PDA

Zobacz pełną wersję : [Milotec] Skoda Fabia Dragon

Dj Brabus
19-12-2005, 19:27
Każdy miłośnik Skody oraz tuningu wie czym zajmuje się firma Milotec. Niemiecka firma tuningowa obrała sobie czeskie samochody za swój obiekt tuningowy i zajmuje się pełną ofertą akcesoriów od spoilerów, przez zawieszenia aż do nakładek na pedały do modeli Fabia, Octavia I i II, Superb oraz nawet Felicia.

Tym razem na targach tuningowych w Essen zaprezentowała ten pierwszy model o bardzo niecodziennym wyglądzie i jeszcze lepszych właściwościach jezdnych. Fabia Dragon, bo o niej mowa, to ekstremum w pełnym znaczeniu tego słowa. Z zewnątrz wyróżnia się ogromnymi poszerzeniami wszystkich czterech nadkoli, 18-calowymi kołami z felgami firmy Borbet i oponami 215x25/18. Agresywności dodają soczewkowe reflektory z przodu oraz wywodzące się z lexus-looków tylne lampy oraz ciekawe wzory namalowane aerografem.

"Najpyszniejsze" znajdziemy jednak pod maską oraz pod spodem samochodu. Co napędza auto dumnie nazwane Dragon? Napewno nie 1,1 czy 1,4... Może wzmocnione TDI? Też nie... Pod maską mieszka silnik znany choćby z Audi TT. TAK. Turbodoładowany silnik o pojemności 1,8-litra osiąga tu moc 320 KM, która przenoszona jest poprzez 6-biegową przekładnię na wszystkie cztery "buty" (układ zaadoptowany z Octavii 4x4). Firma Milotec osiągów co prawda nie podaje, ale można się domyśleć, że są conajmniej zadowalające... Odpowiednio zmodyfikowano zawieszenie i układ hamulcowy - to pierwsze to konstrukcja renomowanej firmy Billstein z możliwości obniżenia o 5 cm a także podwyższenia o 5 cm względem serii (czyli zakres regulacji wynosi aż 10 cm!). Na 4-tłoczkowych zaciskach i ogromnych tarczach o średnicach 360 mm z przodu oraz 320 mm z tyłu podpisało się Brembo. Tak zwaną "wykończeniówką" zajęło się Sparco... Jedynie cena wydaje się "nieco" za wysoka, jak za Skodę - 70.000 euro...

źródło: www.milotec.de www.tuning.sk www.interia.pl

M.A.C.K.
19-12-2005, 19:57
z jednej strony ładna a z drugiej brzydka, troche przesadzona na naklejka i ten spoiler ( większego nie był ?)
nie wiem co myśleć, pozostaje neutralny :neutral:

BABELEC
19-12-2005, 21:02
Co do strony mechanicznej nie mam żadnych zastrzeżeń. Co więcej, może zaimponować. Jednak wygląd dyskwalifikuje to auto na starcie. Mimo, że Fabia jest dosyć nudnym samochodem, to można ją trochę upiększyć. Tutaj jednak ktoś zawalił robotę.

BKX
19-12-2005, 21:04
Wszystko fajnie jesli chodzi o showcar, ale gdyby mieli zamiar sprzedawac taki pakiet "cywilnie", to owszem, moze byc, ale ja rezygnuje z lamp przednich i tylnych, nalepek i spoilera... Z tylu wystarczy delikatny "daszek", felga i bodykit zostaje, oczywiscie do tego ladny kolorek, moze jakis granat lub jak zawsze pasujaca czern.... Hmmm... nie powstydzilbym sie takiego samochodu.

Dominik999
19-12-2005, 21:56
OooOooOO, strasznie mi się nie podoba, vinyle, lampy, spojler, straszna kaszana, jedynie te poszerzenia jako tako wyglądają, zdecydowanie preferuję coś subtelniejszego, zwłaszcza w takim aucie jak Skoda, najbardziej adekwatny wygląd do tego modelu posiada seryjna wersja RS - i nic więcej ;)

EDIT:
Zapomniałem dodać, ze felgi sa całkiem niezłe

AGENT
21-12-2005, 08:25
Jedyne, co jest do bani, to ta wielka naklejka zasłaniająca szyby - paskudztwo! Gdyby nie to, byłoby nieźle. Zepsuło to cały styl auta :/

pyro
22-12-2005, 11:42
ciekawie to wygląda z tą naklejką, zazwyczaj nie podobaja mi sie takie auta, ale z tym jest inaczej, felgi nadają tej fabi cały charakter sportowy, najgorsze są tylko te tylne lampy i siatex w zderzaku tylnym;/

v40
22-12-2005, 15:20
Kurcze... Fabia 320 KM 4x4 hehe... :mryellow:
Ale tuning optyczny trochę im nie wyszedł, ta grafika to lekka przesada. Spoiler i reflektory też do wymiany, trochę wiejskie. Poza tym jakiś ciemny lakier i będzie ciekawie. Największa wada to chyba cena. Koosmiczna, jak zresztą cała Skoda.