PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Opel Vectra B 2.0dti

kifler
09-01-2006, 23:23
Już od półtora roku podrózuje tym autkiem (jako kierowca dopiero od roku :wink: ) i jak dla mnie jest bardzo fajne autko. Mimo, iż ma tylko 100KM (albo aż 100KM) jest całkiem dynamiczne. Jest to zauważalne szczególnie na trasie przy wyprzedzaniu :razz: Ogólnie autko spisuje sie dobrze. Zarówno komfort jak i wykonanie jest według mnie na bardzo dobrym poziomie.

Golas
10-01-2006, 10:23
Wlasnie ta Vectre jakis czas temu zakupil moj szwagier z siostra, tylko ze w wersji 5 drzwiowej i z kierownica po prawej stronie, jako ze obecnie mieszkaja i pracuja w Anglii. Niedawno przyjechali nim do Polski, ale nei wiele moge powiedziec bo nawet nie jezdzilem nim. Jedynie tyle ze zarabiscie wyglada na 17 calowych piecioramiennych felach (oponki 215 z profilem 45). Sto razy lepiej niz zwykla, no ale felgi to do siebie maja ze poprawiaja wyglad. Auto wyglada naprawde dobrze, ladne stylistycznie, przestronne, a grill Vauxhalla wyglada lepiej niz Oplowski jak dla mnie. Zastanawia mnie tylko czy w ich aucie tez jest ten 100 konny diesel, bo byly montowane jeszcze z silnikiem ok 80-85 KM (nie pamietam dokladnie ile). Auto z rocznika 98' w Anglii sa tanie jak barszcz, kiedy u nas widzialem oferty za 13 do 17 tys zl, tam w przeliczeniu na nasze kosztuje 9 tys. zl (i to po oplaceniu ubezpieczenia i wszelkich innych oplat)

Golas
10-01-2006, 10:36
sorki pomylka, za samochod zaplacili (z oplatami) 900 funtow co po przeliczeniu dzisiejszego kursu funta daje 4966.02 zl. nie wiem skad mi sie wziela poprzednia cena. A co za ta kwote mozna kupic u nas?! I nawet chocby w niemczech?? za taka cene oplaca sie przywiezc auto z anglii pooplacac, przystosowac do prawostronnego ruchu i jeszcze zaoszczedzic mozna. Oczywiscie trzeba trafic na dobry model, badz co badz Angole nie dbaja o takie samochody, no i musi sie chciec komus wogole wysilac.

kifler
10-01-2006, 14:39
Wdług mnie vectra b w habecie jest najbrzydsza z wszystkich wersji nadwoziowych. No ale to tylko moje skromnie zdanie :wink: W końcu o gustach się nie rozmawia. ja niestety mam oplowskie alusy 15' no ale przymierzam się do zmiany na coś większego, może się uda :grin: Jeżeli auto jest po lifcie to napewno siedzi conajmniej 100konny silnik bo mniejszych nie wsadzali :wink: Ale skoro mówisz, że z 98r. więc możliwe ze jest ten słabszy silnik 1.7. Słyszałem, że akurat ten to porażka. Jedyny plus to to, że mało pali :razz:

Golas
10-01-2006, 17:32
A no rzeczywiscie, ten slabszy to 1.7 (tez slyszalem ze syfiaste sa), to chyba musi byc mocniejszy bo z tego co wiem to jest 2.0, myslalem ze ona ma taka slabiutka odmiane :???:
No rzeczywiscie o gustach sie nie dyskutuje, mnie do niedawna nie interesowaly te auta, teraz o tyle o ile, ale dla mnie wlasnie 5 drzwiowka jest najladniejsza :P. A na takich kolach i z ladnym kolorkiem naprawde dynamicznie wyglada. Pozdrawiam