PDA

Zobacz pełną wersję : Honda FR-V vs Opel Zafira vs VW Touran

Cayman S
07-12-2005, 14:52
Mamy tutaj trzy vany, w sam raz dla rodziny. Wszystkie są dosyć nowe (szczególnie FRV i Zafira) a Touran jest starszym wyga w tym towarzystwie, czy sobie poradzi . No to juz od was zależy...

Zmiana na prośbę Aston Martin Lagonda

Zdjęcia autobild.de

SIDO
07-12-2005, 15:31
Wszystkie 3 auta sa interesujące. Touran zadziwia mnie swym wyglądem i najbardziej mi się podoba,oraz ma ciekawy silnik. Zafira jest dosyc nowym autem na rynku jeszcze nie sprawdzonym choc jej wygląd jest równy uwagi. A Honda mi się najmniej podoba ale zapewne chwali sie swoją nie zawodnością. Wybierajc auta wybrałbym:

1.VW Touran
2.Opel Zafira
3.Honda FR-V

stanko
07-12-2005, 15:51
Zdecydoanie HOnda,Zafiry nie lubie,nigdy mi sie nie podobala,Touran jest za dlugo na rynku wiec Honda.

Mercedesw123
07-12-2005, 16:15
ja wybieram Tourana(mam nadzieje ze nie napisalem Touareg)
dlaczego?
po1. marka
po2. silnik
po3. nigdy nie podrozuje z wiecej niz 5 osobami(moja przyszla rodzina nie bedzie wieksza)
do Zafiry nie mam przekonania, a Honda jest dziwna(m. in. wyglad)
przydalyby sie polskie ceny i wyposazenie

Di Kej
07-12-2005, 17:24
Wszystkie auta mają podobne spalanie, na dobrym poziomie, jak na tą moc nie spalają zbyt dużo średnio, osiągi także niemal identyczne, (wyjątek to prędkość max. ale kogo to obchodzi, w Vanie to i tak nieźle :P ) a przecież to tylko Vany.....Również podobne jest wyposażenie, tylko mam jedno pytanko........ co to jest to ostatnie na liście wyposażenia...???

Ehhh, Honda co prawda....ma tylko 2 rzędy a jest 6 osobowa....nawet dobry pomysł, ale:
1. Za bardzo tym rozwiązaniem przypomina furgona...
2. Z przodu jest ciasno przez to (między ramionami), jak siedzisz po środku to kierowca macha ci ręką przed nosem jak chce zmienić bieg.... ;)
ale plus za to że w ogóle czymś siewyróżnia FR-V. Nie podoba mi sie również w związku z tym bryła nadwozia...Wydaje się szeroki, płaski i krótki (choć chyba tak nie jest...w danych nie ma zbyt dużych różnic... ).

Tak więc HONDA ODPADA.

Touran vs. Zafira

Touran jest elegancki, owszem, ale jest dla mnie zbyt prosty, taki kwadratowy, choć i tak bardzo mi sie podoba....wnętrze to równie prosty element z widzenia, ale jest 1 różnica - jest po prostu nieciekawie, w porównaniu z Zafirą (jest może prosto i czytelnie, ale...) jest nudno.....w Zafirze jest trochę aluminium, które nieco ożywia całą deskę, no i jakoś mniej "proście" to wygląda.....
Z zewnnątrz Zafiry jest łądnie i wygląd jest może nieco mniej elegancki, bardziej agresywny (i to mi sie również podoba), na pewno wyglądałby jeszzcze lepiej jakby był...czarny

Tak więc za całokształt wybieram OPLA ZAFIRĘ :cool:

Robak
07-12-2005, 19:04
Jesli chodzi o wyglad to Honda wyprzedza rywali o lata swietlne, szczgolnie nudziaskiego VW.Dalej silniki i dzieje sie to samo.I-cdti w tym porowniu goruje.Przy nim tdi blednie pod kazdym wzgledem.Jedynie opel moze dorownac fiatowskim dieslem do hondy.W benzynowych jest podobnie.I tu powiniem wybrac Honde.Tak by sie stało gdybym do niej nie wisiadł.Ale to zrobiłem.A w srodku jest nedza.Nie wygodnie, ciasno, pomysł z 3 fotelami w rzedzie z przodu to klapa stolecia.Gdybym spotkał projektanta wnetrza to bym mu ostro dupe nakopał z zepsucie owego.Stylizacja i matriały uzyte sa na prawde switne ale było mi tam tak nie wygodnie ze uciekałem szybiej niz wsiadłem.VW to flaki z olejem.Jak bym na wakacjach na polu namiotowym dostawił do tyłu taki mały parwanik to ludzie pewnie zaczeli by przychodzic po zapiekanki bo by mysleli ze to buda z fastfoodem.Stawiam na Opla ale bez przekonania.Ostatnio widziałem na zywo Mazde 5 - rewelacja. Mysle ze to jest faworyt tego segentu.

MKa
07-12-2005, 19:27
Oczywiście, że Opel.
Honda odpada - ten układ siedzeń jest w niej strasznie niewygodny, bezsensowny wg mnie, poza tym brzydki tył auta.
WV nawet mi się podoba ale Opel ładniejszy z zewnątrz.

Dominik999
07-12-2005, 19:34
wizualnie najbardziej podoba mi się FR-V, wnętrze tez ma bardzo ładne, bardzo dobre materiały. 3 fotele to chyba jednak (przynajmniej moim zdaniem) niezbyt trafiony pomysł, fotele są wąskie, siedzi się tam na miejscu kierowcy niemalże opierając o drzwi :? Gdyby Honda miała 2 fotele z przodu pewnie by wygrała (no i ten diesel 2.2... :mryellow: ). Wybrałem Opla, jest bardzo ładny, klasyczny, ale nie nudny.
A VW zupełnie odpada, bo go po prostu nie lubię ;)

BKX
07-12-2005, 20:04
Ja oczywiscie wybieram VW, najladniejszy jest w czarnym kolorze z felga 17'. Moglbym sie zastanawiac nad Oplem, bo to nie jest zly samochod, ale nie siedzialem w nim, nie widzialem jeszcze z bliska, wiec stawaim go na drugim miejscu. A Honda kategorycznie odpada... Za duzo ma minusow w moich oczach, ogladalem ja w zeszlym roku na Targach w Wawie... Stylistyczne z zewnatrz jest paskudna, wnetrze jeszcze bardziej mnie odstrasza... A najwiekszy minus to... 6 miejsc... Nie lubie miec kogos tak blisko z boku i tracac go lokciem... Druga sprawa to deska... nie lubie takich dziwactw... Hodna jest u mnie na szarym koncu w klasie samochodow tego typu...

AGENT
08-12-2005, 10:18
Do porównania nie pasuje Honda, jest to auto, ktore może konkurować tylko z Multiplą. Z tych trzech Honda jest najbardziej nowoczesna i najladniejsza. VW jest nudny, a Zafira już się zestarzala, mimo faceliftingu. Osobiście wybrałbym Multiplę, ale tą pierwszej generacji - piękne autko, szkoda, że już nie produkują (2 generacja Multipli to już niestety nie to samo :( )

Michak91
08-12-2005, 10:22
Do porównania nie pasuje Honda, jest to auto, ktore może konkurować tylko z Multiplą. Z tych trzech Honda jest najbardziej nowoczesna i najladniejsza. VW jest nudny, a Zafira już się zestarzala, mimo faceliftingu. Osobiście wybrałbym Multiplę, ale tą pierwszej generacji - piękne autko, szkoda, że już nie produkują (2 generacja Multipli to już niestety nie to samo :( )
nie gadaj że ci się ta stara multipla podobała :lol:
a ja głosowalem na zafrę bo:
1.sentyment do marki
2.piękne auto
3.ze względu na reklame w TV :twisted:
4.jakość materiałów we wnętrzu jest najlepsza

BKX
08-12-2005, 14:28
...a Zafira już się zestarzala, mimo faceliftingu.

Cos sie chyba pomyliles... Od jakiegos roku (moze przesadzam) jest nowa Zafira, a nie po stara liftingu... :roll:

Dj Brabus
08-12-2005, 15:45
Zacznę od końca...

Mimo wielkiego szacunku i uwielbienia, jakimi obdarzyłem ostatnio VW po jeździe nową Jettą, muszę Tourana umieścić na trzecim miejscu. Tourana skreślam już choćby za sam wygląd - stylistyka jak sprzed kilku lat, poza tym brakuje jakichkolwiek smaczków...

Druga FR-V - uwielbiam Hondy, jednak patent 3 foteli z przodu (na który wpadł chyba jako pierwszy Fiat z Multiplą) jest beznadziejny - strasznie wąsko jest i niewygodnie. Tak to za tym samochodem przemawia bardzo ciekawa stylistyka oraz znakomite właściwości jezdne oraz silniki...

Na pierwszym miejscu u mnie Zafira - bardzo udana stylistyka, doskonałe silniki a poza tym wcale nie trzeba korzystać ze wszystkich 7 miejsc, tylko wykorzystać 5, a pozostałe 2 złożyć w podłogę!

P.S. A co się stało ze zdjęciami i jakimiś danymi technicznymi? Bo chyba wcześniej były... :ogh:

AGENT
08-12-2005, 20:24
Jeżeli uważasz, że zmiana lamp i atrapy chłodnicy czyni ze starej Zafiry nową Zafirę... :shock: ( no i włożyli deskę od Astry czy Vectry nowej). Zmiany są bardzo małe, to tylko face lifting!
W dodatku Zafira jest niestety składana w Polsce :susp: , no chociaż Panda montowana w Tychach (wcześniej Fiat Uno był tam skladany) jest bezawaryjnym autem. Ale w przypadku Opla nie powiemy juz o niemieckiej solidności :/

Jacobser
08-12-2005, 20:46
Wybór nadzwyczaj niełatwy,bo są tu trzy jakże różne samochody.Po dłuższym dumaniu stawiam jednak na bardzo ciekawą Hondę,dlatego,że jako jedyna z tych aut ma trzy fotele z przodu.Opel choć siedmioosobowy,to dwa fotele ma w bagażniku (!),a VW,cóż zbyt monotonny jak dla mnie.

