PDA

Zobacz pełną wersję : FSO Lanos czy Dacia Logan??

marek
30-11-2005, 13:52
Oba mają silnik o pojemności 1.4 litra i mocy 75KM. Oba mają podobną cenę. FSO ma ładniejsze wnętrze i jest Polski. Co wybieracie? Ja stawiam na Lanosa.

Robak
30-11-2005, 13:57
Oba mają silnik o pojemności 1.4 litra i mocy 75KM. Oba mają podobną cenę. FSO ma ładniejsze wnętrze i jest Polski. Co wybieracie? Ja stawiam na Lanosa.
Po pierwsze to Deawoo Lanos.Ale on jest polski :lol: Tak samo jak opel agila.Szkoda sie rozwodzic nad tym tematem.Oba to badziewia z tym ze dacie produkuja a lanosa juz nie wiec wybieram dacie bo lanosa bym musiał kupic uzwyanego.

Michak91
30-11-2005, 14:17
oczywiscie ze Dacia w końcu to prawie Renault :wink:
jest od Lanosa na pewno bezpieczniejsza i wygodniejsza i mniej awaryjna :wink:
to tyle
POZDRo

Dj Brabus
30-11-2005, 15:05
oczywiscie ze Dacia w końcu to prawie Renault :wink:
jest od Lanosa na pewno bezpieczniejsza i wygodniejsza i mniej awaryjna

... ma 4.000 na liczniku i nie daje żadnych powodów do narzekań. :evil: I przestańcie porównywać Logana do używanego Lanosa czy Wartburga, bo faktyczną konkurencją jest Albea czy Rio... :roll: :damn:

Aż tak wielkim g... jak większość osób uważa, to Logan wcale nie jest... :twisted:

BABELEC
30-11-2005, 15:10
...Aż tak wielkim g... jak większość osób uważa, to Logan wcale nie jest... :twisted:

Brabusie - uważają tak tylko ci, którzy może widzieli to auto na ulicy. I to nawet nie z bliska.

Robak
30-11-2005, 15:17
Ja nie twierdze ze jest zły z technicznego punktu widzenia ale jest tak brzytki ze nakrywa cieniem swoja, powiedzmy, przyzwoitosc techniczna :damn:

Seth
30-11-2005, 15:24
LAnosa jeszcze tłuką jako FSO Lanos. poza tym, od użytkowników znam bardzo wiele dobrych opinii o tym modelu, są trwałe i względnie bezawaryjne

Michak91
30-11-2005, 15:41
LAnosa jeszcze tłuką jako FSO Lanos. poza tym, od użytkowników znam bardzo wiele dobrych opinii o tym modelu, są trwałe i względnie bezawaryjne
lanos jest bardziej awaryjny niz logan i to jest fakt :wink:
wezcie ludzie za przeproszeniem to koreańskie shit to jeden wielki shit
:damn:

mustangshelby
30-11-2005, 15:42
Ja nie głosuje na żadne z tych aut. Na tych autach oszczędzają na wszystkim na czym się da, niestety oszczędzają także na bezpieczeństwie. Silnik to ja mam mocniejszy w kosiarce. A co do wyglądu to dacia jest okropna

Dj Brabus
30-11-2005, 15:52
Silnik to ja mam mocniejszy w kosiarce
U mnie pod maską mieszka 90 koni, więc chętnie pościgam się z Twoim traktorkiem do trawy... :cool:

A co do wyglądu to dacia jest okropna
Mając w kasie 30.000 złotych i zamiar kupowania samochodu, nikt nie kieruje się "pięknym wyglądem", tylko właściwościami praktycznymi (miejsce dla pasażerów, bagaznik) ewewntualnie kosztami eksploatacyjnymi. Wygląd Logana to kwestia gustu - ja również, nie twierdzę, że jest piękna, bo projektowana była na podstawie kostki żółtego sera... :razz:

Poza tym o wyborze samochodu nowego na podstawie zdania "kupię samochód, bo mi się podoba", to możemy rozmawiać od kwoty około 60.000 złotych...

Seth
30-11-2005, 15:56
lanos jest bardziej awaryjny niz logan i to jest fakt :wink:
wezcie ludzie za przeproszeniem to koreańskie shit to jeden wielki shit
:damn:

bardzo bym prosił, żębyś się wypowiadał w tematach, w których masz jako takie pojęcie... :) LAnosy, zwłaszcza, z początków produkcji, mają bardzo dobre silniki (od opla) i zawieszenia. Spójrz sobie na streetracing.pl, gdzie lanos seryjny z dobrze ogarniającym go kierownikiem wciąga mocniejsze samochody pozornie. Do tego, poza jednostkowymi przypadkami nie sypią się powyżej przeciętnej

Dominik999
30-11-2005, 16:01
Ja jednak wybirę chyba Lanosa. Jakiś czas temu miał okazję przejechać się jedną ze starszych wersji z silnikiem 1.5. Musze przyznać, że jeździ naprawde nieźle, zwieszenie jest bardzo komfortowe, silnik jak silnik, 1.5 ma bodajże 86 KM (wersja DOHC chyba 100), był dość sprawny, jak jest z 1.4 nie wiem.
Z kolei Loganowi przyjrzałem się z bliska w sierpniu, niestety nie było okazji do przejażdżki.
Lanos ma bez wątpienia bardzo kiepskie wnętrze, moze pod względem stylistyki nie jest najgorzej, ale materiały sa okropne...
Na podobnym poziomie (moim zdaniem) są plastiki w Loganie, ale wnętrze jest brzydsze.
A Lanosa wybieram chyba głównie dlatego, że jestem patriotą... :P ;)

stanko
30-11-2005, 16:05
Wiadome ze Dacia,dosyc krotko jest na rynku a lanos to katastrofa.Logan przynajmniej jakos wyglada i jest robiona przez Renault a FSO to jak wszyscy wiemy nie najlepsza marka.

AGENT
30-11-2005, 16:13
Z tych 2 aut wybrałbym Logana, chociaż oba pewnie dużo palą (Lanos na pewno). No za 30 kawałków to faktycznie lepiej Logana kupić, niż jakiegoś używanego grata, a jak się będzie sprawował, przekonamy się za kilka lat. Osobiście uważam, że wożenie powietrza w kufrze jest zbędne, więc lepiej bardziej ekonomiczną Pandę kupić. Poza tym Logan będzie dużo tracił na wartości, ze względu na to iż jest to auto jeszcze nie sprawdzone.

Dominik999
30-11-2005, 16:19
lepiej Logana kupić, niż jakiegoś używanego grata
a kto powiedział, że Lanos ma byc uzywany :?:

shrek
30-11-2005, 16:38
Jedna ankieta nad którą niepotrzebowałem się wcale zastanawiać.

DACIA LOGAN

Powodów jest dużo:
- lepsza sylwetka
- jest to nowy model bo z 2005
- dobry silnik
- super wyposażenie seryjne
- niska i porządna cena jak za model z 2005 roku

Robak
30-11-2005, 17:45
Sorry to ja pierwszy wprowadziłem te zamieszanie bo myslałem ze nie produkuja juz lanosa,przepraszam.

marek
30-11-2005, 18:42
Po pierwsze to Deawoo Lanos.Ale on jest polski :lol: Tak samo jak opel agila.Szkoda sie rozwodzic nad tym tematem.Oba to badziewia z tym ze dacie produkuja a lanosa juz nie wiec wybieram dacie bo lanosa bym musiał kupic uzwyanego. Przecież Lanosa i Matiza dalej produkują pod marką FSO!! Wiem co pisze.

DACIA LOGAN

Powodów jest dużo:
- lepsza sylwetka
- dobry silnik
- niska i porządna cena jak za model z 2005 roku Nie zgadzam sie z wiekszoscią ale z tym super wyposazeniem przegiąłeś. Ma poprostu full wypas. Wersja podstawowa ma poduszke kierowcy i... tyle!! Poprostu Maybach wysiada :lol:

Łącz posty na Boga!

Ryzykant
30-11-2005, 20:49
... No za 30 kawałków to faktycznie lepiej Logana kupić, niż jakiegoś używanego grata, a jak się będzie sprawował, przekonamy się za kilka lat. Poza tym Logan będzie dużo tracił na wartości, ze względu na to iż jest to auto jeszcze nie sprawdzone.
Ja nie głosuję na żadne auto bo to jest nie w moim stylu. Po pierwsze wolałbym jeździć używanym Seatem Ibiza niż Nowym Loganem.
Powód: Bezpieczniejszy i lepsza zrywność, wygląd i naprawde dobrze się sprawuję nawet po trzech latach eksploatacji. A Logan nie przypadł mi do gustu. A FSO LAnos to nie Polski samochód !! Po drugie FSO już niejest w posiadaniu Daewoo wykupili ją ukrainczycy !!

DACIA LOGAN

Powodów jest dużo:
- lepsza sylwetka
- dobry silnik
- niska i porządna cena jak za model z 2005 roku
Zapomniałeś dodać alu felgi, które są w opcji. Poduszka powietrzna dla kierowcy i pasażera wszystko to w najdroższej wersji Logana. Niewiem co miałeś na myśli super wyposażenie?? Niska cena a koszty ubezpieczenia w krajach europejskich wyrównuje się np. z Oplem Astrą z silnikiem tej samej pojemności.
Jedyna zaleta logana to że jest nowy !!

Dominik999
01-12-2005, 14:51
To Audi miało spinnery - i to ją juz u mnie dyskwalifikuje, dla mnie to jest szczyt wiochy.
lesio, nie przesadzasz aby trochę?... :susp:

MKa
01-12-2005, 17:07
Ja bym wybrał Logana, ponieważ:
- to prawia Renault, a przynajmniej silnik Renault ma
- o wiele ładniejszy od Lanosa
- lepsza jakość materiałów
- no i nowszy od Lanosa

Ryzykant
02-12-2005, 04:46
przepraszam, ale :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nie ma się co śmiać tylko płakać. FSO S.A. mają AvtoZAZ z Ukrainy pakiet akcji stanowi 19,9% kapitału zakładowego żerańskiej firmy Pozostałe udziały należą w większości do koreańskiego koncernu Daewoo, który zrezygnował z kontroli operacyjnej nad FSO.
Tu jest Artykuł wyjaśniający terażniejszą produkcję ,politykę i udziałowców FSO S.A. (http://www.motogazeta.mojeauto.pl/cms/?id=24221)

Ryzykant
04-12-2005, 15:44
nie o to mi chodziło.... nie ma takiego słowa jak "ukraińczycy"... jest równie trafne co "Francuzowie" :lol: są za to Ukraińcy ;) Buhahaha masz rację nie ma w słowniku polskim takiego słowa. Ja być codziennie w towarzystwie Francuzów i troche już polski gubie :roll: A tak na serio Polska motoryzacja chwilowo przestała istnieć i to jest smutne :sad:

Coyotte
04-12-2005, 17:19
Fso Lanos , łaniej się prezentuje , sprwdzone auto bo ma już swoje latka , polecam zwłazcza 1.6...tylko go uturbić jeszcze i mamy niezłego ściganta :mryellow: ...

Dj Brabus
05-12-2005, 09:58
polecam zwłazcza 1.6...tylko go uturbić jeszcze i mamy niezłego ściganta :mryellow: ...

A co powiesz na to? :razz: :susp:

Rajdowa Dacia Logan S2000. Zjadłaby Twojego zaturbionego Lanosa na śniadanie... :razz: :cool:

mustangshelby
05-12-2005, 15:12
Ojej co za okropieństwo... Ciekawe jak będzie jeżdził na rajdach. Bo w rajdach auta nie mają nic wspólnego z seryjnymi, więc jeszcze nic niewiadomo. Ale będzie z pewnością najbrzydszym autem rajdowym

Coyotte
05-12-2005, 15:14
Ale koszty kupna takiego Logana lepiej przemilczmy :mryellow: ... Za to na Lanosa wydamy ok. 7tys zł i podkręccimy go spokojnie do 180KM :susp: ...

Robak
05-12-2005, 16:53
Hm szczerze powiem ze ten logan w wersji rajdowej wyglada całkiem sympatycznie i podoba mi sie. Zupełnie co innego niz wersja cywilna.

Ryzykant
05-12-2005, 18:44
polecam zwłazcza 1.6...tylko go uturbić jeszcze i mamy niezłego ściganta :mryellow: ...

A co powiesz na to? :razz: :susp:

Rajdowa Dacia Logan S2000. Zjadłaby Twojego zaturbionego Lanosa na śniadanie... :razz: :cool:
Ta wersja jest lepsza od podkręconego lanosa ale kto go by kupił takiego logana na ulice? Auta wyczynowe kosztują o wiele więcej kasy niż ostry tuning lanosa na maxa. Podsumowując Stawiam na lanosa po tuningu :twisted:

Dj Brabus
06-12-2005, 09:42
Logana też można zaturbić i zbudować z niego np. statek kosmiczny rodem z "Szybkich i wściekłych Gwiezdnych Wojen"... :susp: :razz: :razz:

AGENT
06-12-2005, 18:04
Fajne te VT Logana :razz: Żeby ktoś przerobił zwykłego Logana na takie cudo, to niezły wypas by był z tego. :razz:

marek
08-12-2005, 15:53
Logan to kiepskie auto. Otrzymał bodajze 3 gwiazdki w EURO NCAP ale to była wersja sprzedawana w Europie!! Posiadała 2 poduszki i ABS, a podstawowa wersja w Polsce ma tylko 1 poduszkę i nic więcej!! Pozatym ma podzespoły Renault co znaczy, że będzie się psuła a naprawy będą drogie.

BKX
08-12-2005, 20:08
To moze jeszcze ja sie wypowiem... Jezdzilem Lanosem w wersji 1.5 i... wiecej do tego samochodu nie wsiade... Moze nie prowadzi sie najgorzej, ale lape jakies ataki, gdy patrze na uzyte materialy do wykonczenia tego modelu... Nie wiem jak jest z Loganem, ale wersja z lakierowanymi zderzakami, na jakiejs skromnej, prostej, ladnej feldze, wyglada bardzo przyzwoicie i prezentuje sie lepiej niz przestarzaly, opatrzony Lanos. A teraz uczepmy sie ceny... Jesli mam uskaladne te 30 tys. zl to nie widze problemu, aby kupic cos drozszego np. do 40 tys. i roznice rozlozyc na raty (przy stalych zarobkach nie powinnismy miec problemow ze splata, szczegolnie jesli rozlozymy ja na np. 3 lata lub doplacimi roznice po roku). A za taka sumke mozna juz kupic jakis samochod na poziomie, chocby nawet rocznikiem wstecz, co daju duzeeeee upusty i co sie oplaca, przy zalozeniu, ze bedziemy jezdzic tym samochodem min. 4-5 lat. Tak wiec zaglosowalem na Logana, bo to "nowa" konstrukcja, pewnie wrazenia z jazdy tez pokazuja plusy ze wzgledu na mlody wiek konnstrukcji zawieszenia. Mimo to, nie kupilbym zadneg z tych modeli, bo za takie pieniadze mozna wybrac o wiele lepsze konstrukcje innych producentow, ktore nie sa starsze niz 3 lata. ;)

Jacobser
08-12-2005, 20:55
Szkoda że nie ma jeszcze opcji "żadnego".Oba to powiem wam szczerze gówna w motoryzacji,choć jak bym już został zmuszony torturami do wyboru to wsiadłbym do Daewoo czy ostatnio FSO Lanosa.Co zaś się tyczy Renault,a raczej Dacii by Renault to tego auta nie szanuję.Jest straszne jak dawniej.A do tego z elementami składowymi wszystkich Renówek.

endrju
10-12-2005, 11:55
Ja bez dwóch zdań wybieram Logana. Owszem ma swoje minusy (jest troche za wysoki no i wnętrze piękne nie jest) ale w porównaniu do Lanosa to cudo. Myśle że jeszcze lepszym wydaniem Logana będzie hatchback który ma się pojawic chyba w przyszłym roku

Mumin83
08-02-2006, 13:38
Logan bardzo awaryjny i reno strasznie drogie czesci Lanos to rozwiazanie ekonomiczne czesci tanie i sprawdzone mało awaryjne cale zawieszenie i silnik to astra jesli chcesz miec taniego sciganta to tylko LANOS na Swap pasuje wszystko od opla np silnik z Astry 2.0 16V zawieszenie sportowe za mala kase kupisz np.Bilstein + do tego tarcze ATE i klocki Ferodo i mozna poszalec a Loganem to moze jakis dziadek do koscioła se podjechac.

http://slawekmumin.w.interia.pl/P6170003.JPG

BKX
08-02-2006, 14:35
Logan bardzo awaryjny i reno strasznie drogie czesci Lanos to rozwiazanie ekonomiczne czesci tanie i sprawdzone mało awaryjne cale zawieszenie i silnik to astra jesli chcesz miec taniego sciganta to tylko LANOS na Swap pasuje wszystko od opla np silnik z Astry 2.0 16V zawieszenie sportowe za mala kase kupisz np.Bilstein + do tego tarcze ATE i klocki Ferodo i mozna poszalec a Loganem to moze jakis dziadek do koscioła se podjechac.

http://slawekmumin.w.interia.pl/P6170003.JPG

Przypuszczam, ze to twoj lanos? Sorki, nie obraz sie, ale szkoda kasy na odpicowanie takiego samochodu... Po drugie ten model na zdjeciu wyglada... hmmm... chyba nie powinienem tego pisac... :neutral: Dla mnie "kozaczenie" takim samochodem rowna sie z... wiecie czym... :damn:

Dj Brabus
08-02-2006, 15:59
Przypuszczam, ze to twoj lanos? Sorki, nie obraz sie, ale szkoda kasy na odpicowanie takiego samochodu... Po drugie ten model na zdjeciu wyglada... hmmm... chyba nie powinienem tego pisac... :neutral: Dla mnie "kozaczenie" takim samochodem rowna sie z... wiecie czym... :damn:

Ta siatka w zderzaku to intercooler? :wink: :mryellow: Moje zdanie jest podobne do BKX18 - modyfikacje samochodu wiążą się z poważnymi wydatkami - kto ma kasę na porządny tuning, ten ma kasę również na porządny samochód. Niestety Logan i Lanos nie pasują do tego stereotypu - dlatego wybacz, że Twój ŚCIGANT również budzi u mnie bardzo mieszane uczucia... To nie ta droga przyjacielu...

P.S. Poza tym zapytanko - możesz w jakiś sposób udokumentować stwierdzenie "Logan bardzo awaryjny i reno strasznie drogie czesci"???

WaSyL__
08-02-2006, 16:54
a moze sie zagotował niewykluczone:))
w grę wchodzą też race dymne rzucane przez oszalałych z zachwytu kibiców
:wink: :wink:
Mam nadzieje, że nie uraziłem właściciela.Pożartować sobie zawsze można przecież :susp: :wink:

Mercedesw123
08-02-2006, 17:08
a co to za temat to kłótni? :wink:
ja wybieram Logana bo wiekszym zaufaniem daze Dacie(Renault) niz FSO( Daewoo).W porownaniu do Lanosa jedyna wada Logana to ze moze miec "wady wieku dzieciencego".
a Lanos ile dostal gwiazdek w tescie Euro-Ncap ?
dobra alternatywa jest Albea za niskie pieniadze z niezlym wypasem(jak za te cene) i silnikiem

AGENT
08-02-2006, 18:59
Z małych sedanow to najlepszy jest wg. mnie Fiat Albea, zarowno jeśli chodzi o wygląd jak też o jakość produktu. Wystarczy porównać wykończenie wnętrza tych aut. Innym samochodem godnym uwagi w tym segmencie jest niedoceniana Fabia sedan; co prawda nie lubię tej marki, ale jest to prawie Volkswagen :lol:

BKX
08-02-2006, 19:07
Z małych sedanow to najlepszy jest wg. mnie Fiat Albea, zarowno jeśli chodzi o wygląd jak też o jakość produktu. Wystarczy porównać wykończenie wnętrza tych aut. Innym samochodem godnym uwagi w tym segmencie jest niedoceniana Fabia sedan; co prawda nie lubię tej marki, ale jest to prawie Volkswagen :lol:
hehe PRAWIE robi roznice ;) OT :oops: A tak serio, to rzeczywiscie niedoceniany, ale to przez kombiaka, ktory jest swietny (mam taki) i ma podobna cena, a miejsca na ladunek juz sporo wiecej ;)

Robak
08-02-2006, 19:07
A tam AGENT biadolisz ja bym wybrał nowa Honde City :wink: . Z wymienionych tu aut watpie zeby ktores mu dorownało pod wzgledem wykonczenia i awaryjnosci. Wyglad to kwestia gustu.

djhexe
08-02-2006, 20:22
A ja rozwieje wątpliwości:
pomiędzy loganem a lanosem:
and the winner is: logan... badziewie to badziewie ale będzie nowe... w unii mamy 2 lata gwarancji więc w czasie tego okresu nie trzeba sie martwic o jakiekolwiek naprawy... maja dac zastepczy a zlom robic az zrobia... osobiscie mam renault i nie polecam francuzow nikomu (chyba ze jezdzil matizem albo tico) wtedy to megane kombi z klima to szczyt techniki
O!

AGENT
08-02-2006, 20:35
Taa, robaq, też bym wolał Hondę niż Fiata, czy Logana, ale porównaj ceny. Ta kwestia była już wałkowana w innym temacie. Honda City to osobna klasa, nie ma konkurentów.

Qba
09-02-2006, 15:46
Zacznijmy od tego że honda city kosztuje w wersji podstawowej aż 52tys. Więc nie będzie to strzał w 10 ze strony hondy, ale autko ładne no i honda...

Co do Lanosa i Logana ...

Zdecydowanie logan, lanos ma kiepskie silniki, przede wszystkim PALIWOŻERNE chodzi o stosunek mocy do spalania Tragedia... Dacia ma silnik Renaulta więc sprawdzona konstrukcja przyzwoite spalanie i osiągi, wygląd no niestety ani lanos ani dacia nie są piękne, ale za te pieniądze. Chociaż raz widziałem czarnego logana, lekko obniżony na alu 15” z rantem, ciemne szyby, naprawde zupełnie inne auto.

Ja i tak wolałbym za te pieniążki 3-4tetniego Civica lub np jakąś Ibize TDI

Jasieksam
25-02-2006, 12:52
bez wahania zagłosowałem na Lanosa! Pomimo swoich wad i tak jest lepszy od Dacii! Nawet gdyby ktoś miał mi dać Loganke i zapłacić jeszcze milion złotych to i tak bym nie wziął bo to obciach mieć dacie Logan! To przeciez samochód złom! lanos jest o 2x nieba lepsze!

Emenems
25-02-2006, 15:55
bez wahania zagłosowałem na Lanosa! Pomimo swoich wad i tak jest lepszy od Dacii! Nawet gdyby ktoś miał mi dać Loganke i zapłacić jeszcze milion złotych to i tak bym nie wziął bo to obciach mieć dacie Logan! To przeciez samochód złom! lanos jest o 2x nieba lepsze!

Użytkowałeś kiedyś Logana ?? Skąd takie twierdzenie, może przytoczysz jakieś przykłady i uzasadnisz swoją opinię.

Dj Brabus
25-02-2006, 17:28

Użytkowałeś kiedyś Logana ?? Skąd takie twierdzenie, może przytoczysz jakieś przykłady i uzasadnisz swoją opinię.

Podpisuję się pod Emenemsem - dlaczego tak uważasz?? :evil: :twisted:

BABELEC
26-02-2006, 13:30
Jasieksam - nie wziąłbys Logana i dużej bańki zł? To frajer jesteś. :razz: :mryellow:
Ja bym brał. I Logana i bańskę. Logan nawet mi się podoba. Za tą ceną jest całkiem niezłe auto (jeśli mówimy o nowych). Ty chyba dalej żyjesz w czasach starych Dacii.