PDA

Zobacz pełną wersję : Sportowy SUV

Michak91
08-12-2005, 19:58
Porsche Cayenne jest napędzany 4,5-litrowym silnikiem V8 Biturbo. Osiąga on 331 kW (450 KM) przy 6.000 obr./min. i zapewnia moment obrotowy rzędu 620 Nm pomiędzy 2.250 i 4.750 obr./min. Osiągana prędkość maksymalna wynosi ok. 266 km/h, a przyspieszenie z 0 do 100 km/h Cayenne Turbo wynosi w 5,6 sekundy!
http://img175.imageshack.us/img175/4844/rr20pq.jpg (http://imageshack.us)

Range Rover Sport dostępny jest z doładowanym 4,2 litrowym silnikiem V8 o mocy 390Km/287kW, wolnossącym 4,4 litrowym silnikiem V8 o mocy 299KM/220kW lub silnikiem wysokoprężnym V6 o pojemności 2,7 litra i mocy 190KM/140kW.
http://img175.imageshack.us/img175/1751/rr4tx.jpg (http://imageshack.us)

PS.Ja osobiście wybieram RR bo Cayenne wcale nie wygląda jak SUV tylko jak...kupa :wink:
PS2.Przy Cayenne napisałem tylko specyfikacje wersji Turbo :oops:

AML
08-12-2005, 20:10
Tylko LR.
Land Rover wiadomo jakie auta produkuje i dobrze wiadomo z czego jest znany i to że zrobili sportową wersję RRS jest zrozumiałe.
Niezrozumiałe jest natomiast to że producent aut sportowych nagle tworzy coś zupełnie nie w jego fachu, używając do tego motywów z aut kompletnie innych, jednak to prawda że przez 40 lat styliści porsche zmarnieli i nie potrafią zaprojektować nic pięknego od nowa.
Cayenne z resztą kojaży mi się zawsze z babkami bogatych gości które nie potrafią jeździć, piłkarzami i innymi szpanerami bez gustu.
LR ma trochę łagodniejszy i mniej świecący charakter, na pewno wolałbym jego mieć na własność niż cay'a, z LR po prostu bym się czuł lepiej.

stanko
08-12-2005, 20:12
Wiadome ze Range Rover Sport.Z wygladu jest poprostu cudny.Przednie swiatla kanciaste ale wygladają oblednie.Cayenne jest brzydki i wole sportowe Porsche

AGENT
08-12-2005, 20:18
Z terenówki (Range Rover) nie da się zrobić auta sportowego. Firma ktora robi terenowki na pewno nie jest w stanie zrobić auta o osiągach sportowych, które jeździ jak auto sportowe. Porsche ma doświadczenie w tworzeniu prawdziwych aut sportowych, więc i Cayenne ma idealne właściwości jezdne. wybieram Prosiaka. W dodatku RR jest angielski, a to już dla mnie poważna wada.

BABELEC
08-12-2005, 20:22
Miałbym poważny dylemat stając przed wyborem któregoś z tych pojazdów. Każdy fascynuje na swój sposób i każdy jest na tyle oryginalny, że każe wybrać właśnie jego. Ja skusze się jednak na Cayenne. Porsche zaimponowało mi odwagą wypuszczenia tego typu samochodu i zrobilo to z wielkim rozmachem. A statystyki sprzedaży tylko potwierdzają słuszność tego kroku. Monstrum na kołach z monstrualnym motorem. Sport i luksus. To co tygrysy lubią (w SUVach) najbardziej.

Jacobser
08-12-2005, 20:51
Rozsądną decyzją byłoby postawienie na Porsche,lecz ja uważam,że to nie dane tu decydują,ale wygląd.A tu zdecydowanie jest lepszy Range Rover,który już stał się bestsellerem na rynku.Co się zaś tyczy Porsche to auto nie prezentuje się dobrze,bo jest zbyt nastawione na sport.Po prostu firma sportowa nie może równać się z firmą terenówek w zakresie tematu najlepszy SUV.

mustangshelby
08-12-2005, 21:27
Wybrałem Range Rovera. Porshe wzięło przód od 911 do terenówki i nie bardzo to pasuje. Jak na terenowe auto zbyt sportowy. Range Rover ma piękną klasyczną, kanciastą sylwetkę. Test z Top Gear pokazał że radzi sobie w terenie. Świetny jest

BeeMiX
08-12-2005, 21:35
Range ponieważ Range to prawdziwa terenówka, jedna z najlepszych ( zaraz po LandCruiserze :wink: ) Stylistycznie bardziej mi odpowiada, w rzeczywistości nie prezentuje się tak dobrze jak zwykły RR. Dlamnie wybór jest prosty, kupić Escalade II gen i uturbić :twisted: :twisted: :twisted:

AML
08-12-2005, 22:05
Ale wniosek.
Escalade 2 a RR Sport, to tak jak lokomotywa partowa a pociąg TGV. :roll:

BeeMiX
08-12-2005, 22:11
Zgodze się że Escalade nadaje się tylko do miasta i na trase oraz że ma kijowe wnętrze, ale jakością mechaniczną i komfortem na drodze oraz dużo mniejszą ceną nieustępuje RRS :wink: Seryjne 7s z groszami do 100 wydaje mi się że wystarcza, ma większy moment obrotowy (515Nm) chyba...

AML
08-12-2005, 22:20
Bardziej miałem na myśli wykorzystaną technologię w tych autach, i uważam że pod tym względem żaden amerykański krążownik raperów nie ma szans z LR. :wink:

Dominik999
08-12-2005, 22:25
bardzo, ale to bardzo podoba mi się RR, nie widzę w nim żadnych minusów, ale... mimo wszystko oddałem głos na porsche. wiem, zę stylistycznie jest w nim sporo niedociągnięć, ale jednak czują jakoś sympatię do tego auta, moze po części dlatego, ze jestem fanem Porsche. Byłem wprawdzie trochę rozgoryczony samym faktem prokowania przez porsche terenówki, ale "miłość ci wsztstko wybaczy" :P ;)

kocie_ruchy
08-12-2005, 22:50
sposrod wszystkich suvow wzialbym tylko Q7

range rover sport tez sie prezentuje naprawde fajnie, szczegolnie w realu czarny

cayenne ma tez wiele zalet i bardzo mi sie podoba, niektorzy uwazaja ze nie pasuje do wizerunku porsche ale ja nie widze w tym nic zlego - gdyby 40 lat temu mocne terenowki byly popularne, powstalaby taka sama wtedy

warto pamietac ze porsche sygnowal juz swoim nazwiskiem wojenne ciezarowki terenowe ; p

Robak
08-12-2005, 23:24
Ja stawiam na RR S. Zewnetrzny wyglad jest duzo lepszy.Do tego ma wyjatkowe wnetrze.Porsche jest niełade delikatnie mowiac a wnetrze nazbyt ocieka luksusem a mało sportem do tego fotele niby z porsche a zreo podparcia bocznego - jak to jest? Z racji tego ze topowa wersja RR S kotłuje benzyne w zastraszajacym tempe a mi, racjonalnenemu człowiekowi to nie odpowiada wiec skusił bym sie na wersje z wolnossacym V8 ktora by w zupełnosci wystarczyła.Wydaje mi sie ze jednostka z BMW bedzie lepsza niz ta z Jaguara pod wzgledem kultury pracy.
Jesli chodzi o strone techniczna to mysle ze Cayenne wygrywa znacznie z RR. Kiedys stałem na ulicy bisko modelu S z silnikiem 4.5 wolnossacym. Koles nagle ruszył.To było szybkie zerwanie z miejsca bez najkrotszego pisku. Przepieknie, jedwabiscie i basowo brzmiacy motor popchnał auto z impetem do przodu.W sumie to nic nie znaczy ale od tej pory zmieniłem nieco zdanie o cayenne. Jednak wielorybi wyglad dalej przytłacza.

Seth
09-12-2005, 14:00
porównanie jest tendencyjne... porsche ma podany tylko jeden silnik - najmocniejszy, podczas gdy w RR są podane również słabsze silniki :)

Wybieram oczywiście RR, bo ma w sobie dużo więcej stylu :)

A spoza listy mój ostatni faworyt w kategorii Power-Suv to Chevrolet TRailblazer SS :wink:

Dj Brabus
09-12-2005, 15:20
Z terenówki (Range Rover) nie da się zrobić auta sportowego. Firma ktora robi terenowki na pewno nie jest w stanie zrobić auta o osiągach sportowych, które jeździ jak auto sportowe. Porsche ma doświadczenie w tworzeniu prawdziwych aut sportowych, więc i Cayenne ma idealne właściwości jezdne

Tak jak z Range Rovera nie zrobisz wyścigówki, tak z Cayenne nie zrobisz terenówki. Zauważ, że temat ma tytuł "sportowy suv" a obydwa samochody są kompromisem pomiędzy czymś, co potrafi wyjechać na większy krawężnik i nie utopi się w kałuży (broń Boże nie nazywajcie ich terenowymi!!), a czymś, co pogoni niejeden samochód na autostradzie. Wybieram oczywiście Range Rovera, choćby z głupiego powodu, jakim jest stylistyka. Klasyczna linia, kilka smaczków stylistycznych i powstaje bardzo udane auto. Jeśli dołożymy do niego prawie 400-konny silnik, może stać się marzeniem niejednego kierowcy... A Porsche? Nieśmiertelny "pysk" 911-tki doklejony do Touarega... Dajcie spokój... :roll: Range Rover Sport zarządził!

W dodatku RR jest angielski, a to już dla mnie poważna wada.

:twisted: :twisted: :twisted: Muszę poważnie porozmawiać z AML'em nad tygodniowym banem dla Ciebie za takie obelgi na forum!!!!! :twisted: :wink: :wink:

P.S. A tak serio, to co złego jest w samochodach z Wysp? To, że mają kierownicę po prawej stronie?

P.S.2 Może zmienisz zdanie, jak Ci powiem, że można ją przełożyć na naszą WŁAŚCIWĄ stronę... Bo innych wad samochodów brytyjskich nie widzę... :roll: :damn:

MKa
10-12-2005, 13:37
Ja też wybrałbym RR. Chyba wszystkie argumenty już wymieniono... :grin:

Rolex aka JoHnSoN
10-12-2005, 13:43
no oczywiscie ze RR ...
Cayenne to moim zdnianiem jest zrobione na siłe ...
Porsche kojarzy sie z autem sportowym ... ale nie z terenówka czy SUV-em ...
nie raz widziałem to auto na drodze i mi sie nie podoba ...
natomiast RR jest wspaniały ... niestety nie miałem przyjemności obejrzeć go na własne oczy ... a szkoda ...

BABELEC
10-12-2005, 13:51
...Cayenne to moim zdnianiem jest zrobione na siłe ...

To samo można powiedzieć o Range'u. Firma znana jest z robienia doskonałych wozów terenowych i luskusowych terenówek i nagle wyskakuje z wersją sportową.

Rolex aka JoHnSoN
10-12-2005, 14:08
ok ... zgodze sie ...
ale ...
nie widze samochod takich jak Porsche w wersji terenowej czy SUV ...
to tak jakby zrobili Astona w terenówce ... sorki AML :P
natomiast co zlego jest w robieniu sportowej wersji z terenówki ??
jest znaczaca roznica poniewaz gdy robi sie sportowa wersje jakiegos samochodu automatycznie zawieszenie idzie w dół i samochod nabiera aerodynamicznych kształtów ...
nastomiast przy robieniu ze sportowego auta, auto terenowe trzeba go troszke "nadmuchac" i auto traci swoja piekna linie ...
takie mam o tym zdanie ... i dlatego nie podzielam tego co zrobilo Porsche ...

BeeMiX
11-12-2005, 13:06
...To, że mają kierownicę po prawej stronie?...

Razej nie bo prawie każde auto angielskie można zamówić z kierą po chrześcijańskiej stronie, nawet Tuscane bodajże

Dj Brabus
12-12-2005, 10:40
natomiast co zlego jest w robieniu sportowej wersji z terenówki ??

Właśnie nic! :mryellow: Z doświadczenia wszyscy wiemy, że zawsze lepiej wychodzi zrobienie auta sportowgo z terenowego niż odwrotnie! :cool: Zrobienie auta terenowego ze sportowego przyniosło paskudny skutek - podniesione do góry Porsche 911 z paskudnym tyłem! :roll: