PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie audio??

marek
07-01-2006, 14:24
Chciałem się dowiedzieć jakie głośniki macie w swoich samochodach. Czekam na głosy i komentarze.

marek
07-01-2006, 18:35
Jak ktoś zaznacza inny to niech napisze jaki!

Suchy
07-01-2006, 18:37
Ja mam fabryczne :wink:

Michak91
08-01-2006, 06:48
Mój wujek ma blaupunkta i więcej nie wiem
ja mam blaupunkta tylko odtwarzacz

BeeMiX
08-01-2006, 12:07
W Lexusie jest Nakamichi i gra fenomenalnie, fabrycznie doskonałe. W Chryslerze T&C był Infinity i także niemam zarzutów.

Seth
08-01-2006, 14:46
z tyłu pioneer, przód póki co fabryczny

Mercedesw123
08-01-2006, 15:03
z przodu seryjne, radio Sony, na tylnych pisze Tonsil :smile:

stanko
08-01-2006, 15:49
Ja dalem inny bo nie wiem jaki mamy.Mamy Mercedesa C200 kompressor z 2004 roku no i nie wiem jakie tam jest.Seryjne napewno jakie ontyje mercedes.Jak ktos moze sprawdzic to bardzo chetnie sie dowiem co nam gra.

Dj Brabus
08-01-2006, 16:26
Moje kochane "toczydełko" (czytaj: Dacia Logan) seyjne zostało wyposażone w radio CD Pioneera i głośniki z pomarańczowej serii. W poprzednim autku (Ford Fusion) śmigał radioodtwarzacz Sony CD, z przodu głośniki JBL i z tyłu skrzynia JBL zasilana piecykiem Sony Xplod. Część tamtego sprzętu sprzedałem (m.in. skrzynkę, którą zastąpił wózek dziecięcy w bagażniku!), część na razie zostawiłem (porządne owale JBL oraz wzmacniacz Sony).

fischer777
08-01-2006, 20:45
U mojego ojca w aucie jest sprzęt Blaupunkta. Muszę przyznać, że spisuje się świetnie. Bardzo dobrze się słucha każdego rodzaju muzyki.

AGENT
09-01-2006, 16:33
W poprzednim autku (Ford Fusion)

Zamieniłeś Fusiona na Dacię? :shock: Pewnie rozwaliłeś Forda i kupiłeś najtańszy, ale nowy?

A wracając do meritum sprawy, to nawet nie wiem jakie głośniki mam. Wstawiane były razem z radiem w salonie Fiata. Radio mam jakiejś mało znanej firmy i niestety tylko na kasety, ale dobrze gra. Mam 4 głośniki które zaspokajają moje audiofilskie potrzeby. Wstawione w miejscach fabrycznych. W sumie koszt radia z głośnikami wyniósł coś ok. 800 PLN.

Dj Brabus
09-01-2006, 22:16
Zamieniłeś Fusiona na Dacię? :shock: Pewnie rozwaliłeś Forda i kupiłeś najtańszy, ale nowy?

Niestety było troszkę inaczej - Fusion był najpierw rozwalony :wink: , potem go kupiłem a potem sprzedałem. Jednak powód był całkiem inny - w moim życiu pojawiła się pewna dziewczyna (dziś ma 1,5 roku i na imię Emilka)! :susp: Niestety jej obecność w samochodzie wymagała ogromnej ilości miejsca i musiałem szybko szukać większego auta - traktując następne jako samochód przejściowy nie chciałem pakować się w używkę (późniejsze problemy z odsprzedaniem), tylko kupić szybko nowy i w miarę duży samochód. Wybór padł na Dacię, gdyż jest sprawdzona mechanicznie (mam firmę związaną z samochodami francuskimi i wywróciłem ją normalnie do góry kołami!) i spełnia moje podstawowe wymagania. To, że jest "inna" stylistycznie i ma "inne" wnętrze, to dla mnie akurat najmniejsze zmartwienie. Za dwa lata i tak będę ją zmieniał na właściwy już samochód, a wtedy poważne zasoby gotówki zostaną poruszone i wreszcie pod moim domem stanie coś porządnego i godnego... Koniec OT!

MKa
09-01-2006, 23:17
Ja polecam Pioneer i Magnat. Oraz ew. Blaupunkt... :wink:

Seth
09-01-2006, 23:26
Typowe średnie marki... a blaupunkt to jak dla mnie porażka... trzymam się z daleka od tej marki... głośniki mają jak dla mnie bardzo słaby dźwięk, a radia to designerska porażka :D

Robak
09-01-2006, 23:38
U starszej w hodawce jest cały zestaw pioniera jednak firmowy i zabudowany na potrzeby accorda czyli radio ze zmieniarka na 6 cd w konsolecie i 8 głosnikow( 2 gwizdki przy słupkach w rogu konsolety, 2 w drzwich przednich, 2 w dzwiach tylnych oraz 2 eliptyczne za tylnymi siedzeniami. Całosc gra wsmienicie. Nic seryjnego lepszego nie słyszałem.
Po moim s.p. Roverze została mi pułka z 3 droznymi magnatami oraz radio kenwood na kasety ze elktrycznie obracanym panelem (wysoki model) i do tego zmieniarka na 6 cd tez kenwood. Trzymam to do nowego auta ale jakby ktos miał cheć...

