PDA

Zobacz pełną wersję : [Brabus] Unimog U500 Black Edition

Dj Brabus
06-12-2005, 11:39
Czy kojarzycie pojazd zwany Unimogiem? To wszędobylski potworek Mercedesa, który potrafi wszystko i wszędzie - od malowania pasów na niemieckich autostradach do przewożenia instalacji badawczych na kole podbiegunowym. Ma szereg wersji nadwoziowych i firma potrafi dostosować pojazd dosłownie do wszystkiego - kto nie wierzy, to proszę TU (http://www.unimog.pl/html/5.html) znajduje się dość konkretna galeria tego pojazdu.

Co powstałoby jednak, gdyby ten wielofunkcyjny pojazd wpadł w ręcę specjalistów od ekskluzywnego tuningu Mercedesa tj. firmy Brabus? Powstałby wówczas Unimog U500 Black Edition - luksusowy pojazd dostosowany do każdych warunków drogowych. Podążając za nazwą, cały pojazd oczywiście został polakierowany w czarnym kolorze, rury zostały pochromowane.

Wewnątrz znajdziemy system dowodzenia... z Mercedesa S-klasy. Mamy więc 6,5-calowy monitor, nawigację satelitarną z systemem DVD oraz zmieniarkę płyt CD z porządnym systemem audio. O takich dodatkach jak automatyczna klimatyzacja i skórzane fotele chyba nie warto wspominać...

Ważący 4,3-tony pojazd napędza standardowy silnik Unimoga o pojemności 6,4 litra i mocy 280 KM. Moment obrotowy wynosi skromne... 1100 Nm. Napęd przekazywany jest oczywiście na wszystkie cztery "łapy" w rozmiarze 24-cali każda (opona 445x70/24).

Cena? Hmmm... Seryjny Unimog U500 to koszt 140.000 euro. Dodatki Brabusa oraz naklejki "Black Edition" kosztują następne 90.000 euro. Więc kto ma do wydania 230.000 euro (jak to mawiają specjaliści: praktycznie "duża bańka" złotych polskich) i nie wie co z taką sumką zrobić, już powinien wpisywać się na listę chętnych...

źródło: www.auto-news.de

BABELEC
06-12-2005, 11:47
Unimog zawsze ciekawił mnie ze względu na swoje możliwości, uniwersalność i różne warianty specyfikacji. Już wcześniej wypuszczano luksusowe wersje tych pojazdów. Ta wersja również jest jednak średnio ciekawa. Niemniej, to prawdziwy czołg z typu "duży może więcej".

Robak
06-12-2005, 12:30
he um,co to jest? Czy ten brabus musi wszedzie łapy włozyc.Niech mi stuninguje młynek do kawy.Trzeba zeby był czarny i miał chromowane ostrze oraz emblemat na obudowie. Unimog to zarabisty wynalazek w ktorym MB sie popisał ale to co brabus robi to juz przesada.Brak sensu przytłacza cały projekt.

Michak91
06-12-2005, 13:01
świetny pojazd
:razz:
napewno chciałbym takim śmigać :wink:
przyda się na pewno prezesom którzy chcą jeździć w terenie
to nie żaden SUV
chociaż ten Merc w ogóle nie powinien być wykorzystywany cywilnie to bardzo dobrze że taki pojazd istnieje
bardzo dobrze :twisted: :razz: :mryellow: :cool:

kocie_ruchy
06-12-2005, 14:31
hahah swietny pojazd, naprawde fajny pomysl i genialne wykonanie :razz:

M.A.C.K.
06-12-2005, 15:16
brabus ma szalone pomysły i dobrze :twisted:
będzie coraz więcej nowych, niepowtarzalnych mercedesów

tylko jakoś niewidzi mi się ciągnąc wagonów z węglem tym unimogiem :roll:

mustangshelby
06-12-2005, 15:55
hehe Fajny wozik, i te 1100 nM :shock: ciekawe jak to jeżdzi.. NA pewno na asfaltowej drodze nie ma co szaleć (wysoko um. środek ciężkości) ale w terenie można poszaleć :razz: :razz:

barni
06-12-2005, 18:35
powiem jedno:
kosmos

ale nie wiem czy jezdzi on jak wyscigowka :P czy raczej jak terenowka bo nie czytalem tego tekstu o nim ale to jest kosmos :P

AGENT
06-12-2005, 18:46
Zawsze szanowałem markę Unimog, to już legenda. Te auta są niezniszczalne, a ich właściwości terenowe są zdumiewające! Ciekawe, jakie osiągi ma ten od Brabusa? Takim to tylko na rajdzie off-roadowym się pokazać :razz: Pelen szpan, car audio, dvd, full wypas! Wygląd też mi się podoba, bardzo kosmiczny, tylko w terenie lakier mogłby się porysować :lol:

kocie_ruchy
06-12-2005, 18:55
Ciekawe, jakie osiągi ma ten od Brabusa?

220PS, 6,4 litra silnik daje 1100 Nm (napisane w artykule)

AML
06-12-2005, 18:59
Rozumiem CLS, SLR, ale Unimog? :shock:
Na prawdę, Brabus już nie ma nic do roboty czy jak? :lol:
Ale sam w sobie pojazd jest genialny, tylko ta kierownica tak chamsko postawiona na płask. :damn:

Wielbłąd
06-12-2005, 19:41
:shock: :shock: Nie wiem naprawde po co Brabus wzioł sie za Unimoga ... jestem ciekawy kto to wogóle kupi :?: przeciez unimogi to pojazdy specjalistyczne które maja sobie radzic dobrze w terenie lub czycic autobany... robia za karetke itp... ale po co komu Unimog od brabusa :shock: :shock: zadna instytucja nie wyda dodatkowych 90.000 euro za naklejke czarny lakier troche chromu i nowe wnetrze... przeciez to w terenie sie nie przyda a moze wrecz tylko zaszkodzic... Uwielbiam Mercedesa oraz jego tunera nie fabrycznego Brabusa takze ale tego projektu pojac nie moge ...

skibae124
06-12-2005, 22:01
Czego to nie podkręcą,
teraz będzie riposta Carlssona i ztjunują Kosiarkę do trawy :wink:

Dj Brabus
07-12-2005, 15:32
Na prawdę, Brabus już nie ma nic do roboty czy jak? :lol:

Mówisz o mnie, czy o firmie tuningowej? :razz: :lol: :lol:

A tak żeby było ciekawiej, to Mercedes już dłuższą chwilę temu przedstawił Actrosa Black Edition (http://www.tnn.co.uk/Manufacturers/plonearticle.2004-09-23.5325928753#) z flagowym 16-litrowym silnikiem V8 o skromnej mocy... 612 KM. Informacji dotyczących tego, czy Brabus również w nim macał swoje palce, niestety nie posiadam...

AGENT
09-12-2005, 08:27
Mialem na myśli osiągi, czyli 0-100km/h i v-max. ??

barni
09-12-2005, 12:55
Mialem na myśli osiągi, czyli 0-100km/h i v-max. ??

wlasnie moglby ktos poszukac na necie czy zmierzyli te osiagi

plis!! :P

Wielbłąd
09-12-2005, 14:17
v-max wynosi 120 km/h

a nawet nie wiem czy mierzyli w nim przyspieszenie od o-120 km/h ... bo po co :?:

barni
09-12-2005, 15:56
v-max: 120km/h :P
jak na inne autka brabusa to chyba nie rekord :D