PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa Honda Civic 1.8 czy Audi A3 Sportback 2.0 TDI?

McMac
16-12-2005, 19:47
Witam,

więc tak jak w temacie zastanawiam się nad tymi dwoma autkami...

wiem, wiem ciężko jest je ze sobą zestawić chociaż oba to kompakty i gdyby nie różnica ceny:
( gdyby honda to model executive i gps z 7-calowym ekranikiem, skórami, panoramicznym dachem itp. itd.) - około 90-95 tys.
(a jeśli Audi to GPS raczej odpada, dach też - byłaby wersja Ambition z kilkoma dodatkami) - nowy za około 120-125 tys.

to na 100% wybrałbym Audi!!!!

Ale patrząc na wyposażenie to Honda ma po prostu wszystko czego potzrebuje.

Jeśli chodzi o wygląd to Honda też mi się podoba (zwłaszcza w środku :))
ale Audi jest bardziej klasyczne (i ma tego Grilla ;))

Cóż w każdym razie jeżeli ktoś ma jakieś opinie, rady, uwagi czy cokolwiek innego do poiwedzenia o tych samochodach to będę wdzięczny

Aha szukałem używanych Audi A3 SPortback Ambition w Niemczech ale cena aut z 2005 do 15000 tys przebiegu to wciąż 25000 Euro albo i więcej ( no a potem jeszcze akcyza 3,1%)

No sam nie wiem.... może Wy coś podpowiecie....

wojtekwielkiew
16-12-2005, 21:06
Honda, Honda i tylko Honda. Teraz mam, wcześniej miałem i zachwalam!!! :)

Di Kej
16-12-2005, 22:08
Ja byłem na targach i był Civic, wnętrze było bardzo ciekawe, nowoczesne, nieco futurystyczne, ale dość czytelne............

Z zewnątrz jest już zupełnie dziwacznie..............Dość dużą wadą moim zdaniem są cholernie małe drzwi tylne........ ehh
Ja się mieściłem, ale ktoś wysoki (dorosły) już by się mysiał odchylać trochę..........bagażnik gigantyczny wręcz.....tzn. w AŚ mówili że ma ponad 400 l już dokładnie nie pamiętam.
Z tyłu dość twardo, ale wygodnie mimo to, w tym egzemplarzu co siedziałem była wersja z welurem miłym w dotyku.
Bardzo mi się podoba ostatnio cyfrowy prędkościomierz, jest bardzo dokładny (oczywiście nie chodzi mi o to czy się myli czy nie, tylko o to że co do 1 km/h dokładny). To rozwiązanie chyba zawsze jest czytalne i jednocześnie nowoczesne, choć może nie każdemu się podoba. Cieszę się że jednak zostawili w spokoju obrotomierz .
Nie podoba mi się paleta silników, są tylko 3 i to jaka rozległość.........
85 KM to bardzo mało jak na benzyniaka w kompakcie.......i wielki skok aż do 140 KM !! no i jedyny diesel w palecie ma aż 140 KM.....dlatego tak drogi.....W ogóle podstawowa cena Civica jest duża - ponad 60 tys zł.

;)

AGENT
19-12-2005, 13:17
Jeśli chodzi o wygląd, to Honda, Audi jest nudne stylistycznie. Jednak jest też druga strona medalu - kupując Audi otrzymuje się większy prestiż. Poza tym nowy model (Honda) jest jeszcze nie sprawdzony, więc nie wiadomo nic o awaryjności tego auta, chociaż Honda jak to Japończyk powinna być bezawaryjna.

defx
19-01-2006, 22:03
dawno temu miałem Hondę Accord, później kupiłem Audi RS6. Nieporównuję sliników bo to zupełnie inna bajka, ale w audi osobiście czułem się extra! Ja bym się nawet niezastanawiał.
Audi daje Ci prestiż i pozycję. A honda civic to dalej klasa średnia trochę większych kompaktów...a ten nowy model to chyba ciut przekombinowany!
Aha! no i te świetne silniki Volkswagen-Audi! mniam mniam!

GarD
24-01-2006, 09:11
dawno temu miałem Hondę Accord, później kupiłem Audi RS6.

Może lepiej wymień auta, których nie miałeś / nie kupiłeś? :twisted:

Audi > Honda

stanko
24-01-2006, 09:33
Audi A3 bo to solidna marka,mocny 140 konny silnik i ladne auto przede wszystkim

PONTIAC.007
24-01-2006, 21:56
DOdaj ankiete to bedziesz lepiej wiedzial ktorego kupic.ja bym kupil Audi :wink: prestiz i wogul :mryellow: