon ma sportowy charakter, i wybralbym 2.0 TDi (140 KM). wogle kocham auta Seata

*AUTO EMOCION*

AGENT
29-11-2005, 15:23
Ciekawe porównanie. Ja kilka dni temu widziałem w Olsztynie nowego Leona na niemieckich blachach. W czarnym kolorze wyglądał świetnie, dlatego m.in. zagłosowałem na Seata. Z drugiej zaś strony rozsądek podpowiada Japończyka, trudny wybór. Nowy Civic także wygląda bardzo nowocześnie, no może ten panel łączący światła z tyłu nie wygląd najlepiej. Nie podoba mi się, że w obu autach klamki z tylnych drzwi żywcem wzięte z Alfy Romeo. No i wnętrze Civica - pełna awangarda jak na nudną Hondę!

Di Kej
29-11-2005, 16:56
Ja tez i wybieram civica bez chwili namysłu.Seat leon to kolejne podobne auto ktore niczym paraktycznie sie nie rozni od altei i toledo i to do tego sa w tej samej klasie praktycznie.Trzy małe miniwany na jeden kopyt.Bezsesns i zero orgilannosci.Po za tym nie jest zbyt piekny.Civic ma tylko kiepski tył reszta jest idaelana.Do tego ten przepiekny futurystyczny srodek.Marze zeby go zaobaczyc na zywo i wsiasc do srodka.Ciekawe kiedy to nastapi? :neutral:

Ja byłem na targach i był Civic, wnętrze było bardzo ciekawe, nowoczesne, nieco futurystyczne, ale dość czytelne............

Z zewnątrz jest już zupełnie dziwacznie..............Dość dużą wadą moim zdaniem są cholernie małe drzwi tylne........ ehh
Ja się mieściłem, ale ktoś wysoki (dorosły) już by się mysiał odchylać trochę..........bagażnik gigantyczny wręcz.....tzn. w AŚ mówili że ma ponad 400 l już dokładnie nie pamiętam.
Z tyłu dość twardo, ale wygodnie mimo to, w tym egzemplarzu co siedziałem była wersja z welurem miłym w dotyku.
Bardzo mi się podoba ostatnio cyfrowy prędkościomierz, jest bardzo dokładny (oczywiście nie chodzi mi o to czy się myli czy nie, tylko o to że co do 1 km/h dokładny). To rozwiązanie chyba zawsze jest czytalne i jednocześnie nowoczesne, choć może nie każdemu się podoba. Cieszę się że jednak zostawili w spokoju obrotomierz :).
Nie podoba mi się paleta silników, są tylko 3 i to jaka rozległość......... :damn: :damn: :damn: :damn: :damn: :damn:
85 KM to bardzo mało jak na benzyniaka w kompakcie.......i wielki skok aż do 140 KM !! no i jedyny diesel w palecie ma aż 140 KM.....dlatego tak drogi.....W ogóle podstawowa cena Civica jest duża - ponad 60 tys zł.

Co do Leona - nie siedziałem w nim, jedynie w Altei ale jak było to już nie pamiętam.......

Na pewno bardzo mi się podoba linia boczna, lampy z przodu są bardzo ładne, wnętrze także spoko, nie razi w oczy, ale na szczęście też nie jest nudna..........bagażnik jest wystarczający (chyba 343 l o ile pamiętam) więcej tutaj nie powiem.........

Co do całego porównania ja bym raczej wstawił Citroena C4, Civic jest bardziej zbliżony do niego niż Leon, ale to jest mało ważne......

No i decydujący głosssss....

Stawiam na Civic jednak bardzo minimalnie....z zewnątrz jest dziwaczny, muszę sie przyzwyczaić (już się przyzwyczaiłem do C4 i nawet mi się podoba.....). Leon jest spokojny, jednak rzeczywiście wygląda bardzo podobnie do Altei i Toledo...są jednak troszkę inne (ja np. umiem je rozróżnić, no wiecie od paru latek rozpoznawałem auta :mryellow: :mryellow: :mryellow: :mryellow: :mryellow: :mryellow: :mryellow: :mryellow: )

Paleta silników nie jest największa w klasie ani nawet duża....ale nie jest tak skromna jak w Civicu, w każdym razie jest w czym wybierać......

No i cena, Seat jest tańszy trochę.......

Jednak to mu nie pomaga.......

Civic u mnie wygrywa przede wszystkim za super wnętrze jak w statku kosmicznym jak to w AŚ pisali "StarWars" :mryellow: :mryellow: :mryellow:

stanko
29-11-2005, 17:01
Dla mnie iczywiscie Civic.
Jesna naprawde ladna.
Leon jest dla mnie juz za bardzo prezstarzaly.
Nie ma jakies swietnej wersji silnikowej.
W Civicu mozna wziac Typer-R co jest swietnym wyboraem.
Pozatym podoba mi sie jej przod.Rasowe swiatla.
Tyl tez jest ok.

Robak
29-11-2005, 17:17
Jesna naprawde ladna.
Tyl tez jest ok.
Cos pokreciłes. Nowy civic nie ma jescze type-r a jesli mowisz o styraym leonie to była wesja cupra r 1.8 t 225 koni wg mnie to na prwade konkretny silnik.Nowe modele leona i civica maja podobne silniki pod wzgledem mocy.

Di Kej
29-11-2005, 17:20
Jesna naprawde ladna.
Tyl tez jest ok.

Też co.ś mi nie pasuje, chyba widać wyraźnie że modele 2006

I rzeczywiście nie sądzę aby Leon II był przestarzały, pomyłka i tyle........ale czytaj uważniej, a jak masz wątpliwości to jeszcze są częto fotki tak jak tu...

piotrt
29-11-2005, 17:40
zdecydowanie honda civic
dlaczego
pewnie jestem pragmatykiem- ale skoro mam wydac kilkadzisiąt tys. złotych to mogę- wydaje mi sie
- wybieram auto (podobno) prawie bezawaryjne
po drugie sam jezdze hondą (jazz) - ale kiedy zobaczyłem piewsze fotki nowego civica zachorowałem - i tak se mysle ze to moje kolejne auto - za pare latek... - za to civic 7gen był według mnie stylistyczna porazką hondy - szczególnie wersja 5dr ( 3dr- do zaakceptowania)
- podobaja mi sie rozwiązania aranzacji wnętrza- przeniesione z jazza- i powiem wam ze sie sprawdzają :)

co do seata - jest całkiem zgrabny - tylko to kolejny klon jednego pomysłu- albo w seacie na stylistach oszczedzają - albo maja jakiegos dyktatora stylistę- na dłuższa metę porazka

Dominik999
29-11-2005, 18:34
Hmmmm, prawdopodobnie gdybym miało dojśc do kupna, to zdecydował bym sie na Hondę, jakoś podświadomie sprawia wrażenie rozsądniejszego wyboru. jednak jesli wyboru mam dokonać w kategorii "lubię, nie lubię" to Leon. jestem fanem dzieł mistrza Da Silvy, nikt tak jak on nie potrafi tchnąc tyle ekspresji w kupę stali :mryellow: Nowe Seaty są FANTASTYCZNIE PIĘKNE, szkoda tylko, że takie same..... :roll: Akurat tutaj mogliby sie wykazać większą inwencją :| Juz nie mogę doczekac się nowej Ibizy....

marek
29-11-2005, 18:49
Znam dobrze Civica z lat 97-99 ale mówiłem bardziej ogólnie. Silniki Hondy są beznadziejne pod wzgledem elastyczności. Zawieszenie, wnętrze itd. Hond, z którymi sie spotkałem były na średnim lub niskim poziomie. Własciwie Honda nie wyrożnia sie niczym poza bezawaryjnością, a jej cena jest stanowczo za wysoka. Pozatym stylistyka nowego Civica z mojego punktu widzenie jest koszmarna. Widzę, że jesteś wielkim fanem Hondy więc napewno cie nie przekonam. Ale z moich obserwacji wynika, że własciciele Hond uważają je za najlepsze auta jakie stworzył człowiek i wogóle nie uznają ich wad. Wyznają politykę - wszystko co mam jest najlepsze.

Michak91
29-11-2005, 19:09
nie Leon bo wiecie to jest juz stara sylwetka a lepiej by było poczekac na nowac wersję :wink:
no i honda mój kumpel ma honde duzo ludzi ma honde i jest to niezawodny wozik :mryellow:
(jezeli pomyslisz ze mam duzo znajomych to nie o to mi chodziło :wink: )

Seth
29-11-2005, 19:17
jakbym miał wybierać coś z tych dwócjh samochodów to wezm... kartę miejską :) oprócz świetnego wnętrza hondy nic mi się w nich nie podoba kompletnie... oba są brzydkie jak noc, nie prezentują sobą nic ciekawego. są kontrowersyjne i udziwnione, ale żeby chociaż urodziwe były. Civika nie skomentuję, bo jest dla mnie porażką na całej linii, Leon... gdyby nie to, że jest klonem Altei to może jako tako by mi się podobał... ale nie chcialbym mieć samochodu, przy którym każdy by się mnie pytał co mam, bo nie byłby rozpoznawalny w tłumie innych nowych seatów :/

piotrt
29-11-2005, 21:47
nie Leon bo wiecie to jest juz stara sylwetka a lepiej by było poczekac na nowac wersję :wink:
no i honda mój kumpel ma honde duzo ludzi ma honde i jest to niezawodny wozik :mryellow:

drogie dziecko- w szkole chyba uczą jezyka polskiego i prawidłowej składni zdania
a poza tym czytaj dokładnie na jaki temat zabierasz głos
(no chyba ze nie rozumiesz co czytasz /wtórny analfabetyzm/)

mimo wszystko jest jakis pozytyw z tej wypowiedzi: własciwy głos w sondzie

Robak
29-11-2005, 22:52
Znam dobrze Civica z lat 97-99 ale mówiłem bardziej ogólnie. Silniki Hondy są beznadziejne pod wzgledem elastyczności. Zawieszenie, wnętrze itd. Hond, z którymi sie spotkałem były na średnim lub niskim poziomie. Własciwie Honda nie wyrożnia sie niczym poza bezawaryjnością, a jej cena jest stanowczo za wysoka. Pozatym stylistyka nowego Civica z mojego punktu widzenie jest koszmarna. Widzę, że jesteś wielkim fanem Hondy więc napewno cie nie przekonam. Ale z moich obserwacji wynika, że własciciele Hond uważają je za najlepsze auta jakie stworzył człowiek i wogóle nie uznają ich wad. Wyznają politykę - wszystko co mam jest najlepsze.
Dalej kiepsko, ja widze troche inaczej.Wg mnie honda wyposciła w swojej historii wiele ciekawych modeli.Mozna powiedziec nawet kultowych.Honda s2000 jest drugi raz z rzedu najardziej pozadanym autem w GB.Model nsx takze wyrozniał sie pod wieloma wzgledami a nabardziej idealnym prowadzeniem.Acura RL jest najlepszym wg amerykanow luksusowym sedanem.Dalej civic type-r ktory jest uznanym sportowym autem dal kazdego.
A seat?W swojej krotkiej histori nie wyposcił zadnego auta ktore by sie czyms wyrozniło.Same tanie przecitaniaki.Tansze odpowiedniki VW z jego wnetrznosciami.Nic co by mogło kogos poruszyc.Jedynym modelem był leon cupra r ktory był i tak gorszy od civica type-r.
Moze silniki nie sa zbyt elastyczne ale maja duzo mocy sa wytrzymałe i robia wiekie pezebiegi.Dalej udam sie do faktu ze silnik s2000 był uznawany 2 razy z rzedu za najlepszy motor.To sa podtwierdzenia na swietnosc motorow hond a nie moje widzimisie.
Nie jestem slepym fanem hondy.Lubie to firme bo to co tworzy znajduje uznanie ogolnie w srod ludzi na globie.
Stylistyka hondy civic moze nie zachwycac(mi sie bardzo podoba) ale da sie zauwazyc to ze kazdy model jest innym i idzie swoja droga jesli chodzi o wyglad.Leon natomiast jest zbyt podobny altei i toledo wiec nic w nim orginalego nie ma.Wszytstko to juz było.

