PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie VW Passat B6 1.9 TDI

gumisie
31-01-2006, 19:57
Jesli ktos moze mi cos podpowiedziec na temat Volkswagena Pasata B6, TDI 1,9 bylbym bardzo wdzieczny. Z góry dzieki.

BeeMiX
31-01-2006, 21:09
Ja moge powiedzieć tyle że miałem przyjemność poprowadzić troche takiego i do układu kierowniczego, zawieszenia, oraz świetnego silnika (który ciągnie jak głupi) ma jedną wade. A mianowicie okropne, twarde, plastikowe wnętrze wraz z średniej jakości tapicerką. Podobno wnętrze w wersji Highline jest całkowicie inne, z innych o wiele lepszych materiałów. Takie autko posiada mój kolega i bardzo sobie chwali, w dość akrestywnej jeździe średnio pali jakieś 7l, na trasie przy ekonomicznej jeździe nawet 4,5l no i jakieś 6l średnio jest jak najbardziej wykonalne.

Golas
31-01-2006, 22:44
moj kumpel ma B5 z 1.9 TDI o mocy 110 KM, spalanie na poziomie 4,5 l jest nie mozliwe, to chyba sam bog musialby tym jezdzic i rozmnazac paliwo w baku. Jemu pali przy dymamicznej jezdzie spokojnie 9 l teraz w ziemie,a w lecie ok. 8l, minimalnie z tego co mowi pali mu cos 6.2 l. Zdaje sie ze w tescie na na oszczedniejsze auto prezentowanym kiedys w TVN Turbo a wymyslonym przez jakas tam gazete wygral fiat Panda z 1.3 JTD i spalal...nie pamietam dokladnie, 4.2 a moze 4.4 (kurde albo 3.8 sorki naprawde nie pamietam dokladnie) wiec jak moze palic VW Passat 4.5 litra, chocby przy najbardziej ekonomicznej jezdzie!! Ogolnie poprzednia generacja, czyli B5 jest dobra, poprawna, dobrze jezdzi, ma swietny silnik i wogole jest niezla, B6 musi byc jeszcze lepsze, ale dla mnie strasznie nieciekawe i nudne auto.

Suchy
31-01-2006, 22:47
Czemu nie?? Bardzo możliwe. Mój tata jakiś czas temu miał Audi 80 B4 i paliło średnio 4,5l/100km w cyklu mieszanym. Silniki TDI Audi jak i VW są bardzo oszczędne. Ja moge w to uwierzyć.

Golas
31-01-2006, 22:50
wiem ze sa oszczedne i dobre, ale bez przesady, jeszcze troche i beda na powietrzu jezdzic. Nie uwierze by w naszych warunkach w cyklu mieszanym takie ciezkie i duze auto z takim silnikiem palilo 4.5 l. Mowcie co chcecie. akurat mam z tym stycznosc i nie uwierze.

rshmn
01-02-2006, 04:02
wiem ze sa oszczedne i dobre, ale bez przesady, jeszcze troche i beda na powietrzu jezdzic. Nie uwierze by w naszych warunkach w cyklu mieszanym takie ciezkie i duze auto z takim silnikiem palilo 4.5 l. Mowcie co chcecie. akurat mam z tym stycznosc i nie uwierze.

3 lata za kierownica Skody Octavi '01 Laurin&Klement AHF (czyli 1.9 tdi 110 KM z pompka bosha vp37) - srednie to 5.5 z klima, samochod oczywiscie moj, a nie wujka-taty-babci-kolegi etc. Jezdzone duzo i codziennie ;) B5 nie jest znacznie ciezsze. Znam mase osob z tymi silnikami (grupy, fora etc.) i ludzie spokojnie mieszcza sie ponziej 6l.

U mnie rekord to 3.9 - jak? Bez klimy, bez jakichkolwiek obciazen dodatkowych, 60-80 i gdzie sie da hamowanie silnikiem (czyli spalanie zero) - jazda katorga, masakra ;) Chcialem przywalic w przod, zeby mi sie poduchy pootwieraly, bo przy takiej jezdzie to mi sie spac chcialo ;). Samochod sprawny, zadbany, olej co 10kkm zmieniany na Mobil1, kola 205 (czyli fabryczne alu skody LK). No i liftback :]

Moja rada - wyslij znajomego do mechanika, cos mu sie rowno sypie skoro takie spalanie wykreca. Wzglednie - skoryguj swoja wypowiedz, ze znajomy ma 4x4, tiptronic, ciezka kratke w srodku i sprzet audio, ktory wazy +20 kg, a na dachu jezdzi z trumna marki THULE i jezdzi na obrotach wlasciwych benzyniakom - wtedy uwierze w te 9 litrow...

Wersja BeeMiX'a to standard. 4.5 l w cyklu mieszanym (vide Suchy52) to juz ciezej, ale wykonalne. Tylko co to za jazda...

gumisie
01-02-2006, 05:48
Fajnie ze jest ktos ,kto bezinteresownie udziela tak cennych uwag. Wachalem sie miedzy Dodgem a Passatem teraz nie mam watpliwosci. Wybiore Passata. Dzieki za opinie.

AGENT
01-02-2006, 08:05
Chciałem jeszcze coś rzec odnośnie spalania. Znajomy jechal Octavią 1.9 (bodaj 2000r.) z Wrocławai do Giżycka, ok. 650 km i średnio na trasie spalila mu 4,8 litra ropy, a jechal w granicach 130 km/h i z całą familią na pokladzie oraz pełnym kufrem. Myślę, że to niezły wynik jak na tę masę auta.

kuules
01-02-2006, 09:13
Jesli ktos moze mi cos podpowiedziec na temat Volkswagena Pasata B6, TDI 1,9 bylbym bardzo wdzieczny. Z góry dzieki.