Michak91
09-12-2005, 12:37
Ale w przypadku Opla nie powiemy juz o niemieckiej solidności :/
co ty pieprzysz :roll:
przecież to nie ma różnicy gdzie jest składany :roll:

BABELEC
09-12-2005, 15:34
Otóż to. A co było w przypadku niemieckiego Opla (Astry produkowanego w Polsce, który miał najlepszą jakość ze wszystkich fabryk Opla produkujących ten model?

Dj Brabus
09-12-2005, 16:00
Jeżeli uważasz, że zmiana lamp i atrapy chłodnicy czyni ze starej Zafiry nową Zafirę... :shock: ( no i włożyli deskę od Astry czy Vectry nowej). Zmiany są bardzo małe, to tylko face lifting!

Powtórzę za Michakiem91 - CO TY GOŚCIU PIEPRZYSZ??! :twisted: Nie rozróżniasz Zafiry pierwszej generacji od drugiej? A może nie słyszałeś, że nowa wyszła?? :roll: Poczytaj trochę forum - będziesz miał aktualniejsze dane... :roll:

BKX
09-12-2005, 16:55

Powtórzę za Michakiem91 - CO TY GOŚCIU PIEPRZYSZ??! :twisted: Nie rozróżniasz Zafiry pierwszej generacji od drugiej? A może nie słyszałeś, że nowa wyszła?? :roll: Poczytaj trochę forum - będziesz miał aktualniejsze dane... :roll:
A ja sie do tego dokladam... gdzie ty masz oczy? Ze w Polsce robiony to co? Zle? Co z Ciebie za obywatel? Tylko w to swoje Uno jestes zapatrzony... Wiecznie wszyscy sa z czego niezadowolni... Wielcy mi Patrioci... Samochod powstal na podzespolach nowej Astry, wyraznie widac roznice w bryle nadwozia, wiec nie pier***, ze dodali lampy i nowe wnetrze... :???: A to, ze wybrali nasza fabryke, to swiadczy o dokladnosci w wykonywaniu zadanych im prac i mozemy byc z tego dumni.

AGENT
11-12-2005, 18:33
To, że wybrali naszą fabrykę to świadczy tylko o tym, że mamy tanią siłę roboczą! Tych nowych Opli Zafira w Giżu to jak psów, bo mamy salon Opla. Dla mnie to nie jest zmiana, na tyle by mowić o nowej Zafirze. Mam prawo do swojej opinii, więc nie wyjeżdżajcie mi tu z przeklinami, bo to świadczy o waszym hamstwie. A moje Uno też przecież produkowane było w Tychach, więc o co wam chodzi? :shock: Ja przytoczyłem to, w jaki sposób ludzie odbierają auta produkowane w takim kraju, jak Polska, ja nie uważam, że są złe, wręcz przeciwnie, bo np. Panda przoduje w rankingach bezawaryjności Fiatów. A jeśli już chcecie wiedzieć, to w dupie mam ten pieprzony kraj. Zacofany naród, nawet swoich aut nie robimy! Nie dziwię się ludziom, że jak mogą, to uciekają na zachód, sam też bym tak zrobił.

colin4
11-12-2005, 20:22
Skoro ci się nie podoba to nikt cię tu siłą nie trzyma!!!
A to, że nie produkujemy własnych aut jest po trosze zaletą bo się bardzo nie ośmieszamy........bardziej niż robi to ENDRJU LEPPER!!!
Ja myślę, że czasami pasuje się przychamować!
A twoje uno może nie jest złe ale byćie w niego zapatrzonym jak wrona w gnat (czy coś koło tego)to w normalnej społecznośći ludkiej życzę ci wesołych świąt :\

BKX
11-12-2005, 21:35
Ja tylko na zakonczenie moge dodac, ze czasami wnioskuje po tresci zawartej w twoich postach, ze jestes "zieloniutki jak szczawik"... Co do "wlasnej opini", ktora niby wyrazasz, to jest roznica miedzy wypisywaniem glupot, a wlasnym zdaniem... ;)

AGENT
11-12-2005, 21:44
Zapatrzony w Uno? Też coś! Daj mi kasę to kupię inny nowy wóz! A że mam akurat Uno, to nie znaczy wcale, że wszystkie auta neguję, wręcz przeciwnie. Nie wiem, co to za nagonka na mnie. A zielony jest ten, kto sam tak mówi. Nie obrazilem tu nikogo, więc nie wiem czemu się na mnie uwzięliście. Mam swoje poglądy i nic wam do tego! :evil: Nie chce mi się z wami gadać!

Dj Brabus
12-12-2005, 08:57
Nie chce mi się z wami gadać!

Wydaję mi się, że w tym momencie temat o porównaniu minivanów, a szczególnie o Zafirze się wyczerpał...