Michak91
30-11-2005, 05:56

drogie dziecko- w szkole chyba uczą jezyka polskiego i prawidłowej składni zdania
a poza tym czytaj dokładnie na jaki temat zabierasz głos
(no chyba ze nie rozumiesz co czytasz /wtórny analfabetyzm/)

mimo wszystko jest jakis pozytyw z tej wypowiedzi: własciwy głos w sondzie
wiesz co za przeproszeniem gówno mnie obchodzi język polski i jeszcze jedno- pisałem szybko odpowiedz na forum a nie wypracowanie :damn:

Seth
30-11-2005, 12:34
po pierwsze... poziom trzeba trzymać, i jako tako pisać poprawnie, jak cie "g*wno obchodzi język polski" to wynoś się z tego kraju.

a dalej

Dalej kiepsko, ja widze troche inaczej.Wg mnie honda wyposciła w swojej historii wiele ciekawych modeli.Mozna powiedziec nawet kultowych.Honda s2000 jest drugi raz z rzedu najardziej pozadanym autem w GB.Model nsx takze wyrozniał sie pod wieloma wzgledami a nabardziej idealnym prowadzeniem.Acura RL jest najlepszym wg amerykanow luksusowym sedanem.Dalej civic type-r ktory jest uznanym sportowym autem dal kazdego.

z tego co wiem, temat jest o civiku, a nie o najdroższych i najbardziej egzotycznych modelach hondy, więc nie widzę tu miejsca na takie porównianie... jak już chcesz koniecznie coś udowodnić, to w konkretnych klasach, bo inaczej, to w porównaniu chevrolet spark vs. panda, mogę zagłosować na chevroleta, bo przecież corvette jest świetna :twisted:

poza tym jeszcze jedno... nie dla każdego CTR jest uznanym autem sportowym, dla mnie nie :)

Robak
30-11-2005, 12:53
.... ale mówiłem bardziej ogólnie. Silniki Hondy są beznadziejne pod wzgledem elastyczności. Zawieszenie, wnętrze itd. Hond, z którymi sie spotkałem były na średnim lub niskim poziomie. Własciwie Honda nie wyrożnia sie niczym poza bezawaryjnością, a jej cena jest stanowczo za wysoka.
Odpowiadałem na to a o civicu juz wyraziłem swoje zadnie.A CTR jest sportowym autem dla kazdego tzn ze kazdy bez wzgledu na płec czy wiek moze w nim sie czuc switnie a oczywiscie ze nie kazdy musi go uznawac.Tym srebrynym np. ktorego zdjecia zamiesciłem na ExoticCars jezdzi 35 letnia kobieta z 10 letnim synkiem i 7 letnia coreczka.

Dj Brabus
30-11-2005, 13:15

Jeśli tylko coś mogę wtrącić (bynajmniej nic o języku polskim...), to prosiłbym Cię o dokładne przeglądnięcie pierwszej strony i... uświadomienie sobie, że to właśnie NOWEGO Leona i NOWEGO Civic'a zamieściłem w tym porównaniu :cool:

Byłbym wdzięczny za dokładniejsze czytanie tematu i postów...

Michak91
30-11-2005, 13:29

Jeśli tylko coś mogę wtrącić (bynajmniej nic o języku polskim...), to prosiłbym Cię o dokładne przeglądnięcie pierwszej strony i... uświadomienie sobie, że to właśnie NOWEGO Leona i NOWEGO Civic'a zamieściłem w tym porównaniu :cool:

Byłbym wdzięczny za dokładniejsze czytanie tematu i postów...
no to sorka dj :oops:

marek
30-11-2005, 13:43
A seat?W swojej krotkiej histori nie wyposcił zadnego auta ktore by sie czyms wyrozniło.Same tanie przecitaniaki.Tansze odpowiedniki VW z jego wnetrznosciami.Nic co by mogło kogos poruszyc.Jedynym modelem był leon cupra r ktory był i tak gorszy od civica type-r.
Moze silniki nie sa zbyt elastyczne ale maja duzo mocy sa wytrzymałe i robia wiekie pezebiegi.Dalej udam sie do faktu ze silnik s2000 był uznawany 2 razy z rzedu za najlepszy motor.To sa podtwierdzenia na swietnosc motorow hond a nie moje widzimisie.
Nie jestem slepym fanem hondy.Lubie to firme bo to co tworzy znajduje uznanie ogolnie w srod ludzi na globie.
Stylistyka hondy civic moze nie zachwycac(mi sie bardzo podoba) ale da sie zauwazyc to ze kazdy model jest innym i idzie swoja droga jesli chodzi o wyglad.Leon natomiast jest zbyt podobny altei i toledo wiec nic w nim orginalego nie ma.Wszytstko to juz było. Zgadzam się z tym, że Leon jest zbyt podobny do Altei. Wybrałbym go tylko jeśli miałbym wybierać z tych 2 modeli, jeśli naprawde bym kupował auto to zastanawiał bym się nad Oplem Astrą, Fordem Focusem czy VW Golfem. Jedno jest pewne - nie pomyślał bym nawet o Hondzie. Jest droga, brzydka, kiepska i bez duszy.

Robak
30-11-2005, 13:49
... kiepska i bez duszy.
Ku*** na jakiej podstawie tak mowisz?Moze nie znasz znaczen tych słow?

Seth
30-11-2005, 14:50
bez duszy akurat jest... to czy kiepska, zobaczymy za parę lat :) czy utrzyma poziom, czy może nie

Dj Brabus
30-11-2005, 14:56
...brzydka, kiepska i bez duszy.
Ku*** na jakiej podstawie tak mowisz?Moze nie znasz znaczen tych słow?

Jeśli takie auta jak NSX czy S2000 uważasz bez duszy, Accorda za brzydkiego, to wielka szkoda... :sad: Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, dlatego Twój wybór przemilczę... Zwróć jednak uwagę, że Honda ma charakter i duszę - i to czysto sportową! Może czasami zatraca ją w pewnych szczegółach, rozwiązaniach i może nawet w modelach, jednak wciąż należy do najbardziej rasowych marek na świecie.

Seth
30-11-2005, 15:25
honda duszy nie ma... poza NSXem. i może ewentualnie S2k... ale dla mnie to techniczne wiertarki, któe może i dobrze jeżdżą, ale tak naprawdę nie pozwalają się porwać

mototarget
12-12-2005, 00:43
Kilka uwag. Właśnie przejechałem ok. 200 km wersją 1.8 Civica ósmej generacji.
Klameczki w słupku C to patent Hondy z modelu NSX z roku 1990, inni to kopiowali. I dobrze na zdrowie. Nasz designer w Alfie - Zbyszek Maurer również, chociaż w 1997 roku wszystkim wydawało się, że to takie odkrywcze.
Belka skrętna to nie regres - jest to hybryda. Czyli coś pomiędzy niezależnym a belką. Zalety - jest cichsza i naprawdę w zakrętach sztywniej trzyma nadwozie ratując przed przechyłem i utratą przyczepności.
Silnik jest tak cichy, że otworzyliśmy maskę i musieliśmy pochylić się, aby usłyszeć cykanie rozrządu. Nie zapominajmy, że Honda rozwija swoje systemy rozrządu od trzydziestu lat i dostosowuje je do całej reszty organizmu grającego pod maską. To są "rozwiązania autorskie", a nie implementowanie podzespołów używanych przez koncern w kilkunastu zupełnie różnych modelach i w różnych markach jak to jest w Seacie.
I jeszcze jedno - to kosmiczne wnętrze naprawdę jest ergonomiczne - kąt obserwacji wszystkich wskazań obu tablic przyrządów z pozycji kierowcy został tak dobrany, że czułem się jak w grze komputerowej, gdzie liczy się każda sekunda i każde spojrzenie.
Poza tym kierownica ma półtora obrotu w każdą stronę - podczas jazdy w łukach czujesz się jak w sportowym bolidzie. Oni naprawdę odmłodzili to auto.
Seatów nie lubię, mają fatalną sieć serwisową w Polsce, pretensjonalne nazwy modeli, ciągle lansują się pod cudzym szyldem - najpierw VW Group, potem Audi Group. We wnętrzu nuda, niemiecki temperament i hiszpańska precyzja. No i klekoczą po przejechaniu 50 tys. A poza tym - co to jest SEAT, jakie ma osiągnięcia, czym się może pochwalić? O ile pamiętam, to raczej próbuje ukryć swoją zardzewiałą przeszłość.
Wolę Hondy, bo widać w nich pracę, jaką inżynierowie wkładają w projekt między jedną a drugą premierą.
Polecam obejrzeć fotografie Civica w wersji Si, w którym zakochali się Amerykanie po salonie w Las Vegas.
Pozdrawiam
R

