PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Chevrolet Impala '94-96

Fester
25-12-2005, 14:43
Według mnie ten samochód bez wątpienia zasługuje na miano youngtimer'a. Jednak umieściłem temat w tym dziale ponieważ dopiero 13 grudnia mnie 10 lat od wstrzymania produkcji.
..a więc

produkcja 1994 - 1996
ilość wyprodukowanych modeli 66886

Silnik LT1 V8 (90ş)
poj. 350 cu in/ 5.735 l
16 zaworów,OHV
czterobiegowa automatyczna (niestety) skrzynia biegów 4L60-E
Moc 260 KM / 194 kW przy 5000 obr./min
Moment obr. 477 Nm przy 2400 obr./min.
V max 140 mph/ 225 Km/h 225
0-60mph (96Km/h) 7.1 sek.
1/4 mili 15.4 sec.
masa pokazdu 1896 kg
wymiary 5438x1956x1440 cm

Początkowo Impala SS była produkowana wyłącznie w czarnym kolorze nadwozia. W 1995 do paleta kolorów zwiększona została o dwa kolory: Dark Cherry Metallic i Dark Green-Gray Metallic.

Jest to dla mnie najwspanialszy samochód (nie tylko amerykański).Dostaję oczopląsu , drgawek, gorączki itd. na jego widok. Jest powodem moich snów erotycznych. :twisted: .
Piekny, legendarny, z poteżnym silnikiem.

BeeMiX
25-12-2005, 15:05
Jest to dla mnie najwspanialszy samochód (nie tylko amerykański)Dostaję oczopląsu , drgawek, gorączki itd. na jego widok. Jest powodem moich snów erotycznych. :twisted:

To tak jak dlamnie Escalade mk.II :mryellow:

Według mnie to najwspanialszy amerykański krążownik lat 90 i swoją muskularnością, potęgą jest słusznym spadkobiercą po Impalach z lat 60-70. Co innego obeca , która jest tandetnym,małym sedanem, wykorzystującym legende.

Ciekawe mody zaproponował Lingenfelter do niej LINK (http://lingenfelter.com/pack_i_383.htm)

AGENT
25-12-2005, 20:08
Jeden z moich ulubionych amerykanów, podoba mi się przerobiony na styl Nascar - np. Zientarski młody ma takiego, nie zapomnę nigdy tablic WZU A644 (ja mam NGI A644 :razz: ). W USA to auto odegrało znaczącą rolę jako taxi czy radiowóz. Krótko mówiąc kultowe i piękne autko, a tapicerka jest wprost niezniszczalna.

BeeMiX
25-12-2005, 20:12
Ale ty mówisz o Caprice, a to jest Impala, luksusował, najbardziej wykur*** wersja tego krążownika, z silnikiem bodajże od Corvette.

Ajronmen
25-12-2005, 21:13
Dla mnie to wzór amerykańskiego samochodu, potężny silnik, mocarny wygląd i to coś czego nie mają inne samochody. Jeśli chodzi o miano krążownika to nie dorówna mu raczej NIC

Carlsson
26-12-2005, 11:11
Dostaję oczopląsu , drgawek, gorączki itd. na jego widok. Jest powodem moich snów erotycznych. :twisted: .

oj Fester nie ty jeden :twisted: wspaniały samochód, jeden z piękniejszych :smile:

jestem szczęściarzem bo posiadam takiego w miniaturze :mryellow: 1:18 firmy AutoArt

http://img366.imageshack.us/my.php?image=zdjcie67tz.jpg

Wielbłąd
26-12-2005, 16:14
Czy mi sie zdaje czy obok widze Maybacha :?: :shock: :shock: Jezeli tak to masz naprawde wspaniała kolekcje warta bardzo duzo $ :wink:

Carlsson
26-12-2005, 19:05
Czy mi sie zdaje czy obok widze Maybacha :?: :shock: :shock: Jezeli tak to masz naprawde wspaniała kolekcje warta bardzo duzo $ :wink:

Dobrze widzisz :mryellow: Maybach 62 :mryellow: konkret model, moge zrobić fotke :wink:

PS. O. Dyrektor go u mnie parkuje :lol:

Emenems
27-12-2005, 13:39
Oldschollowy Krążownik szos którego wykończyli Ekolodzy. Piękne i niestety juz dawno zakończone czasy

BeeMiX
27-12-2005, 13:47
Tak jak bym mógł to bym zielonych w pień wycioł, nie tylko zabili Impale, ale także prawdziwe sportowe silniki jak RB26DETT i 2JZ-GTE :evil: :evil: To właśnie przez zielonych silniki są dławione normami emisji spalin i innymi gównami :evil: :evil: Za pare lat żeby stuningować auto trzeba bedzie wstawiać do niego silnik z lat 90, bo obecne trzeba całe przebudowywać by osiągnąć wyższą moc :evil:

maciej
24-01-2006, 09:49
A co myślicie o Fordzie Crown Victoria ??
Nie pamiętam ale chyba jest jeszcze szerszy. Podpisuje sie obiema rękoma po tym, że to król lew wśród samochodów osobowych. Potężny Merc W140 przy nim to wychudzony do kości mongoł.
Wygląda tak jak ford mondeo .
Niestety nigdy ne żywo nie widziałem ani Impali ani Caprica. Widziałem za to Victorie i dobrze sie jej przyjżałem. Ciśnie się na usta, że jest za piękna jak na polskie drogi i polskie społeczeństwo. PRzyznaje, że impala jest leprza od forda. Niedawno jeden człek na allegro chciał sprzedać caprica za ok 20 tys, 4.2 ale tylny błotnik był prosty i zachodził na koło, nie tak jak w tych nowszych jest łukiem nad kołem. Nie macie info gdzie takie autka można kupić.

Pozdrawiam !

LiveLetDie
08-03-2006, 10:33
Jeden czarny Caprice jest w Gdańsku i jest oszałamiający, szczególnie jak stoi koło Pandy:) Ale następca tego modelu jest po prostu paskudny, z przodu wygląda jak chevrolety/daewoo z Polski a z tyłu ma światła stylizowana na Skylina(!)
Jako fan Fordów od Caprice/Impali wolę jednak LTD/Crown Victorię:)