PDA

Zobacz pełną wersję : Hummer H1

Golas
14-12-2005, 14:04
Przede wszystkim nie byłem pewien czy ten temat nie powinien się znależć w "youngtimerach", ostatecznie postanowiłem umieścić go tu jakoże Hummer H1 produkowany jest nadal.

Hummer H1, znany wszystkim doskonale samochód terenowy. Samochód moim zdaniem kultowy i jak najbardziej zasługujący na miano najlepszej terenówki świata, oczywiście ktoś może powiedzieć, że najlepszy jest Land Rover i rzeczywiście jest także doskonałym samochodem do poruszania się w terenie. Lecz w mojej subiektywnej ocenie żadne auto nie potrafi zrobić tego co Hummer H1 i to w stanie w jakim wyjeżdża z fabryki, bez przeróbek itp.

Trochę historii choć pewnie znanej wielu z Was:
Hummer H1 - to nazwa cywilnej wersji, terenowego samochodu o nazwie HMMWV, stworzonego dla potrzeb Armii Stanów Zjednoczonych w 1979r. Dla potrzeb marketingowych producent auta, firma AM General Corporation stworzyła markę Hummer. Prawa do sprzedaży samochodów tej marki posiada koncern General Motors. Seryjna produkcja rozpoczęła się w 1985r.
Sprzedaż luksusowych, cywilnych wersji Humvee, znanych już jako Hummer, rozpoczęła się w 1992 roku. Pierwszy pojazd cywilny wykonano dla Arnolda Schwarzeneggera na jego szczególną prośbę...od strony technicznej inna jest instalacja elektryczna, gdyż wersja wojskowa ma 24 a cywilna 12 voltów. Należy pamiętać, że masa dopuszczalna całkowita przekracza 3,5 tony a więc w Europie jest to samochód ciężarowy.
Jazda w terenie jest bardzo prosta, mianowicie gdy jedno, lub więcej kół traci przyczepność, należy lewą nogą lekko nacisnąć na pedał hamulca (nie zdejmując prawej z pedału gazu) a system je przyhamowywuje. Za pomocą przycisku można dokonać stałej blokady mechanizmów różnicowych.

Hummer H1 w modelu 2006 zapowiedział poważne zmiany. Wersja H1 Alpha otrzyma nową jednostkę napędową Duramax 6600. Nowy silnik ma moc 300KM przy 3000obr/min i imponujący moment 706Nm już przy 1500obr/min.

DANE TECHNICZNE Hummera H1 6.5 Turbo Diesel z 1992 r.
Poj. skokowa - 6466 cm3
Moc maks. – 195 KM / 3400 obr..min.
Maks. moment obrotowy – 522 Nm / 1800 obr./min.
Maks. predkość – 130 km/h
Przyspieszenie (0-100km/h) – 19 s.
Skrzynia biegów: 4-biegowa automatyczna
Zużycie paliwa (w l/100km) – srednie:18l (miasto:21l; szosa:15l)
Masy i wymiary: - długość całkowita: 4686 mm
- szerokość całkowita: 2197 mm
- wysokość całkowita: 1905 mm
- rozstaw osi: 3302 mm
- rozstaw kół przednich: 1820 mm (tylne tak samo)
- pojemność zbiornika paliwa: 96 l
- masa własna: 2830 kg
Inf. dodatkowe:- hamulce: tarczowe
- średnica zawracania: 16,2m
- głębokość brodzenia: 760mm, z przedłużeniem końcówki filtru powietrza do 1,5 m

Dostępne wersje silnikowe.
Poj. 6.2 l Diesel; Moc: 150 KM; Skrzynia biegów: 3-biegowa
Poj. 6.5 l Diesel; Moc: 170 KM; Skrzynia biegów: 4-biegowa
Poj. 5.7 l Vortec 5700 V8 TBI; Moc: 190 KM; Skrzynia biegów: 4-biegowa
Poj. 6.5 l Turbo Diesel; Moc: 195 KM; Skrzynia biegów: 4-biegowa
Poj. 6.6 l Duramax LLY Turbo Diesel; Moc: 300 KM; Skrzynia biegów: 5-biegowa

A tu coś co powinno Was bardziej zaciekawić, parę filmików pokazujących co można wyczyniać tym potworkiem:

http://www.humvee.net/misc/video.html

mustangshelby
14-12-2005, 14:43
Hummer H1 to moja ulubiona terenówka. Jak są korki. hummerem można przejechać po autach :mryellow: jest tak wielki że jak stoi przed domem (w żadnym garażu się nie zmieści) to trzeba płacić podatek od nieruchomości. W
środku jest tak duży środkowy tunel że rozmawiać trzeba przez krótkofalówki. Jest piękny i jedyny w swoim rodzaju

M.A.C.K.
14-12-2005, 15:13
jedeyny HUMMER jaki powstał wszystkie modele po nim to już zupełnie inne auta
ten samochód praktycznie się do niczego normalnego chyba się nie nadaje, a i nawet w rajdach przełajowych źle się nim jeździ bo nie mieści się w koleiny albo między drzewa
ale przecierz właśnie za to go wszyscy kochają :mryellow:

AGENT
14-12-2005, 17:38
To już legenda, dobrze, że nadal jest produkowany. H1 jest wg. mnie najlepszym Humerem. Modele H2 i H3 to już nie to samo, zdążają w stronę SUVów. H1 wjedzie wszędzie, aczkolwiek jego gabaryty nie pomagają mu w tym.

4runner
18-12-2005, 15:05
ja gram w duzego lotka co tydzien bo chce sobie kupic h1 i plaszczyc na placek skody 105,zastawy, najbardziej to maluchy 126p nie nawidze tego auta.Kocham hummerki

Jacobser
23-12-2005, 21:31
Dla mnie jest to jedyny prawdziwy Hummer,nie wiem po co go rozdrapują i oferują jeszcze małe SUVy H2i H3.Hummer jest autem dla twardzieli,którzy nie boją się jazdy w naprawdę trudnym terenie i 2 metrów szerokości w ruchu miejskim.Ale tak naprawdę to legendarny samochód wojskowy,taki,jakim wcześniej był Jeep Willys.

BeeMiX
23-12-2005, 21:48
...nie wiem po co go rozdrapują i oferują jeszcze małe SUVy H2i H3...

Wydaje mi się że znam powód -> KASA. Auta sie robi dla pieniędzy, a wypuszczenie takich miejskich SUVów pod nazwą Hummer to chwyt marketingowy.