Dj Brabus
12-12-2005, 09:08
Właśnie przejechałem ok. 200 km wersją 1.8 Civica ósmej generacji

Bardzo mnie zaciekawiła Twoja relacja z jazd nowym Civikiem - jeśli można zapytać, to gdzie miałeś możliwość takiej przejażdżki?

P.S. Jeśli byłaby możliwość, to też zapisałbym się! :razz: :cool:

Di Kej
12-12-2005, 09:13
Klameczki w słupku C to patent Hondy z modelu NSX z roku 1990, inni to kopiowali. I dobrze na zdrowie. Nasz designer w Alfie - Zbyszek Maurer również, chociaż w 1997 roku wszystkim wydawało się, że to takie odkrywcze.

ooo! A ja myślałem, że pierwszy raz zastosowali w 156........

No to mnie zaskoczyłeś :shock: :mryellow: :razz:

Jacobser
15-12-2005, 20:28
Bez najmniejszych wątpliwości Civic.Auto jest nie tyle sportowe,awangardowe co wyróżniające się z tłumu.Martwić może jedynie mały wóbór silników,lecz w zestawieniu z Leonem to nie przeszkadza.Ten jest zwykłym minivanem,ciężki i niewyróżniający sie od swoich krewnych,Albei i Toledo.Haodna jest najlepsza !!!

McMac
16-12-2005, 23:53
Hmm... więc osobiście wybrałbym Hondę!!!

Jak zauważyłem swój wybór należy w jakiś sposób uzasadnić a niestety nie miałem przyjemności prowadzić ani jednego ani drugiego autka

więc wybrałbym Hondę tylko ze względu na wygląd - szczególnie wewnętzrny choć moim zdaniem z zewnątrz też prezentuje się nowocześniej :)

P.S. też chętnie zapisałbym się na taką dłuższą przejadżkę Hondą Civic 2006. W Niemczech można już (chyba) odbywać jazdy próbne ale 200 km to chyba nie ;)

