PDA

Zobacz pełną wersję : Cinquecento 700 czy Favoritka??

marek
14-12-2005, 09:51
Auta całkowicie inne. Różnią się totalnie wszystkim po za jednym - mają podobna cenę. Mowa o autach z intalacją gazową. Zapraszam do głosowania i komentowania.

Dj Brabus
14-12-2005, 10:32
Osobiście nie wybrałbym żadnego! :roll: Wolałbym dołożyć po tysiącu i kupić sobie Felicję albo Seicento (jeśli już wybieramy Fiata i Skodę). Cinquecento jest beznadziejne, niewygodne i ma silnik z kosiarki do trawy. Z Favoritką nie miałem do czynienia, więc złego słowa na jej temat nie mogę napisać... Dobrego też...

Poza tym, po co ładować pieniądze w instalację gazową - przy tak małej wartości samochodu (3-4 tysiące złotych), instalacja gazowa to ogromny i bezsensowny wydatek, ktory tak szybko się nie zwróci...

Rolex aka JoHnSoN
14-12-2005, 12:02
znowu beznadziene porownanie ...
jak mozna porownywac dwa zupelnie inne samochody ...
małe gówienko z autem 5-cio drzwiowym ...
nie wiem czemu ma sluzyc ten temat ...

WaSyL__
14-12-2005, 12:20
kiedyś w AŚ było zestawienie najmniej i najbardziej awaryjnych modeli poszczególnych marek.....jednakże w klasyfikacji generalnej najbardziej awaryjnym autem jest właśnie Skoda Favorit...CC też nie należy do najlepszych...wkoncu to tylko 126 p w innej budzie po nieznacznych modyfikacjach....jednak z dwojga złego wybrałbym chyba CC....za Skoda przeważa jednak 5-drzwiowe nadwozie co juz na starcie deklasuje CC.
Jednak wybieram CC bo lubie włoskie auta a na tą czeską mizerotę nie moge patrzeć :ogh: :ogh:

Seth
14-12-2005, 12:49
dołożyć i kupić sierrę, choćby 1.6 z gazem

a z tych dwóch to chyba favoritkę, przynajmniej się można do niej zmieścić

mustangshelby
14-12-2005, 13:22
Tak sierra to dobry wybór ale z 1.6 jest powolny i paliwożerny. skody bym nie wybrał (jechałem nim i musze powiedzieć że to złom :damn: ) a CC jest bardzo malutki ale do miasta super. I dlatego wybieram CC

Seth
14-12-2005, 14:09
Tak sierra to dobry wybór ale z 1.6 jest powolny i paliwożerny.

tak jakby każdy z tych wozów był szybki i oszczędny.

zaletą CC jest jego rozmiar, jeśli chodzi o miasto.

mustangshelby
14-12-2005, 14:45
Tak sierra to dobry wybór ale z 1.6 jest powolny i paliwożerny.

tak jakby każdy z tych wozów był szybki i oszczędny.
Chodziło mi o to że sierra 2.0 DOHC zużywa podobne ilości paliwa a jest dużo szybsza :wink:

Seth
14-12-2005, 15:07
nie do końca... zagazowany dohc zużywa koło 12 litrów na setkę, a zagazowane 1.6 ohc, albo cvh, koło 9 gazu, ale faktycznie, stosunek osiągi/ spalanie nie jest najlepszy, lepiej wziąć 2.3 Diesla
będzie bezawaryjny i oszczędny :)

AGENT
14-12-2005, 18:19
Najlepiej kupić "cieniasa" z zamontowaną już instalacją gazową - tani w eksploatacji, małe opłaty, polecam! A że osiągi mało lepsze od Malucha, to już inna sprawa, dla mnie ekonomika jazdy jest na pierwszym miejscu.

Piotrek
14-12-2005, 21:04
Najlepiej kupić "cieniasa" z zamontowaną już instalacją gazową - tani w eksploatacji, małe opłaty, polecam! A że osiągi mało lepsze od Malucha, to już inna sprawa, dla mnie ekonomika jazdy jest na pierwszym miejscu.

Hehe... porownanie dla Ciebie.
Tylko jak juz stawiasz ekonomie na pierwszym miejscu, to po co Ci auto?
Lepiej rower! Do tego bagazniczek i sprawa zalatwiona. Do bagaznika rowerowego zmiescisz mniej wiecej tyle, co do "zagazowanego" cc, a popatrz ile na paliwie,ubezpieczeniu i naprawach zaoszczedzisc :mryellow:

GuGi
14-12-2005, 21:15
ja wybral bym skode :P poniewaz jesli bym kupil cc to tak jak bym wybral samobojstwo przeciez to "cos" nie ma strefy zgniotu... skode mialem ale jak bylem malym chlopcem wiec nie zbyt dobrze pamietam wady i zalety :P

Dj Brabus
15-12-2005, 11:40
Co za frajerzy na tym forum!!

Licz się ze słowami!! :twisted: Kultury Cię w domu rodzice nie nauczyli?!!! :evil: Pohamuj swoje ostre komentarze, bo może Cię przykra niespodzianka spotkać... :roll:

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale Cinquecento jest wciąż chyba najbardziej popularnym samochodem na polskich drogach! Jest tani, mały i w pewnym stopniu spełnia swoją funkcję auta miejskiego! A, że jest już starszym autem, nieco tandetnym i mało ekonomicznym - cóż. Jest wiele aut lepszych np. Seicento czy już Panda, jednak są od niego droższe...

P.S. Swoją drogą sam jesteś jak to piszesz "frajerem" - Ty wielbiciel Skody kupujesz Cinquecento zamiast np. właśnie Favoritki?? Czegoś tu nie rozumiem... :???:

WaSyL__
15-12-2005, 12:36
po stokroć wolałbym cieniasa aniżeli favoritke....o co gostkowi chodzi to juz nie kumam, moze kupił trefny egzemplarz?
czego oczekiwałeś? 7 s do setki? czy może 4 Airbagów? :ogh: :ogh:

AGENT
15-12-2005, 13:08
marek - jakbyś kupił Skodę, to to samo byś mowil, co ty myślisz, że skoda jest w czymś lepsza od CC? No może tylko tym, że ma 5 drzwi, reszta jest tak samo tandetna jak CC. Mimo to uważam, że na pierwsze auo zamiast malucha lepiej sobie kupić właśnie CC, najlepiej z LPG.

marek
15-12-2005, 13:32
Od kiedy Cinquecento jest najbardziej popularnym autem na drogach?? Skoda jest lepsza praktycznie we wszystkim. Jest ładniejsza, szybsza, większa i przynajmnie nie wstyd jest się gdzieś nią pokazać. Nie wiem co mi odbiło, że kupiłem to małe badziewie, ale to jeden z moich największych błędów. Wcześniej miałem 2 maluchy i naprawde wolałbym 126p. Głosującym na Cinquecento szczerze współczuje...

mustangshelby
15-12-2005, 13:43
Jest ładniejsza,

przynajmnie nie wstyd jest się gdzieś nią pokazać.
Hahahahahha dawno się tak nie uśmiałem... Czemu marek ty tak bronisz szkody. przecież szkodowki są strasznie awaryjne (favorit 1 od końca ) brzydkie.. niewiem co w nich widzisz

Dj Brabus
15-12-2005, 14:00
Od kiedy Cinquecento jest najbardziej popularnym autem na drogach??Może nie najpopularniejszym, ale obok Seicento to jeździ ich naprawdę dużo! Weź popatrz przez 10 minut przez okno i wymień mi 5 najczęstszych aut, jakie widziałeś...

Skoda jest lepsza praktycznie we wszystkim. Jest ładniejsza, szybsza, większa i przynajmnie nie wstyd jest się gdzieś nią pokazać
Wciąż piszesz o Favoritce czy już o Octavii czy Superbie? Bo zgubiłem się... :shock: :ogh:

Nie wiem co mi odbiło, że kupiłem to małe badziewie
Ja też nie mogę tego zrozumieć! :shock: Ty - wielki fan Skody kupiłeś sobie Cinqucento, jak sam piszesz, że Favoritka sto razy lepsza... :roll:

A Cinquecento bezawaryjne i piękne
Te auta nie mają być pięknym, tylko prostym i w miarę tanim środkiem transportu miejskiego... To tak trudno zrozumieć... :roll:

Seth
15-12-2005, 14:10
tym, co polecają kupić CC zamiast malucha, polecam odwrócić płytę podłogową malca i założyć bude od CC :D wyjdzie na to samo, to ma nawet ten sam silnik, tylko z minimalnie zwiększoną pojemnością (o jeden skuter ;) )

Matador
15-12-2005, 14:16
Seth - to jest poprostu silnik ze 126p BIS. Tam pod podłogą pracuje dokładnie to samo... :wink:

Seth
15-12-2005, 14:20
fakt... zapomniałem o istnieniu Bisa... ;) jakby nie patrzeć to to samo co malec :D

AGENT
15-12-2005, 16:26
jakby nie patrzeć to to samo co malec :D

Ale cieniasem można już w miarę komfortowych warunkach podróżować, czego nie da się powiedzieć o maluchu. W CC jest także kufer, którego w malczanie brak. To nie jest to samo co maluch!

Seth
15-12-2005, 17:07
tak samo komfortowo jak w maluchu można podróżować... a kufer? gdzie?? zwłaszcza, jak gaz wsadzisz

Jacobser
15-12-2005, 20:45
Co to ma być za porównanie.Dziś najczęściej wybierane są Golfy,Corsy i Fiesty,a Favorit czy Cienias odchodzą na złom.Ale jeśli już trzeba,to zagłosuję na Favoritkę,dlatego,że jest dużo lepszym samochodem,takim Golfem dla najbiedniejszych kierowców.A Fiat,cóż wszystko sie kryje w magicznym słówku cienias.

WaSyL__
16-12-2005, 09:45
Co to ma być za porównanie.Dziś najczęściej wybierane są Golfy,Corsy i Fiesty,a Favorit czy Cienias odchodzą na złom.Ale jeśli już trzeba,to zagłosuję na Favoritkę,dlatego,że jest dużo lepszym samochodem,takim Golfem dla najbiedniejszych kierowców.A Fiat,cóż wszystko sie kryje w magicznym słówku cienias.

To raczej Felicia jest golfem dla biedniejszych bo to ją stworzono w ścisłej współpracy z Volkswagenem i jest juz o wiele lepsza niż Favoritka,co do cieniasa..nie ma go za co wychwalać ale wolałbym jeździć cieniasem niż denerwować się widząc zielony emblemat na kierownicy :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

marek
16-12-2005, 13:03
nie ma go za co wychwalać ale wolałbym jeździć cieniasem niż denerwować się widząc zielony emblemat na kierownicy :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Ta wypowiedź jest dla mnie poprostu głupia i nic więcej nie mogę o niej powiedzieć. Przynajmniej nic cenzuralnego... A tak na marginesie Favoritki nie miały zielonego emblematu.

stanko
16-12-2005, 13:14
Jasne ze Favoritka.JAkos wyglada jeszcze o fiat to pudelko i psuje sie.Silniki skody są niezawodne.Wiem cos o tym.Moj dzaidek Ma FORMAN,czyli kombi Favorit i nigdy go nie zawiodla.Silnik 1.3 ma 58 konia,moze szubki nie jest ale da sie jezdzic

WaSyL__
16-12-2005, 16:00
nie ma go za co wychwalać ale wolałbym jeździć cieniasem niż denerwować się widząc zielony emblemat na kierownicy :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Ta wypowiedź jest dla mnie poprostu głupia i nic więcej nie mogę o niej powiedzieć. Przynajmniej nic cenzuralnego... A tak na marginesie Favoritki nie miały zielonego emblematu.

to trzeba było użyć niecenzuralnych zwrotów, moja wypowiedź jest tak samo głupia jak Twój post, zachwalasz Skodzinkę, kupujesz Cinquecento a potem narzekasz...żenujące

Jacobser
16-12-2005, 21:34
Nie wiem o co wy się spieracie,przecież jeden może mieć taką opinię,a drugi odmienną.Jeden nie lubi jeżdzić Favoritką,inny może ją lubić.Ja nie widzę waszego problemu.A co sie tyczy ciebie,Wasyl,to owszem Felicia jest Golfem dla ubogich,tyle że bryła nadwozia Favorit jest podobna do tej z Golfa.Stąd takiego a nie innego sformułowania użyłem.

endrju
25-02-2006, 18:58
Ja biorę Skode. Wujek miał taką i bardzo mi sie podobała. Zresztą teraz jakaś wyjątkowo tragiczna nie jest :wink: . Podoba mi się wciąż jej deska rozdzielcza :smile: . Natomiast CC jest fajne ale za małe, no i Seicento też da się kupić w podobnej cenie.

Qba
25-02-2006, 19:27
Ja wolę cieniasa, ale na pewno nie 700 i na żaden gaz! Jak już to co najmniej 900cm3.

Myślę że dużo lepszym wyborem był by Fiat Uno, większy i przysporzy mniej problemów, bez problemu można kupić w podobnej cenie, bo Felicia to już większy wydatek.

Jasieksam
26-02-2006, 13:25
też wybrałęm Cieniasa! To małę fajne autko! Ciutek awaryjne ale te z koleji nie są bardzo kosztowne! Fajne porównanie! Gdybyś podał jaki masz wzrost bez trudu podałbym ci odpowiedni samochód!

jamajczyk2006
16-05-2007, 23:22
co wam powiem to wam powiem jestem włascicielem fiata cc z silnikiem 700 z instalacja gazowa warto jest go kupic bo nie jest to zle auto ale strzezcie sie gazu w nich wiecej z nim problemu jak porzytku 1 samochod pracuje głosniej 2 przy zapalaniu strzasznie strzela 3 to na sto kilometrow w miensice na gazie oszczedza sie jedynie 3 zł przemierzam tym autem dziennie 140 km w miescie super autko wszedzie zaparkuje ale bez gazu wiele lepsze na trasie pali mi 7 litrow gazu a benzyny 5 litrow w miesie 7 benzyny a gazu prawei 10 litrow smierdzi gazem i jest to za delikatny samochod na instalacje nie wiem co mnie skusilo kupic takie auto z instalacja

BMW Fan
17-05-2007, 07:41
Bez chwili zawachania polecam Fiata CC, moim zdaniem jest lepszy od Favorita pod każdym względem.

jamajczyk2006
21-05-2007, 21:10
mam pytanie czy jesli mam fiata cc z japonskim gaznikiem tomoge przełozyc do niego wloski gaznik??