Polecam dolozyc pare tysiecy i kupic 2.0 TDi 140KM. W B6 TDI 1.9 Ma tylko 105KM i nie ma innych. Lepsza inwestycja jest wiec 2.0 bo dostajemy 40% mocy wiecej i nowoczesnijsza konstrukcje. Roznica w cenie ok 8% miedzy 1.9 a 2.0.

rshmn
01-02-2006, 12:19
Polecam dolozyc pare tysiecy i kupic 2.0 TDi 140KM. W B6 TDI 1.9 Ma tylko 105KM i nie ma innych. Lepsza inwestycja jest wiec 2.0 bo dostajemy 40% mocy wiecej i nowoczesnijsza konstrukcje. Roznica w cenie ok 8% miedzy 1.9 a 2.0.
B6? Afaik w B6 masz 1.9 PD 130, a nie masz 2.0 :)

kuules
01-02-2006, 12:58
B6? Afaik w B6 masz 1.9 PD 130, a nie masz 2.0 :)

Hmm B6 to jest najnowszy Passat a tam jest tylko 1.9TDi 105KM.

Przynajmniej tak twierdzi Volkswagen a ze Ty masz inne zdanie to raczej nikogo nie obchodzi. Jesli nie masz o czyms pojecia to sie nie wypowiadaj.
Pewnie mylisz poprzednia generacje po faceliftingu ktora miala oznaczenie B5.5,ale niektorzy blednie pisali ze to B6.

B6 to jest najnowszy Passat.

WaSyL__
01-02-2006, 13:08
B5.5

B5.5 lub B5 AB :wink:

B6 to jest najnowszy Passat

100 % racji

rshmn
01-02-2006, 13:35
Hmm B6 to jest najnowszy Passat a tam jest tylko 1.9TDi 105KM.

Przynajmniej tak twierdzi Volkswagen a ze Ty masz inne zdanie to raczej nikogo nie obchodzi. Jesli nie masz o czyms pojecia to sie nie wypowiadaj.
Pewnie mylisz poprzednia generacje po faceliftingu ktora miala oznaczenie B5.5,ale niektorzy blednie pisali ze to B6.

B6 to jest najnowszy Passat.

Widze, ze dzis lewa noga wstales ;) Po to pisze afaik, po to sie usmiecham. Nie zamierzam polemizowac z fanem vw, bo najprosciej w swiecie znasz sie na tym lepiej. To, ze nikogo nie obchodzi co ja pisze, ze mam sie nie wypowiadac zostaw sobie dla rowniesnikow. No offence ale moda na warczace pitbulle mija :) Obiegowa nazwa to B6, pewnie bledna, ale uzywana wszedzie, stad moja pomylka.

BeeMiX
01-02-2006, 14:12
Ja napisałem że 4,5l jak sie ekonomicznie na tarasie jedzie, a 6l na 100 w mieszanym jest normalną sprawą.

SIDO
01-02-2006, 14:38
ja z ojcem sprawdzałem średnie spalanie Seata Alhambry 1.9 TDI.ta długość to było gdzieś neicałe 800 km, czasem z klimą włączona jeżdziliśmy a czasem nie na pokładzie też róznie było, zazwyczaj od 3 do 5 osób. Średnei spalanei nam wyszło 6,2 l/100km!!. Jak na taką amsę auta jest to niezły wynik. :smile:

Kosmo
10-12-2006, 22:34
a ja wiem ze Passiorek B5 po liftingu mial oznaczenia: Typ 3BG lub B5GP
więc mamy tu ciekawych znawców VW:) wysyłam do linka www.passat.blauu.de
zdecydowanie jesli musisz koniecznie miec diesla to kup 2.0 TDI w wersji 170 to jest konkret:D no i najnowszy Passat ma duze plusy w porownaniu do poprzednika...precyzyjniejszy uklad kierowniczy (B5 prowadzi sie jak nóż w margarynie) zrezygnowano z wielowachaczowego zawieszenia...(tansze naprawy) ma 5 gwiazdek w euroncap nic dodac nic ująć a najtansze wersje Passata mają nienajlepsze materiały bo podstawa kosztuje 81 tys zł a nie tak jak B5 podstawowy 83 tys.. z czegoś musieli zrezygnować co nie? Ale jakbyś chciał używanego PAssacika to polecam W8 to jest potęga niepozorności od taki zwykły wozik...a sie ludzie moga zdziwić:D

mariusz40
12-11-2008, 19:04
potrzebuje pomocy. mam passata b5 kombi 19 tdi 90 koni. po osiagneiciu temperatury 90 stopni na wskazniku wlanczam ndmuch cieplego powietrza w aucie po czym temperatura spada o polowe.

PiterNZ
15-11-2008, 22:39
Polecam dolozyc pare tysiecy i kupic 2.0 TDi 140KM. W B6 TDI 1.9 Ma tylko 105KM i nie ma innych. Lepsza inwestycja jest wiec 2.0 bo dostajemy 40% mocy wiecej i nowoczesnijsza konstrukcje. Roznica w cenie ok 8% miedzy 1.9 a 2.0.Dynamika dużo lepsza ale dużo większa szansa na kłopoty i dużo droższe ewentualne naprawy a w 1.9 TDI można pomyśleć o chiptuningu. Poza tym te 105 KM to obniżona moc właśnie, żeby nie robić konkurencji 2.0 TDI. W każdym razie póki co w testach 2.0 TDI wypadał słabiutko i warsztaty, które znam też polecają 1.9 TDI.

Pytanie co kto woli? Moc czy niezawodność?

Dj Brabus
17-11-2008, 22:59
Kolega troszkę nie spóźnił się z reakcją na ten post? ;)