PDA

Zobacz pełną wersję : Nowości w segmencie "B"

Michak91
29-01-2006, 21:09
Ostatnio mieliśmy trzy premiery w klasie B.
Na rynek wleciały: Renault Clio III, Peugeot 207, nowa Toyota Yaris ( To znaczy Peugeot szykuje się do wylotu :mryellow: )
Bardzo mnie interesuje co myślicie o tych trzech samochodach bo wiem, że mają bardzo korzystne ceny w podstawowych wersjach, bo coś w okolicach 40 tys. złotych.

Oto dane techniczne wersji podstawowych :

Renault Clio III :
Silnik: Benzynowy R4
Pojemność silnika: 1149 ccm
Moc: 75 KM
Masa własna: 1080 kg
Średnie zużycie paliwa: 5.9 l
0-100 km/h: 13.4 s
v-max: 167 km/h
http://img357.imageshack.us/img357/6092/9744hdren2005clioiii8jk.th.jpg (http://img357.imageshack.us/my.php?image=9744hdren2005clioiii8jk.jpg) http://img357.imageshack.us/img357/6416/9745hdren2005clioiii8ao.th.jpg (http://img357.imageshack.us/my.php?image=9745hdren2005clioiii8ao.jpg)

Peugeot 207
...prosze o specyfikacje bo nie mom :oops: ...
http://img18.imageshack.us/img18/8071/peug271t050225g74010enlarged76.th.jpg (http://img18.imageshack.us/my.php?image=peug271t050225g74010enlarged76.jpg) http://img18.imageshack.us/img18/4757/peug272t050225g74018enlarged74.th.jpg (http://img18.imageshack.us/my.php?image=peug272t050225g74018enlarged74.jpg)

Toyota Yaris
Silnik: Benzynowy R3
Pojemność skokowa: 998 ccm
Moc: 69 KM
Masa własna: 980/1030 kg
Średnie zużycie paliwa: 5.4 l
0-100 km/h: 15.7 s
v-max: 155 km/h
http://img17.imageshack.us/img17/599/toyotayaris22006front6ui.th.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=toyotayaris22006front6ui.jpg) http://img17.imageshack.us/img17/7889/toyotayaris22006rear4vc.th.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=toyotayaris22006rear4vc.jpg)

Suchy
29-01-2006, 21:14
Wizualnie bardzo podoba mi się nowe Clio, myśle że po nowym Punto jest najładniejsze w tym segmencie ale osiągami nie są nawet porównywalne do 16 letniego BMW E30 316i :damn:

Michak91
29-01-2006, 21:15
Tu ci dałem tylko specyfikacje tych najgorszych, najsłabszych wersji :razz:

Suchy
29-01-2006, 21:16
Bmw E30 316i to też najgorsza wersja z przed 16 lat :wink:

Naprawde silniki mają bardzo słabe :damn:

Dominik999
29-01-2006, 21:30
Ale seria 3 to klasa średnia, na boga, rozumiem, ze lubisz BMW, ale bez przesady....
A te fotki 207-ki przydałoby sie wymienić... Są juz oficjalne, a to jest VT, na dodatek bardzo marne...

Suchy
29-01-2006, 21:36
Nie miałem zamiaru porównywać 16 letnie BMW do najnowszych aut segmentu B ale chodziło mi o to że te auta mają osiągi gorsze niż 16 letnie najtańsze BMW serii 3 z silnikiem 1,6i. W 2006 roku produkowane są samochody z osiągami gorszymi niż stare najprostrze BMW na które już prawie nikt nie patrzy!

BeeMiX
29-01-2006, 22:06
Według mnie Toyota. Peugeot wygląda conajmniej komicznie, a Renault odpada ze wznględu na to że jest francuskim autem, zresztą tak samo jak Peugeot, a wiadomo, nie lubimy awaryjnych aut. W mojej opini nowy Yaris jest bardzo nowatorski, podoba mi sie jego nowy wygląd, no i zapewne będzie równie dobry jak poprzednik.

Golas
30-01-2006, 00:30
dziwie sie czemu nie ma tu nowego Punto?? bo dla mnie to jest najlepsze nowe auto w tym segmencie, a jesli mam wybierac z podanych to chyba Clio, ladniejsze niz 207, chociaz z jakoscia moze byc gorzej, ale tego nie wiem napewno i wieksze niz Yaris.

