PDA

Zobacz pełną wersję : dziesięcioletnie A8

polu
16-01-2006, 08:12
Witam
Co sądzicie na temat Audi A8 '96 quattro najlepiej 4.2? Ceny zaczynają sie tak jak nowa corsa więc nie jest tak beznadziejnie. Jechał ktoś czymś takim?
Mnie się podoba szczególnie ta aluminowa karoseria.
pozdrawiam
Mariusz

BABELEC
16-01-2006, 08:28
Problemem jest sprzedać takie auto a więc kupić łatwiej. Łatwiej też targować się o cenę. Znajomu sprowadził A8 i pół roku bujał się z nią.
Ale maszyna świetna. Super wygodny, jeździ znakomicie a motor 4,2 V8 to prawdziwe cudo. Decydując się na taką jednostkę trzeba od razu nastawić się na zużycie 20 l w mieście. Poza tym ogólnie koszty utrzymania są wysokie.

kuules
17-01-2006, 07:34
Witam
Co sądzicie na temat Audi A8 '96 quattro najlepiej 4.2? Ceny zaczynają sie tak jak nowa corsa więc nie jest tak beznadziejnie. Jechał ktoś czymś takim?
pozdrawiam
Mariusz

Moj znajomy kupil pol roku temu takie auto. Jezdzi sie niesamowice. Silnik zapewnia niesamowirte osiagi i prowadzenie. Dzieki napedowi na 4 kola trudno wprowadzic go w poslizg. Na sniegu rowniez spisuje sie znakomicie. Oczywiscie wyposazone w tiptronic.
Jednak przy takich szalenstwach auto pali ogromne ilosci paliwa. Czasem jak z kumplem testowalismy to auto to komputer pokazywla chwilowe spalanie na poziomie 50-60 litrow co daje jakies 25 litrow na 100 km.
Eksploatacja jest dosc droga. Czesci serwis.
Jesli masz zamiar zakladac gaz to jest to wykonalne ale koszt dobrejk instalacji do tego silnika to ok 8 tys zlotych. Znajomy zalozyl sobie taka instalacje i nie narzeka. Nie mowcei ze nei zaklada sie instalki do takiego silnika. Znajomy kupil to auto do pracy, ma bardzo duze przebiegi wiec gaz byl jak najbardziej na miejscu zeby obnizyc koszty.

Gornet
17-01-2006, 09:43
Jeżeli A8 z 4.2 to tylko S8 :) Ale żeby jeździć takim S8 trzeba mieć naprawdę dużo na wache bo to pali 20 litrów ,a jak będzie cały czas cisnął to nawet 26 litrów. Jeżeli chodzi o serwis to myśle ,że nie ma większej potrzeby ,z uwagi na małą awaryjnośc ,wymiana to tylko standardowe rzeczy. Ale krążownik jest super ,5.2 do 100 km i ten dźwięk silnika....

polu
17-01-2006, 19:51
Witam
pozdrawiam
Mariusz

Moj znajomy kupil pol roku temu takie auto. Jezdzi sie niesamowice. Silnik zapewnia niesamowirte osiagi i prowadzenie. Dzieki napedowi na 4 kola trudno wprowadzic go w poslizg. Na sniegu rowniez spisuje sie znakomicie. Oczywiscie wyposazone w tiptronic.
Jednak przy takich szalenstwach auto pali ogromne ilosci paliwa. Czasem jak z kumplem testowalismy to auto to komputer pokazywla chwilowe spalanie na poziomie 50-60 litrow co daje jakies 25 litrow na 100 km.
Eksploatacja jest dosc droga. Czesci serwis.
Jesli masz zamiar zakladac gaz to jest to wykonalne ale koszt dobrejk instalacji do tego silnika to ok 8 tys zlotych. Znajomy zalozyl sobie taka instalacje i nie narzeka. Nie mowcei ze nei zaklada sie instalki do takiego silnika. Znajomy kupil to auto do pracy, ma bardzo duze przebiegi wiec gaz byl jak najbardziej na miejscu zeby obnizyc koszty.

A możesz mi podać namiary na tego znajomego? Ja też jestem z Łodzi (ze Zgierza konkretnie) Chętnie bym porozmawiał z kimś kto ma takie auto o eksploatacji. i nie chodzi mi tylko o koszty paliwa ale też jak lubią to autko np złodzieje. Czy jest z tym szczególnie duży problem czy tak jak przy innych dobrych autach?

AGENT
17-01-2006, 20:55
Ten silnik to straszliwa krowa, nie polecam. Fakt, że osiągi niezłe, ale wir w baku. Ja bym jednak wolał nowe, ale małe autko. Poza tym używane Audi z tego rocznika mają duży przebieg z reguły, co się wiąże z naprawami :/

Supra
03-02-2006, 18:40
Brat mojego kolegi posiada Audi A8 4.2 Quatro z 1997 roku.Auto ma wiele przestrzeni super ciągnie bardzo podoba mi sie czerwone podswietlanie klima super chlodzi i auto doskonale przyspiesza ale ma kaganiec na 250 km :mad:

pyalem o spalanie w miescie jak cchesz poszpanowac to potrafi wyjsc z 20 litrow a na trasie schodzi do 11-12

auro chociaz to pierwsza generacja A8 robi kolosalne wrazenie koles ma mesia S430 i ile razy kolo niego jedziemy to zawsze wytrzeszcza oczy hehe

Sowison
06-02-2006, 14:04
Nie wiem nie jeździłem, ale spod świateł kiedyś jak jechaliśmy rodzinką Scorpio to koleś sobie na luzaku - ręka oparta na oknie - poszedł w dal i po kilku sewkundach zniknął... Taki sam model o którym mówisz może tylko inny rocznik - kopyto ma niesamowite - podobnie pewnie jak spalanie :lol: