PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie Mazda 5

Robak
08-12-2005, 13:22
Nik nie poruszył tego tematu a szkoda.Wg mnie to bardzo inresujace auto i gdyby mazda rozwineła w koncu siec dealerska oraz promowanie swoich modeli i ten doczekał by sie z pewnoscia klienteli.
Auto bazuje na płycie modelu 3, ktory jest wyrozniany za jedne z lepszych w swojej klasie własiwosci jezdne.Stylizacja piatki jest niebanalna i całkiem dynamiczna oraz chrakteryzuje sie detalami kojarzonymi z obecnymi modelami Mazdy.W odroznieniu od konkurecji posiada tylne drzwi przesowane co ułatwia wysiadanie na zatłoczonych miejskich parkingach.
Do wyboru mamy 4 jednoski napedeowe.Dwie bezynowe o pojemnosci 1.8 115 koni i 2.0 145 koni oraz silnik diesel 2.0 w dwoch wariantach mocy - 110 i 143 konie(z poteznymi 360 nm!!!).Benzynowe silniki sa łaczone z piecio a diesle z szescio stopniowymi manualnymi przekładniami.
Za podstawoy model z silnikiem 1.8 trzeba wyłozyc 88 tys zł.Natomiast topowa wersja z mocniejszym dieslowskim silnikiem 2.0 to wydatek 104 tys zł.W najdrozszej wersji wyposarzenie jest bardzo bogate i obejmuje miedzy innymi:6 airbagow, ESP, automatyczna klimatyzacje, 17"alufelgi, radio cd+ 7 głosnikow, uruchamianie bez kluczyka, sensor swiateł i deszczu, pogrzewane przednie fotele, xenonowe lampy, przyciemniane szyby z tyłu oraz lakier matliczny.Do tego dostajemy 3 letania gwaracje.Wg mnie jest to bardzo ciekawe auto godne uwagi i jesli bym miał wybrac kompaktowego minivana to z pewnoscia mazde 5

Dj Brabus
08-12-2005, 13:46
Bardzo się cieszę, że znów Mazda wróciła w tematach. Trzeba zaznaczyć na początku jedną rzecz - samochody Mazdy są naprawdę genialne ("szóstka", RX-8 i opisywana "piątka"), jednak niestety z powodu szalenie nie zrozumiałej polityki Mazdy w Polsce, te samochody są w ogóle nie znane przez ludzi!! Nissan czy Toyota prześcigają się w budowaniu salonów (Toyota ostatnio zafundowała sobie w Krakowie jeden z największych tego typu obiektów w Europie!!), również Suzuki, Mitsubishi oraz Subaru można znaleźć bez problemu.

A Mazda? W Polsce nie ma ani strony głównej, a salony to tylko namiastka (w Krakowie jest - owszem, tylko że właściciel specjalizuje się w Subaru i... Mazdy nie ma wystawionej ani jednej!!). Dla mnie jest to skandal, bo takie auta jak 6 MPS za 150.000 złotych czy RX-8 za 120.000 złotych to prawdziwe okazje...

Ale jak to czytałem w pewnej gazecie "zanim znajdziemy salon Mazdy, po drodze napewno natrafimy na salony Toyoty, Forda czy Renault". I tam już możemy zostać...

stanko
08-12-2005, 14:02
Ja nigdy mazd nie lubialem poza modelem RX-8,a ta jest okropna,jak nie umią robic vanow to poco sie za to biorą.Dla mnie to jest totalna porazka.

mustangshelby
08-12-2005, 14:21
Ja nigdy mazd nie lubialem poza modelem RX-8,a ta jest okropna,jak nie umią robic vanow to poco sie za to biorą.Dla mnie to jest totalna porazka.

Uzasadnij dlaczego ci się tak niepodoba, bo moim zdaniem jest typowy vanik czyli jest duży ma dużo schowków, dobre wyposażenie, dobre silniki..Idealne auto rodzinne.

BKX
08-12-2005, 14:23
Powiedzial co wiedzial... a dlaczego tak sadzisz? Niby dlaczego nie umieja robic Vanow???? Moze jakies argumenty, co???? Jak mozna byc tak beznadziejnym i takie pierdoly wypisywac... Stylistycznie ten model jest u mnie na pierwszym miejscu wsrod MiniVanow. Piekna linia, dosc avangardowa, dosc dynamiczna a jednoczesnie tradycyjna i spokojna... Cos pieknego. Wnetrze tez duzo lepsze niz u konkurentow, robi wrazenie dosc luksusowego... I macie racje, gdyby Mazda zainwestowala w siec dilerska to kto wie, czy nie bylaby teraz lepsza w sprzedazy od niektorych firm z europy...

Dj Brabus
08-12-2005, 14:48
jest duży ma dużo schowków, dobre wyposażenie, dobre silniki..Idealne auto rodzinne.

Ja do tego dołożę bardzo atrakcyjną sylwetkę (tył jest pełny miodzio!!) z genialnym pomysłem, jakimi są odsuwane drzwi tylne (u konkurencji tego nie ma - w Sceniku, Zafirze, Touranie czy Picasso znajdują się normalnie otwierane drzwi...) oraz bardzo ładne wnętrze. Do tego cena naprawdę dobrej wersji poniżej 100.000 złotych jeszcze bardziej zachęca do tego samochodu! Gdyby właśnie nie sieć dealerska...

AML
08-12-2005, 15:05
Bardzo atrakcyjne auto, na pewno mało awaryjne i tanie w użyciu.
A odsuwane tylne drzwi mają jedno dodatkowe zastosowanie, podczas jazdy jest łatwiej kogoś wyrzucić z samochodu. :mryellow: :lol:

Dj Brabus
08-12-2005, 15:51
odsuwane tylne drzwi mają jedno dodatkowe zastosowanie, podczas jazdy jest łatwiej kogoś wyrzucić z samochodu. :mryellow: :lol:

AML jesteś okrutny!! :twisted:

P.S. Lepiej wyrzuca się tylną klapą - delikwent jakiegoś tulupa przy okazji wywinie! :razz: :mryellow: :mryellow:

JaCie
08-12-2005, 16:02
Mi się to auto podoba, również czytałem o nim artykuł w którym podkreślano niedostępność salonów (w Poznaniu jest conajmniej jeden). Jest to łądne auto, w sam raz dla większej rodziny na wakacje czy inny rodzinny wyjazd. Nowoczesne, eleganckie, funkcjonalne auto, nie ma się czego doczepić...

AGENT
09-12-2005, 08:16
A od kiedy Mazda 5 jest dostępna na polskim rynku? Tak się sklada, że jeszcze nie miałem okazji zobaczyć tego auta na żywo, jednak jego wygląd wydaje się byś bardzo ładny. Ja osobiście nie przepadam za tą marką i nie kupiłbym tego vana. Jeśli już to Voyager, który zapewne jest droższy.

Robak
09-12-2005, 08:40
A od kiedy Mazda 5 jest dostępna na polskim rynku? Tak się sklada, że jeszcze nie miałem okazji zobaczyć tego auta na żywo, jednak jego wygląd wydaje się byś bardzo ładny. Ja osobiście nie przepadam za tą marką i nie kupiłbym tego vana. Jeśli już to Voyager, który zapewne jest droższy.
Moze zwiodł cie nieco ten wyglad ale ta mazda 5 jest małym minivanem i konkuruje z takimi pojazdmi jak: renault senic, honda fr-v, opel zafira, vw turan, ford focus c-max.Voyager to duzy van.
Do zobaczenia za tydzien w niedziele

MAZDAMEN
10-12-2005, 16:29
LUDZIE KUPUJCIE MAZDY TO AUTA NIEZAWODNE JAK BEDE MIAL RODZINE KUPIE 5 TKE :cool:

Przemek
11-12-2005, 16:57
Generalnie Mazda 5 jest ok. Ladny srodek, dobra jakos materialow. Jedyny minus to silnik (ten sam 2.3L cztero-cylindrowy ktory montowany jest w Mazdzie 6 i Mazdzie 3s) w ktorym nie wiadomo z jakiego powodu obnizono moc ze 160 do 150 co przy wadze jest stanowczo za malo. Jechalem tym modelem 2 miesiace temu i bylem troche zaskoczony. Generalnie auto bardziej sprawdzajace sie prawdopodobnie na drogach europejskich niz w Stanach.