Di Kej
30-01-2006, 06:12
dziwie sie czemu nie ma tu nowego Punto?? bo dla mnie to jest najlepsze nowe auto w tym segmencie

Właśnie!

Punto jest bardzo ładne, nawet wnętrze im się udało. Jednak w tym porównaniu wygrywa Clio, choć teżza bardzo mi nie pasi, tak jak Yaris jest napompowane jak cholera.........na drugim miejscu Peugeot...ogólnie za nowoczesny design, jednak przesadzony przód - wygląda jak głodna wiewiórka :shock:

Michak91
30-01-2006, 06:19
Może któryś z Moderatorów doda jeszcze Grande Punto do ankiety ?? :mryellow:

AGENT
30-01-2006, 08:03
Co ten suchy52 się uczepił tego BMW?? W każdym swoim poście wspomina o jakichś starych gratach tej marki :evil: Kolego, na luz!
Ja z tej trójki bym żadnego nie kupił. Przedstawione auta nie mają porównania do nowego Grande Punto!

Mercedesw123
30-01-2006, 08:22
ja tylko powiem jak bym głosowal:
1. Grande Punto(piekne na zewnątrz i niezłe silniki)
2. Clio(za bezpieczeństwo)
3. Yaris (ciekawa konsola oprócz zegarów i napompowane nadwozie)
4. Peugeot (brzydka stylistyka, niestety)

Dj Brabus
30-01-2006, 09:59
ja tylko powiem jak bym głosowal:
1. Grande Punto(piekne na zewnątrz i niezłe silniki)
2. Clio(za bezpieczeństwo)
3. Yaris (ciekawa konsola oprócz zegarów i napompowane nadwozie)
4. Peugeot (brzydka stylistyka, niestety)

Dokładnie tak samo głosuję! Pierwsze Grande Punto - jest Fiatem co prawda, a do nich nie mam przekonania, ale jest po prostu piękne i ma znakomity stosunek ceny do wyposażenia. Drugie Clio - tu też nie jest najgorzej, ostatnio miałem okazję sobie nim pojeździć (nowe autko mojej teściowej!) i jest naprawdę dobre. Yarisek jest trzeci - nie za bardzo przypadł mi do gustu, deska rozdzielcza też jakaś taka dziwna - może jak zobaczę go na żywo, to zmienię zdanie, choć Punto napewno nie wyprzedzi w moim rankingu. 207 zostaje ostatnia - z pięknego autka zrobili wyszczerzonego rekina z masakrycznie brzydszym tyłem od przodu... Do techniki koncernu PSA z doświadczenia nie mam przekonania! :susp:

Golas
30-01-2006, 13:37
Jeszcze co do Punto, chociaz w temacie go nie ma. Jak kazdemu chyba wiadomo takze dostal 5 gwazdek w tescie zderzeniowym,(gdyby ktos chcial sie przyjzec dokladniej na samym dole podam linka do wynikow testu, plik w PDF-ie) a w porownaniu z clio jest lepszy, tak przynajmniej stwierdzil redaktor Motorwizji w jednym z ostatnich odcinkow. Powiedzial ze Clio ma slabo wykonane wnetrze, ze materialy nie sa najwyzszych lotow i do tego slabo spasowane, a uklad kierowniczy malo precyzyjny. Jesli chodzi o Fiata wrecz przeciwnie, materialy i wykonczenie "topowe" (to jego slowa przelumaczone na polski :mryellow: ,oczywiscie topowe jak na ta klase samochodu), a uklad kierowniczy swietny, precyzyjny i niemalze sportowy. Pozatym najtansze Punto w wersji 1.2 8V 65KM w pakiecie Active wedlug danych producenta ktore mozna znalezc na oficjalnej stronie www.fiat.com.pl kosztuje 36.700, a Clio w najtanszej wersji 3-d Authentique 1.2 16V kosztuje 39,900 takze wedlug danych z oficjalnej strony www.renault.com.pl do tego jego wyposazenie prezentuje sie gorzej. Clio z tej trojki jest najlepsze, ale Punto jeszcze lepsze, szkoda ze nie bralo udzialu w wyborach samochodu roku bo moglby byc kolejny tytul. Oby tak dalej.
http://www.euroncap.com/images/results/superminis/car_228_/Fiat%20Punto%20Datasheet.pdf

Suchy
30-01-2006, 14:06
Co ten suchy52 się uczepił tego BMW?? W każdym swoim poście wspomina o jakichś starych gratach tej marki :evil: Kolego, na luz!
Ja z tej trójki bym żadnego nie kupił. Przedstawione auta nie mają porównania do nowego Grande Punto!

A co ty się mnie uczepiłeś :evil: To moja sprawa do czego porównuje te autka i myśle że to był dobry przykład. Jak chcesz to moge porównywać te auta nawet do tych sypiących się, tandetnych UNO.

BKX
30-01-2006, 14:38
Panowie suchy52 i Agent, uspokujcie sie, bo wasza klutnia do niczego nie prowadzi! A co sie tyczy tylko suchego, to rzeczywiscie, masz chyba jakas manie na temat BMW, wszedzie jaki by nie byl temat, ty zawsze sprowadzisz go do BMW... Przepraszam, ja tez mam swoja ulubiona marke, ale zachowuje sie troche inaczej... :neutral:

Odnosnie tematu, to jedynym modelem jaki bym wybral bez zastanowienia jest Toyota, uwazam ja za najpiekniejszy model. Renault to jedna z tych firm, ktorych bardzo nie trawie i w zyciu nie chce miec zadnego modelu tej marki (przynajmniej narazie), wyjatek to Avantime... A Peugeto tak zepsul nastepce 206, ze chyba nie mamy o czym mowic, nie bedzie juz tak popularny jak poprzednik... Za to Toyota odwalila kawal dobrej roboty, wreszcie ten samochod przypomina modele z segmentu B, bo poprzednik nie byl zbyt wyrosniety ;) Do tego swietna stylisty deski rozdzielczej i bardzo dobre materialy :D

SIDO
30-01-2006, 14:41
Wybrałem Clio przede wszyskim za wygląd choć Yaris mu zbytnio nie ustępuje. Drugą jego zaletą jest oczywiście bezpieczeństwo. Ale jeśli był tu jeszcze Grande Punto to oczywiście jego bym wybrał. Za cenę dobre wyposażenie i sportowy wygląd. :cool:

Suchy
30-01-2006, 14:42
No dobra nie BMW ale np Alfa Romeo 145 w najprostrzym wydaniu ma lepsze osiągi niż te autka. Może być ?? :wink:

BKX
30-01-2006, 14:45
No dobra nie BMW ale np Alfa Romeo 145 w najprostrzym wydaniu ma lepsze osiągi niż te autka. Może być ?? :wink:
Moze byc, ale ty chyba czego nie rozumiesz, porownaj te modele do ich poprzednikow sprzed 10 lat i wtedy mozemy pogadac ;) Co z tego, ze ta Alfa ma lepsze osiagi, skoro reprezentuje soba zupelmnie inna klase...

Suchy
30-01-2006, 14:50
Mi chodzi min o to że osiągi jakie zapewniały modele np Alfy Romeo 145 w najprostrzym wydaniu z najsłabszym silnikiem z przed około 12 lat przewyższają osiągi aktualnie produkowanych aut segmentu B np. Clio, Yaris, 207.

Robak
30-01-2006, 14:54
Suchy masz podejscie do aut jak 10 letnie dziecko. Czy w aucie sa najwazniejsze osiagi? Jak dla mnie nie. A zapomniałes ze za naprawy auta bedziesz wykładał kase z własej kieszeni jak opuscisz rodzinne gniazdko. Niestety. Taka nowa toyotka ma 3 lata gwarancji i jest to absolutnie bezawaryjny samochod. Po co komu osiagi jesli jest to auto miejskie i tyle co ma mocy wsytarczy do sprawnego poruszania sie do tego spala symboliczne ilosci paliwa. Wole takiego Yarisa niz kazde rozpieprzone 15 letnie bmw czy alfa romeo. Bujaja sie takie złomy po ulicach. Pierdza, gubia czesci i zostawiaja chury przypominajace smog nad NY. Do tego pala mase paliwa lub gaz i gdy za nim jedziesz cuchnie kiszona kapusta. Bonusowo najczesciej 2 dni jezdzisz i 2 tygodnie siedzisz w kanale i dłubiesz w jego wnetrznosciach. Ble. Jak komus potrzebne osiagi to kupuje clio sport - 180 koni 7 sek do setki.

AGENT
30-01-2006, 14:57
Nie chcę się kłócić z suchym, ale ja np. nie wspominam o Uno w każdym temacie. Gościu - jeśli lubisz BMW, to nie wiem, czemu kupiłeś jakąś Alfę :roll: Pewnie nie miałeś nic do gadania, bo rodzice wybierali :lol:
A wracając do tematu, to ostatnio widziałem w NO tira wiozącego nowe Yarisy, stał akurat przy drodze, to się trochę przyjrzałem i muszę powiedzieć, że z zewnątrz nie robi na mnie wrażenia. Jedyna fajna rzecz w Toyce to piękne cyfrowe zegary i finezyjna deska rozdzielcza. Z kolei Grande Punto (kilka razy widzialem na drodze) wygląda znakomicie, nie mam zaufania do francuskich aut, więc z pewnością brał bym Fiata - dobra marka i auto za rozsądną cenę.

BeeMiX
30-01-2006, 14:58
Jak dlamnie najważniejsza jest bezawaryjność, a do tej nie przekonam sie nigdy w autach francuskich i włoskich. Yaris może jest słabszy i wolniejszy od konkurencji, ale jestem pewien że nabije więcej km bezawaryjną jazdą.

Suchy
30-01-2006, 15:03
Czy ja wnikam w to czym ty jeździsz ?? Co cie obchodzi to co ja kupiłem ?? Nawet gdybym kupił sobie samochód na pare to nic ci do tego :evil: Tyle ile dałem za Alfe to bym jedynie E30 kupił tak na marginesie. Widze że nie rozumiecie o co mi chodzi więc nie będe pisał więcej razy bo jeszcze się dopiepszycie do mnie że posty nabijam i jestem spamerem. Każdy ma swoje poglądy. Moim zdaniem Alfa 145 to też auto miejskie tak jak np Clio i już 15 lat temu robili silniki o większej mocy jak teraz więc nie wiem czy idziemy na przód czy cofamy się wstecz. Jak nie rozumiecie mnie to trudno :damn: Pozdro dla wszystkich :wink:

WaSyL__
30-01-2006, 15:04
Mi chodzi min o to że osiągi jakie zapewniały modele np Alfy Romeo 145 w najprostrzym wydaniu z najsłabszym silnikiem z przed około 12 lat przewyższają osiągi aktualnie produkowanych aut segmentu B np. Clio, Yaris, 207.

Nie każde auto jednak jest produkowane dla osiągów.Alfa Romeo jest sportową marką i nie sposób jej porównywać do miejskich popierdółek.
Porsche 959 bylo wyprodukowane wiele lat temu i dziś są supercary , które mogą mu takich osiągów pozazdrościć.....i co z tego??
Przy wyborze auta nie dla każdego mają największe znaczenie osiągi, w przypadku aut miejskich najwieksze znaczenie ma ekonomia ,praktyczne możliwości samochodu(pojemność bagażnika,ergonomia,dzielone kanapy etc) i bezawaryjność.
A co do wspomnianego 316, to uwierz mi ze znajdie sie nie jeden samochód w klasie aut miejskich z którm trójczyna nie bedzie miala szans na skrzyżowaniu
Poza tym 1,6 w BMW to nie jest BMW
:wink:

Robak
30-01-2006, 15:07
To chyba ty czegos nie rozumiesz. Czasy nam sie zmieniły. Takie rzeczy jak normy dotyczace ilosci spalanego paliwa czy zawarte w nich zanieczyszczenia i hałas wydobywajacy sie z tłumikow zostały mocno zaostrzone a wysztko to zmniejsza moc silnikow. Dodatkowo kazde auto musi miec wiecej systemow, wzmocnien, poduszek i całego badziewia przez co jest duzo ciezsze niz porownywalne modele 10 lat temu. Chyba jest oczywiste ze wszystko to powoduje ze maja słabsze osiagi choc wg mnie i tak nie maja.

JaCie
30-01-2006, 16:39
Gdyby do wyboru było Grande Punto, nie byłbym wyjątkiem i wybrał bym go, nie tylko za wygląd, ale też za dowolność konfiguracji i cenę...(dzieki niemu polubiłem fiata :wink: ) Z porównywanych najbardziej podoba mi się Renault, głównie ze względu na design, ale lubiłem także jego poprzedników.

stanko
30-01-2006, 18:16
Jedynie z tych ktore i tak mi sie nie podoba to Clio III.najladniejsze z nich jesli mozna powiedziec o nim ladne.Yaris zbyt wykapano Corolla.207 jak kazdy Peugeot

Michak91
30-01-2006, 18:23
Suchy do jasnej cho***y, Alfa 145 i Bmw serii 3 to nie są miejskie auta więc po h**a porównujesz ich silniki :evil: . Te silniki które o których tutaj napisałem to najsłabsze wersje :evil: . A jak chcesz mieć coś mocniejszego to se zobacz na specyfikacje najmocniejszej wersji Clio ( choćby Clio II, tam k*****e masz 182 konie mechaniczne) więc k**wa nie p***dol :evil: .

Suchy
30-01-2006, 18:28
KURWA porównywałem osiągi jakie oferowały te gówna 15 lat temu i te jebane gówienka teraz czaisz to czy kurwa nie????? Weź przeczytaj to jeszcze z 10 razy to może zrozumiesz o co mi chodziło baranie !!! I nie sap :evil:

stanko
30-01-2006, 18:31
Ej ej suchy wyzluzuj troche.Po co od razu taką wiązanke łaciny jedziesz :?:
narazisz sie tylko innym i sie to dla ciebie zle skonczy :evil: :evil: :twisted: :twisted:

Suchy
30-01-2006, 18:42
Ale to on wyjechał mi z takimi tekstami do mnie a nie wiedział nawet o co chodzi. Niepoważny gość :damn:

aston
31-01-2006, 17:52
Wizualnie bardzo podoba mi się nowe Clio, myśle że po nowym Punto jest najładniejsze w tym segmencie

a widziałeś punto na żywo, bo ja tak i wyglada ............ nic specjalnego, przód strasznie mi sie jakść z Corsa kojarzy a tył z fiestą

z tych 3 wybieram 207kę za wygląd, ale msuze zoabczyć na żywo

Clio tez mi sie podoba,a le ejdnak wygladem troszkę nie dorównuje 207ce

Yaris no cóż silnczek do dupy, wygląd tez nei jakiś rewelacyjny

Suchy
31-01-2006, 18:11
Nie widziałem Punto na żywo, nie widziałem też Clio na żywo ale jeżeli chodzi o linie nadwozia to najbardziej mi się podoba Punto a zaraz po nim Clio.

endrju
31-01-2006, 22:39
Głosowałem na Clio, bo z tych trzech jest chyba najlepsze, ale gdyby było tutaj Grande Punto to z pewnością na nie oddał by swój głos :smile:

PONTIAC.007
01-02-2006, 14:27
Wizualnie bardzo podoba mi się nowe Clio, myśle że po nowym Punto jest najładniejsze w tym segmencie ale osiągami nie są nawet porównywalne do 16 letniego BMW E30 316i :damn:ja sie z toba zgadzam co do calutkiego postu :wink: ale niezapominaj ze bmw nawet stare ma sportowego ducha w krwi(to znaczy w blachach) :lol: a co do tematu zabraklo tu grande punto :evil: ktore jest najlepsze z tych wrzystkich!!! i bezpieczne rownie jak reno 5 gwiazdek w Euro NCAP :twisted:

Suchy
01-02-2006, 14:34
Wizualnie bardzo podoba mi się nowe Clio, myśle że po nowym Punto jest najładniejsze w tym segmencie ale osiągami nie są nawet porównywalne do 16 letniego BMW E30 316i :damn:ja sie z toba zgadzam co do calutkiego postu :wink: ale niezapominaj ze bmw nawet stare ma sportowego ducha w krwi(to znaczy w blachach) :lol: a co do tematu zabraklo tu grande punto :evil: ktore jest najlepsze z tych wrzystkich!!! i bezpieczne rownie jak reno 5 gwiazdek w Euro NCAP :twisted:

A już myślałem że nikt nie zrozumie o co mi chodziło. Chociaż jeden :grin:

Jacobser
09-02-2006, 22:09
Nie wiem czemu taki mały wybór.Gdzie jest na przykład Fiat Grande Punto ???Chętnie wkleiłbym go w miejsce Peugeota 207,który będzie miał polską premierę dopiero w maju,a poza tym jest najbrzydszym autem w klasie.No ale jest jak jest,pomiędzy Yaris a Clio wybieram Clio,choć bez najmniejszego przekonania,czy jest to słuszna decyzja.