Golas
10-01-2006, 11:29
Nie rozumiem Seth dlaczego uwazasz ze blaupunkt to porazka, przeciez jakby nie bylo marka ma swoja renome, pewnie ze taki za 4 stowy a za 2 tys albo wiecej to roznica, ale mimo wszystko uwazalem zawsze ze to dobre radia. A co do glosnikow znajomy ma i graja naprawde dobrze, no ale moze mi slon na ucho nadepnal.
Mam prosbe, byscie doradzili jakie radio kupic, ktora marka jest ok, kto moze potwierdzic swoja opinie poprzez uzytkowanie takiego a nie innego radia. Tak sie sklada ze chce akurat kupic radio, z mp3 oczywiscie, ale kasy nie mam duzo, dlatego tez upatrzylem w media markt dosc taniego baupunkta z mp3 za 400 zl. Jest rowniez Clarion, za 375 zl i Panasonic ok 400 zl(do tego nie mam przekonania), ale wyglada calkiem nienajgorzej no i jeszcze JVC. Ale w sumie kazde z nich mnie interesuje.

Te radia rozwazam:
Blaupunkt
http://www.pixmania.com/pl/pl/158855/art/blaupunkt/radio-samochodowe-cd-brig.html#
Panasonic
http://www.pixmania.com/pl/pl/86359/art/panasonic/radio-samochodowe-cd-mp3.html#
Panasonic
http://www.pixmania.com/pl/pl/90193/art/panasonic/cd-mp3-cq-c3301-car-radio.html
Clarion
http://www.pixmania.com/pl/pl/93216/art/clarion/radio-smaochodowe-cd-db35.html
JVC
http://www.pixmania.com/pl/pl/95755/art/jvc/radio-samochodowe-cd-mp3.html#

Robak
10-01-2006, 11:54
Zadnego z nich nie uzytkowałem ale polecam Clariona firma z renoma. Potem JVC ktore przerobiłem juz dwa i były siewtne. Polecam tez Kenwood.
Panasonic maja kiepskie mało wyszukne brzmienie a blaupunkt mi sie poprostu nie podoba. Ma okropna stylizacje oraz głupie streowanie.

Seth
10-01-2006, 21:10
Również z marek popularnych polecam te co Robak, Z tym, że w kolejności Kenwood, Clarion, JVC (osobiście mam JVC)

A co do renomy blaupunkta... popularność nie równa się renomie... Dla mnie blaupunkt jest jeszcze poniżej Sony, a że jest względnie tani, to i popularny

Golas
10-01-2006, 23:55
Rzeczywiscie JVC doceniam, porzadne sprzety robi, Clarion, no tez, i choc radio ktore mam okazje kupic nie jest za ladne to kusi mnie coraz bardziej. Kenwooda nie ma w tej cenie jakiej szukam. Ale musze powiedziec ze po storkoc bym wolal Blaupunkta niz Sony, jesli Sony to tylko z najwyzszej polki. Wszystkie sony z jakimi mialem do czynienia chrzanily sie i to szybko, nie mowiac o tym ze kumpel ma soniaka z mp3 (za 700 zl, niby nie wiele jednak i tak za duzo) i gra mu to nie za dobrze. Jedyny naprawde dobry soniak z jakim sie spoktalem to u szwagra w aucie, ale ten kosztowal 1700 zl. Wiec nie ma o czym mowic, bo na takiego mnie nie stac :lol:

marek
11-01-2006, 13:31
Ja bym brał Clariona. Sprawdziłem osobiście jakość i to naprawde super radio. A co do głośników to ja preferuje firme Tonsil.

Ford Sierra
14-01-2006, 15:34
Wszytkie głośniki seryjny a radio sony

defx
19-01-2006, 21:57
Ja mam w Touaregu firmowy system CarAudio+TV+DVD DELTA ze zintegrowanym odtwarzaczem CD i 10 głośnikami + zmieniarka 6CD w bagażniku.
Mimo obaw, że niebędzie dobrze grało miło mnie zaskoczyło i niemam zamiaru zmieniać.

W EVO mam zestaw Infinity zmontowany w Klinice Dźwięku - polecam tą firmę! :mryellow: