PDA

Zobacz pełną wersję : [opinie] Alfa Romeo 164 Super 3.0 V6

Suchy
26-01-2006, 09:11
Kupiłem w tym tygodni piękną alfe 164. Bardzo pozytywnie ta alfa mnie zaskoczyła. Jest po prostu SUPER! Słyszałem kilka dobrych opini na temat tej alfy. Chciałbym wiedzieć czy to potwierdzicie. Chciałbym jeszcze prosić o linki do stronek o alfie romeo 164.
Pochwale się załączając fotki mojej alfy :wink: (na zdjęciu wnętrza widać rozebraną obudowe kolumny kierowniczej ponieważ stacyjka jest do wymiany).

Nie pisz tematu dużymi literami!

BABELEC
26-01-2006, 09:28
Ten model zawsze podobał mi się i robił duże wrażenie. Szczególnie topowe wersje. Szkoda jeszcze, że to nie Qadrifoglio. Dobry silnik i bogate wyposażenie to niezaprzeczalne atuty tej Alfy.
Mógłbyś dać większe zdjęcia.

TU (http://www.cuoresportivo.pl/_mm/silniki/v6/v6_4.html) możesz poczytać co nieco o swoim silniku.

Robak
26-01-2006, 10:09
Bardzo fajne auto. Gratuluje zakupu. A z ktorego jest roku i ile za nie zapłaciłes?

Golas
26-01-2006, 10:13
Swietny samochod, zawsze mi sie podobal. U mnie jezdzi taka, chociaz mam wrazenie ze chyba troszke inny ma przod (nie wiem czy mialy one jakies liftingi) w kazdym razie 164 3.0 V6, w pieknym czerwonym kolorze na niezlych felgach, wyglada zabojczo.

Suchy
26-01-2006, 10:18
Rok produkcji 1996
Przebieg 155tyś km
Pełne wyposarzenie (jak widać na zdjęciu)
Silnik 3.0 V6 24V

Długo szkukałem takiego samochodu. Ważne są dla mnie takie elementy jak kubełki, drewniana kierownica i gałka zmiany biegów. Lubie takie zabawki :grin:

Dałen bardzo śmieszną cene. Powiem jedynie że po przywiedzieniu z niemiec wyjdzie mnie ten samochód ze wszystkimi opłątami (transport, rejestracja itd) około 5000zł. Myśle że to nie dużo za taką alfe w pełnym wypasie i w stanie jak widać na zdjęciach.

Suchy
26-01-2006, 10:20
Swietny samochod, zawsze mi sie podobal. U mnie jezdzi taka, chociaz mam wrazenie ze chyba troszke inny ma przod (nie wiem czy mialy one jakies liftingi) w kazdym razie 164 3.0 V6, w pieknym czerwonym kolorze na niezlych felgach, wyglada zabojczo.

Były dwie wersje - zwykła i SUPER. Moja jest 1996 rok więc jest to wersja SUPER.

Michak91
26-01-2006, 11:26
Bardzo ładne auto. Nie powiem żeby było złe i coś mialo w sobie złego.
Silni bajeczka ale nie powiedziałeś o spalaniu, czyżby było aż tak wysokie ?? W środku mamy luksus, luksu i jeszcze raz luksus. Zawieszenie też nie powinno sprawiać problemów. Po prostu komfort, komfort, komfort.

Suchy
26-01-2006, 11:34
Sam jestem ciekawy spalania :grin: Kupiłem je wczoraj dokładnie i musze naprawić stacyjke aby móc nim jeździć i oczywiście zarejestrować go. Jeżeli ma ktoś informacje ile taka alfa 3.0 V6 12V pali w benzynie i gazie to prosze o tą informacje.

Poprawiłem się. Wcześniej napisałem że sinkik jest 24V a jest to 12V.

AGENT
26-01-2006, 16:58
Bardzo malo tych Alf jeździ po polskich drogach, może kilka razy widziałem takową. Auto ładne, aczkolwiek mi bardziej podoba się 146. Nie mniej gratuluję zakupu, przygotuj się na wir w baku :lol: Jak nie masz LPG, to da ci po kieszeni takie auto z takim motorem, ale coś za coś.

stanko
26-01-2006, 19:10
Suchy dobry wybór!
Autko jest wyrabiste.Swietne skory w srodku i silnik V6 o opjemnosci 3.0,dobra gablota!

Suchy
26-01-2006, 19:21
Ogólnie to lubie duże samochody np takie jak ta alfa. Nawet biorąc pod uwagę spalanie to wolałbym starszy większy samochód niż jakiś mały nowszy miejski wozik typu punto czy nawet megane. Po prostu lubie siedzieć sobie wygodnie na sportowym fotelu i mieć dłuuugą maske przed sobą. Po części to też większe bezpieczeństwo.

ctrl_alt_delete
26-01-2006, 21:23
Gratuluje wyboru!! Silnik znakomity ale jednak zużycie bedzie robić swoje bo to jednak jest 3-litrowy motor a nie jakiś 1.6 czy 2.0!! No ale trudnooo!! Kopa taki samochodzik ma pewnie niezłego, no i fakt posiadania fajnej gabloty to też..!! ;d :smile:

AGENT
27-01-2006, 09:03
Suchy- napisałeś przecież że masz 17 lat (w temacie "cała prawda o nas"), więc co teraz świrujesz, że fure kupiłeś, skoro prawka nie posiadasz? Byś napisał że twoi rodzice kupili (jeśli to prawda).

Suchy
27-01-2006, 09:40
Hehe. A czy musze mieć prawko aby jeździć furą. W tym też temacie napisałem że sporo jeżdże samochodem. Taka jazda jest do czasu ale największe ryzyko to nieryzykować :wink:

Emenems
27-01-2006, 10:49
Witam w Gronie Posiadaczy AR

Suchy
27-01-2006, 12:09
W śród włoskich samochodów panuje pewien podział:
Fiat - tani samochód dla każdego
Lancia - luksusowe samochody
Alfa Romeo - sportowe samochody
Tak jest według mnie nie biorąc pod uwagę np Ferrari itd.
Może Alfa Romeo 164 jest bardziej luksusowym samochodem niż sportowym ale jest to w końcu Alfa a one wszystkie mają w sobie "agresje". Zapomniałem wspomnieć o dźwięku silnika a jest on przepiękny na wysokich obrotach :mryellow: Podobny do dźwięku silników aut Ferrari :wink:

Dominik999
27-01-2006, 13:54
Tak jest według mnie
Ameryki tu nie odkryłeś ;)

A auto jest naprawde ciekawe, mimo, ze ma już pare latek to nadal prezentuje się nieźle ;) Przed przeprowadzką pod moimi oknami stawała od czasu do czasu taka czarna, chociaż troszkę zaniedbana. Ale i tak wyglądała niexle, śliczne auto :)

Emenems
27-01-2006, 16:53
Tak jest według mnie nie biorąc pod uwagę np Ferrari itd.
Może Alfa Romeo 164 jest bardziej luksusowym samochodem niż sportowym ale jest to w końcu Alfa a one wszystkie mają w sobie "agresje". Zapomniałem wspomnieć o dźwięku silnika a jest on przepiękny na wysokich obrotach :mryellow: Podobny do dźwięku silników aut Ferrari :wink:

To nie jest podział Włoskich samochodów, tylko to jest podział wewnątrz koncernu FIAT-a, który jest włoski oczywiście :mryellow:

Suchy
27-01-2006, 18:05
Czepiacie się szczególów :damn: Niech już będzie że to jest podział wewnątrz koncernu fiata. Myśle że i tak każdy wie o co chodzi. Myśle że są ważniejsze sprawy którymi warto się zająć np dyskusja na temat tego modelu alfy :wink:

Zna ktoś stronki z informacjami o alfie 164?
Jeżeli wiecie coś o tym modelu podzielcie się tym. Bardzo mi się przyda każda informacja bo powiem szczerze że nie miałem jeszcze kontaktu z alfą.

Emenems
27-01-2006, 18:50
Zerknij na To Forum. Siedzą tam naprawde specjaliści od tej marki. Pomogą Ci rozwiązać "prawie" każdy problem dotyczący Twojego Modelu.

http://alfa.jaram.thc.net.pl/index.php

PS. I zmienił byś Avatar. Prawdziwy Alfista ma Alfe w Avatarze a nie jakieś BMW :mryellow: :mryellow:

Suchy
27-01-2006, 18:53
Dzięki bardzo. Nie spotkałem się jeszcze z takim adresem który by miał w sobie stwierdzenie "jaram thc" :lol:
Hehehe naprawde ciekawe :lol:

Suchy
29-01-2006, 14:02
Tak sobie szperałem szukając informacji o osiągach aż w końcu znalazłem i zbladłem. Nie wiedziałem że ma ona aż taką moc, moment obrotowy itd.

Załączam link:
http://www.cuoresportivo.pl/_mm/modele/164/

Mój model to: 3.0 V6 12V wersja Super
8,1 do setki :razz:
moc 184 Km przy 5600 obr/min :razz:

venom
31-01-2006, 22:08
Jak jeszcze uczęszczałem do LO to moj kolega miał rodzine za Odrą i czasem bywali w Polsce. Też była trzy litrowa ciemna zieleń w skórze; pamiętam jak dziś :grin: . Z tyłu były roletki :mryellow: . Autem śmigało się fantastycznie. Z przodu na kratkach wentylacyjnych był przymocowany najmnijszy na świecie :wink: jaki widziałem LCD od nawigacji. Auto ma kopa. Pamiętam iż połowa kontrolek tylko świeciła. W aucie czuc się lepszym :cool: . To było jakieś 3 lata temu ale pamiętam ten samochód dobrze bo zrobił na mnie wrażenie. Gratuluje zakupu i życze małej awaryjności.

Matiz
18-02-2006, 12:05
spoko bryka i jeszcze taki silnik a ktory to rok??