Civic_Fan
21-05-2007, 21:13
Bierz CC ;] Mieliśmy 5lat z 97r. zero rdzy... nic poważnego się nie psuło, a osoba której sprzedaliśmy do dziś chwali i czeka aż będziemy sprzedawac Civa ;P

b707
21-05-2007, 23:29
BMW Fan i Civic_Fan ktoś pyta o gaźnik a wy odpowiadacie na pierwszy post z tematu który założono w 2005... Czy tak ciężko ruszyć głowa z patrzałkami i poczytać? A nie walić posty prosto z mostu nie patrząc czy ktoś w ogóle jest jeszcze zainteresowany?
Walicie posty w każdym temacie jaki wypłynie? Bez czytania?
A może autor na drugiej stronie zrezygnował z CC i Favoritki i do boju postawił BMW oraz Volvo?

Jak literki są za trudne to może założymy przedszkole autogalerii i będziemy wam rysować?

Sorry ale z takim tempem to niedługo wypłynie temat Emenemsa z przed dwóch lat gdy szukał auta...
http://www.autogaleria.pl/forum/viewtopic.php?t=2654&start=0
"bierz Calibre bo Alfa to włoch..."

BTW
Civic_Fan łamiesz 4 punkt regulaminu forum:

4. Podpis (sygnatura) może składać się maksymalnie z 5-ciu linii co najwyżej lekko sformatowanego tekstu. Niedopuszczalne jest stosowanie grafiki w podpisie.

EOT

Jamajczyk2006
Zadaj to pytanie w tym dziel bo tutaj szybciej zobaczysz kolejne posty w stylu bierz CC lub bierz Favorita znając niektórych:/
http://www.autogaleria.pl/forum/viewforum.php?f=17
pzdr

whiteman
22-05-2007, 10:13
witam moim zdaniem jak najbardziej cinias.mój wujek ma ijest z niego barrddzzoo zadowolony.oczywiście dba o niego jak o własne dziecko :grin: pzdro

b707
22-05-2007, 11:20
witam moim zdaniem jak najbardziej cinias.mój wujek ma ijest z niego barrddzzoo zadowolony.oczywiście dba o niego jak o własne dziecko :grin: pzdro

Potrafisz czytać?
Bo ze pisać to widzę... Ale czytanie ze zrozumieniem oraz forumowa kultura która objawiać powinna sie czytaniem postów innych ludzi. To chyba leży i kwiczy...
pzdr

misterLambo
22-05-2007, 20:38
Ja tam lubie Cinquecento :razz:

Abaddon
22-05-2007, 20:44
Głos na CC - przynajmniej kupisz trochę młodsze auto...

Ar_t
23-05-2007, 16:00
CC- lepsze lepsze lepsze. Szkoda że nie możesz dołożyć do Sportinga to byś miał super małe autko:)

b707
23-05-2007, 17:00
Ludziska!

Jak staracie sie odpowiadać na temat i komuś pomagać to przeczytajcie co napisano w temacie a przynajmniej kilka ostatnich postów.

To temat z 2005 roku

Jeden za drugim wali posty w temacie którego nawet nie przeczytał...
No może tytuł przeczytaliście... barwo...
pzdr

Shyrl
23-05-2007, 17:43
usiąść i płakać b707, usiąść i płakać
:roll:

marek
25-05-2007, 10:52
Kurde jakie to stare... :roll: Już od tego czasu miałem CC, które ukradli a potem równierz Favoritke. Skoda była 100 razy lepsza. No fakt, że niestety była sporo starsza więc trzeba było troche zadbać o blachę i jakieś inne uszkodzenia powstałe przez długi czas użytkowania np. uszkodzone przełączniki. Ogólnie auto w każdym calu lepsze od CC. Większe, wygodniejsze, mniej awaryjne, szybsze, daje więcej radości z jazdy i większe poczucie bezpieczeństwa. Bardzo miło wspominam Favoritke, teraz mam Felicie i równierz jestem bardzo zadowolony.

To takie małe podsumowanie z mojej strony jako autora tematu. :smile: Pozdrawiam wszystkich i myślę, że temat można spokojnie zamknąć.