PDA

Zobacz pełną wersję : Poręczne, szybkie i małe coupe

Robak
03-12-2005, 09:37
Jako ze Nowy Aston Martin V8 Vantage niedawno wszedł na rynek mozna by było zobaczyc jak wypada na tle juz usytuownej konkurecji na rynku.Do porownania wybrałem Maserati Coupe gt i Chevroleta Corvette C6.Wszytstkie auta maja bardzo do siebie zbilzone parametry.Klasyczny układ napedowy z mocnym ok 400 konnym silnikiem V8 z przodu i napedzana tylna osia.Wszystkie sa niewielkie i bardzo zgrabne oraz maja dumnie brzmiace imiona znane doskonale w swiatku motoryzacyjnym.Corvetta moze jest najmniej ekskluzywana ze wzgledu na jakosc wykonania liczbe produkowanych egzemlarzy oraz cene ale pozostaje dalej w sferze marzen wielu.
Dane:

Aston martin V8 Vantage
Silnik 4.3L 385 km/7300 rpm(to mi sie podoba:))
410 nm/5000 rpm
max predkosc: 280 km/h
0-100km/h: 5 sec.
Przekładnia 6 stopniowa manualna
Koła:przod 8,5/18 235/45 18;tył 9,5 275/40 18

Masa:1570kg
http://www.astonmartin.com/thecars/v8vantage/specification

Maserati Coupe GT
Silnik 4.2L 390 km/7000 rpm
452 nm/4500 rpm
max predkosc: 285/km/h
0-100km/h: 4,9 sec.
Przekładnia 6 stopniowa manualna
Koła:przod 8/18 235/40 18;tył 9,5 265/35 18
Masa:1570kg
P.S. Aston i Maserati sa prawie identyczne jesli chodzi o dane eksploatacyjne:)))
http://www.maserati.com/jsp/home.jsp

Chevrolet Corvette C6
silnik 6.0L 400 km/6000 rpm
542 nm/4400 rpm
max predkosc: 300km/h
0-100km/h: 4,7 sec.
Przekładnia 6 stopniowa manualana
Koła:przod 8,5/18 245/40 18;tył 10/19 285/35 19
Masa:1445kg
http://www.chevrolet.com/corvette/specifications/

Ja wybieram Astona.Urzekł mnie jego wyglad.Linia jest taka ze sie zakochałem do razu.Dodac do tego pikielny ryk silnika i switene prowadzenie i juz nic innego nie chce.Maserati i Vete tez sa bardzo dobre i mi sie podobaja ale to juz nie to.
Trzy szkoły budowy spotrowych pojazdow jednak jesli chodzi o efekt jest zbilzony.A wy jak rozstrzygniecie ten pojedynek miedzy GB, USA i Italy?

BKX
03-12-2005, 10:16
Na samym poczatku odpada Corvetta... To samochod sportowy, ale nie pasujacy do tego grona, zbyt slabe materialy, zbyt niska cena, zbyt "pospolity"... Maserati to juz inna bajka, swietne wnetrze, wyglad zewnetrzy moze troszke delikatny, lecz ma to cos, co mnie bardzo do niego ciagnie, moze nawet bardziej niz do Ferrari... no i ten dzwiek silnika... hmmm... ;) I zostaje jeszcze Aston Martin... Sama nazwa przyprawia juz o dreszcze, piekna linia, unikalne wnetrze, kraza plotki, ze niby awaryjne sa modele tej marki, ale to samo mozna powiedziec przeciez o Ferrari, czy nawet o innych samochodach sportowych, jak ktos nie umie sie z nimi obchodzic, to nic dziwnego ze sie psuja... Wybor ciezki, lecz ze wzgledu na "klase" i "szyk", wybieram Astona :D

v40
03-12-2005, 10:21
Na samym poczatku odpada Corvetta...
dokładnie.
Ale z Maserati przegrywa nawet Aston :mryellow:

Michak91
03-12-2005, 10:25
Ale z Maserati przegrywa nawet Aston :mryellow:
Wcale że nie :roll:
Czy AML nie poczuje sie obrażony :wink:
Ja wybieram Astona, w tym porównaniu to on jest najlepszy :razz:
oczywiście wg mnie :mryellow:

EDIT
Maserati jest po prostu brzydkie :smile:

Seth
03-12-2005, 10:51
jest tylko oczywiście jeden zwycięzca, mimo, że wszystkie samochody stąd są piekne (aston najmniej... jakoś nie pasuje mi koncepcja mini-astona).
Samochód, który ma niespotykaną linię, z "kobiecymi" zaokrągleniami... moja wieczna i jedyna miłość.... Vette C6. - od tej generacji dodatkowo jej świetnie idzie skręcanie, więc, nie ma innej możliwości... aczkolwiek sam się dziwię co robi w tym porównaniu, bo to nieco inna klasa ;)

BeeMiX
03-12-2005, 11:17
Serce niesługa, Corvette. Dla mnie amerykanie udowodnili że zawsze zrobią lepsze i tańsze auto od europejczyków. Nie wiem na ile to prawda ale podobno C6 objeżdza BMW 6 jak mu sie podoba. Ponadto ma mało wysilony V-8 z którego małym kosztem można podwoić moc.

Dj Brabus
03-12-2005, 12:01
"Aston is astonishing" jak mawia pewien Jeremy... :cool: Ale faktycznie - baby Aston najbardziej do mnie przemawia i jest autem, które najchętniej chciałbym zobaczyć na własne oczy (o usadowieniu się za kierownicą tego cuda nawet nie wspominam... ).

Poza tym bardzo lubię AML'a i bardzo chętnie dołączam do Jego fascynacji... :cool:

AML
03-12-2005, 12:03
Na pewno nie amerykaniec, skrzynia biegów jest jak zwrotnica kolejowa do przestawiania, do tego kiepskie materiały wykończeniowe, średniowieczna tylnia oś.
Meserati tak samo cierpi ze skrzyni, która sprawdza się tylko na torze, pozatym Coupe GT ma tak szaleńcze prowadzenie że zabije na pierwszym zakręcie.
Pozostaje tylko jeden... :twisted:

Coyotte
03-12-2005, 13:00
jestem Antyfanem nowej generacji Aston Martina (poczynając od DB9 , ostrzegam) dla mnie niedościgniona pozostaje Corvetta...owszem może w jakości materiałowC6 wchodzi tak samo jak porównanie Trabanta z nowymi hatchback'ami to jednak odstawia reszta towarzystwa jak chce...chyba celowo nie zostały podane jej osiągi :susp: ...4.3s do setki , prędkość max. 300km/h i ćwiartka pokonana w zaledwie 12.7s....Aston i Maserati dla C6 nie są żadnym wyzwaniem...każdy pasjonat sportowych wozów i ich oiągów, który dosć dobrze zarabia kupic Corvette która jest prawie dwukrotnie tańsza od pozostałych rywali...po za tym Corvetta jest dostępna także w Polsce i ja to doceniam, serwis i czesći mam na miejscu...Po za tym mysle ze zamiast Corvetty do boju z Astonem i Maserati mogła by stanąć nowa 911...wiem że ma zupełnie inną jednostkę napdową, ale cena,dane techniczne i osiągi bardzo zbliżone :wink:

Robak
03-12-2005, 13:06
Cwiartka cwiartka ale jedno okrazenie na torze i veta juz jest na koncu.Ale nie w tym rzecz.

Coyotte
03-12-2005, 13:43
na jakim torze ?! C5 na Nurburgringu wypadła naprawde dobrze 8.40s...pozostawiając za sobą Aston Martina DB7 Vantage z! (8.41s.) różnica prawie 100KM ...w C6 skupiono się głównie na poprawie sterowania autem...większa moc, lepsze sterowanie i oczekujesz że ona nie sprosta tym spasionym GT ?

BeeMiX
03-12-2005, 14:23
I już w sprzedaży pojawiła sie nowa Z06 :mryellow: 505KM :mryellow:

Robak
03-12-2005, 14:31
na jakim torze ?! C5 na Nurburgringu wypadła naprawde dobrze 8.40s...pozostawiając za sobą Aston Martina DB7 Vantage z! (8.41s.) różnica prawie 100KM ...w C6 skupiono się głównie na poprawie sterowania autem...większa moc, lepsze sterowanie i oczekujesz że ona nie sprosta tym spasionym GT ?
DB7 vantage :lol: nie porownuj samochodu z wnetrznosciami z jaguara XJS ktory powstał w epoce kamienia łupanego. Widac ze nie sa spasione porownujac wage do C6 w tej konfrotacji.Tka roznice masy jesze mozna pokonac dopracowanym podwoziem.I wiem ze C6 to nowa jakos jesli chodzi o prowadzenie ale dalej ci z porowania maja wiecej do powiedzenia w tej kwestii.I C6 sadze ze nie sprosta.

BKX
03-12-2005, 14:53
Meserati tak samo cierpi ze skrzyni, która sprawdza się tylko na torze, pozatym Coupe GT ma tak szaleńcze prowadzenie że zabije na pierwszym zakręcie.

A ogladales TG, gdy testowali drugi raz ten model? ;) Za pierwszym razem na ich torze samochod jezdzil jak chcial i krecil baczki na zakretach, zamiast je ladnie skladac, a ta wersja prowadzila sie bardzo dobrze, fakt faktem skrzynia do codziennej jazdy (wolnej jazdy) raczej ciezka, lecz nie niewykonalna :D musza byc jednak jakies kompromisy ;)

BABELEC
03-12-2005, 14:59
Trzy różne szkoły tworzenia aut:
- amerykańska - duża moc, pojemność. Auto jednak bardziej na pokaz niż posiadające walory sportowego samochodu. Owszem, Corvette jest ciekawa, ma dobre osiągi, bogatą tradycję. Podoba się ale nie fascynuje.

- włoska - ładne nadwozie, ciekawe wnętrze, znakomity silnik i dusza włoskiego sportowca poparta bogatą tradycję tworzenia tego typu aut. Jeden z moich ulubionych samochodów tej klasy.

- brytyjska - elegancka i trochę niepozorna. Klasyczne linie w pewnien sposób maskują moc i możliwości auta. AM to również kawał historii motoryzacji. Gustowne wnętrze. Mocny motor zaskoczy nie jednego klienta chcącego pościgać się z kierowcą AM.

Mój wybór - AM, potem Maserati i na końcu Chevy.

AML
03-12-2005, 15:27
A ogladales TG, gdy testowali drugi raz ten model? ;) Za pierwszym razem na ich torze samochod jezdzil jak chcial i krecil baczki na zakretach, zamiast je ladnie skladac, a ta wersja prowadzila sie bardzo dobrze, fakt faktem skrzynia do codziennej jazdy (wolnej jazdy) raczej ciezka, lecz nie niewykonalna :D musza byc jednak jakies kompromisy ;)
Pytasz się mnie czy widziałem?, BA!, w końcu jestem tutaj Top Gear Mate.
Pozatym to było GranSport a nie Coupe GT i różnica między nimi jest duża.

AGENT
07-12-2005, 11:01
Nie lubię angielskich marek, ale z tych trzech aut AM najbardziej nadaje się do codziennej eksploatacji, jest moim zdaniem najbardziej cywilizowanym samochodem. Maseratti nie podoba mi się, nowa Corvetta jest brzydsza od C5, więc wybrałem AM, choć nie lubię tej marki. Jego sylwetka wydaje się być jednak najladniejsza spośrod tych aut.

Robak
07-12-2005, 11:08
Ej, kto zmienił nazwe tamatu :???: Bardzo mi sie to nie podoba.Teraz wyglada tandetnie."Sportowe coupe" to takze toyota celica a nie o takich autach tu mowa.Brzmi ordynarnie i bez polotu czyli tak jak nie znosze. Do tego temat jest markwany moim nickiem.Prosze o przywrocenie poprzednego tytułu a jesli nie to o słowa wyjasnienia osoby odpowiedzialnej za ta zmiane.
Lepiej ten ktos by uzupełnił rubryke z przyspieszeniem i predkoscia maksylana Vetty a nie zajmuje sie rzeczmi niepotrzenymi.

stanko
07-12-2005, 11:33
Ja zaglosowalem NA MAseratti,tego akurat astona nie lubie.Corvetty tez nie.Maseratti jest najladniejsze.

Seth
07-12-2005, 11:37
Vette C6
0-50mph (80 km/h) 3.50s
0-60mph
0-100km/h 4.70s
0-100mph 10.00s
80-120km/h
(50-70mph)
in top
0-Quarter-mile
0-Kilometre
Top speed 300 km/h (186 mph)
Fuel Consumption 19.8/9.2/13.0 l/100km urban/extra-urban/combined
CO2 Emissions
Power-to-weight 272.11 bhp/ton

Robak
07-12-2005, 11:52
Dzieki, Seth

BeeMiX
07-12-2005, 14:39
Corvette. Już kiedyś miałem pogadanke z AML o tym że najprostrze rozwiązania najczęściej są najlepsze ( zasada trzy razy naj :wink: )

Coyotte
07-12-2005, 16:53
jeżeli już tak wszyscy wzorują się na tG .. to zwrócie uwage na którym miejscu jest C6 ...odstawiła Porsche GT3 (typowe auto na tor) i Ferrari 575M ze nie wspomne o Astonie Vanquish V12 :mryellow: poczekajcie tylko jak na tor wjedzie Z06...jestem pewien miejsca w pierwszej 5

BeeMiX
07-12-2005, 17:08
I mam nadzieje że Z06 nie będą testować (chodzi o czas na torze) gdy nawieszchnia jest mokra, nic mi nie dało że przy CTS-V Jeremy postawił literke W, moim zdaniem wszystkie auta powinni testować w podobnych warunkach atmosferycznych.

AML
07-12-2005, 17:33
Co z tego że C6 odstawiła pierwszą generację vanquisha, gdy C6 w porównaniu do astona to technologiczne średniowiecze, nie tylko czas na torze się liczy w tych autach

Seth
07-12-2005, 18:55
wolę jeździć szybszym ale archaicznym (fakt, wahacze z włókien węglowych i poprzeczne resory z ww. materiału są bardzo archaiczne) - niż nowoczesnym, ale wolnym :D

Robak
07-12-2005, 19:11
Wolny? wybacz 0-100km/h 5,0 sec w prownaniu do 4,7 sec to jest powod zeby samochod nazywac wolnym.A i tak na torze twiedze ze by było łeb w łeb.

Seth
07-12-2005, 19:44
powiedzmy "wolniejszy" - bardziej Ci pasuje?? a twierdzenia zachowaj dla siebie, aż będzie weryfikacja... jak będzie łeb w łeb... to i tak wybiorę Vette, bo Aston zwyczajnie mi się nie podoba, w przeciwieństwie do Vanquisha i DB9