Blaster
19-04-2006, 16:24
Nie jest to pewnie obiektywna wypowiedz bo jestem inicjatorem kupna Civica przez mojego ojca. Ojciec szukal od roku auta tej klasy 4 drzwiowego i z dobrym silnikiem. Warunek byl taki ze bedzie to auto japonskie bo niestety mamy zle doswiadczenia z awaryjnoscia aut europejskich, mimo fabrycznie nowych aut, a obecne japonczyki yaris i primera nigdy nas nie zawiodly. Niestety nie bylo niczego co spelniloby te oczekiwania dopoki nie pojawil sie nowy civic. Ale nie tak od razu. Rzeczywiscie kiedy po raz pierwszy zobaczylem go w internecie nie spodobal mi sie do czasu dopoki przez przypadek nie wyladowalem w salonie hondy. Juz na samym poczatku spodobal mi sie czarny testowy civic na 17 calowych felgach ( w polsce niestety niepraktyczne:/) stojacy przed salonem. Kiedy siadlem za kierownica tego auta mialem ochote nim wyjechac i jechac po prostu byle gdzie byleby tylko jechac i czerpac przyjemnosc z tego co honda stworzyla. Teraz konkrety. Rzeczywiscie stylizacja zewnętrzna jest kontrowersyjna. W srodku z przodu idealnie, gorzej z tylem bo wysocy moga miec problem z glowa. Silnik w technologii VTEC nalezy do jednych z lepszych silnikow na swiecie. Jako argument wystarczy zobaczyc co ludzie tuningujacy wyciagaja z tych silnikow dzieki ich niesamowitej konstrukcji i wytrzymalosci. Zaskoczyl mnie Leon, poniewaz z racji braku zainteresowania autami europejskimi nie przegladalem ofert takich marek jak seat. Rzeczywiscie jest to auto jak dla mnie ladne, mniej kontrowersyjne wygladem, rowniez ciekawe silniki (wieksza gama na +) i posiada podobne cechy auta sportowego jak civic. Jednak ja osobiscie nie moglbym zaufac niemieckiej precyzji, gdyz mielismy z nia doczynienia:/ WIDZE ZE WIEKSZOSC OSOB ZAPOMINA O TYM ZE AUTA TO DOBRA UZYTKOWE (przynajmniej takie) I WYPOWIADA SWOJE PODOBA MI SIE NIE PODOBA NIE ANALIZUJAC FAKTOW.

qoompel
19-04-2006, 16:42
Teraz-po jakimś czasie "kontaktu" z tymi autami poprzez przeglądanie wszelakich testów-stwierdzam, że wybrałbym Seata Leona. W sumie to jego pudełkowaty wygląd nie powinien być kojarzony ze sportem, ale Hondę dyskwalifikuje wygląd. Jak dla mnie jest po prostu brzydka. Komuś się może podobać ale mi wogóle nie pasuje przód (tył też, który wygląda jak przygarbiona żaba.....).
Co prawda Leon też do najpięknieszych nie należy, ale z perspektywu czasu podobają mi się jego masywne kształty. Silniki mają raczej mniejsze możliwości niż te w Hondzie, ale na pewno nie są słabe (no może z wyjątkiem 1,6 l).
Podsumowując - wybieram Seata.

VectorOPC
19-04-2006, 17:45
powiem tak: poprzednie wersje były duzo ładniejesze ale zagłosuje na seta leona dlatego ze mam do tego samochodu sentyment :P:P noi dlatego ze honda (aktualny civic) mnie nie urzeka :) pozdrwiam

phaeton230
29-04-2006, 20:49
CIVIC CIVIC = STYLISTYKA WNETRZE JAK Z BAJKI ALBO GWIEZDNYCH WOJEN A SETA NA PRZECIWKO CIVICA JEST PO PROSTU NUDNYM AUTKIEM :)

307_big_fan
29-04-2006, 20:52
phaeton230każdy ma swój gust , ale nie mów mi , że nowy Leon jesy nudny !! No już bez przesady !

Kurczak
29-04-2006, 20:59
Ja zdecydowanie wybieram Civiva, coprawda uważam, że jest zbyt "kosmiczny", ale jego poprzednicy bardzo przypadli mi do gustu i dlatego mój głos idzie na Hondę :grin:

tekknoraver
30-04-2006, 08:22
No a jak dla mnie ...hmm patrząc pod względem wyglądu to baardzo trudno byłoby mi się zdecydować i jedno i drugie podoba mi się bardzo.

Patrząc do środka już zaczynam się "przychylać" do jednego z nich ;]

Patrząc na dane techniczne już całkiem jest za Hondą Civic :) po prostu Seat to VW...a ja jakoś nie jestem już ostatnio za tą firmą ;] m.inn. przez to co zrobili z Golfem w jego V wcieleniu.A Honda? Ciągle coś nowego,ciekawego i fajnego :D

Ale ale ... i tak czekam na porównanie Hondy Civic Type R i Seata Leona Cupra R :twisted: ale takie normalne np,podczas wyścigu na torze...oczywiście kierowcy o zbliżonych umiejętnościach;]
Pozdrówka