BeeMiX
11-12-2005, 17:28
fajna,fajna. Stylistycznie fajna, zapewne niezawodna i oszczędna. Dlamnie ideałem auta w tej klasie jest T&C LXi z 97 :cool: ale ja już sie powtarzam...

Dj Brabus
12-12-2005, 08:45
LUDZIE KUPUJCIE MAZDY TO AUTA NIEZAWODNE JAK BEDE MIAL RODZINE KUPIE 5 TKE :cool:

Jesteś prawie jak banner reklamowy! :razz: Jednak ja poczekałbym z zakupem jakiejkolwiek Mazdy, bo przy tak paranormalnej polityce tej marki w Polsce, może się okazać, że... Mazda zniknie z polskiego rynku :sad:

Dominik999
12-12-2005, 08:59
Bardzo libię to auto, rzadko zdarza się, żeby van wyglądał tak dobrze jak "piątka". Jednak ja zawsze mam wrażenie, że jest większa niż w rzeczywistości. W przedostatnim numerze AŚ było porównanie kompaktowych minivanów, i dopiero na tle innych aut widać, że Mazda to kompakt :roll:

Robak
20-12-2005, 17:04
Generalnie Mazda 5 jest ok. Ladny srodek, dobra jakos materialow. Jedyny minus to silnik (ten sam 2.3L cztero-cylindrowy ktory montowany jest w Mazdzie 6 i Mazdzie 3s) w ktorym nie wiadomo z jakiego powodu obnizono moc ze 160 do 150 co przy wadze jest stanowczo za malo. Jechalem tym modelem 2 miesiace temu i bylem troche zaskoczony. Generalnie auto bardziej sprawdzajace sie prawdopodobnie na drogach europejskich niz w Stanach.
2.3l za mały?to moze na rynek amerykanski. Tego silnika nawet nie ma gamie eropejskich wersji. Najmocniejsza bezynowka to 2.0 145koni. Samochod nie zbyt duzy i ciezki wiec do sprawnego dosc szybkiego porusznia sie powinien wystarczyc. Tym bardziej 2.3.Nie jest to przeciez sportowe coupe.

BKX
20-12-2005, 18:24
Swoja droga to nie rozumiem amerykanskiego myslenia, samochod w europie klasy kompakt ma 100 - 120 KM z 1.6 i radzi sobie swietnie, a u nich cholera jasna 2.3 i jeszcze marudza, ze ma tylko 150... istny kabaret (ale to tak zartem oczywiscie ;) )

BeeMiX
20-12-2005, 19:03
BKX18 wiesz że amerykanie mają taki kompleks jeśli chodzi o wielkość :wink: A tak poważnie to auto z większym silnikiem ma nie tylko więcej KM ale także Nm, a te niutonometry pozwalają na przyjemniejszą jazde tak dużym autem. Amerykanie wychodzą z załozenia że niema sensu oszczędzać
w dość ciężkich autach jakim są Vany, van ma być wygodny i służyć do jazdy na codzień. Czemu ma ucierpieć przyspieszenie tylko dlatego że jedziemy vanem.

Jacobser
23-12-2005, 21:27
Mazda podobnie jak Daihatsu nie ma szczęścia w Polsce,ale przynajmniej próbuje.Jej najnowszy model jest ciekawym samochodem,choć nie przesadnie nowoczesnym (jak Toyota Corolla Verso).Tak więc dziwię się mocno,czemu Polacy wolą kupić np. Opla Zafirę niż tę przyjemną Mazdę. Samochód jest bardzo przestronny,dobrze wykonany i co ważne niezawodny.

klosrob
04-08-2008, 12:37
A orientuje się ktoś z Was jak to jest z nadwoziem nowych mazd? Jest ono w całości ocynkowane czy niektóre elementy nie są. Jak porównywałem na stronie samaru opisywana tu mazdę to tam nic o tym nie napisali. Moze Wy cos wiecie. Za informacje dzięki