PDA

Zobacz pełną wersję : Więcej mocy w Seatach z silnikami TSI

Dj Brabus
01-09-2012, 14:22
Zapraszam do komentowania newsa pt. Więcej mocy w Seatach z silnikami TSI (http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=4990).

Fotogaleria: 9 zdjęć
http://www.autogaleria.pl/news/_gfx/4990_b.jpg (http://www.autogaleria.pl/fotografie/index.php?id=53804&news=4990)

Ryjas
01-09-2012, 14:36
Nie doczytałem czy w końcówce chodzi o rabaty na auto i podana kwota to rabat? Czy to cena modułu?

Dj Brabus
01-09-2012, 14:47
Nawias (o rabacie) to wtrącenie, więc gdybyśmy go wyrzucili, zdanie brzmiałoby: "Kolejny atut to bardzo dobre ceny, które zaczynają się od 1290 zł." ;)

Swoją drogą mam dużą ochotę na współpracę z Seatem i już podjąłem pierwsze kroki. :susp: O postępach będę informował na bieżąco.

mimx
03-09-2012, 10:44
Boxa zamiast customowego remapu ECU? A fe! :dead:
Szczególnie, że cena wydaje się dość zbliżona.

Dj Brabus
03-09-2012, 13:28
W wypadku nowych samochodów Box to jedyne rozwiązanie, żeby nie stracić gwarancji.

michal8937
03-09-2012, 13:33
Jaka jest główna różnica miedzy boxem ,a chipem? Boxa nie da się wystroić pod konkretny silnik?

mimx
03-09-2012, 13:55
W wypadku nowych samochodów Box to jedyne rozwiązanie, żeby nie stracić gwarancji.

Zdania są podzielone w tej kwestii :wink: Swoją Fabię 1.9 chipnąłem po roku / 30kkm. Gwarancji nie straciłem, przy przeglądzie nikt tego nie wykrył, bo musiałby porównać starą i nową mapę "bit po bicie". Zresztą dobrzy tunerzy oferują bezpłatne przywracanie mapy przed przeglądami.

Box daje dużo mniejsze przyrosty i (stan wiedzy na 5 lat wstecz, może coś się zmieniło) steruje on wyłącznie dawką paliwa. Prawdziwy remap zmienia ciśnienie doładowania, dawkę paliwa, zapłon (dla silników ZI) i pozwala przeprogramować zachowanie EGR. Dodatkowo remap robi się na hamowni, pod konkretny egzemplarz silnika a nie "kopiuj / wklej".

Xerox
04-09-2012, 10:55
Ogolnie dobry box nie jest zly ;) Ale na pewno nie kupilbym boxa bez hamowania auta.
Ale tak jak pisze mimx, box tylko zwieksza dawke paliwa, a zatem podbija wykres do gory. Natomiast robiac program mozemy wplynac na krzywa momentu i np. ja wygladzic, albo przesunac max moment na wyzsze obroty, zeby oszczedzic sprzeglo, itp. Sam box jest spoko, jesli mowimy o przyrostach rzedu 10-20%, ale powyzej nie ryzykowalbym juz i zdecydowanie lepiej chipowac.

Czesto tez box jest jedynym rozwiazaniem w przypadku nowych aut ze wzgledu na kodowane ECU i brak mozliwosci jego rozszyfrowania. (np. nowe 3.0TFSI w A6,A7). Mozna czekac 1-2 lata na chipa, albo brac wczesniej boxa.

Co do przegladow, gwarancji i chipa, to np. w Audi automatycznie nabijany jest licznik zmian i w serwisie od razu widac, czy auto bylo zmieniane czy nie, a druga sprawa, ze ECU przesylaja online do siedziby w Niemcowni i tam juz znajda na 100% (byl nawet jeden ciekawy przypadek z PL). A z reszta bardziej ogarniety mechanik np. podczas jazdy testowej wyczai, ze samochod "troche" lepiej sie zbiera niz wskazywalaby fabryka i tylko zalezy od niego, czy doszukiwac sie przyczyny, czy nie ;)

Dj Brabus
04-09-2012, 22:38
Już nie wspominając o fabrycznym plombowaniu sterowników...